SFL savaitė: nemaloni dėmė atkakliame sezone Visos

Jau šįvakar prasideda dar vienas turas šių metų SFL pirmenybėse, tačiau prieš jį dar spėsime nusikelti į pastarojo turo įvykius.

Visada labiausiai norėtųsi kalbėti apie futbolą ir tai, kas vyksta aikštėse, tačiau praėjusiame ture rungtynėse Dilgynėje nutiko nemalonus incidentas, apie kurį neužsiminti būtų neteisinga. Tad turbūt nuo jo galima ir pradėti.

O nutiko tas nemalonus incidentas A divizione, rungtynėse, kurios aną savaitę buvo išskiriamos kaip turo rungtynės – Lentvaris Dilgynėje priėmė Viltį B.

Antram kėliniui persivertus į antrą pusę ir šeimininkams prieš Vilties dublerius pirmaujant 3:0, nutiko nemalonus susidūrimas tarp komandų žaidėjų, kuris pareikalavo ir kraujo. O nuo čia turbūt galima pradėti cituoti Drausmės komiteto sprendimą su visomis priimtomis sankcijomis.

„[…] šalia komandų techninės zonos įvyko abipusis komandų žaidėjų žodinis konfliktas ir apsistumdymas, po kurio FK Viltis B nusprendė rungtynių nebetęsti.

DK išnagrinėjo komandų pranešimus, rungtynių teisėjo raportą, liudininkų parodymus ir dėl šio incidento priėmė sekančius sprendimus:

– FK Viltis B skiriamas techninis pralaimėjimas rezultatu 0:3

– FK Viltis B už savavališką rungtynių nutraukimą skiriama 100 eurų bauda (SFL nuostatų 73.5 p.)

– Incidento metu į aikštę išbėgo FK Lentvaris komandos sirgaliai, todėl FK Lentvaris skiriama 100 eurų bauda (SFL nuostatų 64.4 p.).

DK atkreipia dėmesį, kad tai jau ne pirmas panašus incidentas su FK Lentvaris sirgalių elgesiu ir todėl FK Lentvaris taip pat skiriamas griežtas įspėjimas, o pasikartojus panašiems incidentams, klubui bus taikomos žymiai griežtesnės sankcijos (bauda iki 200 eurų ir stadiono diskvalifikacija)“.

Taigi, jei viską sutrumpinus – rungtynės užbaigtos tokiu rezultatu, koks tuo metu ir buvo rungtynėse, o abi komandos gavo ir identiškas pinigines baudas.

Apžvalgininkas viešai turbūt nedeklaruos, sutinka ar ne su tokiomis sankcijomis, tačiau faktas, kad tokie incidentai futbolo (ypač mėgėjų) tikrai nepuošia ir belieka tikėtis, kad visos suinteresuotos pusės (ir čia tikrai nekalbame tik apie komandas) ateičiai pasidarys tinkamas išvadas ir panašūs incidentai nebepasikartos.

Beje, Viltis B, kaip įprasta, pasirūpino šaunia rungtynių galerija. Tiesa, turbūt iškart verta įspėti, kad ne visi vaizdai ten bus itin gražus.

Visgi A divizione be šio incidento kituose stadionuose nutiko taip pat ir futbolo, ir dar visai įdomaus.

Štai vis dar taškų nebarstantys Granitas B Fanuose 2:1 palaužė naujokus Anykščius ir palaužė nepaisant to, kad paskutines 40 minučių žaidė mažumoje, be raudoną kortelę gavusio Rafalo Rusecki.

Neblogą įvarčių fiestą surengė ir dvi ekipos su geru atakuojančiu potencialu – Top Kickers ir Tėvynės Sąjunga, kurios kartus įmušė net 10 įvarčių, bet didelė dalis iš jų – septyni – buvo pelnyti A diviziono senbuvių.

Turbūt galima sakyti, kad TK šias rungtynes laužė dviem puikiomis atkarpomis – pirmos metu jie nuo 25 iki 53 minutės rezultatą perlaužė nuo 0:1 iki 4:1, o antroji nutiko 66-79 minutėmis, kai rezultatas nuo 4:2 virto į 7:2.

Pirmąją pergalę ir tuo pačiu – pirmus taškus paėmė Modulis, nugalėjęs Salininkus, o taškų sąskaitą pagaliau atsidarė ir Ave.Ko., kurie 0:0 sužaidė su Ukmerge B. Kalvelių ekipa išgyvena sunkesnį sezono startą nei bet kas galėjo pagalvoti, tačiau gal tas pirmas taškas pagaliau tuos tam tikrą toną ir komandos varikliukas užsikurs.

Žvelgiant į artimiausią turą, kaip centrines dvikovas čia norėtųsi išskirti porą mačų. Lentvaris namie priims jiems ant kulnų lipančius Top Kickers, kuriems, norint kovoti dėl medalių, tokiuose mačuose taškus imti irgi reikia, o kitame mače Granitas B susitiks su Ave.Ko. Atrodo, susitinka komandos iš skirtingų lentelės polių, bet galime neabejoti, kad kova čia užvirs rimta.

