VRFS Futsal lyga: Setalto ramybė, Spartako prabudimas ir Pabradės pareiškimas Visos

 

Keturi 11-ojo susitikimai salės futbolo I lygoje dosniai atseikėjo įvarčių. Per savaitę ketveriose rungtynėse užfiksuoti net 45 tikslūs smūgiai (vid. 11,25).

Pirmąją vietą išsaugojęs Aktas išsaugojo ir 3 taškų pranašumą prieš Setaltą. VDA Futsal 11 ture nežaidė, nes savo rungtynes su Eišiškių Nauja Banga nusikėlė vėlesniam laikui.

 

11 turo rezultatai:

Spartakas – International Vilnius 8:5
SFK Novovileisk – Pabradė 4:8
Mostiškės-Tonitra – Aktas 2:10
Setaltas – Vilnius TECH 5:3

 

Turo rungtynės: beveik derbis Širvintose

Centrinis praėjusio turo mačas įvyko Širvintų sporto salėje, kur susitiko Setalto ir Vilnius TECH komandos. Ši akistata turėjo tam tikrų derbio požymių, nors TECH atstovai tikino, kad vadinti to derbiu jiems liežuvis neapsiverčia. Ir vis tik faktas toks, kad Setaltas namų rungtynes žaidžia Širvintose, TECH taip pat glaudžiai susiję su šiuo miestu, tad tam tikrų derbio užuomazgų vis tik galima įžvelgti ir „pritempti“.

Prieš rungtynes komandas skyrė 4 taškai ir sėkmės atveju TECH galėjo užkurti rimtą intrigą medalių dalybose. Tačiau taip nenutiko. Net intrigos nebuvo jokios: galingai pradėjęs Setaltas tiesiausiu keliu nurūko link aštuntosios savo pergalės rezultatu 5:3.

Jau 2 min. Edvinas Mučinis gražiai „padėjo“ kamuolį į vartus, inžinieriai klydo toliau, o Setaltas tas klaidas vertė įvarčiais. Pirmo kėlinio pabaigoje Setaltas pirmavo 4:0 ir tokioje situacijoje paleisti pergalę iš savų rankų reikėtų didelių gabumų.

TECH atstovas Erikas Milašauskas po pralaimėjimu pirštu bedė į klaidas: „Mūsų komandoje labai faina chebra, visi noriai ateina į rungtynes, bet su stabilumu nėra gerai, prisidarome tų klaidų. Skaičiavau, kad iš penkių praleistų įvarčių kokie keturi buvo atsivežti po klaidų. Tai atsikirtimas, tai klynas, tai vartininkas prasileidžia sau po šonu. Labiau nesėkmingi epizodai iš besiginančios komandos pusės, nei žaidybiniai įvarčiai. Su VDA mūsų vartininkas traukė viską, o dabar pasirodė prasčiau. Tai nėra tiesioginiai priekaištai jam dėl pralaimėjimo. Tiesiog nesėkmingos rungtynės, kurios kartais pasitaiko visiems.“

Tuo metu Setalto vadovas Dmitrijus Timko pažymėjo, kad suveikė pasirinktas planas. Žinodami ir matydami, kad TECH jaunimas greitesni ir pasižymi didesne fizine ištverme, jie patys nuo rungtynių pradžios pabandė palaikyti aukštą tempą, dažniau keistis ir pamėginti susikrauti pranašumą.

„Man smagu, kad beveik viską sutvarkėme per pirmą kėlinį ir po to drausmingai laikėmės plano antrame. Labai džiaugiuosi, jog po apmaudžių lygiųjų Pabradėje sugebėjome sugrįžti į pergalių kelią“, – teigė D. Timko.

„Jei nebūtume praleidę tokių įvarčių, dar nežinia, kaip su tuo Setalto planu būtų pavykę, – replikavo E. Milašauskas. – Kai spaudėm ir „lipom“ – nieko jie nekontroliavo. Visgi futsale kai spaudi, kažką į vartus vis tiek pramuši ir to pavojaus sukuri. Bet žinoma, tos klaidos stipriai numuša entuziazmą. Šiose rungtynėse daug nestrategavome. Pabandėme pagąsdinti varžovus, bet nepavyko ir patys gavome įvarčius vieną po kito.“

Buvo rungtynėse ir diskutuotinų arbitrų sprendimų. TECH atstovas juos pavadino „tragiškais“, bet su rezultatu to nesiejo: „Nelogiškų švilpukų būta į abi puses. Bet ne dėl to pralaimėjome, o dėl savo pačių žaidimo.“

Setaltas I lygoje išlieka antras, tritaškiu atsilikdamas nuo Akto. Vilnius TECH po šios nesėkmės smuko į 5 poziciją, bet jų situacija ir tvarkaraštis artimiausiu metu atrodo daug žadančiai: paeiliui laukia dvikovos su Pabrade, Eišiškėmis ir Mostiškėmis. Laimėk – ir kova dėl medalių vėl gyva.

