VRFS futsal lyga: auksas atiteko į patikimas rankas Visos

 

VRFS salės futbolo I lygos pirmenybės kerta finišo tiesiąją. Ketvirtadienį ir penktadienį bus sužaistos paskutinės trejos turnyro rungtynės, po kurių finišuos keturis mėnesius trukęs futsalo sezonas.

Trečiadienį Širvintose vykusi VGTU-Vilkų ir Setalto akistata galėjo tapti auksine viso futsal I lygos sezono puošmena. Bet širvintiškiai savo auksinius klausimus pasirūpino išspręsti dar iki to.

Sidabro medaliais džiaugėsi Setalto vyrai, bronza tenkinosi Vilniaus dailės akademijos komanda.

 

Savaitės tema: auksinis VGTU-Vilkų finišas

Širvintų VGTU-Vilkai viso žiemos sezono metu tvirtai kontroliavo situaciją VRFS futsal lygoje ir laikėsi 1-oje vietoje. Vilkų iš vėžių neišmušė net skaudus pralaimėjimas Vilniaus taurės pusfinalyje Setalto komandai rezultatu 2:9.

Prasčiausios sezono rungtynės VGTU-Vilkus ištiko pačiu netinkamiausiu metu – taurės pusfinalyje. Bet sielotis nebuvo kada: po poros dienų laukė labai svarbios priešpaskutinio I lygos turo rungtynės su Aktu.

Širvintų sporto centro salėje vykusiame susitikime šeimininkai pademonstravo, kad skaudus pralaimėjimas taurės pusfinalyje jų iš ritmo neišmušė. Nors Akto futsalininkai žadėjo palaikyti intrigą pirmenybėse iki paskutinio turo kovų, jų kalbos darbais nevirto.

Širvintų komanda tas rungtynes laimėjo užtikrintai 5:1 ir užsitikrino I lygos nugalėtojų titulą.

„Panašu, kad tas skaudus pralaimėjimas Setaltui mums kaip tik išėjo į naudą, padėjo susiimti ir viską išspręsti per kitas rungtynes. Komanda labai norėjo mače su Aktu užsitikrinti pirmą vietą ir mums tai pavyko“, – pasakojo VGTU-Vilkų kapitonas Arminas Čivilis.

Jis pats prie auksinės pergalės prisidėjo vienu įvarčiu, o visa Širvintų komanda nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu.

„Tose rungtynėse mes save atidavėme maksimaliai ir tai parodo rezultatas. Labai dėkoju komandai už tokį superinį sezoną. Pademonstravome charakterį, kovingumą ir iš to turime pasiektą rezultatą“, – pažymėjo A. Čivilis.

Paskutinės futsal I lygos sezono rungtynės vakar su Setaltu širvintiškiams jau nieko lėmė. Jiems beliko pakilia nata uždaryti sezoną ir pasiimti nugalėtojų taurę bei medalius iš VRFS prezidento Deivido Šembero rankų.

Moralinis revanšas už pralaimėjimą taurės pusfinalyje taip pat pavyko. Namų salėje Setalto komanda buvo nugalėta rezultatu 5:2.

 

Turo akcentas: matematika tarp 2 ir 3 vietų

Setalto komanda nemažiau džiaugėsi sidabro medaliais, nes jiems tai yra ypatingas laimėjimas. Dovanos iš Akto komandos jie nesulaukė, tačiau dėl to nesikrimto – VGTU-Vilkai šį sezoną buvo aiškiai stipresni.

O dieną po to, kai VGTU-Vilkai oficialiai užsitikrino I lygos titulą, Setaltas garantavo sau antrąją vietą.

Garantavo skambiai ir užtikrintai – SFK Novovileisk komandą sutriuškino įspūdingu rezultatu 13:5.

