VRFS Futsal lyga: Vilnius TECH komanda turi savo argumentų favoritams Visos

SFK Novovileisk - FK Spartakas

 

Salės futbolas yra žiemos sezono simbolis. Praėjusį savaitgalį uždarėme VRFS lauko futbolo sezoną, o futsal I lygos kovos įgauna pagreitį.

Po trečiosios varžybų savaitės lygoje pirmauja visas trejas rungtynes laimėjusios Setalto ir Akto futsalo komandos. Apie tai ir dar daugiau – turo apžvalgoje.

 

Trečiojo turo rezultatai

VDA Futsal 5:0 Mostiškės-Tonitra
Setaltas 6:2 Eišiškės-Nauja Banga
SFK Novovileisk 1:7 FK Spartakas
Pabradė 2:11 Vilnius TECH
International 2:4 FK Aktas

 

Savaitės tema. Vilnius TECH: profilis ir galimybės

Po metų pertraukos į mūsų lygą sugrįžo Vilnius TECH komanda. Pakeitė jie į A lygą iškopusius Širvintų VGTU-Vilkius. Jokia paslaptis, kad abi komandos tarpusavyje glaudžiai susijusios ir rasime daug žaidėjų, atstovavusių tiek vienam, tiek kitam kolektyvui.

Vienas tokių – VGTU-Vilkuose žaidęs, o dabar į TECH sugrįžęs Erikas Milašauskas paaiškino savo sprendimą: „Daug žaidėjų perėjo į Širvintas. Tarp jų ir aš galėjau būti, bet nenorėjau kiekvieną savaitgalį važinėti po Lietuvą. Emocijų, gero varžybų lygio man visiškai pakanka ir VRFS lygoje. Čia žaisti man patinka.“

Prie kelių tokių „vilkų“ TECH komandoje buvo prilipdytas būrys jaunų studentų. Turbūt logiška, kad pirmuose dviejuose turuose inžinieriai startavo pralaimėjimais, bet trečiame lyg suspausta spyruoklė atsitiesė ir šovė atgal – Pabradėje šeimininkus nukovė net 11:2.

„Pirmosios rungtynės buvo tragedija, – atviras E. Milašauskas. – Atėjo studentai, kurie salėje nelabai buvo žaidę. Buvo aišku, kad šitai komandai reikia laiko. Na, o Pabradėje jau šis tas pavyko ir atrodėme neblogai.“

Reikia pažymėti, jog 11 įvarčių vilniečiai į šeimininkų vartus sukratė žaisdami šešiese ir neturėdami sinchroniškų keitimų.

„Tempą palaikėme, nes pas mus – jauni, greiti ir energingi žaidėjai. Dvidešimtmečiai gali daug bėgioti – tokiame amžiuje dėl to nekyla problemų ir nuovargio nesijautė. Gal tik jaunimas norėjo daugiau įmušti patys“, – sakė Erikas.

Savo ruožtu Pabradės komandos treneris Grigorijus Kisel pripažino, kad praėjusį penktadienį aikštelėje viskas vyko taip, kaip ir buvo galima prognozuoti. Toks yra jaunos šios komandos lygis šiuo metu.

„Kaip treneriui, man šiuo metu svarbiausia, kad susirenkame į treniruotes ir į rungtynes. Kol ateina bent po 15 žmonių, šis minimalus planas veikia“, – savus tikslus apibūdino G. Kisel.

Ir nors TECH startas lygoje vangus, Vilniaus futsalo klasikai neabejoja – Giedrius Barevičius anksčiau ar vėliau vis tiek sustyguos komandą taip, kad ji bus viršutinėje lentelės dalyje. Jei ne su Setaltu ir VDA Futsal, tai su Aktu ir Spartaku tikrai kovos.

Klausimas – koks yra tikrasis inžinierių potencialas bei galimybės?

„Setaltas ir VDA – tarsi išankstiniai favoritai. Bet VDA prarado taškus Eišiškėse. Aš manau, kad įsižaidę be problemų būtume tarp lyderių. O įsižaisime tada, kai mūsų studentai „pagaus“ taktinius dalykus. Trūksta jiems to labai, bet jei perpras šituos niuansus, techniniu lygiu, meistriškumu nenusileisime niekam. Nuo taktinio suvokimo futsale labai daug priklauso“, – neabejojo E. Milašauskas.

