VRFS Futsal lyga: apie išryškėjusį lyderių penketą ir Raksą Visos

Sauliaus Čirbos nuotrauka

 

VRFS salės futbolo pirmenybėse išsiryškino išankstinės ekspertų prognozės: jau dabar turime penkias komandas, nusitaikiusias į aukščiausias vietas, ir likusias, kurioms palaikyti šio penketuko ritmą bus labai sudėtinga.

Dvejos rungtynės praėjusią savaitę nebuvo sužaistos. International Vilnius ir VDA komandos taip ir nesusitiko dėl nevaisingų salės paieškų.

Tuo metu Setaltas sulaukė žinios, kad Mostiškės-Tonitra nesusirinks į planuotas rungtynes Širvintose. Traumos ir ligos išretino Mostiškių sudėtį, todėl jie nusprendė geriau pasiimti techninį pralaimėjimą (0:5).

 

Ketvirtosios savaitės rezultatai:

VDA Futsal – SFK Novovileisk 7:2
Vilnius TECH – Mostiškės-Tonitra 7:2
SFK Novovileisk – FK Aktas 3:4
Spartakas – FK Pabradė 11:5
Eišiškės-Nauja Banga – Vilnius TECH 3:9

 

Savaitės rungtynės: VDA Fusal prieš SFK Novovileisk

Drąsus pasirinkimas savaitės rungtynių afišai? Galbūt, tačiau kai vieni nelaimi Eišiškėse, o kiti tik paskutinėmis sekundėmis pralaimi Aktui – gali tikėtis visko.

Sakoma, kad švieslentė nemeluoja, tačiau VDA pergalė 7:2 jiems netapo lengvu pasivaikščiojimu.

VDA Futsal komanda rungtynes pradėjo dviem greitais įvarčiais. Favoritai tokioje situacijoje privalėtų mušti trečią ir ramiai uždarinėti rungtynes, neleisdami varžovams atsitiesti. Vietoje to, dailininkai aikštelėje ėmė keverzoti. Vėliau Novovileisk sušvelnino rezultatą (2:1), įžiebdami intrigą. Tarp 3:0 ir 2:1, žinia, didelis skirtumas, ir tai turi daug įtakos pirmaujančios komandos veiksmams aikštelėje.

VDA treneris Artūras Žarnovskis prisipažino, kad tuo metu apėmė negeros mintys, susijusios su rungtynėmis Eišiškėse, kai lyg ir žaidi geriau, tačiau nieko iš to išspausti nepavyksta.

Bet šį kartą pavyko. Antrame kėlinyje VDA sužaidė gerą kelių minučių atkarpą, įmušė tris kartus ir atitrūko 5:2. Pabaigoje Novovileisk komanda atrodė fiziškai pavargusi ir favoritai dar labiau padidino savo pranašumą.

„Novovileisk komanda pasirodė drausminga ir disciplinuota, bet tuo pačiu – kažkokia šabloniška ir neryški, – sakė A. Žarnovskis. – Ir keitimų jie nedarė daug. Tai pasirodė keista, nes kai pernai buvo Mažeikių dubleriai, kalbėjo apie A lygą ir kad tas dubleriavimas labiau reikalingas Mažeikių, o ne Naujosios Vilnios komandai.“

 

Turo manevras: pasiteisinusi Akto rizika

„Nežaidžiame gerai, bet svarbiausia, kad tas pergales ir taškus renkamės, nes vėliau jie turės labai didelę vertę“, – prieš savaitę pasakė Akto treneris Tadas Diržininkas.

Tą patį jis pakartojo ir po ketvirto turo. Aktas laimėjo ketvirtą kartą iš eilės, bet pergalė prieš Novovileisk komandą (4:3) buvo sunkiausia šiame sezone. Nes tris kartus teko vytis varžovus ir rungtynes nulaužti po įspūdingos susitikimo pabaigos.

Po nulinio pirmo kėlinio įvarčiai pasipylė antrame. Iki tol dieviškai Akto vartus gynęs Tomašas Labulis sužaidė žemišką epizodą, prasileisdamas netikėtą įvartį. Netrukus apmaudžią klaidą, tarsi iš solidarumo, padarė ir SFK vartų sargas.

Abipusiai apsišaudymai tęsėsi iki mačo pabaigos. Nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę, jei ne Novovileisk žaidėjų pokštelėjimas į virpsto ir skersinio sandūrą priešpaskutinę minutę. Bet Aktas sugebėjo išsigelbėti ir išplėšti tris taškus.

