SFL savaitė: šventė Baltojoje Vokėje ir sutrauktas A diviziono turas Visos

Praėjusio turo metu oficialiai sužinojome dar vieno diviziono nugalėtojus, o lygiai taip pat – nesužinojome prizininkų kituose divizionuose.

Tradiciškai reikalų aptarimas – įprastoje SFL savaitės apžvalgoje.

A divizione turas gavosi neįprastai sutrauktas, mat čia įvyko vos trejos numatytos rungtynės iš penkerių.

Prieš savaitę diviziono nugalėtojų titulą užsitikrinę Lentvario futbolininkai turėjo susitikti su TEC, tačiau nesusitiko. Ar susirinks nukeltoms rungtynėms, klausimas irgi turbūt atviras – prieš rungtynes Lentvaris savo soc. tinkluose informavo, kad varžovai nesurenka sudėties. Ir ne faktas, kad čia bus tas atvejis, kur TEC puls karštligiškai tą sudėtį rinkti ir būtinai su Lentvariu sužaisti rungtynes.

Neįvyko ir potenciali dvikova dėl medalių – Granito B bei Vilties B mūšis. Tiesa, čia techninių rezultatų tikrai nebus – kaip informavo Vilties atstovai, jų varžovai numatytai dienai nesurinko sudėties, bet šiuo atveju komandos ieškos kitos datos sužaisti šį mačą, nes būtų apmaudu, jei medalių likimas potencialiai paaiškėtų techniniu rezultatu. Tai šioje vietoje – pagarba abiem pusėms.

Šių rungtynių rezultatas itin aktualus bus kitoms komandoms, kurios dar kovoja dėl apdovanojimų – Top Kickers bei Anykščiams.

Jos abi laisvo savaitgalio neturėjo ir žaidė rungtynes. Rungtynes, kurias abi užbaigė pergalingai. TK ramiai 6:2 susitvarkė su Ukmergės dubleriais, tuo tarpu Anykščiai ne taip ramiai, bet 2:1 nugalėjo Ave.Ko.

Situacija tokia, kad dėl dviejų podiumo pozicijų dar kaunasi keturios komandos, tad vaizdas čia gali keisti sulig kiekvienu turu, o tai ir smagiausia.

Vidutiniokų dvikovoje Tėvynės Sąjunga 3:0 išvykoje nugalėjo Modulį, o visus įvarčius laimėtojams pelnė Lukas Vaičiūnas.

Sužaistų A diviziono 19 turo rungtynių rezultatai: Modulis 0:3 Tėvynės Sąjunga, Ave.Ko. 1:2 Anykščiai, Top Kickers 6:2 FKS Ukmergė B.

**********

B divizione turas buvo sužaistas pilna apimtimi, ir čia turbūt labiausiai verta išskirti du dalykus.

Pirma – tai Keteros pergalę prieš Medžius 2, po kurios Ketera bando tvirtintis antroje lentelės pozicijoje.

Susirinko abi komandos į Šalčininkėlius gausiai, bet tas gausumas vaisių davė tik vieniems – Ketera laimėjo tiesioginių konkurentų rungtynes 5:2 ir dabar įsikūrė antroje lentelės vietoje.

Tokiam rezultatui tikrai neprieštaravo Ozas – oranžiniai patys ramiai 5:0 susitvarkė su Imperialu, įsidėjo dar tris taškus ir taip pamažu nejučia užkopė jau iki pat trečios lentelės pozicijos. Išlaikyti ją lengva nebus, bet dabar Ozas savo medalių viltis laiko patys. Negana to, kitame ture jų laukia dvikova su Ketera, kur galima tą poziciją net ir pagerinti.

Tiesa, jau iš esmės nebekalbame apie tai, kad kažkas dar galėtų pavyti Gariūnus. Teoriškai – dar gali, bet realiai – sunku. Gariūnai savo rungtynėse ne be pasipriešinimo, bet visgi 3:1 nugalėjo Katastrofą ir dėjo dar žingsnį link trofėjaus.

Per likusias ketverias rungtynes Gariūnams pakanka penkių taškų, bet trofėjų jie gali užsitikrinti jau ateinantį savaitgalį – taip nutiks, jei Gariūnai nugalės Imperialą (pripažinkite, realu), o Ketera nenugalės Ozo.

Vis blankesnes, bet viltis dar pakovoti dėl trejeto išlaiko ir Nemenčinė, kuri praėjusiame ture susitvarkė su Granito Senjorais. Žinoma, pati Nemenčinė savo likimo nebekontroliuoja, bet ką ji gali daryti – paimti šešis dar galimus paimti taškus ir tikėtis palankumų kituose stadionuose.

O kas tų vilčių nebeturi net teorinių – tai Navigatoriai Old Boys. Jie pastarajame ture neįveikė Euforijos (2:2) ir taip prarado paskutines net ir teorines galimybes. Įdomu tai, kad viskas rungtynėse lūžo trumpoje atkarpoje – pirmaudami 2:1 Navigai neįmušė 11 metrų baudinio, kuris galimai būtų atsakęs į paskutinius klausimus, tada prasileido išlyginamąjį ir viskas, tiek žinių.

Beje, Old Boysai su Granito Senjorais ateinantį savaitgalį taps vienintelėmis B diviziono komandomis, kurios užbaigs savo sezoną, mat kitos komandos dar turi daugiau ar mažiau nukeltų rungtynių.

Visi B diviziono 17 turo rezultatai: Euforija 2:2 Navigatoriai Old Boys, Ketera 5:2 Medžiai 2, Nemenčinė 3:1 Granitas Senjorai, Katastrofa 1:3 Gariūnai, Imperialas 0:5 Ozas.

