SFL savaitė: vis dar nepamatyti A diviziono čempionai ir uraganinė Baltoji Vokė Visos

Dar viena savaitė SFL pirmenybėse prabėgo, tad mes dar sykį kviečiame pažvelgti į tai, ką įdomaus turėjome.

Kaip įprasta, sustartuokime nuo A diviziono. Sustartuoti verta paminint, kad šį kartą ture įvyko keturi mačai – Granitas B ir Modulis savo rungtynes nusikėlė į pačią rato pabaigą. Naujosios Vilnios komanda turbūt norėjo varžovus priimti savo namų aikštėje.

Noras kaip ir suprantamas, bet įdomu tai, kad sužaidus du turus mes vis dar nematėme čempionų veiksme – pirmą turą Granitas B praleido dėl tvarkaraščio subtilybių, o dabar rungtynes nusikėlė. Tad vis dar sunku vertinti komandą, nors gal vienas lakmuso popierėlis gali būti SFL taurės mačas, kuriame Granitas B kiek netikėtai nusileido Medžiams 2 iš B diviziono.

Na bet dabar kelkimės prie tų, kas žaidė. Žaidė ir antrąsias savo pergales iškovojo dvi komandos – apžvalgininko prognozes daužantys Top Kickers bei, skirtingai nuo praėjusių metų, galingai sustartavęs Lentvaris.

Štai Lentvaris išvykoje net 7:2 suvažinėjo Salininkus. Suvažinėjo, nors po pirmo kėlinio buvo tik 2:1. Atrodo, galėtum galvoti, kad gal Salininkai turėjo nedaug keitimų, tačiau tų keitimų tikrai netrūko, o Lentvaris puolime buvo tiesiog per geri ir per daug, kaip sakytų tiesioginis vertimas iš anglų kalbos, kliniški prie varžovų vartų.

O TK antrą sykį laimėjo 3:1 patiesdami Ave.Ko. Pati pergalė gal ir nėra didelis netikėtumas, tačiau kiek labiau netikėtas tas faktorius, kad Ave.Ko po dviejų turų vis dar yra be taškų ir vos su vienu įmuštu įvarčiu.

Komanda yra per gera, kad ir toliau tęstų tokią sunkią atkarpą, tačiau per anksti paleidus varžovus juos pavyti gali būti kiek sunku, turint omenyje neabejotiną Kalvelių komandos siekį kautis tik dėl aukščiausių pozicijų.

Kas gal dar stebina sunkoku startu – tai iš III lygos atvykę TEC. Pirmame ture it rėtis leidę įvarčius prieš Top Kickers, šį kartą TEC futbolininkai į gynybą pažiūrėjo atsakingiau, tačiau tas atsakingumas buvo vis tiek labiau sąlyginis – jei pirmame ture gavo 7, tai šįkart TEC išsitraukė 5. Išstraukė nuo Tėvynės Sąjungos, kuriai tai buvo pirmoji pergalė A divizione, su kuo galima TS ir pasveikinti.

Apmaudu TEC turėtų būti, mat pergalingą įvartį svečiai įmušė likus žaisti vos keletą minučių, tačiau patiems konservatoriams tai turėtų būti tikras emocinis pakilimas prieš tolimesnes kovas.

O TEC parodė, kad mušti gali, bereikia kiek daugiau dėmesio skirti ir gynybiniams veiksmams, o tada jau gal ateis ir geresni rezultatai.

Kad mušti gali, parodė ir dvi LFF II lygos klubų dublerinės komandos – Viltis B ir FKS Ukmergė B. Tris kartus ten ukmergiškiai veržėsi į priekį, tris kartus Viltis B lygino ir galų gale abi pasiėmė po tašką.

Žvelgiant į šios savaitės turą, kaip centrinį mačą išskirti norėtųsi Tėvynės Sąjungos ir Ave.Ko. susidūrimą. Pirmieji parodė, kad A divizionas yra jų lygis ir jie čia žaisti nusiteikę, antrieji, savo ruožtu, negali sau leisti daug tokių taškų praradimų, kokius jau išgyveno per pirmus du turus.

Sužaistų A diviziono 2 turo rungtynių rezultatai: FKS Ukmergė B 3:3 Viltis B, Salininkai 2:7 Lentvaris, TEC 4:5 Tėvynės Sąjunga, Top Kickers 3:1 Ave.Ko.

**********

Štai B divizione po antro turo lentelė išsidėstė labai įdomiai – keturios komandos turi po dvi pergales, keturios – du pralaimėjimus, o Medžiai 2 ir Ozas turi tris taškus, reiškia, po pergalę ir pralaimėjimą.

