VRFS Futsal savaitė: senas naujas Akto ginklas ir užsikūręs Spartakas Visos

 

Spartako veteranai nenori nuleisti rankų ir iš anksto pasiduoti kovoje dėl futsal I lygos medalių. Tokia išvada peršasi po dar vienos sėkmingos spartakiečių savaitės. Jie sugrįžo į trejetą, juos iš čia netrukus gali išstumti VDA, bet panašu, kad intriga dėl prizinių vietų išliks iki pat kovo mėnesio pabaigos.

 

13 turo rezultatai:

FK Pabradė – FK Spartakas 3:8
VDA Futsal – International Vilnius 5:4
Mostiškės-Tonitra – Setaltas 3:5
FK Aktas – SFK Novovileisk 10:3
Vilnius TECH – Eišiškės/Nauja Banga 5:1

 

Savaitės rungtynės: VDA vargai su Internationalu

VDA Futsal išbrido iš trumpos nesėkmingos atkarpos, kai lygoje buvo pralaimėję Vilniaus TECH komandai, o taurėje juos eliminavo Setaltas. Rungtynėse su Internationalu akademikai buvo favoritai, šį savo statusą pateisino, tačiau patys prisidarė sau daug problemų ir išliko įtampoje iki pat rungtynių pabaigos.

Rezultatas 2:0 pirmo kėlinuko pabaigoje pergalės niekada negarantuoja, tačiau suteikia apčiuopiamą pranašumą kontroliuoti rungtynes po pertraukos. Bet yra papildoma sąlyga – jei tu pats žaidi drausmingai ir neklysti. O VDA klydo daug, praleido kurioziškus įvarčius ir dar gali pasidžiaugti, kad jų varžovai keliomis palankiomis galimybėmis pasinaudoti nesugebėjo.

Po ilgesnės pertraukos į aikštelę sugrįžęs VDA Futsal vadovas Artūras Žarnovskis buvo labai alkanas ir pastebimas, prie pergalės prisidėjo dviem įvarčiais.

Po visko rungtynių MVP kalbėjo: „Mūsų žaidimas iš esmės buvo visai normalus. Tik į mūsų vartus sukrito tokie įvarčiai – nelaimės, kad keliems sezonams pakaktų. Mūsų vartininkas momentais pabuvojo ir Thibaut Courtois ir Alissono kailyje. Visgi nepalūžo ir pabaigoje ištraukė svarbių smūgių.“

Bet apskritai nereikėtų nuvertinti Internationalo pasipriešinimo aiškinant tai VDA gynybos kliurkomis. Interas padarė didžiulę pažangą per pastaruosius mėnesius ir visi pripažįsta, kad tai ne ta komanda, kuri buvo lapkričio viduryje. Žaidžia agresyviau, kovingiau ir tai duoda rezultatų.

„Man patiko Internationalo komanda. Kovoja kibiai, aktyviai, stengiasi kiekviename epizode. Ir ne veltui taurėje Aktą eliminavo“, – pastebėjo A. Žarnovskis.

 

Sezono sugrįžimas: Andžejus Romeiko

Dalį sezono Aktas kentėjo dėl prastos progų realizacijos, bet pastarosiomis savaitėmis šį savo užslėptą potencialą realizavo su kaupu.

Per trejas pastarąsias rungtynes Geniai varžovams įmušė net 26 įvarčius.

Praėjusiame ture Aktas 10:3 pervažiavo krizės apimtą SFK Novovileisk komandą. Pirmas kėlinys dar buvo kovingas, švieslentė rodo Akto pranašumą 4:2. Bet mažas Novovileisko keitimų skaičius ir nuovargis antrą kėlinį pavertė formalumu. Aktas sužaidė toli gražu ne geriausias savo rungtynes, tačiau lengvai pribaigė nuleipusius varžovus ir pasigerino įvarčių santykį.

Viena iš pagerėjusio Akto puolimo priežasčių galimai yra legendinio Andžejaus Romeiko sugrįžimas į salės futbolo aikšteles.

