A divizionas: Mėsmalė lentelės viršuje ir Viesulo šventė (14 turo apžvalga) Visos

Situacija SFL A diviziono viršūnėje kiekvieną savaitę kaista vis labiau. Po 14 turo kovų susidarė tokia padėtis, kad pirmą–ketvirtą vietas skiria vos 1 taškas. Vienas!

Jei manytume, kad atidėtose rungtynėse Lentvaris įveiks Viesulą, į tą vieno taško skirtumą įsiterptų net penkios komandos. Tiesiog kosmosas.

Viltis B – Mostiškės–Tonitra 1:4 (0:3)
LFF stadionas. Teisėjas – K. Guobys.
6' Valerij Krasockij 0:1
25' Valdemar Voinič 0:2
31' Nerijus Zinkevičius 0:3
67' Sergej Lukašionok 0:4
73' Erikas Rakauskas 1:4

Vilties dubleriai labai neprastai pradėjo rudens ratą ir mes jau buvome patikėję, kad jie tampa rimta ir solidžia komanda, galinčia nubausti bet kurį iš lyderių.

Tačiau praėjusio sekmadienio rungtynės dublerius tarsi gražino keliais mėnesiais atgal, prie jau išgyventų problemų. Pralaimėjimas Mostiškėms 1:4 – siaubingas rezultatas.

„Susirinkimas – esminis tokį rezultatą nulėmęs aspektas, – konstatavo Vilties B vadovas Teodoras Žukas. – Turbūt dėl paskutinio vasaros savaitgalio šiose rungtynėse nebuvo keleto mums labai svarbių žaidėjų.“

Tuo metu Mostiškės surinko beveik kovinę sudėtį ir tai leido jiems kontroliuoti rungtynes. Svečių pranašumas buvo toks ryškus, kad jau po pusės valandos jie buvo priekyje 3:0. Pažymėtina, kad Viltį ne kartą gelbėjo vartininkas, todėl rezultatas galėjo būti dar didesnis. Galiausiai antrame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais ir Mostiškės išsivežė pergalę rezultatu 4:1.

„Turime tokį sezono kokteilį – prastas susirinkimas, individualios klaidos, Fortūna irgi, regis, nuo mūsų nusisukusi. Tačiau dėl viso to galime kaltinti tik patys save“, – tvirtino T. Žukas.

FC Vova – Futbolo Broliai–Railana 2:0 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Osipov.
51' Edvinas Ščiupokas 1:0
66' Abdul Gafaru Issahaku 2:0

Futbolo Broliai rudens ratą pradėjo dviem pergalėmis iš eilės ir buvo pradedą traukti apžvalgininką per dantį dėl netikslių jo prognozių. Šį sykį prognozavau sunkią Vovos pergalę ir beveik pataikiau.

Statistiniai rodikliai byloja aiškų Vovos pranašumą. Vien į vartų plotą jie pataikė 15 kartų, kai varžovai – 3. Taip pat ilgiau valdė kamuolį (60 proc. prieš 40 proc.) ir kėlė daugiau kampinių (6 prieš 3).

Nepaisant to, įvarčių teko laukti iki antro kėlinio pradžios. Vova užfiksavo, kaip technšku įvarčiu Edvinas Ščiupakovas išvedė juos į priekį 51 min.:

Dar po penkiolikos minučių šeimininkų persvarą įtvirtino varžovų dažnai giriamas legionierius Abdulas Gafaru Issahaku – 2:0.

Pačioje rungtynių pabaigoje Vovos žaidėjas Ričardas Matiukievičius dar sugebėjo per tris minutes susiorganizuoti sau dvi geltonas korteles, tačiau jokios reikšmės galutiniam rezultatui tai neturėjo.

Pažymėtina, kad lyderius Ave.Ko. pavijusi FC Vova įvarčio nepraleido jau antrose rungtynėse iš eilės.

Top Kickers – Salininkai 2:1 (2:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – I. Kaprašovs.
33' Deividas Maciulis 1:0
34' Deividas Maciulis 2:0
67' Ervinas Zelenkevič 2:1

Salininkų rungtynių maratonas, kai per savaitę teko sužaisti 3 rungtynes, baigėsi nesėkme – pralaimėta tiesioginiams konkurentams kovoje dė medalių.

