A divizionas: Granito B dominavimas, pirmieji Top Kickers taškai ir Futbolo Brolių pareiškimas Visos

Paskutiniame prieš pertrauką A diviziono ture favorito pozicijas dar labiau sustiprino centrinę turo dvikovą laimėjęs Granitas B, pirmą tašką į savo sąskaitą pagaliau įdėjo ilgai to laukę Top Kickers, o taip pat rimtu pareiškimu pasižymėjo Futbolo Broliai, galingai nugesinę solidžią formą pastaruoju metu rodžiusius Navigatorius Old Boys.

Spėta rezultatų: 36

Tiksliai spėta rezultatų: 4

Tiksliai spėta baigčių: 17

Ave.Ko 4:2 TEC (spėjimas 5:3)

Turint omenyje tai, kad spėjime pasirinkau, kaip kartais sakoma, random rezultatą, buvau išties netoli – Kalvelių komanda iškovojo pergalę ir net tokiu skirtumu, koks buvo prognozuotas.

Visgi mačo startas šeimininkams nebuvo pats sėkmingiausias, mat gana anksti TEC išsiveržė į priekį ir tą persvarą laikė iki pat pirmo kėlinio pabaigos. Na, beveik iki pirmo kėlinio pabaigos, mat paskutinėmis minutėmis Ave.Ko kapitonas Viliamas Novicki rezultatą gražiu smūgiu išlygino.

Šis smūgis šeimininkus įkvėpė, ir antrajame kėlinyje jie toliau sėkmingai kūrė šansus ir iš jų išnaudojo tris. Tik prieš pat mačo pabaigą TEC rezultatą sušvelnino, tačiau džiaugsmo tai suteikė nedaug.

Kad viskas būtų aiškiau – kviečiame peržiūrėti SFL video komandos paruoštą mačo santrauką.

Kaip teigė TEC vadovas Aurimas Baubkus, gilių analizių šios rungtynės nereikalauja, nes komanda šiuo metu sprendžia kitas – sveikatos – problemas. A. Baubkus taip pat pabrėžė, kad ateinanti trumpa pertrauka ekipai tikrai išeis į naudą.

„Galiu pasidžiaugti tik tuo, kad susirinkome apskritai į tas rungtynes. Šiuo metu turime didžiulę problemą su traumuotais žaidėjais, kiekvieną savaitę vis kažkas atbyra. Praėjusias rungtynes baigėme su vienu traumuotu žaidėju aikštėje (viso 3 žaidėjai patyrė traumas). Tad tai dienai Kalvelių komanda buvo stipresnė, su tuo varžovus ir sveikiname.

Mums pertrauka labai reikalinga, nes turime daugiau nei dešimt traumuotų žaidėjų. Per pertrauką toliau treniruosimės bei stengsimės atsistatyti po traumų, kad po jos galėtume grįžti su gilia sudėtimi“, – komandos planus atskleidė A. Baubkus.

Top Kickers 1:1 Širvintos-VGTU Vilkai (spėjimas 1:4)

„Šiai dienai VGTU yra tiesiog per stiprūs“, – tokią frazę įterpiau į šio mačo anonsą ir, kas ten žino, galbūt kažką tokio pažadinau TK kolektyve.

Šie ne tik kad patys susikūrė progų, tačiau ir sėkmingai gynėsi ir nelabai leido svečiams sukurti kažką apčiuopiamo, tad pelnytai atsidarė taškų kraitį, taip pat nuskausmindami ir VGTU komandą.

TK gretose pasižymėjo pirmojo kėlinio pabaigoje įmušęs Vytautas Stankūnas, pusiausvyrą anksti po pertraukos atstatė svečių komandos žaidėjas Haroldas Kerušauskas.

Šis, komentuodamas savo ekipos pasirodymą, žodžių į vatą nevyniojo ir rėžė atvirai – jo ekipa į rungtynes atvyko pernelyg atsipalaidavusi.

