A divizionas: Ar konkurentai atlaikys Ave.Ko. padiktuotą tempą? (11 turo apžvalga) Visos

 

Prasidėjusias vasaros atostogas SFL A divizione geriausiomis nuotaikomis pasitiko Ave.Ko. futbolininkai.

Kalvelių komanda pastarosiomis savaitėmis atrodė žvėriškai: 4 pergalės iš eilės ir vidutinis 6 įvarčių rezultatyvumas per rungtynes.

Nors A divizionas šiemet konkurencingas kaip niekad, jei tokią formą Ave.Ko. išlaikys ir rudens rate, konkurentams bus sunku atlaikyti jų tempą.

Bet kokiu atveju, vilčių pakovoti dėl 1–osios vietos dar neprarado ir FC Vova, ir TEC, ir Top Kickers su Lentvariu ir netgi 6–7 vietomis šiuo metu besidalinantys Salininkai ir Širvintos/VGTU–Vilkai. Todėl rudenį kiekviena pergalė šių komandų tarpusavio kovose turės ypatingai didelę vertę.

 

TEC – Mostiškės–Tonitra 7:3 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – R. Valikonis.
13' Valdemar Voinič 0:1
52' Vaidas Lileika (iš 11 m) 0:2
55' Valdemar Voinič 0:3
58' Vytautas Žičius 1:3
60' Vytautas Žičius 2:3
71' Heraclio Perezas 3:3
75' Donatas Stakauskas 4:3
83' Vytautas Žičius 5:3
88' Vytautas Žičius 6:3
90' Ignas Griškonis 7:3

Atraktyviausios komandos titulo A divizione nusipelno TEC. Jie per rungtynes praleidžia vidutiniškai 2,54 įvarčio, bet sugeba išlikti pirmame lygos trejete. TEC'ams vieni juokai yra pralaimėti rungtynes 3:9, o po to patiems sudoroti varžovus 7:3. Arba kaip pasakytų gynybos specialistas Kęstutis Latoža – pasityčioti iš futbolo.

Praėjusį sekmadienį TEC sugriovė dar vieną futbolo mitą ir įrodė, kad antrame kėlinyje atsiliekant nuo varžovų 0:3, galima juos nugalėti 7:3.

Kaip? Tiesaus atsakymo į šį klausimą nerado ir patys nugalėtojai, rungtynes pavadinę „keistomis“.

O štai Mostiškių atstovas Valerijus buvo atviras: „Galima tai pavadinti antro kėlinio prakeiksmu, bet pirmaujant 3:0 šitaip paleisti rungtynes – tiesiog kosmosas. Dabar reikės ruoštis ne atostogoms, o savo žaidimo analizei ir galvoti apie rudens ratą...“

Mostiškių ekipos taktika šiame buvo paprasta. Jie kamuolio aikštės viduryje per daug nelaikydavo ir siųsdavo jį į priekį. Ten kovingumu pasižymėję atakuojantys žmonės laimėdavo mikrodvikovas ir keldavo grėsmę TEC vartams.

Patys TEC'ai turėjo iniciatyvą, tačiau per didelis skubotumas neleido sukurti realių progų pasižymėti.

Antrą kėlinį Mostiškės pradėjo idealiai, per trumpą laiko tarpą sumušė du įvarčius ir pirmavo 3:0.

TEC vadovas Aurimas Baubkus sakė, kad prie tokio rezultato žaidėjams jau buvo nusvirusios rankos. Tačiau situaciją apvertė Vytauto Žičiaus du įvarčiai vos per tris minutes – jie sugrąžino šeimininkus į kovą.

„Reikia paminėti, kad rezultatui esant 3:3, varžovai turėjo šimtaprocentinę progą įmušti, bet mūsų gynėjas išmušė kamuolį iš tuščių vartų, – pažymėjo A. Baubkus. – O sumažinę skirtumą, pradėjome žaisti aktyviau, tuo metu varžovai pasėdo ir mes geriau realizavome progas. Džiugu, kad net pirmaudama komanda nesustojo ir toliau lipo ant varžovų.“

Puikias rungtynes sužaidęs V. Žičius pasižymėjo „pokeriu“. TEC snaiperis iš viso jau yra pelnęs 17 įvarčių ir rezultatyviausiųjų įskaitoje lenkia Ave.Ko. lyderį Dmitrijų Ovsejuką (16 įv.).

