SFL savaitė: puiki Granito senjorų savaitė ir kopiantis Sviedinys Visos

Dalis komandų jau pradėjo vasaros pertrauką, dalis dar turi sužaisti atkeltas rungtynes, bet faktas, kad vasara įsibėgėja, o SFL sezonas iš esmės pasiekė savo pusiaukelę.

O mes dar kartą užmeskime akį į tai, kas įdomaus nutiko aikštynuose per praėjusį savaitgalį.

A divizione nutiko keturi iš penkių planuotų susitikimų – lyderiai Lentvaris ir buvę jų persekiotojai savo paskutinį turo mačą nusikėlė savaite į priekį ir savo pirmą ratą užbaigs ateinantį savaitgalį.

Tuo tarpu iš sužaistų mačų netikėtumu įvardinti galima vieną susitikimą – Geležinio Vilko pergalę net 4:1 Dilgynėje prieš Salininkus. Pergalės kalviu nugalėtojų gretose tapo komandos legionierius Chuks Adalumo, kurio sąskaitoje – du įvarčiai ir vienas rezultatyvus perdavimas.

Toks rezultatas leido Vilkui pakilti iš lentelės dugno ir aplenkti Keteros futbolininkus. Pastarieji savaitgalį patyrė nesėkmę – 1:3 svečiuose nusileido Modulio-Nemenčinės komandai, kuriai ši pergalė leido taškais susilyginti su Lentvariu, tiesa, pastarajam dar turint vieną mačą rezerve.

Pirmame trejete pirmą sezono pusę užbaigs Tėvynės Sąjungos futbolininkai – jie paskutiniame savo rato mače namuose po ankstyvo praleisto įvarčio turėjo vytis varžovus, tačiau tas pasivijimas buvo įgyvendintas sėkmingai – TS abiejuose kėliniuose pelnė po įvartį, sėkmingai apsigynė ir 2:1 nugalėjo Anykščių komandą, kuriai pirmas sezono ratas klostėsi sunkiau, nei komanda to būtų norėjusi.

Prie pirmo trejeto artėja ir Ave.Ko. klubas, įgaunantis vis daugiau stabilumo. Štai šį kartą Kalvelių komanda 3:2 nugalėjo autsaiderius TEC ir, jei laimės savo atkeltas rungtynes, pirmą ratą gali užbaigti ketvirtoje lentelės vietoje.

Beje, patys Ave.Ko pastebėjo įdomią tendenciją – jau ne pirmą kartą komanda laimi 3:0, tačiau tada leidžia varžovams mušti du įvarčius ir atkurti intrigą. Kol kas per daug brangiai tas nekainuoja, tačiau signalas dėl kažkokio atsipalaidavimo jau gali būti matomas.

Artimiausią savaitgalį įvyks pora iš trijų likusių atkeltų susitikimų – Ketera žais su Anykščiais, Lentvaris susikaus su VJFK Trakais.

A diviziono 9 turo rezultatai: Salininkai 1:4 Geležinis Vilkas, TEC 2:3 Ave.Ko., Modulis-Nemenčinė 3:1 Ketera, Tėvynės Sąjunga 2:1 Anykščiai.

**********

Tuo tarpu B divizione ir toliau stebina Granito Senjorų kolektyvas, kuris griebė dar dvi pergales ir tapo ne tai, kad tiesiog grupės lyderiu, bet jau pirmaujančiu per vieną mačą nenuimama persvara.

Iškovojo Naujosios Vilnios komanda dvi pergales per tris dienas – pirmadienį Senvagėje jie nugalėjo kol kas sunkų sezoną žaidžiančius Navigatorių Old Boys, o trečiadienio vakarą jau savo aikštėje rimtai nesuvargo su Top Kickers-D‘Aligner komanda. 21 taškas per aštuonerias rungtynes – rimta paraiška link pirmos vietos.

Juolab, kad ir konkurentai taškų pabarstė – Euforija ir Ozas tarp savęs sužaidė rezultatyvias lygiąsias 4:4, kurios neabejotinai naudingiausios buvo dabartiniams lyderiams.

Įdomi buvo ir šio mačo eiga – Euforija keturis kartus pirmavo, bet Ozas visus keturis kartus rezultatą lygino. Apmaudu turbūt abejoms komandoms – Euforijai, nes niekaip nesugebėjo pasidaryti dviejų įvarčių persvaros, kuri būtų leidusi žengti link pergalės, Ozui – nes nė sykio taip ir nepavyko perlaužti rungtynių į savo pusę.

Kiti pretendentai į medalius – Medžiai 2 – taškų praėjusiame ture nebarstė. Namuose žalieji 3:2 įveikė Kaišiadoris-Baltus ir vėl atrado save pirmame trejete.

Tuo tarpu TK dubleriams savaitė nesusiklostė – jie ne tik prapylė Granito Senjorams, bet savaitgalį 1:5 atsiėmė dar ir nuo Malankos, tiesa, čia jie jau nuo 15 minutės žaidė mažumoje, tad tokia baigtis nėra didelė staigmena.

B diviziono pirmame rate liko sužaisti dar porą mačų, tiesa, iki pertraukos turėtų įvykti tik vienas iš jų – Olandų akistata su Ozu.

B diviziono 9 turo rezultatai: Medžiai 2 3:2 Kaišiadorys-Baltai, Malanka 5:1 Top Kickers-D‘Aligner, Euforija 4:4 Ozas, Navigatoriai Old Boys 2:4 Granitas Senjorai.

B diviziono 5 turo rezultatas: Granitas Senjorai 6:0 Top Kickers-D‘Aligner.