 

Savaitės rungtynės: International vs Aktas

Jos įvyko vėlų pirmadienio vakarą Širvintose. Ir nors pamačius šių komandų pavadinimus rungtynių iškaboje pirmasis įspūdis nesukelia šiurpuliukų, bet atsižvelgus į kitų turo mačų baigtis čia galėjome tikėtis intrigos. Ir ji buvo!

Aktas nugalėjo 4:2, visą laiką pirmaudamas, tačiau lengvų rungtynių Internationalas jiems neatidavė.

„Laimėjome, įsirašėme tris taškus, bet streso buvo, – po rungtynių prakaitą braukė Akto treneris Tadas Diržininkas. – Net kai pirmauji 2:0 ir turi puikią progą – reikia kamuolį kišti po skersiniu, o ne maivytis ieškant įmantrių sprendimų. Privalėjome laimėti lengviau.“

Anksti išsiveržęs į priekį 2:0, Aktas per daug nusiramino. International Vilnius sušvelnino atsilikimą, o Aktas per pirmąsias devynias antro kėlinio minutes susirinko penkias pražangas ir apsisunkino sau darbą gynyboje. Šios mažos sėkmės įkvėpti Inter futsalininkai pajuto, kad galima kovoti ir pradėjo „lipti“. Armanto Žigo įvartis po individualaus blyksnio pagaliau leido Akto treneriui pasijusti ramiau, susikaupė ir visa svečių komanda, išlaikiusi pranašumą iki pabaigos – 4:2.

Gero žodžio nusipelnė ir karjerą atnaujinęs Akto vartininkas Tomašas Labulis. Jis atrėmė 10 m baudinį ir visas rungtynes vartų stačiakampyje jautėsi užtikrintai.

„Jį teko ilgai įkalbinėti vėl žaisti, bet dabar jis rungtyniauja gerai. Parašykite, kad Labas gerai supranta futsalą, gerai diriguoja komandai iš už nugaros ir gaudosi situacijose. Tikrai vertas pagyrimų“, – pažymėjo Akto treneris.

Geniai laimėjo trečias rungtynes iš eilės ir su Setaltu išlieka dvidaldystėje.

„Turime 9 taškus iš 9, tas yra gerai, bet tikrai yra kur tobulėti. Svarbu, kad šiuo metu renkame taškus, nors ir sunkiai, bet renkame. Reikia tikėtis, kad atėjus svarbiems mačams su pripažintais favoritais panašių klaidų jau nekartosime, o šie surinkti taškai turės didelę vertę“, – vylėsi T. Diržininkas.

 

Viena kryptimi

Net keturi šio turo susitikimai baigėsi 4 įvarčių ir didesne persvara. Bet turbūt efektingiausią pergalę pasiekė VDA Futsal, mače su Mostiškėmis varžovus palikę be įvarčių – 5:0.

Jau pirmame kėlinyje dailininkai buvo susikrovę solidžią keturių įvarčių persvarą, o tą padarė žaisdami stipriai praretėjusia sudėtimi.

Visgi net jei VDA nesusirenka optimaliai, jų komandoje vis tiek pakanka kokybės ir meistriškumo. O kai savo geriausiųjų nesurenka Mostiškės – apie rimtesnį pasipriešinimą galvoti labai sunku.

„Ir rungtynėse prieš Aktą ir prieš VDA įvarčio nepelnėme, nors turėjome nemažai progų. Bet labai trūko gero užbaigimo ir realizacijos, – sako Mostišių-Tonitros atstovas Igoris Gulbickis. – Mūsų geresnis susirinkimas ir susižaidimas tikriausiai atsiras dar po poros turų. O kol kas bandome, ieškome, daug eksperimentuojame.“

Kalbėdamas apie VDA Futsal pajėgumą, I. Gulbickis sakė: „Pagal demonstruojamą formą jie bus pretendentai į auksą. Ramus, solidus ir užtikrintas žaidimas.“

 

Turo nuostaba: Širvintose nėra sukibimo

6:2. Tokiu rezultatu Širvintų SC salėje namų rungtynes žaidžiantis Setaltas susitvarkė su lygos „antramečiais“ Eišiškių Nauja Banga. Ir jei pasikliautume Setalto komandos metraštininku, šių rungtynių rezultatas galėjo būti gerokai didesnis. Gal net panašus į TECH pergalę.