Visi A diviziono 5 turo rezultatai: Granitas B 2:1 Anykščiai, Lentvaris 3:0 Viltis B (tech.), Modulis 2:1 Salininkai, Ave.Ko. 0:0 Ukmergė B, Top Kickers 7:3 Tėvynės Sąjunga.

**********

O štai B divizione turas (neskaitant vienerių rungtynių) pasižymėjo tikrai dideliu atkaklumu. Viena dvikova čia baigėsi lygiosiomis, trijuose susitikimuose pergalės buvo iškovotos vos vieno įvarčio skirtumu ir tik vienintelis Imperialas, po sėkmingo antro kėlinio, trimis smūgiais susitvarkė su Katastrofa.

Turbūt pagrindiniu turo netikėtumu galima laikyti Medžių 2 pergalę. Na, įprastai tai gal ir nebūtų netikėtumas, bet šįkart laimėjimas buvo pasiektas Nemenčinėje prieš vietos komandą, kuri iki tol pralaimėjimo kartėlio nebuvo jautusi. Pasiektas laimėjimas nepaisant to, kad žalieji net ir pirmi prasileido. Bet nesugriuvo ir po pertraukos sumušę tris įvarčius paėmė svarbų tritaškį į kišenę.

Tik tokio Nemenčinės kluptelėjimo reikėjo ir pagrindiniams konkurentams – du iš tokių Nemenčinės ekipą jau pavijo (arba beveik pavijo), o Gariūnai savo mačą laimėjo, atitrūko, ir šiai dienai tapo vienvaldžiais lentelės lyderiais.

Kaip ir Medžių dubleriai, Gariūnai Širvintose prieš Euforiją prasileido pirmieji, tačiau lygiai taip pat nesugriuvo ir palaipsniui laužę rungtynes jas antrame kėlinyje galų gale ir nulaužė, laimėdami 2:1.

Rungtynių niekam laužti ir nulaužti nepavyko Navigatorių Old Boys ir Ozo rungtynėse, mat ten buvo užfiksuotas nedažnas mėgėjų futbole reiškinys – nulinės lygiosios. Buvo tame mače tik kortelių, ir, įdomu, visos trys gautos dviejų minučių intervale, tačiau galų gale toks rezultatas Navigų OB leido taškais susilyginti su Nemenčine. Ozas, savo ruožtu, paėmęs 5 tašką pamažu bando keltis iš apatinės lentelės dalies.

Vis sparčiau ir sėkmingiau iš tos dalies keliasi ir Ketera, savaitgalį paėmusi jau ketvirtą pergalę iš eilės (skaičiuojant ir taurę). Na ir pastarojo turo rungtynėse reikėjo paplušėti, mat penktadienio vakarą žaisti dar turbūt ne iki galo atsigavusiame Naujosios Vilnios stadione prieš Granito Senjorų komandą gali būti reikalų. Bet Ketera tuos reikalus susitvarkė dviem įvarčiais, kuriuos pelnė Andrej Sinkevič. Tiesa, verta paminėti ir tai, kad abi komandos susitikimus baigė be po vieno pašalinto žaidėjo.

Bet faktas, kad Ketera užsikuria, o tai tikrai nėra geras ženklas Katastrofai, kuri po skaudaus ir apmaudaus dūrio nuo Imperialo Šalčininkuose lankysis šeštadienį. Nuojauta kužda, kad „tuščias“ Katastrofos sezono startas gali užsitęsti ir dar bent vieną turą.

Centrinis ateinančio turo mačas – Navigatoriai Old Boys su Gariūnais. Vieni pergalės atveju atitrūktų nuo kitų 6 taškais, kiti laimėję su lyderiais taškais susilygintų.

Visi B diviziono 5 turo rezultatai: Granitas Senjorai 1:2 Ketera, Katastrofa 0:3 Imperialas, Euforija 1:2 Gariūnai, Nemenčinė 2:3 Medžiai 2, Navigatoriai Old Boys 0:0 Ozas.

**********

C divizione po paskutinio turo kiek ryškiau pasimatė pirmasis trejetas, kurio visi „nariai“ turo metu iškovojo pergales. Tiesa, pasiektos tos pergalės buvo skirtingai.

Kiek žmonių būtų pasakę, kad Viesulas nugalės Olandus? Na, tikrai tokių būtų, neneikime, tačiau kiek būtų buvę spėjimu, kad ta pergalė bus pasiekta šešiais (taip, 6) tiksliais smūgiais? Na čia jau nemeluokite, būkite sąžiningi.

Bet nutiko būtent taip – Viesulas tą sekmadienio vakarą Fabijoniškėse sužaidė turbūt vienas geriausių pastarojo meto savo rungtynių ir puolime tiesiog smaginosi. Įdomu, kad ir Olandai nebuvo kažkaip pabyrėję sudėties prasme, nes ir Aringas Streckis, ir Mindaugas Broga ir kiti komandos nominalūs lyderiai, bet pergalės ar bent taško paimti nepavyko. Tiesa, po šio pralaimėjimo, skirtingai nei prieš savaitę vykusios dvikovos su Trivarčiu, Olandai viešoje erdvėje kol kas nepaleido visai jokios žinutės...