Tai reiškia, jog keturios antrą kartą laimėjusios komandos nugalėjo keturias antrą kartą pralaimėjusias komandas, o minėti Medžiai 2 iškovojo pirmą pergalę, o Ozas – gavo pirmą pralaimėjimą.

Iš tų, kas iškovojo antrą pergalę, įdomiausia turbūt yra Nemenčinė. Gal ne dėl paties pergalės fakto, o dėl to, kad antrąją nesėkmę jie išrašė Keterai – tai pačiai, kuriai prieš sezoną buvo prognozuojamas auksas divizione.

Na bet ir Nemenčinė nėra grupės autsaideriai, tad nereikia pagyrų gailėti ir jiems. Jie tą dieną įmušė vienu daugiau nei varžovai, o to pergalei ir pakako. O Keterai turbūt kažkokių drastiškų išvadų daryti dar nereikia, mat visas sezonas prieš akis.

Kitas įdomesnis rezultatas – Gariūnų pergalę prieš Ozą. Ir ne bet kokia, o užtikrinta, rezultatu 4:1. Netrūko tame mače įvarčių, ką matome iš rezultato, netrūko ir emocijų bei kortelių, kurių Ozas pasiėmė net 5. Oranžinių startas kol kas dvejopas – nors atsidaryta buvo pergale, tačiau antras mačas jau akivaizdžiai sunkesnis. O Gariūnai toliau įrodinėja, kad savo patirties ir jaunystės balansu bus pavojus, ir gana rimtas.

Sunkiausiai kol kas sekasi Imperialui – pirmame mače išsiėmę 7 nuo Nemenčinės, šį kartą jie dar keturis gavo nuo Euforijos, kuriai tai buvo antra pergalė, leidusi šiuo metu įsitvirtinti trejete.

Be taškų vis dar lieka Katastrofa ir Granito Senjorai. Pirmi savaitgalį neatsilaikė prieš Navigatorių Old Boys (jie nebėra OLD!) atakas, antrieji neprilygo Medžiams 2. Būtent artimiausiame ture Katastrofa su Naujosios Vilnios komanda susitiks tarpusavyje, tad taškų neturinčių komandų sumažės bent viena, o gal ir visomis dviem.

Trumpai užmetant akį į potencialiai centrines kito turo rungtynes – tokiomis turbūt reikėtų įvardinti Ozo ir Nemenčinės mūšį. Abi komandos nežaidė jau trejus su puse metų, kai grūmėsi III lygoje, o dabar abi bando atrasti save B divizione. Kol kas tas atradimas sėkmingiau vyksta Nemenčinei, tačiau vienos rungtynės labai greitai pakeisti sezonus į vieną ar kitą pusę.

Visi B diviziono 2 turo rezultatai: Medžiai 2 4:2 Granitas Senjorai, Ketera 1:2 Nemenčinė, Imperialas 1:4 Euforija, Ozas 1:4 Gariūnai, Navigatoriai Old Boys 2:0 Katastrofa.

**********

Kalbėjome, kad A grupėje apžvalgininko prognozes taško pagrindinė Top Kickers komanda, tai C divizione kažką panašaus bando ir ekipos dubleriai. Nepatiko jiems tai, kad prognozuota vieta buvo kažkur lentelės viduryje, tai jie ėmė ir paėmė dvi pergales paeiliui.

Pirmoji buvo įspūdingai grįžus mače su Sviediniu, antroji – sutriuškinus Malanką, kuri šiaip yra viena stipresnių visos grupės komandų. 3:0 – rezultatas rimtas, turint omenyje dar ir tai, kad TK antroji komanda nesugebėjo įmušti ankstyvo 11 metrų baudinio.

Kartu su TK dubleriais taškų nebarsto ir dar viena komanda – Olandai. Šie pastarajame mače turėjo rimtų reikalų ir tik vienintelio Aringo Strecko įvarčio dėka, įmušto 78 minutę, jie nugalėjo Futboliuką. Pastarasis lieka be taškų C divizione, tačiau gali pasigirti tuo, kad LFF patestavo II lygos komandą Mažeikių „Atmosferą“. Patestavimas nebuvo sėkmingas, pralaimėta, tačiau patirtis komandai turėjo būti įdomi.

Dar kiti trys likę mačai baigėsi lygiosiomis. Smagų sugrįžimą Širvintose surengė Trivartis, matyt dar neatsigavęs po šventinio sezono atidarymo emocijų. Ten jie gana greitai gavo du nuo A komandos ir neblogą kalniuką, į kurį turėjo įkopti.

Ir ką jūs manot, kopė, kopė ir įkopė. Dar prieš pertrauką komandai pavyko pašvelninti, o prieš rungtynių galą – ir visiškai palyginti.