Akto veteranas pirmąją sezono dalį įvykius aikštėje stebėdavo tik iš tribūnų ir laikėsi nuostatos į futsalo kovas nelįsti. Bet sezono eigoje pats vis dažniau prisijungdavo prie Akto komandos treniruočių, o dabar ir pats žengė.

Andžejaus produktyvumu abejoti nereikia – vasario mėnesį per 4 rungtynes VRFS I lygoje jis pasižymėjo 5 įvarčiais.

Paprašytas pakomentuoti kolegos pasirodymą, kitas Akto senbuvis Tomašas Labulis leido suprasti, kad tobulumas ribų neturi: „Anksčiau jis iš trečio karto į kamuolį pataikydavo, dabar kol kas – tik iš penkto. Gerėja Andžejaus sportinė forma po truputį, bet iki optimalios dar toli gražu. Patirties, žinoma, neatimsi. Bet fizinio parengimo srityje dar dirbti ir dirbti. Kai susitvarkys – bus kitas vaizdas. Kaip tik ant lemiamų kovų.“

Lemiamų kovų ciklas Aktui prasideda penktadienį, kai laukia akistata su senais priešininkais Spartaku. Ir dar Geniams neparankioje Pliaterytės mokyklos salėje.

„Dabar laukia išvyka pas sužvėrėjusį Spartaką. Jie ant geros bangos, jau 5 pergalės iš eilės. Bus reikalų, todėl nuteikinėjame save rimtai kovai“, – sakė T. Labulis.

 

Turo performansas: Maksas Nemenčinėje

„Spartaką galima nugalėti, bet tik ne tada, kai Maksas yra savo formoje. Kai vienos atakos metu jis atmuša „šeškę“ ir „devynkę“ – likusi komanda gali net nesiginti“, – šie Pabradės komandos trenerio Grigorijaus Kisel žodžiai labai gerai įprasmina jų rungtynes su Spartaku, kurias šeimininkai pralaimėjo 3:8.

Spartako vadovas Dmitrijus Raksa prisibijojo kelionės į Pabradę, tam ruošėsi kruopščiai ir visą savaitę „užkūrinėjo“ komandą.

Pabradė jau 2 minutę išsiveržė į priekį, bet vėliau Spartakas nulaužė rungtynes. Daugiausiai – paties D. Raksos pastangomis, kuris pasižymėjo „pokeriu“.

„Kažką įmušiau. Svarbiausia, kad padėjau perlaužti rungtynes. Bet svarbiausia yra komanda“, – kuklinosi Spartako vadovas.

Mušė ne tik jis, bet ir dar keturi nugalėtojų žaidėjai. O tarp jų – ir vartus puikiai gynęs Maksimas Bechterevas, spėjęs pasižymėti įvarčiu.

„Mūsų vartininkas prasileido beveik viską, o Maksas žaidė puikiai ne tik ant vartų linijos, bet ir pradedant komandos atakas. Jis atrodė lyg jam butų 18 metų ir kažkas jam pažadėję solidžią premiją. Geriausias vartininkas lygoje. Rezultatas neatspindi žaidimo, nes pirmame kėlinyje turėjome progų – tiek, kad užtektų lygiosioms. Taigi, turime, kur tobulėti“, – konstatavo G. Kisel.

Užsikūręs Spartakas iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės ir išlieka kovoje.

Komanda viduje atrado sėkmės formulę ir apžvalgininkui pavyko ją identifikuoti. Bet kol kas viešai apie tai nekalbama – tik sezono pabaigoje paaiškės, ar tai pasiteisino!

 

Turo nusivylimas: Eišiškių požiūris

Eišiškių Nauja Banga po akinamo blyksnio rungtynėse su Spartaku (11:2) vėliau sužaidė dar dvejas solidžias rungtynes su Aktu (1:3) bei Setaltu (2:3).

Tai kėlė atsargaus ir pamatuoto optimizmo bangą prieš rungtynes su Vilniaus TECH, kurie pastaruoju metu atrodė kaip be galvos ir išsiderinę. Bet nutiko visiškai priešingai ir VGTU salėje Naujos Bangos žaidėjai rungtyniavo padrikai, nervingai, prisirinko pražangų ir be variantų pralaimėjo 1:5.