Salininkams trūko kelių svarbių žaidėjų, tarp jų ir Pavelo Šarynskio, tad komandos treneris Pranas Janušauskas liko laba nepatenkintas tokiu saviškių požiūriu. Šias rungtynes jis vadino prasčiausiomis sezone, o pirmą kėlinį – tragišku.

Top Kickers vadovas Mantas Urbonas dar prieš savaitę kalbėjo, kad Salininkai ginasi kibiai ir nesuteikia daug galimybių oponentų puolėjams. Šie nuogąstavimai pasitvirtino.

Kickersai pergalės pamatus paklojo po įspūdingos atkarpos pirmame kėlinyje.

„Salininkai gynėsi gerai, bet užteko ir dviejų pusprogių, kurias labai panašiose situacijose per 2 minutes realizavo Deividas Maciulis, vėliau išrinktas mūsiškių Man of the Match. Gynyboje labai patikimai ir organizuotai tvarkėsi Saulius Klevinskas, tad varžovams didelių progų neleidome sukurti“, – pasakojo M. Urbonas.

Vis tik įvartį Top Kickers praleido – 67 min. tolimu smūgiu rezultatą sušvelnino Ervinas Zelenkevič (2:1).

„Dėl to rungtynių pabaigoje teko daugiau dėmesio skirti gynybai. Tačiau kadangi nebuvo P. Šarynskio,  įgyvendinti mūsų užduotis ginantis tapo šiek tiek lengviau“, – teigė nugalėtojų vadovas.

Tuo metu P. Janušauskas, kiek papriekaištavęs saviškiams dėl požiūrio ir nusiteikimo, pasiuntė emocingą žinutę: „Mes labai ilgai visi kartu statėme šitą komandos laivą, labai ilgai dirbome prie jo, kad jis būtų tvirtas, o jis toks ir yra. Jis gali atlaikyti bet kokias audras, cunamius ir uraganus. Laivo įgulos mums visi gali tik pavydėti. Kapitonas tiki savo užsigrūdinusiais jūreiviais. Mes tiek visko esame matę, kartu ir skendę, ir apsivertę, ir vistiek plaukiame toliau. Jis gali už jus paaukoti bet ką. Mes juk matome švyturį, mes turime ten nuplaukti visi kartu.“

TEC – Širvintos/VGTU–Vilkai 4:0 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – D. Malžinskas.
62' Arminas Vaskela 1:0
65' Arminas Vaskela 2:0
73' Alvinas Dūdėnas 3:0
84' Vytautas Žičius 4:0

Nors rezultatas šiame mače 4:0, tai buvo tas atvejis, kai galima sakyti, kad futbolas kartais būna žiaurus. Tiesiog VGTU–Vilkams šį sykį nesisekė nei gintis, nei išnaudoti savo progų, o TEC sužaidė kaip iš natų.

Bendram vaizdui susidaryti padės abiejų komandų atstovų pasisakymai.

Donatas Stakauskas (TEC): „Rezultatas neatspindi realios kovos, kuri vyko aikštėje. Skirtumas tikrai neturėtų būti toks didelis.“

Haroldas Kerušauskas (VGTU–Vilkai): „Žaidėjai dar kitą dieną buvo šoke, nesuprato, kas įvyko. Varžovai tikriausiai irgi nesuprato. Žaidimą ir iniciatyvą kontroliavo viena komanda, bet drausmės išlaikyti nepavyko. O TEC išlaukė savo progų ir mums nedovanojo.“

Pirmas kėlinys vyko ramiai. Komandos apsikeitė keliais pavojingais išpuoliais, bet įvarčių nebuvo pelnyta. Gynyboje vyravo drausmė iš abiejų pusių.

Antras kėlinys prasidėjo Vilkų spaudimu ir progomis. Bet TEC kelis sykius gelbėjo vartininkas ir virpstas. Kažkokiu būdu TEC'ai po to atsibudo ir surengė keletą kontratakų. Jose kaip žuvis vandenyje jaučiasi Arminas Vaskela, per kelių minučių atkarpą pelnęs dublį ir iš esmės nulėmęs mačo baigtį. Tuo metu širvintiškių žaidime pasipylė klaidos ir chaosas. Tuo pasinaudoję dar pasižymėjo Alvinas Dūdėnas bei Vytautas Žičius, rezultatą pavertę nepadoriu – 4:0.

