Select I lyga: Aktas ima lentelės viršų, Baltai – apačią (4 turo apžvalga) Visos

 

Ketvirtąją varžybų savaitę salės futbolo Select I lygoje buvo sužaisti penki mačai, o lygiųjų šį kartą nebuvo užfiksuota.

Trečią pergalę iš eilės iškovojęs Aktas tapo turnyro lyderiu, tuo metu ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyrę Baltai ėmė raustis į turnyro lentelės dugną

 

Ketvirto turo rezultatai

VGTU-Inžinerija – Visinčia 6:4; Geležinis Vilkas – VDU-ŠA 1:12, Spartakas – Aktas 6:9; Mostiškės-Tonitra – VDA-2 8:5; Setaltas – Kaišiadorių Baltai 6:2;

 

Savaitės tema: nulis Baltų taškų

Praėjusio I lygos sezono nugalėtojai Baltai visus perspėjo, kad šis sezonas, ar bent jo pradžia, jiems bus labai sudėtinga. Tačiau niekas negalvojo, kad tokia sudėtinga.

Baltai sužaidė jau 4 rungtynes ir visas pralaimėjo. Įvarčių santykis 14:24, taškų skiltyje spindi 0. Panašu, kad metas sunerimti.

„Aišku, kad norisi geriau, bet yra kaip yra“, – situaciją pragmatiškai įvertino Baltų treneris Romas Jankauskas.

Pagrindinės čempionų problemos žinomos ir buvo nuspėjamos dar prieš sezoną. Kalba eina ne tik apie karinę tarnybą atliekančius ir prie komandos retokai prisijungiančius Luką Tatarūną bei Igną Špakauską, ar ilgalaikę traumą besigydantį ir tik po Naųjųjų žaisti galėsiantį Gvidą Jušką.

Didžiausias praradimas – vartininko Egidijaus Žagaro nutekėjimas į futsal A lygoje rungtyniaujančią Jonavos Vikingų komandą.

E. Žagarą pavaduoja Raimudas Blažys, debiutui ruošiamas jaunasis Kristupas Džekčioras, tačiau abiem jiems trūksta vienos savybės.

„R. Blažys saugo vartus neblogai. Bet esmė ta, kad E. Žagaras pas mus buvo ne tik kaip vartininkas, bet ir kaip savotiškas įžaidėjas. Jis pradėdavo komandos atakas, atlikdavo svarbius pirmuosius perdavimus, netgi pats bėgdavo į puolimą. Taip puikiai žaidimą skaitančio vartininko dar reikėtų gerai paieškoti“, – pažymėjo R. Jankauskas.

Paskutinėse savo rungtynėse Baltai Sigmos sporto centre 3:6 neprilygo Setaltui. Vilniečiai visų rungtynių metų kontroliavo padėtį aikštėje ir buvo priekyje.

O įdomiausia tai, kad Setalto vadovas Dmitrijus Timko net po efektingos pergalės pareiškė, kad jo komandai tai nebuvo geros rungtynės.

„Baltai kol kas atrodo prasčiau, nei praėjusį sezoną. Bet ir mūsų žaidimas toli nuo idealaus, – pažymėjo Dmitrijus. – Vykdome eksperimentus su žaidėjų ketvertais, labai trūksta susižaidimo.“

„Tos rungtynės Sigmoje nelabai ką turi bendro su futsalu, – nukirto R. Jankauskas. – Esmė, kad vyravo kovingas ir atletiškas žaidimas ant pražangos ribos. Setaltas pradėjo geriau, po to mus spaudė visą laiką ir mes neatsilaikėme. Nei paso atlikdavome, nei kažkokių konstruktyvaus žaidimo užuomazgų suregzdavome.“

Klaidų ir broko taisymui Baltai neturi daug laiko. Artimiausiu metu laukia NBA stiliaus rungtynių maratonas – trečiadienį taurės aštuntfinalis su Novovileisk, penktadienį į Kaišiadorius atvyksta VGTU, o kitą antradienį laukia mačas su Geležiniu Vilku.

„Galėčiau ir organizatoriams akmenuką mesti dėl priverstinio dalyvavimo taurės turnyre. Nes tai ir papildomos išlaidos, ir varžybų grafikas dabar ypač įtemptas. Rezervinių dienų nedaug, o terminai veja“, – teigė Baltų treneris.