„Žinoma liūdna dėl prarastų taškų prieš lygos autsaiderį, bet esam patys kalti, jog nemokam išnaudoti žaidybinės kontrolės. Iš tikrųjų nieko per daug pavojingo nesukūrėm, ką galėjom paversti įvarčiais. Trūko priekyje minties, aštrumo. Neturėjom puolime rotacijos, trūko keleto svarbių žaidėjų, bet, žinoma, labiausiai nusiteikimo - atsipalaidavę visi žaidė, dėl to turim, ką turim. Pagal charakterį, žaidimo kokybę, manau, tai buvo kol kas mūsų silpniausios rungtynės“, – pasakojo H. Kerušauskas.

Panašiai rungtynes įvertino ir VGTU komandos treneris Nerijus Kuzmickas.

„Rungtynės mums gavosi sunkios, gal neįvertinom varžovo, kuris davė stiprią kovą, žaidė nuo gynybos, gaudė mus ant kontratakų, kas jiems ir pasiteisino, nors ir turėjom pilna kamuolio kontrolę bet atakos užbaigimo ir aštrumo trūko.

Mums dar sunku žaisti su komandomis, kurios orientuojasi tik į gynybą, neatsirado žmogaus, kuris individualiai galėtų paspręsti, tai taškas yra logiška baigtis“, – svarstė N. Kuzmickas.

Tuo tarpu Top Kickers vadovas Mantas Urbonas minėjo, kad tašką jo komanda paima su malonumu ir papasakojo, kad komandai renkantis į rungtynes nutiko ir šiokių tokių kuriozų.

„Pagaliau. Nors ne pergalė, bet ir taškas atsispyrimui gerai. Ypač prieš tokią pajėgią komandą kaip Širvintos-VGTU. Tarėmės rinktis bent pusvalandį iki rungtynių, bet teisėjai sušvilpus, dar neturėjom 11 startinių žaidėjų  Simonas Stankevičius dar nepersisukęs angliško laikrodžio, mat manė kad rungtynės tik už poros valandų (šypsosi).  Bet atvyko pavėlavęs, ir joks čia slėptinas faktas, kad savo žaidimą tada bandėm lipdyti būtent per jį.

Davėm Širvintoms kamuolį, o patys ieškojom kontratakų galimybės. Po vienos tokios Vytautas Stankūnas prieš pertrauką davė mums minimalų pranašumą. Gaila, kad tas pranašumas ištirpo jau antro kėlinio pradžioje, tai ir pasidžiaugt per daug laiko negalėjom. Širvintos toliau dominavo su kamuoliu, bet tokių šimtaprocentinių progų neleidom apturėti, patys bent vieną išėjimą 1x1 turėjom.

Vis tik manau, kad lygiosios teisingas rezultatas, kurį šiuo metu su džiaugsmu paimsim. Pradedam susitvarkyti gynyboje, tai net nežinau, ar ta pertrauka mums jau tokia būtina. Plius taurės mačas su Futbolo Broliais, tai realiai laisvas vos vienas savaitgalis“, – gerėjančia komandos forma pasidžiaugė M. Urbonas.

Geležinis Vilkas 4:2 Mostiškės (spėjimas 1:3)

Pasirodo, ta pastaruoju metu gerėjusi Mostiškių forma nėra tokia jau gerėjanti, kaip buvo galima spėti, mat po sėkmingos serijos komanda patyrė jau antrą pralaimėjimą paeiliui.

Prieš savaitę pralaimėję Futbolo Broliams, šį kartą Mostiškių futbolininkai krito ir Geležinio Vilko tvirtovėje.

Čia šeimininkai jau pirmame kėlinyje sumušė tris sausus įvarčius, po pertraukos Mostiškės trumpai buvo priartėjusios iki 2:3, tačiau netrukus kritęs ketvirtas vilkų įvartis atsakė į paskutinius dar likusius klausimus.

Po laimėjimo GV po šiokios tokios pertraukėlės grįžo į pirmąjį šešetą, tuo tarpu Mostiškės vėl rikiuojasi apatinėje lentelės dalyje.

Vilkų treneris Šarūnas Beivydas teigė, esą pergalė pelnyta, tik kiek neramino ta blankesnė atkarpa po pertraukos, kai varžovai buvo sugebėję priartėti.