„Reikia pripažinti, kad VGTU–Vilkai žaidė tikrai gerai, bet šiuo metu, matyt, jiems sėkmė atsukusi nugarą, nes prasidėjusi įvarčių sausra. Tikiuosi, kad jie dar atims taškų iš kitų lyderių“, – teigė D. Stakauskas.

Apie VGTU–Vilkų bėdas atvirai prabilo ir H. Kerušauskas: „Puolimas neveikia, progų realizacija nulinė. Per 4 rungtynes įmuštas 1 įvartis ir tas – gynėjo. Scenarijus tampa įprastas: atrodo, viskas lyg ir neblogai einasi, bet po praleisto įvarčio komanda sugriūna. Tikiuosi, kad sugrįšime į pergalių kelią ir toliau džiaugsimės akiai patraukliu futbolu.“

Pagiriai – Viesulas 0:1 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
14' Elvinas Vaitulevičius 0:1

Pagaliau ilgai laukta šventė atėjo ir į Viesulo kiemą. Tos šventės buvo laukta ilgai, daugiau nei keturis mėnesius. Per tą laiką viesuliečiams teko patirti 12 pralaimėjimų iš eilės.

Viesulas jautė, kad Pagiriai yra įkandamas varžovas. Todėl sekmadienį Dilgynėje susirinko gausiai – turėjo net 9 keitimus. Akivaizdu, kad vasaros pastiprinimas duoda vaisių.

„Tikrai labai smagu laimėti, ypač po tokios ilgos nesėkmių serijos, – sakė Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas. – Prieš antrą ratą pasistengėme pastiprinti komandą, kad turėtume daugiau žaidėjų rungtynėse. Todėl tikėjome, kad pergalės kažkada ateis.“

Pirmoji Viesulo pergalė sutapo ir pirmuoju šios komandos „sausainiu“ – nepraleista įvarčio.

„Rungtynėmis esame patenkinti, ypač gynyba. Varžovai turėjo gal tik vieną įsimintiną progą, kai pirmame kėlinyje pataikė į skersinį. Mums nepavyko įtvirtinti pranašumo ir visą laiką išliko slidus vieno įvarčio pranašumas, nors progų turėjome nemažai“, – prisiminė G. Slivinskas.

Pagirių situacija po šio turo tapo dar labiau keblesnė. Nuo išlikimą A divizione garantuojančios 9 vietos juos skyrė 6 taškai, o dabar skirtumas nuo Mostiškių padidėjo iki 9 taškų.

Lentvaris – Ave.Ko. 0:0
Panerio stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.

Centrinė 14 turo dvikova tarp vienų A diviziono favoritų baigėsi lygiosiomis. Nors įvarčių nepelnė nei vena komanda, bet progų pasižymėti netrūko. Realiausią galimybę įmušti turėjo Ave.Ko., kai jau 10 min. uždirbo 11 m baudinį varžovų žaidėjui sužaidus ranka baudos aikštelėje. Tačiau Ave.Ko. lyderiui Viliamui Novickiui pergudrauti varžovų vartininko Pauliaus Aleškevičiaus nepavyko ir puiki proga paleista vėjais.

Visus pavojingiausius šių rungtynių epizodus fiksavo VRFS operatorius.

„Labai norėjome trijų taškų, tačiau tai buvo neišnaudotų progų rungtynės tiek mums, tiek varžovams“, – mačą apibūdino Lentvario vadovas Nerijus Varnas.

Jis svarstė, kad ankstyva Kirilo Vilkin trauma padėjo Ave.Ko. komandai perimti iniciatyvą. Tačiau taktiniai žaidėjų perstumdymai po pertraukos leido lentvariškiams išlyginti žaidimą.

„Ave.Ko. vyrukai antrame kėlinyje fiziškai „pasėdo“, todėl ėmėme kurti momentus, bet kamuolys tą vakarą tiesiog nenorėjo kristi į vartus. Varžovai visą laiką žaidė „į kaulą“, gerai kad SFL paskyrė principingą ir autoritetingą teisėją. Labai svarbu, kad iš varžovų atėmėme taškų ir neleidome jiems atitrūkti nuo persekiotojų grupės“, – pasakojo N. Varnas.