Jis nesiryžo spėti ir žadėti, kada kaišiadoriškiai pradės skinti pergales ir reguliariai rinkti taškus.

„Matysime, tikrai neužsiimsiu prognozėmis. Mes tikėjomės, kad futsal sezono pradžia bus sunki. Bet nesitikėjome, kad pradėsime taip prastai. 4 pralaimėjimai iš eilės gniuždo. Bet rankų nenuleidžiame, visi renkasi į treniruotes, dirba kaip įprasta. Mačas su Setaltu buvo beviltiškas, dabar belieka nuo to atsispirti“, – optimizmo neprarado R. Jankauskas.

 

Savaitės rungtynės: Akto ir Spartako legendų susirėmimas

Sostinės salės futbolo istorijoje Akto ir Spartako klubai atlieka vieną iš svarbiausių vaidmenų. Todėl šių tūzų susirėmimas praėjusiame ture kėlė didelį susidomėjimą. Juolab, komandos susitiko po poros metų pertraukos.

Pliaterytės mokyklos aikštelėje namų rungtynes žaidžiantis Spartakas pralaimėjo 6:9, tačiau gali kaltinti tik patys save.

Eduardui Grudinskiui prireikė mažiau nei pusvalandžio, kad atliktų hat-tricką, o spartakiečiai tuo metu buvo priekyje 4:1. Svarbiu momentu Aktą patraukė šią komandą I lygos kovose sustiprinęs Edvinas Mučinis, sumažinęs atsilikimą iki minimumo.

Antrame kėlinyje Spartakas vėl atsispyrė ir likus žaisti mažiau nei 15 min., pirmavo 6:4.

Bet paskutinį žodį penktadienį tarė Geniai. 50 min. Saulius Vaiginas išlygino rezultatą, o 56 min. Marijus Rimas persvėrė (6:7). Tuomet Spartako komanda vartininką keitė aikštės žaidėju ir praleido dar du įvarčius, kuriuos įmušė Andžejus Romeiko (6:9).

„Šiaip ne taip laimėjome, bet nelabai nusiteikę buvome tose rungtynėse, todėl antro kėlinio viduryje dar atsilikome. Nežinau, kas buvo mūsų galvose“, – svarstė M. Rimas.

Spartako komandoje šį sykį nebuvo pagrindinio vartininko Maksimo Bechterevo. Ir kapitonas Dmitrijus Raksa tai įvardino kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį: „Pirmaudami prasileidome keletą tokių įvarčių, kad net komentuoti sunku. Po to jau Aktas žaidė kaip ant sparnų, o mes pavargome. Keitėme vartininką ir jie mus pribaigė. Bet kova buvo tikrai gera.“

D. Raksa visuomet turi, kam pasiųsti linkėjimų. Šį kartą juos skiria Akto naujokui E. Mučiniui: „Sveikiname Aktą su pergale, o E. Mučiniui linkime mažiau „verkti“. Gavo vieną kietesnį podcatą, kur net nebuvo pražangos (pats tokius daro) ir skundėsi 10 minučių. Bet smagu, kad rungtynės prieš Spartaką žmonėms suteikia papildomos motyvacijos.“

Gerai sezoną pradėjęs Spartakas patyrė pirmą pralaimėjimą, o Aktas pergalių seriją pratęsė iki trijų.

Penktame ture Akto laukia linksmos rungtynės su VDU-ŠA ekipa, o Spartako planuose – ne mažiau nuobodi kelionė į Vievį ir susitikimas su Elektrėnų Versme.

„Dabar visas dėmesys sukoncentruotas į tą mačą, Bus įdomi išvyka“, – sakė D. Raksa.

 

Savaitės skaičius: 25

Pagal praleidžiamus įvarčius (25) VDA dubleriai I lygoje lenkia tik autsaiderių rolę užimantį Geležinį Vilką (43).

Dailininkai daugiausiai praleido paskutiniame susitikime su Mostiškėmis ir natūralu, kad tai virto pralaimėjimu 5:8.

Rungtynės VU sporto salėje vyko sūpuoklių principu. Galingai pradėję Mostiškių atstovai įpusėjus pirmam kėliniui buvo priekyje 3:0. Tačiau VDA išsikapstė iš tokios situacijos, o antro kėlinio viduryje po Pavelo Šarynskio įvarčio persvėrė rezultatą 5:4.

