SFL savaitė: nenusisekęs Granito B finišas ir paskutiniai sezono akcentai Visos

Pagaliau baigėsi nuo balandžio mėnesio vykęs SFL sezonas. Na, vienoms komandoms turbūt „pagaliau“, kitos turbūt būtų norėjusios pažaisti ir dar. Na bet žaisti dabar jau bus galima žiemos turnyre, o mes kviečiame atsisukti į paskutinius įvykius A ir B divizionuose bei apžvelgti visų divizionų sezonus.

A divizione visi pagrindiniai klausimai buvo atsakyti trijuose susitikimuose.

Pirmame jų Viltis B minimalia persvara 1:0 nugalėjo paskutinėje vietoje likusius Ave.Ko futbolininkus ir, nors dar turėjo vienerias atkeltas rungtynes, jau žinojo, kad sezoną užbaigs antroje pozicijoje. Sidabrinio įvarčio autoriumi 72 minutę tapo Teodoras Žukas.

Tad vienintelė likusi intriga buvo likusi dėl to, kas užims trečią poziciją, į kurią iš esmės, daugiau ar mažiau, pretendavo trys komandos.

Pirmieji iš tų trijų į aikštę žengė Granito B futbolininkai, kuriems atiteko, iš pažiūros, palankus varžovas – lentelės apačioje įsikūrę ir visą sezoną bangavę TEC futbolininkai. Atrodo, laimėk, sulauk tinkamo rezultato kitur ir dar laikysi savo šansus savo rankose.

Ir atrodė, kad būtent link tokio scenarijus Naujosios Vilnios komanda eina – sužaidus valandą, jie pirmavo 3:1 ir žygiavo link pergalės. Neaišku, ar per anksti komanda nustojo žaisti, ar tiesiog TEC sugalvojo taip anksti nenuleisti rankų, bet iki mačo pabaigos TEC‘ai dviem įvarčiais rezultatą išlygino, atėmė du svarbius taškus iš varžovų ir taip ženkliai sugadino jų nuotaikas.

Tada viskas persikėlė į Širvintas, kur iš esmės tiesioginėje akistatoje dėl trečios vietos susitiko Top Kickers ir Anykščių komandos.

Čia Top Kickers du kartus pirmavo, bet anykštėnai du kartus rezultatą lygino. Visgi TK per paskutines dvylika rungtynių minučių pasižymėjo dar dviem įvarčiais, iškovojo pergalę 4:2 ir taip garantavo sau bronzą, anykštėnus palikdami ketvirtoje vietoje.

Intrigų buvo likę dar ir apatinėje lentelės dalyje – jei Ave.Ko. likimas dugne, nors ir labai netikėtas, bet jau buvo iš esmės neišvengiamas, tai dar kelios komandos kovėsi dėl aukštesnių pozicijų.

Beje, Ave.Ko sezonas dar nėra baigtas – Kalvelių komanda pateikė nemenką sensaciją Vilniaus 700 taurėje, kur pusfinalyje po baudinių eliminavo III lygos nugalėtojus Granitą ir sekmadienį dėl trofėjaus susikaus su Medžių komanda. Tad lieka palinkėti SFL atstovams sėkmės ir sunkų sezoną užbaigti pergale.

Modulis pabėgo iš apatinio trejeto nugalėjęs dėl nieko nebekovojusią Ukmergę B, Salininkai į apatinį trejetą pastūmė nugalėję Tėvynės Sąjungos komandą ir sezoną užbaigę keturių pergalių seriją, o TEC atkeltose rungtynėse su Lentvariu staigmenos nepateikė, pralaimėjo 2:5 ir taip liko dešimtoje vietoje.

Tuo tarpu vienos atkeltos rungtynės taip ir nebeįvyko – bet kokius šansus kovoti dėl medalių praradęs Granitas B nebesusirinko į rungtynes su Viltimi B ir taip pastarajai leido įsirašyti dar tris taškus.

Visi A diviziono 22 turo rezultatai: FKS Ukmergė B 0:5 Modulis, Viltis B 1:0 Ave.Ko., TEC 3:3 Granitas B, Top Kickers 4:2 Anykščiai, Tėvynės Sąjunga 0:1 Salininkai.

Atkeltos A diviziono 19 turo rungtynės: Lentvaris 5:2 TEC, Granitas B 0:3 Viltis B (be žaidimo).

Rezultatyviausiais diviziono žaidėjais tapo du Lentvario snaiperiai – Aleksandras Mininkovas ir Artūras Borščevskis (po 19 įvarčių). Tiesa, reikia pasakyti, kad apžvalgos rašymo metu dar nėra įvesti Lentvario ir TEC rungtynių įvarčiai, tad gali būti, kad rikiuotė pasikeis, tad turint oficialius duomenis – situacija bus atnaujinta.

Taip pat, tradiciškai, galima pažiūrėti į tai, kas buvo prognozuota prieš sezono pradžią. Vėlgi, prašauta buvo nevaikiškai, bet toks jau tas mėgėjiškas futbolas.