Tuo tarpu Sviediniui turėjo grįžti kažkokie vaizdai iš praeities – jei prieš savaitę jie sugebėjo paleisti trijų įvarčių persvarą ir pralaimėti, tai šią savaitę vėl nutiko kažkas panašaus.

Na, paleido jie ne tris įvarčius, ir galų gale nepralaimėjo – nuo 0:2 prieš juos šįkart grįžo Ozo tapyrai – bet kažkokie ženklai komandoje jau turėtų būti. Gal visgi geriau pirmiems nemušti? Gal geriau duoti pirmiems mušti varžovams, kad nereiktų turėti persvaros, kurią po to galima iššvaistyti? Tiek daug klausimų ir tiek mažai atsakymų... Na bet neabejojam, kad tuos atsakymus Sviedinys su visa raštine ras ir tokių persvarų pametimų bus vis mažiau.

Na ir vienerios dar neaptartos rungtynės – Viesulo lygiosios su Vova Juniors. Čia Vova pasirūpino net ir statistika, kuri leidžia susidaryti gana aiškų vaizdą – rungtynės buvo tikrai lygios, su kamuoliu abi komandos buvo panašiai, progų taip pat turėjo panašų kiekį, tad ir tas taškų pasidalinimas – turbūt visai logiška dvikovos išdava?

Centrinis kito turo mačas – Sviedinys su Malanka. Abi komandos atėjo iš D diviziono, abi praėjusiame taške skaudžiai prarado taškus (vieni visus tris, kiti – du), tad abiem tai bus geras pagrindas atsispirti.

Visi C diviziono 2 turo rezultatai: A komanda 2:2 Trivartis, Viesulas 1:1 Vova Juniors, Futboliukas 0:1 Olandai, Sviedinys 2:2 Ozo tapyrai, Top Kickers-Daligner 3:0 Malanka.

**********

Pažvelgimą į D divizioną iškart reikia pradėti nuo pripažintos aiškios klaidos – naujokams Užgiriui prognozuota aukšta vieta, panašu, buvo didelis suklydimas ir šiai komandai sezone kils ne vienas rimtas iššūkis.

Pirmame ture jie gavo skaudų smūgį nuo PILK, antrame – nebe tokį skaudų (1:4), bet vis tiek smūgį nuo Euforijos antrosios komandos. Euforija, tenesupyksta, turbūt nebus diviziono favoritai, tad tokie pralaimėjimai signalizuoja, kad to jaunatviško entuziazmo ilgame sezone gali ir nepakakti rungtyniaujant prieš labiau patyrusius varžovus.

Jei aname ture aštuonis sausus įvarčius varžovams atmatavo jau minėti PILK, tai antrame ture tą patį padarė Baltoji Vokė, kuri net 8:0 pervažiavo ADS Auto. Tą pačią komandą, kuri pirmame ture rodė gyvybės simbolius ir tarsi leido suprasti, kad šiemet nebus taip blogai, kaip buvo pernai. Žinoma, taip blogai nebus, nes taškų skaičius jau pagerintas, tačiau tokie rezultatai pasitikėjimo daug gali ir nepridėti.

O Baltosios Vokės komandoje, staigmena staigmena, toliau siaučia ekipos lyderis Vladyslavas Podberezskij. Per du mačus jis jau įmušė 9 įvarčius ir yra trečia rezultatyviausia lygos komanda (visa Baltoji Vokė pelnė 13 įvarčių, PILK turi 10, tad pagal įmuštus įvarčius snaiperis kol kas nusileidžia tik joms).

Tuo tarpu uraganiškai sezoną pradėjusius PILK kiek pristabdė Reaktyvas – SFL senbuvių mačas čia baigėsi lygiosiomis 2:2.

Na ir kitose dvikovose Arpas (kiek netikėtai) nugalėjo Vėtrą, o štai kiti naujokai, Problema, pranoko Molėtus. Šįkart nereikėjo net ir techninės pergalės, o su 6 taškais problema dabar tik dėl įvarčių santykio nusileidžia vienintelei Baltajai Vokei.

Kaip centrinį kito turo mačą, grynai subjektyviu apžvalgininko vertinimu, išskirti būtų galima Baltosios Vokės bei Vėtros dvikovą. Uraganiniu puolimu čempionatą pradėjusi Baltoji Vokė tikėsis pratęsti savo seriją, tuo tarpu Vėtrai bus svarbu atsitiesti po kiek netikėto antausio prieš Arpą.

Visi D diviziono 2 turo rezultatai: Užgiris 1:4 Tirola B, Baltoji Vokė 8:0 ADS Auto, Problema 2:1 Molėtai, Arpas 3:2 Vėtra, PILK 2:2 Reaktyvas.

Leo Stankevičius Photography nuotr.;