Eišiškių komandos atstovas Lukašas Beržanskis šį kartą apeliavo į prastą nusiteikimą: „Vilnius TECH yra jauna, susižaidusi ir disciplinuota komanda. Bet tai tikrai nėra pats stipriausias varžovas. Mes gi per rungtynes prieš Aktą ir Setaltą atrodėme tikrai geriau, nei per šias. Ir tada demonstravome didesnį norą bei nusiteikimą, nei šiame mače.“

Nauja Banga abejas rungtynes prieš TECH pralaimėjo skaudžiai ir riebiai – pirmame rate namie prieš juos neatsilaikė 3:9.

„Man sunku paaiškinti tokį mūsų komandos pasirodymą abiejuose susitikimuose. Bet prieš paskutines rungtynes tikrai jautėsi, kad trūksta tinkamo nusiteikimo ir sportinio pykčio. Turbūt tai ir nulėmė tokį prastą pasirodymą“, – svarstė L. Beržanskis.

 

Turo skaičius: 11

Nežinia, kuri frazė šį sezoną populiaresnė: „kamuolys apvalus ir lyga stipresnė“, ar „visiems sunku žaisti Nemenčinėje“.

Bet pastarasis teiginys yra akivaizdus. Ir tik Aktas iš čia išvažiavo su lengva pergale. Prieš kitus varžovus Mostiškės, nors ir pralaimėdavo, bet gerokai aplamdydavo jiems šonus.

Praėjusiame ture jie pabandė nuskausminti Setalto komandą. Galbūt tai būtų pavykę, jei ne beviltiška šeimininkų mačo pradžia, kai jau 11 minutę Mostiškės atsiliko 0:3.

Tos 11 minučių, kaip vėliau paaiškėjo, ir tapo kertinėmis Setaltui siekiant pergalės, nes Mostiškės nors ir grįždavo į rungtynes, tačiau pavyti varžovų jiems nepavyko. Setaltas ankštoje arenoje atsilaikė ir nugalėjo 5:3.

„Nemenčinės salė tikrai specifinė ir ten žaidžiant yra loterija. Labiau ping-pongas, nei futsalas, – ironizavo Setalto vadovas Dmtrijus Timko. – Džiugu, kad labai gerai pradėjome ir išlaikėme persvarą, nors Mostiškės kovojo iki galo, iki paskutinių sekundžių palaikė intrigą.“

Mostiškių komandos atstovas Igoris Gulbickis nemano, kad Setaltas laimėjo pelnytai. Netgi įvardino, kad favoritams šyptelėjo fortūna.

„Labai kovingos rungtynės, o jose lemiamas buvo sėkmės faktorius. Pora skersinių, pora virpstų, nemažai patraukė Setalto vartininkas, taip ir susidėjo viskas į rezultatą, – sakė I. Gulbickis. – Bet, kaip sakoma, laimi stipresni...“

 

Savaitės citata

„Žingsnis po žingsnio artėja čempionato pabaiga ir kiekvienos rungtynės jau tampa aukso vertės. Laukia labai įdomus sezono finišas“, – Dmitrijus Timko anonsuoja, ko tikėtis pirmą kalendorinio pavasario mėnesį.

 

VRFS futsal taurė

Praėjusią savaitę prieš VDA Futsal ir International Vilnius rungtynes buvo ištraukti VRFS Futsal taurės pusfinalio etapo burtai.

Komandas į poras suskirstė International komandos vadovas Valerijus Krasockis. Jis savo komandai išsitraukė Setaltą ir taip pat nulėmė, kad kitoje poroje beveik derbio principu susidurs turnyro atradimas FK Tera ir FK Spartakas.

Pusfinalio mačų laikai bus nustatyti artimiausiu metu

 

14 turo rungtynės:

SFK Novovileisk – VDA Futsal. Antradienis, 20:45, VIKO sporto salė.

FC International Vilnius – FK Setaltas. Trečiadienis, 20:15, VIKO sporto salė.

Mostiškės-Tonitra – Vilnius TECH. Ketvirtadienis, 20:00, Nemenčinės gimnazija.

FK Spartakas – FK Aktas. Penktadienis, 20:20, Pliaterytės mokykla.