Akto treneris ilgai nepasidavė specialistų iš tribūnos balkono spaudimui leisti penktą aikštės žaidėją, principingai gynė savo taktinius sumanymus. Bet paskutinę minutę išleido ir už riziką buvo apdovanotaos pergalingu įvarčiu.

Būtent penktuoju įbėgęs Gražvydas Gujis po kelių sekundžių atliko lemiamą perdavimą Tautvydui Švelnai ir panevėžietis, prieš tai mėginęs sugrūsti varžovą į vartus, dabar tą padarė su kamuoliu – 4:3.

Kodėl tokia sunki favoritų pergalė? Akto atstovai sako, kad patys nejučia įsivėlė į varžovų pasiūlytą klampų, fiziškai aktyvų „bėgi-griūni“ žaidimą ir vos iš jo išsikrapštė.

 

Savaitės tema: D. Raksa su švilpuku

Po praėjusio turo Spartakas sustiprino savo, kaip rezultatyviausios komandos, statusą (vid. 7,75). Įvarčių vidurkį jie pasikėlė po užtikrintos pergalės namie 11:5 prieš Pabradės komandą.

Šiose rungtynėse favoritai laimėjo žaisdami ne visa jėga, leido pasireikšti visiems. Bet daugiau pozityvo, nei laimėti trys taškai, išsinešti nepavyko. Tai buvo rungtynės, kurias „kažkaip“ laimi, užsimiršti ir judi pirmyn.

„Nusiteikimo nebuvo. Atrodo bandom, norim užsivesti, bet niekaip nesigauna ir nesikuria. Mums visą gyvenimą tokios problemos žaidžiant su silpnesniais varžovais, – atviravo Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa. – Atrodo žaidi, pirmauji, dominuoji, bet varžovai kažkur netoli, bando kabintis. Net pirmaujant 3 įvarčiais negalėjome jaustis labai ramūs. O geriausia čia buvo trys taškai, daugiau nieko.“

D. Raksa yra Vilniaus futsalo legenda. Tą kartojame kiekvieną sezoną. Giriamas už ilgaamžiškumą, nekenčiamas dėl aštraus liežuvio. Kartais ir dėl papildomos veiklos – darbo su švilpuku. Nors teisėjauja Spartako kapitonas senokai, kartais pasigirsta varžovų replikų, kad teisėjauti toje pačioje lygoje, kurioje pats žaidi, nėra Fair Play dvasia spinduliuojantis užsiėmimas.

„Aš žinau, kas čia gali replikuoti. Setaltas? Jie dažnai skųsdavosi, bet jau seniai jiems neteisėjauju dėl šventos ramybės, – atkirto D. Raksa. – Kas dar? Visi lyg ir įpratę buvo. Bet koks skirtumas – ar aš ateisiu jiems teisėjauti, ar ateisiu kaip žiūrovas – vis tiek matysiu, kaip žaidžia.“

Ar teisėjas tokiame lygyje gali padaryti įtakos rungtynių baigčiai?

„Jei daryčiau įtaką, šita mano karjera jau būtų baigta, – įsitikinęs D. Raksa. – Pasakysiu kitaip. Paskutiniu metu, kiek teisėjauju Aktui ar VDA – šitos komandos visada laimi. Todėl klausimų neturėtų kelti. Visada stengiuosi rinktis rungtynes, kurios mažai lemiančios ir neturi kažkokios įtakos prizinėms vietoms. Taip pat nemanau, kad teisėjaudamas savo varžovams gaunu kažkokios papildomos informacijos. Mes vieni kitus taip gerai pažįstame, kad jau niekuo nenustebinsi. Spartaką visi irgi puikiai žino.“

Pastaruosiuose trijuose turuose Spartako nugalėtos komandos šiuo metu yra 6, 7 ir 10 vietose.

Rimtų išbandymų metas ateina dabar. Tiksliau – ketvirtadienį, kai laukia pasimatymas su senais draugais iš Akto komandos.

Fun fact – paskutinį kartą salės futbole Spartakas nugalėjo Aktą dar 2017 metų kovo mėnesį (4:1).