„Galiu pakartoti, ką ir visada: ateisime ir laimėsime. Jei ką nors tai paveikia emociškai – nuo to tik geriau. Bet lyderiai dar taškysis tarpusavyje ir barstys taškus, todėl mūsų laukia įdomi sezono pabaiga“, – neabejojo E. Milašauskas.

 

Savaitės tema: VDA Futsal kelionė Lietuvos taurėje

Keturios mūsų lygos komandos šį sezoną pabandė laimę LFF Futsal taurės varžybose.

Greičiausią pasirodymą surengė Spartako vyrai, kurių performansas pasibaigė iš karto po burtų traukimo ceremonijos. Jie į varžovus gavo Dembavos komandą, bet į rungtynes išvykoje nenuvyko dėl ligų. Setaltas pirmame rate 2:5 pralaimėjo Kauno Intero komandai. Aktas 2:1 eliminavo LSU-Kelmę, bet antrame rate 1:4 pralaimėjo Turbotransfers.

Toliausiai nukeliavo VDA Futsal. Jie pirmus du etapus įveikė labai užtikrintai: 7:3 eliminavo Pempininkus iš Klaipėdos krašto ir 7:2 sutriuškino Dembavą.

Ketvirtfinalyje burtai VDA komandą suvedė su A lygos reguliariajame sezone 6-ą vietą užėmusia Akmenės Saulės krašto ekipa. Čia dailininkai buvo atsidūrę per žingsnį nuo sensacijos ir patekimo į finalo ketvertą, tačiau VDA kapitonas Artūras Žarnovskis dar prieš rungtynes siūlė nefantazuoti ir realiai vertinti komandų pajėgumus.

Stebuklas neįvyko – pajėgių legionierių vedamas Saulės kraštas absoliučiai kontroliavo rungtynes ir nugalėjo 7:1, o VDA garbės įvartį besibaigiant mačui pelnė Marius Aukštolis.

„Viskas taip, kaip ir turėjo būti žaidžiant su aukštesnio lygio komanda – greičiau baudė už klaidas, greičiau priimdavo sprendimus ir palaikė aukštesnį tempą. Mes buvome labai praretėję. Iškritę Sakalis, Šoblinskas ir Vitkauskas, o Baranovskis rungtynių metu patyrė traumą. Tai pirmame kėlinyje dar laikėmės, o po to jau buvo šakės“, – konstatavo A. Žarnovskis.

VDA Futsal pasirodymas taurėje užskaitytas – pasiektas ketvirtfinalis ir susitikta su Klaipėdos, Panevėžio bei Šiaulių regiono komandomis.

„Puiku, kad žaidėme su kitų apskričių komandomis, buvo įdomu. Budraitis rašė klausdamas, kokius tikslus kėlėme prieš taurės varžybas. Sakiau, kad durnas klausimas. Kauno Žalgiris ir Jonava gali kelti tikslus, visi kiti priklausomi nuo burtų. Bet ta kelionė buvo faina. Sau uodegą keliame tuo, kad iš I lygos nuėjome toliausiai“, – sakė A. Žarnovskis.

 

Savaitės (ne)sensacija

FK Pabradė šiuo metu yra viena karščiausių lygos komandų. Trys pastarieji turai jiems atnešė 7 taškus, o komandos fanai kalba, kad tai jau nebėra ta „žalia“ ir futsalo paslapčių besimokanti komandėlė, kaip buvo sezono pradžioje.

Iš pradžių 10:7 buvo nukaltas Internationalas, po to ištrauktas taškas (6:6) kovoje su Setaltu, o penktadienį pabradiškiai 8:4 nugalėjo Novovileiską. Ir ne bet kur, o VIKO sporto salėje. Tad namų sienų ir matmenų faktorius šį kartą atkrenta.

Bet nepaisant pozityvios atkarpos, Pabradės treneris Grigorijus Kisel dar kartą pakartojo: esame tik pradiniame salės futbolo supratimo etape ir dar pradedame susipažinti su šio žaidimo niuansais.

Bet tuo pačiu pripažino, kad dažnos treniruotės, vidinė konkurencija ir disciplina pradeda duoti savo vaisių.

Novovileisko komanda fiksavo trečią pralaimėjimą iš eilės, per juos praleido 22 įvarčius ir dabar neria į 9-ą lentelės poziciją. Į dugną juos tempia išretėjusios gretos ir nesibaigiančios traumos.

„Susirinkome geriau nei įprastai, nes turėjome tris keitimus. Tačiau sužaidėme labai prastai. Varžovai buvo ir geresni, ir greitesni, ir tiesiog norėjo labiau laimėti, – pripažino SFK Novovileisk vadovas Marekas Rasinskij. – Nerodome geresnio žaidimo, nes trys pagrindo žaidėjai rungtyniauja su traumomis. Bet manau, kad tokių problemų turi visos komandos, todėl tai tikrai nėra pasiteisinimas.“

 

Turo skaičius: 10

Buvo periodas, kai Akto treneris Tadas Diržininkas nerimavo dėl prastos progų realizacijos. Tuo metu Aktas stovėjo tarp lyderių, bet jų mušamų įvarčių vidurkiai buvo vieni prasčiausių.