„Aš negaliu pasakyti, kad nebuvo ar nejautėme įtampos. Mums šios rungtynės buvo labai svarbios, nes norėjome užsitikrinti sau antrąją vietą visų klausimų neatidedant paskutiniam turui“, – pažymėjo Setalto komandos vadovas Dmitrijus Timko.

Komandos požiūris ir nusiteikimas buvo pagirtini: į šias rungtynes bene pirmą kartą susirinko ideali Setalto sudėtis, puikiai žinanti ir ko suprantanti, ko nori iš dvikovos prieš SFK.

„Ėjome žaisti labai motyvuoti. O kai pradėjo kristi įvarčiai – jau nebesustojome, – juokėsi D. Timko. – Norisi labai padėkoti komandai už šį puikų sezoną. Bet dar ne pabaiga, laukia ir taurės finalas.“

Na, o trečiadienį jau minėtos Setalto ir VGTU-Vilkų rungtynės (2:5) Širvintose turnyrine prasme jau nieko nelėmė.

„Bronza“ šį sezoną atiteko į VDA Futsal komandos rankas. VDA pozicijos buvo kiek susvyravusios po dviejų pralaimėjimų Setaltui ir VGTU-Vilkams, bet reikalai susitvarkė paskutiniuose turuose įveikus Spartaką (2:1) ir SFK Novovileisk (6:4).

Tik beviltiškai prastas pasirodymas rungtynėse su SFK Novovileisk galėjo grasinti VDA siekiams tapti prizininkais, bet toks stebuklingas scenarijus neįvyko ir dailininkai triumfavo 6:4.

„Nors rungtynės praktiškai nieko nelėmė, dėl šventos ramybės mums reikėjo sėkmingos jų baigties. Ir šį formalumą mes atlikome, – komentavo VDA Futsal žaidžiantysis treneris Artūras Žarnovskis. – Po pirmo rato, kai su Novovileisk sužaidėme lygiosiomis (3:3) pasakiau, kad antrame juos įveiksime. Laimėjome pelnytai, bet pačios rungtynės mūsų nenudžiugino. Keista komanda, tiesiog tokie nemalonūs varžovai...“

Galutinėje rikiuotėje VDA kartu su Setaltu surinko po 22 taškus, bet liko žemiau ir dėl prastesnio tarpusavio kovų rezultatų balanso (3:2 ir 3:5) ir dėl bendro įvarčių skirtumo (-1 prieš +10).

Vis tik VDA neslėpė apmaudo, nes skaičiuojant visus pirmenybėse surinktus taškus jie būtų aukščiau už Setaltą. O po pirmo rato komandų taškus padalinus per pusę, toji jėgų ir taškų pusiausvyra pasikeitė ne jų naudai.

Nebuvo dėl ko apmaudauti SFK Novovileisk, kurie Top-6 grupės rate prapylė visus penkis žaistus mačus ir tvirtai liko 6-oje vietoje.

„Tragedija“, – trumpai drūtai pareiškė SFK Novovileisk žaidėjas Aringas Streckis.

Nors antrame rate pralaimėjimas prieš VDA buvo patirtas mažiausiu skirtumu (4:6), Aringas tuo neliko sužavėtas: „Visiems sunkiai sekėsi žaisti, darėme daug klaidų gynyboje, neišsirinkome žmonių. Faktas, kad varžovai buvo stipresni ir labiau norėjo laimėti. Bet nė vienai komandai trečiadienio rungtynės nieko nelėmė. Bent jau mums tai tikrai nieko nelėmė.“

 

Savaitės „niekam neįdomu“

Spartakas prieš Aktą – būtų puiki iškaba bet kurioms salės futbolo rungtynėms. Bet paskutiniame Top-6 grupės ture vykusi šių komandų akistata prarado savo vertę ir prestižą, nes jų rezultatas nieko nelėmė.

Teoriškai šis mohikanų susidūrimas nebuvo niekuo įdomus. Tik tiek, kad rezultatu 5:4 laimėjęs Aktas pakilo į ketvirtą poziciją, laipteliu žemiau nustumdamas Spartaką ir jo sezono pabaigą paversdamas dar siaubingesne.