„Mums tai yra žiauriai nepatogi ir neparanki komanda. Neparankesnė už Bekentą. Vilniaus futsale galime laimėti prieš bet ką, tačiau kai susitinkame su Aktu – tai prasileidžiame lemiamus įvarčius paskutinėmis sekundėmis, tai gauname į vienus vartus. Tik lygiosiomis buvome sužaidę. Būtų gerai nutraukti šią seriją. Aktas gera, bėganti komanda. O mes lengvai rungtynių neatiduosime“, – pažadėjo D. Raksa.

Jam ir komandai gruodis bus išskirtinai sunkus. Po derbio su Aktu Spartakas vyks į ne mažiau alinančią kelių dienų turnė užmiestyje stebėti lemiamų futbolo kovų iš Kataro.

Iš karto po to, po trumpo atsistatymo, laukia kelionė į Panevėžį žaisti LFF futsal taurės rungtynių su Dembava. O grįžus jau teks ruoštis kitam derbiui su VDA Futsal.

 

Turo skaičius: 3

Tiek rungtynių iš eilės jau laimėjo Vilnius TECH komanda, sezoną pradėjusi dviem pralaimėjimais. Dabar studentai Pabradės, Eišiškių ir Mostiškių komandas nupūtė bendru rezultatu 27:7.

Varžovai ne iš galingųjų būrio, tačiau žaisti reikia su visais. Kad ir su tomis pačiomis Mostiškėmis, kurios VGTU sporto salėje vakar buvo nugalėtos 7:2.

Mačas priminė VDA ir Novovileisk dvikovos pradžią: favoritai anksti pelnė įvartį, bet po to turėjo ilgai plušėti ieškodami landų varžovų gynyboje.

„Man pasirodė, kad Mostiškių komanda konkurencinga ir turi supratimą apie tai, ką daro aikštelėje, – svarstė Vilnius TECH treneris Giedrius Barevičius. – Galbūt mes to supratimo turime šiek tiek daugiau, nes jis mūsų jaunoje komandoje palaipsniui ateina. Iš labiau patyrusių turime tik Eriką Milašauską ir Vydmantą Kuzmicką, kiti – jaunimas, kuriam reikia laiko. Mostiškės neturėjo dviejų lygiaverčių ketvertų, todėl sakyčiau, kad vakar juos tiesiog apibėgome.“

Geresnis fizinis pasirengimas padėjo inžinieriams nulaužti rungtynes antrame kėlinyje ir vėl primušti įvarčių į varžovų vartus.

Nereikėjo būti dideliu pranašu norint suvokti, kad po keblaus sezono starto TECH komanda su tokiu treneriu įsižais.

„Pirmos rungtynės su VDA buvo tokios, kai nei aš, nei patys žaidėjai nelabai suprato, ką veikia aikštėje. Antrosios su Setaltu buvo geresnės, bet pralaimėjome paskutinėmis sekundėmis. Dabar vaizdas ir susižaidimas po truputį gerėja“, – pažymėjo treneris.

Trys pergalės iš eilės pakėlė inžinierius į 5 poziciją – ten kur ir privalo būti, šalia pripažintų favoritų.

„Kiek būsime konkurencingi? Tikrai neliksime lentelės dugne, bet būti Top 5 yra mūsų jėgoms. Jei labai pasiseks – gal ir dėl Top 3 pakovotume, bet čia optimistiniu scenarijumi. Matome, kad lygoje yra solidžių komandų. Neaišku, kaip žaidėjus paveiks šventinė pertrauka, kokie susirinks po Naujųjų, o tada jau planuosimės pasirengimą lauko sezonui. Daug niuansų. Rimti reikalai prasidės nuo sausio mėnesio“, – neabejojo G. Barevičius.

 

Savaitės citata

„Šį kartą – be komentarų. TECH komanda – šaunuoliai“, – Eišiškių Naujos Bangos vadovo Olgerdo Jesvilo komentaras po pralaimėjimo namie 3:9 Vilnius TECH komandai pasako viską.

 

Artimiausios rungtynės

Setaltas – International Vilnius. Trečiadienis, 20:30, Širvintų SC salė.
FK Aktas – Spartakas. Ketvirtadienis, 20:45, LEU salė.
FK Pabradė – Eišiškės/Nauja Banga. Penktadienis, 19:30, Pabradės salė.
International Vilnius – VDA Futsal. Pirmadienis, 20:15, Širvintų SC salė.
FK Aktas – FK Pabradė. Pirmadienis, 20:45, LEU salė.