 

Viltis B – Ave. Ko. 1:6 (1:2)
LFF stadionas. Teisėjas – J. Paškovskis.
5' Viliam Novicki 0:1
39' Teodoras Žukas 1:1
42' Dmitrij Ovsejuk 1:2
46' Dmitrij Ovsejuk 1:3
67' Dmitrij Ovsejuk 1:4
80' Mantas Perednis (į savo vartus) 1:5
82' Dmitrij Ovsejuk 1:6

Šios rungtynės tarp lyderio ir autsaiderio buvo dviprasmiškos. Pirmo kėlinio siužetas tokio galutinio rezultato anaiptol nežadėjo. Tačiau antro kėlinio įvykiai tą rezultatą galėjo paversti dar didesniu.

Viltis B susirinko gausiai ir metė iššūkį lygos lyderiams. Ave.Ko. jau 5 min. išsiveržė į priekį, bet vėliau sulaukė labai įnirtingo Vilties dublerių pasipriešinimo.

„Manau, kad pirmame kėlinyje kamuolio kontrolė buvo mūsų pusėje, laikėme jį, turėjome gerų progų, o kėlinio pabaigoje pavyko ir išlyginti rezultatą, – pasakojo Vilties B įvartį pelnęs Teodoras Žukas. – Deja, paskutinę minutę po apmaudžios gynėjo klaidos leidome varžovams vėl išsiveržti į priekį.“

T. Žuko nuomonei visiškai pritarė Ave.Ko. treneris Sergejus Lajevskis: „Tai buvo rungtynės iš dviejų dalių. Pirmoje mes sužaidėme žemiau savo galimybių ribos ir tuo pasirūpino varžovai. Stebėdamas rungtynes pirmame kėlinyje negalėjau suvokti, kodėl Viltis B užima priešpaskutinę vietą. Tiesa, šį kartą jiems padėjo keli pagrindinės klubo komandos nariai. Tačiau nors pirmą kėlinį laimėjome 2:1, jie atrodė geriau.“

Jau pirmą antro kėlinio minutę Ave.Ko. pelnė trečią įvartį ir Vilties dubleriai subyrėjo. Varžovų žudiku tapęs Ave.Ko. snaiperis D. Ovsejukas šiame mače atliko „pokerį“ – pasekė TEC žaidėjo Vytauto Žičiaus pavyzdžiu.

Viltis B patyrė triuškinamą pralaimėjimą, o T. Žukas jį komentavo taip: „Su visa pagarba varžovams, tokį galutinį rezultatą nulėmė ne varžovų meistriškumas, o mūsų individualios klaidos ir koncentracijos stoka.“

S. Lajevskis sakė, kad antrame kėlinyje daug darbo nebuvo: „Po pertraukos viskas pasikeitė. Mes absoliučiai pranokome varžovus pagal visus komponentus. Rezultatas galėjo būti netgi dviženklis, bet vėl šlubavo realizacija.“

Du mėnesius nepralaiminti Kalvelių komanda įsitaisė A diviziono viršūnėje ir prieš persekiotojus turi 3 taškų pranašumą. Tad prieš rudens ratą jie bus favoritais.

„Komanda atostogauti išeina gera nuotaika. Visi žaidėjai turi suprasti, kad dabar viskas priklauso nuo jų pačių, nes mums jau nereikia vytis tolstančio traukinio, kaip buvo pernai, – lygino S. Lajevskis. – Dabar mes patys esame lokomotyvo vaidmenyje. Taip kur kas lengviau. Bet aš ne kartą minėjau, kad šioje lygoje išgyvens tik stipriausieji.“

Po pertraukos dėl išlikimo A divizione teks kautis Vilties dubleriams. Ne tokio rezultato jie tikėjosi prieš sezoną, bet yra kaip yra. Prasto pasirodymo priežastis aiškinosi komandos svetainė:

 

Top Kickers – Lentvaris 3:1 (1:0)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – N. Vasiliauskas.
32' Simonas Stankevičius 1:0
76' Andžej Baranovskij 1:1
80' Simonas Stankevičius 2:1
90' Vytautas Stankūnas 3:1

Prieš turą kalbėjome, kad Top Kickers pergalės atveju ir taip įtempta padėtis A diviziono turnyro lentelėje taps dar painesne. Tikslą laimėti įgyvendinę Kickersai pavijo Lentvarį ir dabar abi komandos dalinasi 4–5 vietomis.

Šiose rungtynėse įvykių netrūko. Top Kickersai suprasdami mačo svarbą, surinko gausią sudėtį su visu savo žvaigždynu. Tuo metu Lentvaris atvažiavo su nuostoliais.