Spartakui šis susitikimas susiklostė pagal žanro klasiką. Anksti praleidę, jie greitai persvėrė, o likus žaisti apie 15 minučių dar pirmavo 4:2. Bet prasileido tris be atsako.

„Rungtynės nieko nelėmė, kaip ir dzin buvo, bet vis tiek sezoną norėjome pabaigti pergale. Bet... viskas kaip ir visą sezoną iki tol: 50 minutę pirmaujame 4:2 ir pralaimime 4:5, kai turėdami progų nepataikome į tuščius vartus ir praleidžiame patys“, – jau iki skausmo žinomą istoriją nupasakojo Spartako vadovas Dmitrijus Raksa.

Ir šiaip verta prisiminti faktą, kad Aktas spartakiečiams yra neparankiausias varžovas. Neįveiktas jau penkerius metus, o šiemet prieš juos patirtas pralaimėjimas ir Vilniaus taurės ketvirtfinalyje.

„Nepaisant to, viskas su Aktu yra gerai, mylim juos, visada būna geri tarpusavio grajai ir korektiški“, – konstatavo D. Raksa.

 

Eišiškių kalneliai

Artimiausiu metu finišuoja ir 7-12 vietų B grupės turnyras. Čia pirmaujanti Mostiškių komanda ketvirtadienį svečiuosis Nemenčinėje ir pergalės atveju užsitikrins B grupės laimėtojų statusą.

Penktadienį International Vilnius komanda savo sezoną pabaigs LEU salėje akistata prieš Rudaminą. Tą patį vakarą futsalo sezono pabaigtuvės nusimato Eišiškėse, kur Nauja Banga priims Kaišiadorių Baltus.

Eišiškių komandos žaidimas B grupėje primena linksmuosius kalnelius. Pradėjo jie prasileisdami dvi dešimtis įvarčių nuo Mostiškių (2:21), o vėliau iki galo taškėsi su Internationalu (1:2).

Trečiame ture naujokai 5:8 pralaimėjo Nemenčinei, o praėjusią savaitę dar viename įvarčių šou 10:11 neprilygo FK Rudaminai.

„Planas šiose rungtynėse buvo tiesiog sužaisti savo malonumui. Iš dalies tą pavyko padaryti, pritrūko tik svarbiausio dalyko – pergalės. Eilinį kartą nepavyko atsilaikyti ir gerai pabaigti rungtynių“, – komentavo Eišiškių komandos kapitonas Lukašas Beržanskis.

Ankstesniame mače su Nemenčine viskas irgi buvo per plauką. Rezultatui esant 5:5, Nauja Banga per paskutines dvi minutes prasileido tris įvarčius ir pralaimėjo 5:8.

„Manau, kad tokius dalykus nulemia patirties stoka. Bet žaisdami tokiame lygyje jaučiamės vis užtikrinčiau, – teigė L. Beržanskis. – Laukia paskutinės sezono rungtynės su Kaišiadorių komanda. Tikimės, kad pavyks debiutinį sezoną užbaigti gera nata ir palydėti jį geromis nuotaikomis.“

 

Vilniaus taurė

Atomazgą pasiekė ir šiemet sugrįžęs VRFS Vilniaus futsal taurės turnyras. Pirmame pusfinalyje užfiksuota sensacija – Setaltas svečiuose netikėtai lengvai 9:2 susitvarkė su Širvintų VGTU-Vilkais.

Antrame pusfinalyje ateinantį pirmadienį LEU salėje susitinka Aktas ir VDA Futsal. VRFS I lygoje šį sezoną abu kartus pranašesni buvo VDA, jie laimėjo abejas rungtynes 4:2 ir 2:1.

Šio susitikimo nugalėtojai kovoje dėl Vilniaus taurės pasimatys su Setaltu.