A divizionas: Advoco, Širvintos ir Mostiškės žengia be praradimų Visos

Prieš startuojant Sekmadienio Futbolo Lygos A divizionui Advoco komandą dalis apklaustų komandų vadovų paminėjo, kaip ganėtinai stiprią, bet tikrai nebuvo taip, kad ji būtų buvus laikoma didžiausia favorite.

Bet po trečiojo turo tai yra vienintelė komanda, kuri iškovojo tris pergales ir pirmauja diviziono turnyro lentelėje.

Taip, negalima Advoco vadinti vienvaldžiais lyderiais ar kaip nors panašiai, bet bent jau kol kas atrodo, kad ši komanda gali užimti tikrai nežemą vietą.

Nors galbūt ji ir nebūtų toje pirmojoje vietoje, jeigu visos komandos būtų žaidusios tiek pat susitikimų. Maču mažiau sužaidusios Širvintos nuo advokatų atsilieka trimis taškais.

Abi pergales laimėjo ir Mostiškės. Tačiau ši komanda turi vienu tašku mažiau negu Širvintos. Prieš sezoną už delsimą sumokėti startinį mokestį iš Mostiškių buvo atimtas vienas taškas.

O trečiojo turo rungtynėse su Viesulu, Mostiškės labai daug vargo neturėjo

Mostiškės – Viesulas 3:0

„Antros rungtynes su puikiu rezultatu, - rašo Mostiškių Facebook paskyra. - Kadangi susirinkome gausiai - praktiškai dvi sudėtys, nusprendėme spausti nuo pirmųjų minučių ir dėl to A. Plešakovas, gavęs ilgą perdavimą iš gilumos, pabego nuo gynėjo ir ramiai bei užtikrintai įmušė pirmą įvartį.

Pirmas kėlinys taip ir baigėsi, tiesa kelinio pabaigoje šturmą sukėlė Viesulas, tačiau nelabai kaip jiems jis sekėsi.

Antra pusė prasideda dar geriau: gavęs kamuolį netoli baudos aikštelės, užtikrintu smūgiu į patį kampą V. Krasockis dvigubina rezultatą. Po keleto minučių tas pats V. Krasockis muša iš to paties taško stipriai po skersiniu, šį kartą gavęs perdavimą iš vartininko! Vėliau buvo dar keletas aštrių mūsų atakų, Viesulas turėdamas vos keletą keitimu galutinai pavargo. O mes, nenorėdami liūdinti apžvalgininko, daugiau mušti atsisakėme.”

Štai taip Mostiškės leido man atspėti rezultatą. Rungtynių anonse aną savaitę prognozavau, kad jos laimės 3:0.

„Nesėkmingos rungtynes mums, prastai klijavosi žaidimas, du varžovų įvarčiai antro kėlinio pradžioje nulėmė rungtynių baigtį. Blogai startavom čempionate, turim keisti žaidimą“, - apie susitikimą teparašė Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas.

Ir negali nesutikti. Viesulas pradėjo visai ne taip, kaip pernai, kai jis pirmame rate turėjo ilgalaikę pergalių seriją ir ilgai laikėsi turnyro lentelės viršūnėje. Šį kartą – viskas atvirkščiai: trejos rungtynės – trys pralaimėjimai.

Advoco – Viltis B 3:2

Na o Advoco įveikė daugumos komandų atstovų viena svarbiuausių favoričių laikytą Vilties B komandą. Aš spėjau, kad susitikimas baigsis lygiosiomis 1:1. O Advoco pasitikėjo tik patys Advoco ir Nemenčinės komandos vadovas Vladimiras Pivovaras, pareiškęs, kad Advoco - tikrai nėra silpnesnė ekipa, nei Viltis B.