O po to pramušė. Į Spartako vartus buvo įmušta net 10 įvarčių, į Vilnius TECH – 9.

Praėjusį ketvirtadienį Geniai pakartojo savo sezono rezultatyvumo rekordą, kai Nemenčinėje 10:2 sutriuškino Mostiškes.

Nemenčinės salė turi savo aurą ir legendų, tokioje ankštoje erdvėje favoritais laikomos komandos dažnai patiria didelių sunkumų. Bet Aktas šią kliūtį peršoko be nesklandumų.

„Mes truputį prisibijojome mažos aikštės, bet laimėjome užtikrintai. Nuo pirmų minučių varžovams neleidome pagalvoti, kad jie galėtų kabintis į tas rungtynes. Pergalė pelnyta“, – neabejojo Tomašas Labulis iš Akto.

Mėgėjiško futbolo aksioma skelbia, kad svarbu susirinkti ir be traumų. Tą žino visi. Mostiškės susirinko tik su trimis keitimais ir tokiomis aplinkybėmis pasipriešinti Aktui būtų neįmanoma bet kokioje salėje.

„Taip jau gavosi, kad vienam trauma, kitas šiaip negalėjo dalyvauti, ir abu jie mūsų lyderiai, – apgailestavo Mostiškių komandos atstovas Igoris Gulbickis. – Bet reikia pripažinti, kad Aktas demonstravo labai gražų žaidimą. Du lygiaverčiai ketvertai, susižaidimas – tiesiog gražu stebėti. Jie verti pirmos vietos.“

 

Savaitės pozityvas: Spartakas

Šį sezoną Spartako patriarchas Dmitrijus Raksa prarado ne vieną nuslinkusį plauką, nes jo komanda „nedeliverina“ taip, kaip norėtų ir galėtų.

Bet pagaliau atsirado pozityvių ženklų ir Spartako stovykloje, nes ši komanda pirmą kartą nuo kalendorinės žiemos pradžios laimėjo du kartus iš eilės!

Praėjusį penktadienį Spartakas priėmė Internationalą ir surinkęs gausią sudėtį, šventė pergalę 8:5.

„Tikriausiai jie iš Eišiškių išsivežė labai gerą pamoką. Tas ypač matėsi iš kokių keturių sudėčių, kuriuos penktadienį surinko prieš mus, – ironizavo Internationalo atstovas Valerijus Krasockis. – Spartakas yra labai patyrusi komanda ir klaidų aikštėje neatleidžia. Jie turbūt toliau laimės prieš mus tol, kol neįgisime pakankamai patirties, o ją renkame po truputį.“

Abi Spartako ir Internationalo dvikovos šį sezoną klostėsi pagal labai panašų scenarijų. Lapkritį spartakiečiai mačo pradžioje lipo iš duobės 0:2, bet nugalėjo 9:3. Šiame ture trumpai patampė likimą už ūso atsilikdami 0:1 ir 2:4, bet po to viską nusvėrė savo naudai 8:5.

„Lengvai pas mus jau nebebūna. Su visais tenka vienodai vargti. O kai prasileidi pirmas pradžioje, po to tenka „ant puolimo“ eiti“, – konstatavo D. Raksa.

Antrą kartą iš eilės laimėjęs Spartakas susigrąžino 4-ą vietą. Dar lieka 7 mačai. Laimėjus visus – 1 vieta gal ir nebūtų pasiekiama, bet medaliai tikrai garantuoti.

„Spartakas gali laimėti visus, bet lygiai taip pat gali ir susirinkti 7 pralaimėjimus iš eilės. Tokie jau šį sezoną esame“, – prisipažino D. Raksa.

 

Savaitės citata

„Antrame rate dar teks į Pabradę nuvažiuoti, kur taip pat maža aikštė ir bus reikalų. O dar Pliaterytėje Spartakas laukia, kur jie kiekvieną kupstą žino, todėl bus sunki mįslė“, – T. Labulis ir Akto komanda nemėgsta klaustrofobinių salių.

 

12 turo rungtynės

Aktas – International Vilnius. Pirmadienis, 20:45, VIKO sporto salė.

Vilnius TECH – FK Pabradė. Antradienis, 21:15, VGTU sporto salė.

Mostiškės-Tonitra – VDA Futsal. Ketvirtadienis, 20:00, Nemenčinė.

Spartakas – SFK Novovileisk. Penktadienis, 20:20, Pliaterytės mokykla.

Eišiškės-Nauja Banga – Setaltas. Penktadienis, 21:15, Eišiškių SM.

 

Vilniaus taurė

Šią savaitę prasideda ir VRFS futsal taurės varžybos.

Planuojama, kad visi ketvirtfinalio susitikimai bus žaidžiami ketvirtadienį, vasario 16 dieną, VIKO sporto salėje.

Ketvirtfinalio poros:

Setaltas – VDA Futsal

FK Tera – Eišiškių Nauja Banga

SFK Novovileisk – FK Spartakas

Aktas – International Vilnius