8x8 Lyga: Tarp lyderių tapo dar "lygiau" Visos

Likus iki Lygos 8x8 pabaigos dviem turams tarp dviejų į auksą pretenduojančių lyderių – kone visiškai lygybė. Nors MV Team Perkūnas ir laimėjo prieš Širvintas VGTU Vilkus, bet rezultatas 5:1 leido Spartakui jį pavyti įvarčių santykiu. Spartakas sutriuškino Ave.Ko. 9:1 (4 įvarčiai 17-mečio puolėjo Deniso Podubno sąskaitoje) ir dabar abi pirmaujančios komandos turi ne tik po lygiai taškų, bet ir po +46, skaičiuojant įmuštus ir praleistus įvarčius. Pirmą vietą MV Team Team Perkūnas išlaiko tik dėl to, kad įmuštais įvarčiais prieš Spartaką pirmauja 65:56.

Žodžiu, du paskutiniai turai bus labai intriguojantys.

Ir tam, kad išlaikytų status quo, pernai metų čempionai turės rimtai pasistengti. Spartakui liko du vidutinio lygio varžovai – Pietų IV ir Flamingai. MV Team liko žaisti su vienu autsaiderių Imperialu ir dėl trečios vietos kovojančiais New World. Ir jei Naujininkų vaikinai nepralaimės priešpaskutinio turo Dvarčionims, kas reikštų pirmųjų ambicijų į medalius žlugimą, jie, manau, priešinsis žvaigždžių ekipai ir nagais ir dantimis.

Tiesa, devintajame ture taškų praradimo New World pavyko išvengti nelengvai. Rimtą kovą ši komanda apturėjo, rungtyniaujant ne prieš kokį nors lyderį, o prieš paskutinės vietos išvengti besistengiančius Stickers. Nepaisant to, kad Naujininkų ekipa visas rungtynes dominavo aikštėje, rezultatas 1:0 neatrodo labai jau užtikrintai. Kad ir įmušė tą įvartį dar pirmą kėlinį.

Stickers vadovas Ruslanas Daškevičius mano, kad geriau sužaisti New World sutrukdė tai, jog dėl kortelių rungtynes praleisti turėjo jų lyderis Ruslanas Tamilinas. Ir tai, jog Stickers šį kartą susirinko labai padoriai.

„Pagaliau susirinkom gerai. Jie buvo be savo lyderio, kadangi jis buvo diskvalifikuotas. Jie pirmu numeriu žaidė, atakavo visas rungtynes, o mes drausmingai gynyboje žaidėme. Po žioplos klaidos išnešę kamuolį ant kokių 15 metrų, gavome tą vienintelį įvartį. Pagaliau pavyko sužaisti taip, kaip galime ir tikrai rimta kova gavosi“, - pasakojo R. Daškevičius.

New World konkurentai Dvarčionys nugalėjo lengviau. Skirtingai nei Stickers, jų varžovai Pietų IV susirinko aštuoniese ir toli gražu ne geriausiai kokybiškai. Dvarčioniškiai įmušė gan greitai, bet neilgai trukus netikėtai gavo įvartį atgal. Ir kurį laiką jų pranašumo nesijautė. Kol pirmo kelinio pabaigoje Dvarčionys nepasižymėjo du kartus ir visą rungtynių intrigą praktiškai ir nužudė.

Lukas Žukauskas nugalėtojams pelnė pokerį, o viso Dvarčionys laimėjo 5:1.

Įtikinamai savo varžovus iš turnyro lentelės apačių įveikė Flamingai (Mediką) ir VSG United (Imperialą).  Abiejų šių komandų rungtynės baigėsi tokiu pat rezultatu 4:1.

Likus žaisti du turus jau yra oficialiai aišku, kad tris prizus išsidalins keturios komandos (viena iš tų keturių prizo negaus): MV Team, Spartakas, Dvarčionys ir New World. Neoficialiai tai visiems aišku, kad Dvarčionys ir New World daugiau bronzos neištrauks.

VSG United ir Flamingai veikiausiai rungsis dėl penktosios vietos (ir čia Visagino ekipos galimybės yra kur kas didesnės negu turnyro debiutantų, nes jiems liko rungtis su silpnesniais varžovais nei Flamingams). Tiesa, prie kovos dėl vietos aukštesnėje turnyro lentelės pusėje dar gali prisidėti Ave.Ko. – jei pukiai sužais abejas rungtynes su būtent Flamingais ir VSG. Jei sužais ne puikiai, tada Kalveliams aktualesni konkurentai dėl vietų bus Pietų IV.

Širvintos VGTU Vilkai vargu ar kur pakils arba nukris, o kovoje dėl to, kad nelikti paskutiniais varžysis Imperialas, Stickers ir Medikas. Spėčiau, kad didžiausias galimybes pasilikti turnyro lentelės dugne turi Medikas. Imperialas ir Stcikers gali rimtai tikėtis pergalės bent iš paskutiniojo turo tarpusavio rungtynių.

Anonsas

Rugpjūčio 17, antradienį susitiks:

18.50 Stickers – VSG United ir Širvintos VGTU Vilkai – Medikas;

19.50 Dvarčionys – New World ir Spartakas – Pietų IV

20.50 Flamingai – Ave.Ko. ir Imperialas – MV Team.