„Pelnytai laimėjom rungtynes. Pirmą kėlinį kariškiai gerai laikėsi nurodymų, kūrė progas, tik dažnai nepavykdavo jų išnaudoti. Antrame kėlinyje komanda atsipalaidavo ir pametė žaidimo ritmą, skubėjo, kada to visiškai nereikia, todėl ir sukūrė patys varžovams progas, praleido du įvarčius po įtartinų teisėjų sprendimų ir rungtynės vėl tapo sunkios.

Laimei, pavyko įmušti ir išsaugoti rezultatą. Galbūt įtakos turėjo ir atlikti keitimai, mat ne visiems vaikinams pavyko po keitimų įeiti į žaidimo ritmą, prisidėjo ir kai kurių žaidėjų nuovargis“, – mąstymais dalinosi Š. Beivydas.

Du įvarčius laimėtojams pelnė Matas Kirkutevas.

Viltis B 2:3 Salininkai (spėjimas 2:2)

Prieš šį mačą nuojauta kažkaip kuždėjo, kad Vilties dubleriai taškų sąskaitą gali atsidaryti būtent prieš Salininkus ir iki 90-osios minutės atrodė, kad taip ir nutiks.

Pastarųjų atstovai minėjo, jog reikia prisibijoti lentelės dugno komandų, nes jos, įspaustos į kampą, tampa itin pavojingos ir tai patyrė savo kailiu.

Tiesa, antrojo kėlinio pradžioje Salininkai pirmavo 2:0 ir atrodė, kad viskas čia aišku, tačiau Viltis turėjo kitų planų ir, likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių, užbaigė savo comebacką ir rezultatą išlygino – 2:2.

Tačiau šansai iškovoti pirmąjį tašką žlugo 90-ąją minutę – būtent tada Salininkų futbolininkas Aleksandras Krasauskas įmušė trečiąjį savo komandos įvartį, taip sukeldamas saviškius ant kojų, o varžovus priversdamas griebtis už galvų.

Salininkai išnešė sveiką kailį, o Viltis B dar kartą dramatiškai pralaimėjo vieno įvarčio skirtumu.

Kaip jau tampa įprasta, Salininkų vadovas Pranas Janušauskas ne tiek gyrė savus, kiek gražiai ir pagarbiai atsiliepė apie jo komandos varžovus.

„Labai smagu, kad į pertrauką išeiname po pergalės ir dar tokios dramatiškos. Buvo gerų atkarpų rungtynėse, buvo labai gerų, tačiau buvo ir prastų atkarpų, kai nelabai kas išeidavo aikštėje. Nepavydėtinoje situacijoje Viltis B, taip kažkas tikrai praras taškus žaisdami su jais, tai neišvengiama, jie rungtynes pralaimi minimaliai.

Labai gerai, kad mes nepapuolėme į šią situaciją, nors trūko visai nedaug. Šiai dienai tai sužeistas kraujuojantis žvėris, kuriam reikia kovoti už gyvybę. Žiūrint mano akimis, tai su visomis komandomis, kuriomis teko žaisti, reikėjo pilnai išsikrauti ir žaisti maksimaliomis apsukomis.

Dabar pertrauka ir su tuo reikia susitaikyti, tikėkimės , kad tai išeis mums į naudą, gausime laiko atsikvėpti, nes kai kam tikrai to poilsio reikia. Nors, jei čempionatas ir tęstųsi, didelės bėdos nebūtų“, – situaciją įvertino P. Janušauskas.

Tuo tarpu Vilties B žaidėjas Teodoras Žukas teigė, kad stebuklingai rungtynes „ištraukę“ varžovai net ir patys jų klausė, kodėl Vilčiai aikštėje taip trūksta laimės.

Rungtynės buvo įtemptos ir įdomios, išlyginus jau turėjom jas mūsų rankose. Tačiau jau per pridėtą laiką dar viena mūsų klaida lėmė tai, kad smarkią kairę koją turintis Salininkų saugas laisvas smūgiavo iš 18-20 metrų, o tai baigėsi nokdaunu.

Po rungtynių Salininkų žaidėjai klausė - kaip mums taip nesiseka? Klausimas tebelieka neatsakytas“, – atsakymo pateikti nesiryžo ir T. Žukas.