Visų pirma reikia atsiprašyti Vilties B už maksimaliai prašautą prognozę jų atžvilgiu, taip pat stiprokai buvo pervertintos TEC ir Ave.Ko perspektyvos ir apskritai – buvo pataikyta tik su viena podiumo komanda. Na o kur spėjimas su realybe prasilenkė viso labo po porą pozicijų – dar ne taip ir blogai.

1. Lentvaris (prognozuota vieta – 2)

2. Viltis B (11)

3. Top Kickers (5)

4. Anykščiai (6)

5. Granitas B (1)

6. Ukmergė B (8)

7. Salininkai (10)

8. Modulis (9)

9. Tėvynės Sąjunga (7)

10. TEC (4)

11. Ave.Ko. (3)

**********

Tuo tarpu B divizione klausimų buvo dar mažiau – ten buvo likusios vos pora rungtynių. Gariūnai egzaminavo Nemenčinę, o Imperialas ir Katastrofa susirungė dėl ne paskutinės vietos.

Apžvalgininkas prieš paskutinį savaitgalį kėlė klausimą, ar Gariūnai apskritai susirinks (nes nei jiems, nei Nemenčinei rungtynės neturėjo visiškai jokios turnyrinės prasmės, plius Gariūnai nesusirinko į dvikovą su Ozu ir įteikė jiems antrą vietą). Visgi susirinko ir sužaidė čempioniškai – laimėjo tas rungtynes 5:1 ir taip sezoną baigė pakilia nata.

Šiame susitikime komandos atakų lyderis Deividas Linauskas mušė du kartus, iš viso metus užbaigė su 30 tikslių smūgių ir daugiau nei saugia persvara aplenkęs varžovus iškovojo auksinį batelį – antrą vietą užėmęs Medžių 2 puolėjas Aivaras Grabliauskas įmušė 17 kartų.

Kita intriga buvo ar Katastrofai pavyks iškovoti pirmą sezono pergalę ir iškovoti ją pakankamu skirtumu, kad būtų pakilta iš paskutinės diviziono vietos? Na, pergalė iškovota buvo, bet skirtumo komanda nesusikūrė.

Norint pakilti iš dugno jiems Imperialą nugalėti reikėjo mažiausiai trimis įvarčiais, bet visgi pergalė buvo pasiekta 4:2 ir dėl to Katastrofa kaltinti gali tik save – antrame kėlinyje jie susikūrė tiek progų, kiek turbūt neturėjo per visą pirmą ratą, tačiau kamuolys kaip užburtas į vartus nėjo. Imperialas atsilaikė, ir, nepaisant antrame rate iškovoto nulio taškų, sezoną baigė devintas, o Katastrofa iš paskutinės vietos taip ir nepakilo.

Tiesa, apžvelgdama savo sezoną komanda rado ir pozityvo ir teigė, jog kitąmet C divizione save atrasti bandys iš naujo.

Atkeltos B diviziono 13 turo rungtynės: Nemenčinė 1:5 Gariūnai;

Atkeltos B diviziono 14 turo rungtynės: Imperialas 2:4 Katastrofa;

Žvelgiant į priešsezonines sezono prognozes, stiprokai buvo suklysta su nugalėtojų Gariūnų bei Medžių 2 spėjimu, bet apskritai – pataikytos dvi podiumo komandos, kas nėra blogai. Daugiau tikslumų apatinėje lentelės dalyje, kur dvi komandos pataikytos šimtaprocentiniu tikslumu, Imperialas prašautas tik per plauką.

1. Gariūnai (prognozuota vieta – 5)

2. Ozas (3)

3. Ketera (1)

4. Medžiai 2 (9)

5. Nemenčinė (2)

6. Navigatoriai Old Boys (4)

7. Euforija (7)

8. Granitas Senjorai (8)

9. Imperialas (10)

10. Katastrofa (6)

**********

Ties C ir D divizionais sustosime gal kiek trumpiau – čia sezonai baigėsi jau kiek anksčiau, tad turbūt spėjo atvėsti ir visos aistros, ir emocijos.

Visgi po vieną-kitą žvilgsnį mesti galima. Tai ir meskime – C divizione nugalėtojais tapo Malanka, laimėjusi antrą savo sezoną iš eilės ir toliau kylanti SFL reitinguose.

Tiesa, dar prieš keletą turų buvo sunku įsivaizduoti kažkieno kito, nei Top Kickers-DAligner pergalę, nes komanda ramiai tupėjo pirmoje vietoje, turėjo gana saugią persvarą ir tarsi žengė link aukso.

Bet tada atsirado duobė – penkios nelaimėtos rungtynės paeiliui, per jas iškovoti viso labo du taškai ir atsidurta situacijoje, kai teko ginti vietą ant podiumo apskritai. Tą vietą apginti pavyko, buvo iškovota antra vieta, bet kartėlis, turbūt, vis tiek liko.