**********

Atsimenate, kai kalbėjome apie tai, kad Top Kickers-D‘Aligner ramiai žygiuoja link pergalės C divizione? Kada čia buvo, prieš kokias penkias savaites... Taigi, po tokios žinutės susidarė įspūdis, kad TK dubleriai pasakė „Aha, tai sakot prognozuojate mums pirmą vietą ir ramų sezono finišą? Na, tai dabar mes taip nebedarysim“. Ir nebedarė – nelaimėti paskutiniai penki susitikimai, savaitgalį paimtas vos antras taškas per tą atkarpą iš penkiolikos galimų (0:0 sužaidus su Trivarčiu) ir nusiimta nuo pirmos vietos.

Tas nusiėmimas brendo jau kurį laiką, bet kelis sykius TK dar sulaukdavo tinkamų rezultatų iš kitų arenų. Šį kartą nebesulaukė – Malanka net 6:1 suvažinėjo A komandą ir pakilo į pirmą vietą, dvitaškiu aplendami TK. Taškais su TK susilygino ir Olandai, kurie 2:1 nugalėjo Sviedinį ir, iš esmės, turbūt pasiuntė jį atgal į D divizioną.

Beje, nepaisant pralaimėjimo, Sviedinio raštinė paserviravo neprastą interviu su vienu iš savo futbolininkų iš Meksikos, tad kviečiame užmesti akį ir į jį.

Iš lenktynių dėl aukso pasitraukė Viesulas, kuris gal kiek nelauktai pralaimėjo Ozo tapyrams ir taip iš esmės eliminavo save iš konkurencijos. Faktas tas, kad dar norėdamas medalių Viesulas turi laimėti savo paskutines rungtynes ir tikėtis, kad savo rungtynes prapils Olandai.

Tiesa, maža smulkmena – Olandai rungtyniaus prieš paskutinę vietą jau seniau sau rezervavusią Vova Juniors komandą, o pačiam Viesului teks egzaminuoti potencialius nugalėtojus Malanką.

Top Kickers dubleriams savo ruožtu sezoną teks uždarinėti su Ozo tapyrais, kur lengva kova taip pat nesišviečia, tad paskutinis savaitgalis C divizione bus toks, kad o, vaikyti... Jei tik būtų įmanoma visas šias trejas paskutinio turo rungtynes žaisti vienu metu...

Visi C diviziono 17 turo rezultatai: Vova Juniors 0:1 Futboliukas, Ozo tapyrai 2:1 Viesulas, Olandai 2:1 Sviedinys, Malanka 6:1 A komanda, Trivartis 0:0 Top Kickers-D‘Aligner.

**********

Tuo tarpu D grupėje iš esmės buvo sutvarkyti formalumai. Baltoji Vokė nugalėtojais galėjo tapti net nežengę į aikštę, bet varžovai pasirūpino, kad žengti jiems vis dėlto reikėtų.

Ir žengė Baltoji Vokė, ir neperdegė, ir jokiomis įtampomis neapsikrovė – ramiai 6:1 nugalėjo PILK komandą ir užsitikrino sau pirmą poziciją. Ir, reikia pasakyti, pelnytai – nepaisant to, kad kuriam laikui jie iš pirmos vietos buvo stumtelėti, vis tiek didžiąją sezono dalį demonstravo stabiliausią žaidimą, produktyviausią puolimą ir visiškai pagrįstai iškovojo pirmą vietą ir kelialapį į C divizioną, kur, neabejokime, irgi turės ambicijų pakovoti dėl aukščiausių pozicijų.

Tuo tarpu dėl kitų dviejų prizinių vietų bent teoriškai dar kabinasi keturios komandos, tiesa, vienų šansai yra geresni nei kitų.

Geriausioje vietoje stovi Molėtai. Jie svarbioje tiesioginių konkurentų kovoje 5:3 nugalėjo Tirolą B ir taip šiek tiek įtvirtino savo poziciją ant antrojo laiptelio. Sezoną jie savaitgalį užbaigs maču su Arpu, kur iškovojus pergalę jie galėtų laukti sezono finišo ir jiems palankių rezultatų.

Laimėjus Molėtams, jiems svarbiausia bus stebėti Reaktyvą ir Problemą, nelaimėjus – tektų užmesti akį ir Tirolą B. Nors tiesioginį pranašumą prieš šią komandą molėtiškiai turi, nutikus tokiam atvejui, kad vienodą taškų kiekį surinktų ir dar kažkuri komanda – gali atsirasti papildomų skaičiavimų, kurių Molėtai, manau, tikrai norėtų išvengti.

Tuo tarpu Reaktyvas ir Problema savo sezonų savaitgalį dar neužbaigs – pirmieji susitiks su laimėtojais Baltąja Voke, antrieji – su PILK, o atkeltame mače vėliau aiškinsis tarpusavyje dėl aukštesnių vietų.

O praėjęs turas abiems ekipoms susiklostė skirtingai – jei Problema savo medalines ambicijas pagrindė net 11:0 nušluodama Užgirį, tai Reaktyvas 1:2 nusileido Arpui ir taip apsisunkino savo situaciją prieš dvikovas su dviem varžovais.

Lengva nebus nė su vienu – Baltoji Vokė, net ir užsitikrinusi titulą, norės revanšo už nesėkmę pirmame rate, tuo tarpu dvikovos su Problema dar prieš sezoną buvo pramintos tam tikru derbiu. O kai tas derbis dar gali nulemti ir medalių rikiuotę...

Visi D diviziono 17 turo rezultatai: Užgiris 0:11 Problema, Tirola B 3:5 Molėtai, Vėtra 6:2 ADS Auto, Arpas 2:1 Reaktyvas, PILK 1:6 Baltoji Vokė.

​FK Baltosios Vokės nuotr.;