O dabar apie kuriozą. Praėjusioje apžvalgoje galėjote perskaityti Ave.Ko. vadovo pasipiktinimą dėl neva prastos Panerio stadiono vejos būklės ir pamatyti jo atsiųstą nuotrauką. Panerio vejos kokybė toli gražu ne tobula, tačiau akylesni Vilniaus futbolo žinovai galėjo įžvelgti, kad nuotraukoje matomas vaizdas neprimena Panerio stadiono ir jo aplinkos.

N. Varno komentaras šia tema buvo toks: „Matyt, Ave.Ko. vyrai labai retai lankosi Vilniuje, arba jame nesiorientuoja. Iš visų kampų žiūrėjome į tą nuotrauką ir nesupratome, iš kur ji ištraukta. Paneryje aikštės kokybė vidutiniška. Prieš rungtynes ji buvo nupjauta, tik žolė nesurinkta, nes sugedo technika. Šeimininkas atsiprašė, mes pretenzijų neturime. Be to, stadione veikė dušai, žaidėjai po rungtynių jais pasinaudojo. Todėl neturiu daugiau ką pridurti.“

Penkioliktas turas (rugsėjo 7–8 d.)

Lentvaris – Futbolo Broliai–Railana. Šeštadienis, 16.30, Trakų naujas stadionas. „Namų rungtynėse tikslas aiškus – imti tris taškus“, – ryžtingai kalbėjo Lentvario vadovas N. Varnas. Pirmoje tarpusavio kovoje Lentvaris pirmavo keturių įvarčių persvara, bet mačo pabaigoje atsipalaidavo ir laimėjo tik 4:2. Tai signalas, kad prieš Futbolo Brolius kovoti reikia visas 90 minučių. Prognozė: 3:1.

Salininkai – Viesulas. Sekmadienis, 15.00, Dilgynės stadionas. Gegužę Senvagės stadione Salininkai turėjo rimtai paprakaituoti, kol palaužė autsaiderius minimalia persvara 1:0. Praėjusį sekmadienį Viesulas pagaliau iškovojo pirmą pergalę ir tai komandai suteiks teigiamą emocinį užtaisą prieš kitas rungtynes. Faktas, kad Salininkai negali tikėtis lengvo pasivaikščiojimo. Prognozė: 2:1.

Pagiriai – Viltis B. Sekmadienis, 17.00, Dilgynės stadionas. Pirmas komandų mačas buvo vienas gražiausių visame A diviziono pavasario rate. Pagiriai jau pirmo kėlinio viduryje pirmavo 3:0, bet sugebėjo prisidaryti sau bėdų ir galiausiai džiaugėsi tik kuklia pergale 4:3. Ar bus dar vienas spektakliukas, priklausys nuo to, kokius Pagirius matysime – tokius, kaip kovoje su Top Kickers, ar tokius, kaip pralaimėtose rungtynėse su Viesulu. Prognozė: 2:3.

Širvintos/VGTU–Vilkai – Top Kickers. Sekmadienis, 18.00, Fabijoniškių stadionas. Vilkų vadovas H. Kerušauskas aiškiai nupaišė komandos puolimo problemų paveikslą: per paskutines 4 rungtynes vos 1 įvartis ir tas – gynėjo. Kažkada turi „prarauti“, tad Kickersai neturėtų mačo laukti ramiai. Pavasario rate komandos sužaidė lygiosiomis 2:2. Prognozė: 2:2.

Mostiškės–Tonitra – Ave.Ko. Sekmadienis, 18.00, Nemenčinės stadionas. 3 rungtynės – 2 taškai. Tokia Ave.Ko. rudens rato pradžia ir visas persekiotojų karavanas jau išsirikiavo už nugaros. Išvyka į Nemenčinę pas Mostiškes – puiki proga nutraukti šią nesėkmingą atkarpą. Priešingu atveju teks pasislinkti lentelėje žemyn. Pirmame mače Ave.Ko. palaužė Mostiškes 4:2, nors po pirmo kėlinio atsiliko 0:2. Prognozė: 0:3.

TEC – FC Vova. Sekmadienis, 20.15, Senvagės stadionas. Vova yra nepralaimėjusi jau 9 rungtynių iš eilės. Per šią atkarpą jie surinko 21 tašką iš 27 galimų, tad natūralu, kad nusitaikė į pirmąją vietą. Pavasario rate voviniai įveikė Tec'us 3:1. Šie du faktai byloja, kad TEC komandai labai praverstų praėjusiame ture juos globojusi fortūna. Prognozė: 2:2.