Pakvipo pirma VDA dublerių pergale, tačiau Akto rungtynių scenarijus nepasikartojo. VDA patys sugebėjo per 15 minučių susigadinti savo situaciją nepataisomai. Per likusį rungtynių laiką Mostiškės atsakė keturiais įvarčiais be atsako ir triumfavo 8:5.

„Sužaidėme neprastai, persvėrėme rezultatą, bet išsaugoti persvaros mums neišeina. Trūksta šaltakraujiškumo. Trūksta ir brandos žaidžiant lemiamas minutes“, – nurodė VDA-2 treneris Artūras Žarnovskis.

Jis sakė, kad nors kai kurie komandos nariai turi patirties ir nėra jaunikliai, tiesiog jiems pristinga futsalo patirties ir pasileidžia bėgti į greitą puolimą, kuomet to mažiausiai reikia.

„Momentais atrodome visai neprastai“, – sakė Artūras, bet tų momentų kol kas aiškiai per maža ir nuoseklumo reikia ilgesnėms rungtynių atkarpoms.

VDA-2 pristigo ir patikimesnio vartininko žaidimo. Tuo metu Mostiškių atstovas Valerijus Krasockis nedvejodamas savo komandos vartininką Sergejų Kuosą rinktų geriausiu to mačo žaidėju.

„Lemiamais momentais jis gelbėjo vartus ir puolėjus paleisdavo į kontratakas. Abi komandos atliko panašiai smūgių, bet mums pavyko geriau išnaudoti progas“, – pažymėjo V. Krasockis, pats prie pergalės prisidėjęs dviem tiksliais smūgiais.

 

Tik faktai

Stabilumas. Debiutinį sezoną I lygoje žaidžiantis Geležinis Vilkas kol kas visas rungtynes pralaimi skaudžiai, stabiliais dviženkliais skirtumais. Karių ekipa, kuriai nekeliami aukšti tikslai, sezoną pradėjo pralaimėjimais 2:15, 0:16 ir 1:12. Tvirto jų charakterio toks stabilumas tikrai nepalauš, be to, žiemą jiems svarbiausia palaikyti sportinę formą prieš lauko sezoną. Belieka tikėtis, kad netolimoje ateityje bus pelnyti ir pirmieji taškai.

Rezultatyvumas. Mačai su autsaideriais kitoms komandoms tampa proga pagerinti savo įvarčių santykį. Tuo pasinaudoję ir Vilkus praėjusią savaitę 12:1 nukovę VDU-ŠA futsalininkai sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes I lygoje per du sezonus. Didesnį įvarčių fejerverką Donato Gražulio kapela iššovė tik 2018 metų kovo mėnesį, kai 19:2 sumindė į I lygą trumpam užklydusią Kupiškio komandą.

Atsidarė. Pirmuose turuose strigo ne tik Baltai, bet ir kiti praėjusio sezono favoritai VGTU-Inžinerijos komanda. Jie tik trečiame ture atsidarė savo pergalių sąskaitą, kai namų arenoje 6:4 įveikė atradimu pretenduojančią tapti Visinčios komandą. 6 įvarčiai – kol kas rezultatyviausias inžinierių pasirodymas. Jie atskleidė ir platų savo puolimo potencialą/arsenalą, nes įvarčius į varžovų vartus mušė penki skirtingi žaidėjai.

 

Turo citata

„Labiausiai šį sezoną solidžiu žaidimu stebina Visinčia. Pernai jie nieko ypatingo nedemonstravo, šiemet iš visų komandų, prieš kurias žaidėme, patiko labiausiai. Prieš tai pralaimėjome jiems 3:6 visiškai dėsningai“, – čempionų Baltų treneris Romas Jankauskas.

 

Penktosios savaitės rungtynės (gruodžio 4-6 d.).

VDU-ŠA (9 tšk.) – Aktas (9 tšk.). Trečiadienis, 20.15. LEU salė.

Vilniaus kolegija (7 tšk.) – Setaltas (6 tšk.). Ketvirtadienis, 18.45. Vilniaus kolegijos salė.

Elektrėnų Versmė (7 tšk.) – Spartakas (7 tšk.). Ketvirtadienis, 19.30. Vievio gimnazijos salė.

Visinčia (7 tšk.) – Geležinis Vilkas (0 tšk.). Penktadienis, 19.00. Šalčininkėlių salė.

Baltai (0 tšk.) – VGTU-Inžinerija (4 tšk.). Penktadienis, 19.30, Kaišiadorių ŽŪM salė.