Advoco komandos atstovas Artūras Krasnoložskis: „Iškovojome labai svarbią bei sunkią pergalę. Pirmajame kėlinyje geresni buvo varžovai, ilgiau kontroliuodavo kamuolį, mes gi nelabai kažką įdomaus sukūrėme, o ir įvartį kvailą prasileidome. Antrajame kėlinyje nuo pat pirmų minučių pradėjome spausti varžovus ir išlyginome rezultatą, vėliau prasidėjo gan chaotiškas ir atviras abiejų komandų žaidimas. Laimei, išnaudojome Vilties žaidėjų klaidas ir pasiekėme pergalę, tačiau tiek mes tiek varžovai galėjo dar pelnyti ne vieną įvarti, Vilčiai šiek tiek nepasisekė. Apie varžovus, galiu pasakyti, kad kol kas šios varžybos mums buvo pačios sunkiausios, priešiningai žaidžia labai gražų bei patrauktų akiai futbolą, ilgai kontroliuodami kamuolį - jeigu pirmas prasileidi, vėliau bus labai sunku išlyginti rezultatą. Manau, kad Viltis B bus rimtas pretendentas į medalius, ir visiems kas prieš juos žais bus labai sunku. O šiaip apibendrinus, džiugu, kad kol kas stabiliai renkamės ir komanda kiekviename mače rimtai nusiteikusi.”

Kruša – Ave.Ko 1:5

Neina ir Krušai. Ji patyrė antrą pralaimėjimą šiemet per antrąsias žaistas rungtynes.

Nors šį kartą apžvalgininkas bandė perspėtį Krušą, statydamas ant Ave.Ko (2:1), nieko iš to neišėjo.

Viliamas Novickis (Ave.Ko): „Rungtynės geros, nes 3 taškai mūsų sąskaitoje. Varžovai buvo nusiteikę kovingai, nemažai pražangų ir kovos antram aukšte.

Sakyčiau, kad iš pradžių mačas buvo lygus. Bet po to pripratom prie priešininkų, todėl žymiai geriau pradėjom judėt. Šiandien ir kamuolys pas mus laikėsi ir klaidų perdavimuose darėm žymiai mažiau. Presingavom ir viskas mums sekėsi, žaidėm pirmu numeriu. Simpatiškas žaidimas buvo. Parodėme komandinį žaidimą, o ne individualų, ir tai atnešė pergalę. Žaidimą valdėm mes ir rezultatas tą atspindi. Kruša visą antrą kėlinį tik užmetinėjo kamuolius ir bandė kontratakuoti. Viena tokia jų ataka praėjo mūsų gynėją, jis prarado žmogų ir praleidom įvartį. Bet šiaip antro kėlinio pabaigoje nors ir pasėdom, bet valdėm situaciją. Galėjom nepraleisti to vieno įvarčio ir, manau, įmušti galėjom daugiau.

Kruša turi neblogą komandą. Linkim jiems sėkmės čempionate. Mes patys nedžiūgaujam, nes pergalė dar nieko nereiškia, ir vis dar ieškom savo žaidimo. Tačiau jei žaisim taip, kaip žaidėm su Kruša, galim kovoti ir dėl prizinės vietos.

Kaip sakoma: “mažiau kalbų, daugiau darbų”.

Geležinis Vilkas – Širvintos 3:6

Širvintos laimėjo ir penktąjį tarpusavio su Geležiniu Vilku mačą. Apžvalgininkas prognozavo Širvintų pergalę 3:1, bet jau pirmą kėlinį širvintiškiai laimėjo 4:1, o viso komandos įmušė devynis įvarčius.

„Žaidimas buvo mūsų pusėje. Ypač technine prasme. Išnaudojome galimybes įmušti, bet gynyboje buvome labai neatidus“, - trumpai susitikimą apibrėžė Širvintų komandos vadovas Elvinas Dalala.

Apie varžovę – A diviziono debiutantę, pernai C divizione žaidusią Geležinio Vilko komandą, jis vertino taip: „Fiziškai stiprūs, užsidegę, gal techniškai kiek silpnesni. Manau, verti būt divizione ir tikrai pasipriešins kai kurioms komandoms“.