Visgi yra ir kuo pasidžiaugti – TK puolėjas German Rudnev tapo rezultatyviausiu diviziono žaidėju, o tam padaryti jam pakako 13 įvarčių.

Tuo tarpu Malanka (kaip ir Olandai su Viesulu) tykojo, tykojo TK duobelės, jos sulaukė ir, konkrečiai Malankos atveju, puikiai pasinaudojo. Tiesa, kitame sezone B grupėje turėtume išvysti abi šias komandas (kartu su Olandais), tad bus ir nauja proga išsiaiškinti tarpusavio santykius.

Paminėti verta ir Futboliuko pakilimą iki 4 vietos, o jį nulėmė puikus antrasis ratas – per 9 rungtynes iškovotos 7 pergalės, o tai – tikrai dėmesio vertas spurtas.

„Spurtą“, tik gal kitokio pobūdžio, antroje sezono dalyje surengė ir Trivartis – per devynis susitikimus SFL senbuviai patyrė 6 nesėkmes (antrasis ratas buvo pradėtas penkiomis paeiliui), iškovojo tik vieną pergalę (prieš apačioje likusius Vova Juniors) ir dar sukrapštė porą lygiųjų. Tiesa, vietą divizione išsaugoti pavyko, tad Trivarčio ir Ozo tapyrų derbių neišvengsime ir kitąmet.

Ko neišvysime (ar bent jau neturėtume) C divizione – Sviedinio raštinės. Komanda liko priešpaskutinė ir lyg ir turėtų grįžti atgal į D grupę, tačiau nestatome vežimų prieš arklius ir matysime – gal nutiks ir taip, kad Sviediniui pavyks likti C divizione, nes galima suprasti, kad toks noras komandos viduje yra.

Žvelgiant į prognozes – reikia pasakyti, jog šį divizioną apžvelginėjo ne įprastas apžvalgininkas, o SFL mohikanas P. M., tad ir prognozės čia nebuvo konkrečiomis pozicijomis, o labiau intervalais. Na bet pažiūrėti galima ir į juos.

1. Malanka (prognozuotos vietos – 4-7)

2. Top Kickers-DAligner (8-10)

3. Olandai (1-3)

4. Futboliukas (4-7)

5. Viesulas (1-3)

6. Ozo tapyrai (4-7)

7. Trivartis (1-3)

8. A komanda (8-10)

9. Sviedinys (4-7)

10. Vova Juniors (8-10)

**********

Ir pabaigai – apie D divizioną. Čia nugalėtojais tapo Baltoji Vokė, kuri, nors pirmo rato antroje pusėje ir išgyveno nedidelę duobelę, tačiau buvo pajėgiausia grupės komanda ir pelnytai triumfavo.

Pora įdomių derbių mums padovanojo Reaktyvo ir Problemos komandos, tiesa, Reaktyvas turbūt jaučia nemažą apmaudą, mat pirmame rate komanda kurį laiką laikėsi pirmoje vietoje, tačiau po vasaros pertraukos laimėjo tik trejetą susitikimų ir prizines pozicijas paleido.

Reikia pasveikinti ir Molėtus, iškovojus pirmuosius medalius per dalyvavimą SFL turnyruose, o kas dėl Užgirio... na, jaunų futbolininkų pilnai komandai buvo piešiamas pozityvesnis sezonas, tačiau iš viso Užgiris surinko 6 taškus, tris iš jų gavo techninės pergalės būdu, tad debiutinis sezonas komandai tikrai nenusisekė. Na, bet galime palinkėti komandai nepabirti ir, pakaupus šiek tiek daugiau patirties, kitais metais į kovas grįžti nusiteikus dar rimčiau.

Rezultatyviausiu grupės žaidėju tapo Baltosios Vokės snaiperis Vladyslavas Podberezskij (39 įvarčiai) ir pagal šį rodiklį jis vienas aplenkė keturias savo diviziono komandas.

Žvelgiant į prognozes prieš sezoną, dvi podiumo komandos iš trijų buvo pataikytos, o apie prasišovimą su Užgiriu buvo kalbama jau nuo pirmų turų. Pavyko ganėtinai tiksliai įspėti ir antros lentelės pusės aktualias, o visas prognozes paneigė Tirola B.

1.Baltoji Vokė (prognozuota vieta – 1)

2. Molėtai (3)

3. Problema (5)

4. Tirola B (9)

5. Reaktyvas (6)

6. Vėtra (7)

7. PILK (4)

8. Arpas (10)

9. ADS Auto (8)

10. Užgiris (2)

Na, lyg ir didžioji dalis akcentų sudėta, dalykai, aptarti, tad dabar belieka padėkoti komandoms už dar vieną įsimitiną sezoną, palinkėti gero poilsio (arba starto 7x7 žiemos turnyre ar kitose varžybose) bei atsakingai ruoštis kitų metų sezono startui.

Na ir aišku – sekmadienį laukia Vilnius 700 taurės finalas, kur dėl trofėjaus susirungs Ave.Ko. bei Medžių komandos – kviečiame atvykti ir ten palaikyti savo komandas.