Granitas B 2:0 Kaišiadorys-Baltai (spėjimas 1:1)

Iš šių rungtynių pavyko atspėti bendrą įvarčių skaičių ir tai, kad Granitas B ir toliau išliks nepralaimėjęs.

Visgi jie ne tik kad žengia nepralaimėję, tačiau nepraradę taškų apskritai, o šį kartą centrinėse turo rungtynėse savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo ir artimiausius persekiotojus iš Kaišiadorių.

Čia rungtynės nors ir buvo apylygės, tačiau minimalus šeimininkų pranašumas matėsi praktiškai visų jų metu, o tą pranašumą jie įtvirtino dviem įvarčiais pirmajame ir antrajame kėliniuose.

Įdomu tai, kad abu kartus tiksliais smūgiai žymėjosi gynėjai. Pirmame kėlinyje mušė Edgar Čičin, po pertraukos pasižymėjo ir Jaroslav Bortko.

Verta paminėti ir tai, kad Naujosios Vilnios komanda jau ne pirmą kartą šiame sezone vertėsi be abiejų nominalių atakos lyderių Dariaus Kazubovičiaus ir Žygimanto Kirsio, tačiau ir toliau žygiuoja pergalingai ir pertrauką pasitinka būdami vienvaldžiais turnyro lyderiais.

„Prieš rungtynes su Baltais nieko daug negalvojome  žinojome, kad bus sunku, nes dėl traumų iškrito keletas pagrindo žaidėjų. Tačiau pasiekėme pergalę, kas leido eiti į pertrauką su gera nuotaika.

Jos metu treniruosimės kaip treniravomės prieš tai, o vėliau lauks, manau, dar sunkesnis etapas dabar“, – galvojo Granito B atstovas Robertas Urbanavičius.

Navigatoriai Old Boys 0:4 Futbolo Broliai (spėjimas 4:2)

„Futbolo Brolių komanda, net ir po gražios pergalės, dabartinėje sezono stadijoje nėra ta komanda, kuri galėtų sustabdyti įsibėgėjantį Navigų traukinį”, – vėl buvo prisikalbėta, akivaizdžiai.

Sustabdė, ir sustabdė taip, kad tas traukinys pirmadienį Senvagėje net pajudėti normaliai negalėjo.

Jau per pirmas 15 minučių du tikslius smūgius svečių gretose atmatavo Vilmantas Bingelis, taip pasiųsdamas Navigus į tokią duobę, iš kurios kapstytis šiems niekaip nesisekė.

Po pertraukos trečią savo komandos įvartį pelnė Ričardas Dobrovolskis, o tas pats V. Bingelis paskutinėmis dvikovos minutėmis įformino savo hat-tricką ir taip protokoluose įsišvito įspūdingas rezultatas – 4:0 Futbolo Brolių naudai.

Šiems tai buvo jau antroji didelė sausa pergalė iš eilės, prieš savaitę nugalėjus Mostiškes 3:0, o Old Boysai lygoje pralaimėjo pirmą sykį po trijų pergalių iš eilės.

Komentuodamas dvikovą Navigų futbolininkas Vilius Kadys taip pat akcentavo prastą rungtynių startą jo komandai, jį išskirdamas kaip vieną iš pagrindinių skaudaus smūgio priežasčių.

„Pelnyta varžovų pergalė.

Nesusiklostė mums rungtynių startas, ypač greitai praleisti įvarčiai pakeitė žaidimo stilių, Futbolo Broliai atsipalaidavo ir užtikrintai žaidė trumpais perdavimais.

Pirmame kėlinyje turėjome puikią progą rezultatą išlyginti, bet jos neišnaudojome, o daugiau iki pertraukos nieko ir nesukūrėm. Sėkmingiau atakuoti pradėjome tik antrajame kėlinyje, tačiau trečias varžovų įvartis mūsų viltis galutinai palaidojo“, – lemtingo lūžio momentą išskyrė V. Kadys.

Antrą pergalę iš eilės iškovoję Futbolo Broliai kyla lentelėje ir nuo tų pačių Navigų jau atsilieka vos vienu taškeliu.

Dabar čempionate laukia trumpa pertrauka, o rungtynės turėtų grįžti pirmoje rugpjūčio pusėje.