„Mums trūko trijų pagrindo žaidėjų. Ypač Kirilo Vilkin aikštės viduryje, kuris galėjo ne tik pagyvinti žaidimą, bet ir neduoti tiek laisvės Jurijui Mamajevui. Taip pat trūko krašto saugo Dainiaus Komarovo ir krašto gynėjo Edgardo Karužel“, – vardino Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas.

Kibiose ir kietose rungtynėse iniciatyva priklausė Top Kickers, o Lentvaris pasirinko taktiką žaisti antruoju numeriu.

Pagaliau savo įvarčių sąskaitą šį sezoną atidarė Simonas Stankevičius, 32 min. išvedęs Kickersus į priekį. Be šio įvarčio šeimininkai turėjo ir daugiau progų, bet solidžiai rungtyniavo Lentvario komandos vartų sargas.

Antrame kėlinyje Lentvaris labiau suaktyvėjo ir laukė savojo šanso, kuris atėjo likus žaisti apie 15 min. – tuomet Andžejus Baranovskis išlygino rezultatą, pasinaudojęs neužtikrintu vartininko žaidimu.

„Paprastai tokioje situacijoje įvartį praleidusios komandos palūžta, bet mums jau ne pirmą kartą pavyko perlaužti rungtynių eigą savo naudai“, – sakė Top Kickers vadovas Mantas Urbonas.

Vėl sužibėjo S. Stankevičiaus, kurio antras įvartis 80 min. persvėrė rezultatą. Jau besibaigiant mačui, šeimininkų persvarą įtvirtino Vytautas Stankūnas – 3:1.

N. Varnas vėliau pasakojo, kad pralaimėjimą lėmė neteisinga komandos reakcija po išlyginamojo įvarčio: „Bent tašką privalėjome parsivežti. Po išlyginamojo įvarčio paprasčiausiai reikėjo statyti autobusą gynyboje. Laiko buvo likę nedaug. O mes puolėmė į priekį ir gavome įvarčius. Pritrūko ištvermės. Taigi, pralaimėtas mūšis, bet ne karas. Dar niekas neprarasta. Antrame rate su pagrindiniais konkurentais žaisime namie, kur lengvai taškų niekam nedalinsime.“

Top Kickers nariai bendru sutarimu geriausiu rungtynių žaidėju pripažino S. Stankevičių. O komandos vadovas išskyrė ir neįkainojamą Arturo Juchno indėlį.

„Jis yra geriausias šios lygos žaidėjas, darantis didžiausią įtaką komandos žaidimui. Ir šį kartą taip pat buvo puiki komandinė gynyba. Pernai per du mačus Lentvaris mums įmušė 13 įvarčių, dabar kamuolį iš tinklo traukėme tik kartą ir didesnių progų varžovams nesuteikėme“, – teigė M. Urbonas.

Pirmame rate surinkti 20 taškų Top Kickers vadovą nuteikė pozityviai, kadangi, jo pastebėjimu, naujokai A divizione startavo su žemiausiu reitingu, mat pernai B pakopoje buvo ketvirti.

„Yra geros galimybės pakovoti ne tik dėl medalių, bet ir dėl diviziono nugalėtojų vardo. Potencialo turime, tad tikimės geresnio antro rato“, – sakė M. Urbonas.

 

Viesulas – Futbolo Broliai–Railana 2:4 (0:0)
Senvagės stadionas. Teisėjas – D. Ramanauskas.
57' Karolis Žudys 0:1
60' Mindaugas Rožė 1:1
63' Tomas Mickevičius (iš 11 m) 1:2
70' Tomas Kitkovskij 1:3
73' Ibrahim Kabba 2:3
88' Karolis Žudys 2:4

A diviziono autsaideriai pirmą ratą taip ir baigė su apskritu nuliu.

11 ture Viesulas turėjo galimybių pakovoti dėl pirmojo taško. Tačiau visas viltis nubraukė 88 minutė. Tuomet viesuliečiai išsiblaškė gynyboje kas sau, kilo chaosas ir tuo pasinaudojo Karolis Žudys, akimirksniu nukreipęs kamuolį į vartus bei garantuodamas Futbolo Broliams pergalę rezultatu 4:2.

„Mes galėjome tikėtis taškų, tačiau svarbiausiais epizodais varžovai sužaidė geriau ir patikimiau“, – sakė Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas.