Nemenčinė – Futbolo Broliai 2:1

„Rungtynės vyks su Brolių  žaidybine persvarą, bet baigsis lygiosiomis 1:1“, - rašiau mačo anonse.

Viskas išėjo visai ne taip. Nemenčinė rungtynes laimėjo, o ir žaidybinės persvaros Broliai neturėjo.

Futbolo Brolių Facebooko paskyra štai ką rašo apie šį įdomų ir atkaklų mačą: „Antradienį susirinkę į Nemenčinės stadioną, pradėjom rungtynes, bandydami priprasti prie natūralios vejos, nes dauguma žaidėjų nedalyvavo taurės rungtynės, o ir aikštės kokybė nebuvo tokio lygio, kad būtų taip lengva nuo Fabijoniškių aikštės pereiti prie natūralios. Šeimininkai pirmas 15 minučių, gan aktyviai stengėsi rengti atakas, ieškodami savo puolėjų ir jau 4 rungtynių minutę, veiksmui vykstant netoli kampinio gairelės varžovas perima kamuolį iš mūsų žaidėjo ir atiduoda tikslų perdavimą į vartininko aikštelę kur Robertas Bovševičius sėkmingai užbaigia varžovų ataką.

Einant pirmam kėliniui į pabaigą, Andžejus Rudzianiecas, gavęs kamuolį maždaug prie aikštės vidurio, apsivaro Nemenčinės žaidėjus ir ir jau būdamas prieš vieną vartininką išlygina rezultatą.

Antrame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, kuris nors ir nepasižymėjo labai pavojingais epizodais, tačiau išsiskyrė geltonų kortelių gausa, o likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos, priešininkų žaidėjas, išprovokavo 11 metrų baudinį. Nors mūsų vartininkas ir atmušė kamuolį tačiau pribėgęs Alanas Vitkovskis vis tiek įmušė savo komandos pergalingą įvartį.

Per likusias kelias minutes, bandėme šturmuoti priešininkų vartus ir nors pavyko sukurti kelias geras progas, tačiau rezultato išlyginti - ne.

Tikėkimės pirmasis istorinis pralaimėjimas A divizione ir liks tik pirmuoju ir komanda padarys tam tikras išvadas, nes kitos rungtynės vyks prieš Advoco-A komandą, kuri, manau, tikrai nėra nusiteikusi prarasti taškų.“

Viesulas – Viltis B

05.13 14.45 Senvagės

Šios komandos oficialiame mače tarpusavyje dar nėra susitikusios.

Prognozė: Viltis laimės 3:1.

Širvintos – Nemenčinė

05.13 15.00 Širvintų

Nemenčinė niekada nėra įveikusi Širvintų. Ketverias iš penkerių šių komandų žaistų tarpusavio rungtynių laimėjo širvintiškiai, vienerios baigėsi lygiosiomis.

Dar vienas minusas Nemenčinei – ji neturės gynėjo Eduardo Grochadskio, kuriam per rungtynes su Futbolo Broliais buvo parodyta raudona kortelė.

Prognozė: Viskas rodo, kad laimėti turi Širvintos. 4:1.

Mostiškės – Kruša

05.13 17.00 Nemenčinė

Oficialių didžiojo futbolo mačų komandos tarpusavyje nėra žaidusios.

Prognozė: Na kad jau Mostiškės eina vien pergalėmis, tai spėsiu jų pergalę ir čia. 3:1.

Ave.Ko – Trakai

05.13 19.00 Kalveliai

Tarpusavyje oficialių mačų komandos žaidusios nėra.

Prognozė: 2:1 laimės Trakai. Kodėl? Nes jiems jau laikas pradėti rodyti, kad favoritais laikomi ne veltui.

Futbolo Broliai – Advoco

05.14 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos

Prieš dvejus metus Futbolo Broliai yra 6:0 sutriuškinę Advoco SFL taurės turnyre.

Prognozė. Bet tai buvo kažkada.  O dabar man labai sunku nuspėti rungtynių baigtį. Tebūnie 2:1 Futbolo Brolių naudai.