„Varžovus gelbėjo virpstai, vartininkas ir mūsų kreivos kojos“, – rašė jis, akcentuodamas nemažą meistriškumo/patirties skirtumą tarp komandų.

Panašiai svarstė ir Setalto komandos vadovas Dmitrijus Timko: „Eišiškės jauna komanda, greitai bėganti ir galinti nubausti po kontratakų. Bet matyti, kad jiems trūksta patirties. Todėl šį kartą mums jokių problemų nebuvo. Išskyrus mūsų pačių realizaciją.“

Naujos Bangos atstovas Lukašas Beržanskis pastebėjo, kad žinant permainų ir atsinaujinimo mastą šioje komandoje, būtų naivu tikėtis iš Eišiškių stabilumo bei solidaus žaidimo kiekviename ture.

„Mūsų tikslas yra kiekviename ture kovoti dėl kiekvieno taško. Kartais pavyksta geriau, kartais blogiau. Svarbus faktorius ir realizacija. Tai neblogai pavyko rungtynėse su VDA, bet prieš Setaltą savo progų neišnaudojome“, – teigė Naujos Bangos atstovas.

Kaip žinome, Nauja Banga anksčiau savo aikštėje buvo atėmusi tašką iš VDA Futsal (4:4). Bet juk namuose ir sienos padeda, o štai žaidžiant Širvintose teko susidurti su papildomais iššūkiais.

„Namų sienos tikrai padeda, bet reikia pažymėti, kad mūsų salė atnaujinta prieš nepilnus metus, todėl ir patiems prireikė laiko adaptuotis joje. O šį kartą norisi išskirti Širvintų sporto centro salės parketą. Nelengva žaisti, kai jis toks slidus ir nėra sukibimo. Bet sąlygos vienodos visiems“, – sakė L. Beržanskis.

„Girdėjau nusiskundimus dėl dangos slidumo. Galiu pasakyti tik tiek, kad ji vienodai slidi ir mums, ir jiems“, – situaciją pragmatiškai pakomentavo D. Timko.

 

Turo skaičius: +6

„Po šalto dušo sezono starte ir pralaimėjimo Mostiškėms mums labai reikėjo poros pergalių“, – tarė Spartako vadovas Dmitrijus Raksa.

Tas „porą“ pergalių pasiekti pavyko, abi jas sieja simbolinis 6 įvarčių skirtumas. International Vilnius buvo nugalėti 9:3, o SFK Novovileisk sutriuškintas 7:1.

Reikia pasakyti, kad Spartakas ant Novovileisk komandos „neturi akies“. Per trejus metus VRFS lygoje spartakiečiai komandą iš Naujosios Vilnios įveikė visus 5 kartus, vidutiniškai per rungtynes jiems atseikėdami po 6,6 įvarčio.

„Šį kartą toks skirtumas, sakyčiau, išėjo kažkaip netyčia. Tikrai buvome stipresni, nors savo komandos žaidimo tobulu nepavadinčiau. Oi, kiek dar tobulėti“, – aiškino D. Raksa.

 

Savaitės citata

Šnapsą gerti yra daug paprasčiau nei futsalą žaisti“, – neįvardintos komandos treneris apie šio žaidimo taktines subtilybes.

 

4 turo rungtynės

FK Setaltas – Mostiškės-Tonitra. Trečiadienis, 20:30, Širvintų SC salė.

SFK Novovileisk – FK Aktas. Ketvirtadienis, 20:45, LEU salė.

Spartakas – FK Pabradė. Penktadienis, 20:20, Pliaterytės mokyklos salė.

Eišiškės-Nauja Banga – Vilnius TECH. Penktadienis, 21:15, Eišiškių SM.

International Vilnius – VDA Futsal.