Prieš sezoną Futbolo Brolių treneris kalbėjo, kad vieta šešetuke jį nuteiktų optimistiškai. Dabar Broliai aštunti, bet nuo šešetuko juos skiria 3 taškai, tad pirmas ratas nebuvo prisvilęs.

Sudėtinga situacija Viesulo stovykloje. Jie ir nesitikėjo, kad pretenduos į medalius. Bet taip pat nesitikėjo, kad prapils visas 11 rungtynių. Visgi didžiausia šios komandos problema yra traumos.

„Nuo pat sezono pradžios mus persekiojo problemos, su kuriomis nesisekė tvarkytis. Dėl traumų negalėjo žaisti keli pagrindinės sudėties žaidėjai. Naujokai neužsikabino, todėl sudėtis išsibalansavo. Kiekvieną kartą rinkosi vis kiti žaidėjai ir štai tokie rezultatai“, – nesėkmes apibendrino G. Slivinskas.

Jo teigimu, Viesului dabar labai trūksta vidurio gynėjo bei vidurio saugo ir jei kas norėtų prisidėti prie šio pralaiminčio, tačiau smagaus kolektyvo – vadovas mielai kviečia kreiptis. Užpildžius šias spragas, antras Viesulo ratas būtų solidesnis.

 

Salininkai – FC Vova 0:1 (0:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – R. Jasiūnas.
54' Roman Soročkin 0:1

Maloniu turnyro atradimu tampa FC Vovos komanda, vasaros pertrauką pasitikdama 2 vietoje. Atsakingai pažvelgdami į kiekvienas rungtynes ir vertindami visus varžovus, voviniai finišavo galingai – per 6 paskutines rungtynes surinko 16 taškų.

Paskutinė pergalė prieš Salininkus nebuvo lengva, o ant sintetinių dangų įpratusiai žaisti Vovos komandai užduotis sunkino Dilgynės stadiono nelygumai.

Nors Vova turėjo mažiau keitimų, Salininkų treneris Pranas Janušauskas į saviškius apeliavo, kad ne visi panoro sudalyvauti rungtynėse. Anot jo, trūko atakuojančios grandies žaidėjų. O bandžiusieji žaisti individualiai buvo „suvalgyti“ varžovų.

Vovos pergalę nulėmė vienintelis Romano Soročkino įvartis po kampinio 54 minutę, kai Salininkų gynėjai prie savų vartų sužaidė neatsakingai.

biteStats duomenys tarsi byloja aiškų Vovos pranašumą – smūgiai į vartus 3–16 (į vartų plotą 1–8), kamuolio kontrolė 45–55 proc.

„Statistika žiauri. Bet ten užskaityti smūgiai, kur mūsų vartininkas kamuolį atmušdavo kumščiais, jie didelio pavojaus nekėlė. Greičiau skersi perdavimai, nei smūgiai, – akcentavo P. Janušauskas. – Bet mes patys smūgiuojame per mažai. Aš savo žaidėjams sakiau, kad būtent todėl jie ir žaidžia Salininkuose. Jei dar būtų ištobulinę ir šį žaidimo elementą, mes jų tiesiog neįpirktume.“

Ne vienos komandos treneris išskirdavo Vovos saugą Abdulą Gafaru Issahaku. Jis įspūdį paliko ir Salininkų strategui.

„Reikia pasakyti, kad Abdulas laimėjo visas dvikovas. Padėdavo gintis, viduryje „apsidirbdavo“ visus kamuolius, atlikdavo ilgus gerus perdavimus, patogius ir akcentuotus. Mūsų Miroslavas Kodzis buvo pabėgęs vienas prieš vartininką, tačiau Abdulas net atsilikdamas trimis metrais pavijo ir spėjo užblokuoti smūgį. Su tokiu žaidėju aikštės centre galima daug ką nuveikti. Mums buvo vienos sunkiausių, o gal ir sunkiausios rungtynės šiemet“, – tvirtino P. Janušauskas.

A diviziono pirmame rate beliko sužaisti vienas rungtynes. Šeštadienį 18 val. Širvintos/VGTU–Vilkai savo stadione priims Pagirių komandą. Jei širvintiškiai pateisins favoritų statusą ir iškovos pergalę, kils į viršų ir kartu su TEC komanda dalinsis 3–4 vietomis.

Kitos A diviziono 10 komandų šią savaitę jau pradėjo atostogas. Rudens ratas oficialiai startuos rugpjūčio 17–18 dienomis.