**********

C divizione negalima pradėti nuo nieko kito, kaip tik centrinių turo rungtynių, kuriose susitiko du pirmo trejeto atstovai – lyderiai Baltoji Vokė keliavo į Vilnių ir ten susitiku su Problema.

Ir panašų, kad problemų Baltoji Vokė turėjo – Problema namuose laimėjo rungtynes 2:0 ir taip dar labiau pagerino savo galimybes kovoje dėl pirmos vietos, tuo tarpu Baltosios Vokės futbolininkams tai buvo pirmasis čempionato pralaimėjimas šiame sezone.

Netrūko šiame mače ir emocijų, apie ką kalba geltonų kortelių skaičius, tačiau svarbiausiame komponente – įvarčių mušime – Problema buvo efektyvesnė ir pasiėmė savo tris taškus bei dar kartą parodė komandos ambicijas.

Dėl tokio rezultato turbūt per daug nepyko ir Trivartis – patys raudoni 2:0 nugalėjo A komandą ir priartėjo iki pirmos vietos per du taškus. Aišku, tos pirmos vietos Trivarčiui visiškai nereikia, tai turbūt komanda per daug ir nedžiūgauja.

Pasveikinti su pirmu tašku galime ir Molėtų komandą, kuri namuose 3:3 sužaidė su Imperialu. Visgi, žodis „pasveikinti“ gal ir neskamba iki galo tiksliai – Molėtai iki pat 86 minutės pirmavo 3:1 ir artėjo prie pergalės, tačiau Imperialo du greiti įvarčiai atstatė pusiausvyrą ir molėtiškių džiaugsmą šiek tiek sumažino. Tačiau vis tiek, kaip nesuksi, taškas yra taškas, o antrame rate į molėtiškių sąskaitą jų įkris ir daugiau.

Vis rimčiau raumenis demonstruoja ir Futboliukas, kuris šiame ture 7:2 suvažinėjo Ozo tapyrų komandą ir priartėjo iki prizininkų. Futboliuko atakuojantis potencialas šiame sezone atrodo tikrai simpatiškai ir komanda pelnytai vis kyla aukštyn.

O pakilo aukštyn Futboliukas Viesulo sąskaita – pats Viesulas net 2:6 pralaimėjo Katastrofos komandai, kuri, kaip pati rašė socialiniuose tinkluose, sužaidė vieną geriausių mačų per daugelį metų, įvarčius mušė ir atakas kūrė laisvai, o Viesului savo šansų išnaudoti nesisekė. Katastrofa šiek tiek atsispyrė nuo apačios, tačiau norint stumtis aukštyn laukia dar labai daug darbo, kuris jau bus daromas antroje sezono dalyje. Visgi SFL senbuviai rodo, kad nėra jie tokie apgailėtini, kaip atrodė sezono starte – SFL taurėje eliminuoti Olandai, sutriuškintas Viesulas, tai tarsi ženklai, kad Katastrofa gali būti geresnė, nei ją matėme iki šiol.

Dalis komandų C divizione jau atostogauja, dalis dar turėtų sužaisti atkeltas rungtynes, tiesa, realu, kad tos rungtynės bus nukeltos į dar tolimesnį laiką.

C diviziono 9 turo rezultatai: A komanda 0:2 Trivartis, Molėtai 3:3 Imperialas, Problema 2:0 Baltoji Vokė, Ozo tapyrai 2:7 Futboliukas, Katastrofa 6:2 Viesulas.

**********

Kaip įprasta, apžvalgas baigiame su D diviziono reikalais, o tokių praėjusiame ture buvo visai įdomių.

Pirma ir toliau lieka Utena, kurį šįkart 4:1 nugalėjo Arpo komandą. Aišku, kai susitinka pirma ir paskutinė komandos, erdvės staigmenoms yra minimaliai, tada Arpas čia sensacijų nepateikė ir pasiėmė jau devintą nesėkmę per tiek pat rungtynių.

Į antrą vietą šoko Sviedinio kolektyvas, kuris savame mače 4:0 susitvarkė su INTER-Nemenčinės futbolininkais. Dubliu čia pasižymėjo Dariuš Lukaševič, kuris su 11 įvarčių taip pat tapo ir rezultatyviausiu viso diviziono žaidėju.

Bet reikia paminėti ir tai, kad Sviedinys į dvejetuką šoko ne be konkurentų pagalbos, mat kiek netikėtai taškus pabarstė du esminiai varžovai – Los Faveleros ir Mostiškės.

Ir jei Los Faveleros lygiąsias 2:2 su Skaidiškėmis dar galima suprasti, nes ir Skaidiškės favoritų per daug į preikį nepaleidžia, tai Mostiškių pralaimėjimas rezultatu 0:7 verčia rimtai kilstelti antakį ir paklausti, kas čia nutiko.

Toks rezultatas nutraukė šešių iš eilės Mostiškių komandos pergalių seriją, o Reaktyvas su trečiu savo laimėjiimu toliau lieka devintas.

Likusiuose dviejuose mačuose tarp vidutiniokų sirgaliai išvydo puikias įvarčių fiestas – Užgiris 7:1 sutriuškino Vėtros komandą, o PILK kolektyvas rezultatyviame mače 5:4 pranoko Vovą bei taškais jau susilygino ir su minėta Nemenčinės ekipa.

D diviziono 9 turo rezultatai: Užgiris 7:1 Vėtra, Skaidiškės 2:2 Los Faveleros, Utenos Utena 4:1 Arpas, Reaktyvas 7:0 Mostiškės, Sviedinys 4:0 INTER-Nemenčinė, PILK 5:4 Vova.

FK „Molėtai“ nuotr.;