Kiti lyderiai, nors ir be tokių įvarčių salvių, savo pergales taip pat pasiekė. Štai Top Kickers dubleriai, kaip rašė komandos paskyra feisbuke, Širvintose labai „laukė“ susisitikimo su anksčiau jiems atstovavusiu Tomu Mikuckiu, tačiau A komandos sudėtyje jis tądien taip ir nepasirodė. Nepasirodė T. Mikuckis, tai ir pralaimėjo A komanda, nors ir žaidė bet keitimų, bet tik po 88 minutę praleisto įvarčio.

Tuo tarpu Trivartis, atrodo, su Malanka žaidžia kas antrą savaitę. Nepamirštami tie jų susitikimai buvo pernai, puikus mūšis buvo ir taurėje, o štai pagaliau atėjo laikas ir jų mūšiui čempionate.

Mūšis buvo geras, atkaklus, bet pergalingas Trivarčiui, o atnešė tą pergalę Aurimo Tamulionio dublis.

Kituose turo mačuose žiūrovai išvydo daugiau įvarčių – Sviedinys susitvarkė su Vova Juniors, o Ozo tapyrai vos neprisidarė sau bėdų, bet 4:3 nugalėjo Futboliuką (kai pirmauji 3:0 ir vėliau – 4:1, bet leidi varžovams grįžti iki 4:3, turbūt teisinga sakyti, kad bėdų vos nebuvo prisidaryta?).

C grupėje vieną mačą ateinančiame ture išskirti sunku. Įdomus turėtų būti Olandų ir Ozo tapyrų oranžinis derbis, taip pat ir Sviedinys bandys gaudyti Trivartį ir neleisti jiems lentelėje atitrūkti.

Visi C diviziono 5 turo rezultatai: Vova Juniors 2:4 Sviedinys, Ozo tapyrai 4:3 Futboliukas, Trivartis 2:1 Malanka, Viesulas 6:0 Olandai, A komanda 1:2 Top Kickers D‘Aligner.

**********

Jei džiaugėmės, kad prieš tai minėtuose divizionuose kovos buvo atkaklios, tai D grupėje atskirtis poroje rungtynių buvo tiesiog per ryški. Turbūt simboliška, kad vienoje iš tų porų dalyvavo potencialiausi grupės laimėtojai ir dabartiniai lyderiai, o kitoje – visiški čempionato autsaideriai.

Lyderiai, aišku, Baltoji Vokė, kurios ture laukė vizitas pas Arpą. Arpas kaip visada nenuspėjamas – vieną sykį gali įkrėsti tai pačiai Vėtrai, tačiau kitą sykį gali visiškai subyrėti. Dvikovoje su lyderiais nutiko būtent antras variantas. Kone be keitimų žaidęs Arpas prieš varžovus pastatyti negalėjo visiškai nieko, o pirmą minutę praleistas įvartis žadėjo sunkias 90 minučių.

9:0 – tokiu rezultatu Baltoji Vokė ramiai pasiėmė taškus, o ekipos atakų lyderis Vladyslavas Podbereszkij šįkart atsižymėjo keturiais tiksliais smūgiais.

Kitame triuškinime dalyvavo Užgiris. Jaunieji komandos naujokai subūrė komandą kelionei į Molėtus, bet ten rimtesnės kovos nedavė ir kapituliavo 0:8.

Grįžtant prie lentelės viršaus, tai laimėjusi Baltoji Vokė sulaukė ir gerų žinių iš Tirolos B, kuri sužaidė lygiosiomis su Problema, mestelėjo porą taškų ir dabar leido lyderiams atitrūkti jau 4 taškais.

Į trejetą įsiveržė Reaktyvas, kuris ramiai 6:2 susitvarkė su ADS Auto, o turbūt didžiausią turo netikėtumą čia pateikė neseniai paminėta Vėtra, kuri išvykoje nugalėjo PILK.

Ne tik, kad nugalėjo, bet nugalėjo rezultatu, kuris jau patektų ir į sutriuškinimų kategoriją – 3:0. Nepaisant to, kad PILK gretose šį sykį spraigė ir komandos puolimo lyderis Irmantas Kaprašovas, nei jam, nei likusiai kolektyvo daliai taip ir nepavyko pramušti svečių vartininko, o jų vartų sargas buvo pramuštas net trissyk.

Apskritai, situacija D diviziono lentelėje darosi itin įdomi. Jei atmesime lyderius Baltąją Vokę, likusios komandos ten itin artimos – antrą aštuntą komandas lentelėje dabar skiria viso labo trys taškeliai. Tad įdomumas čia tik prasideda.

Ateinančiame ture atkakli kova turėtų laukti tarp PILK ir Tirola B vienuolikių, o štai kitame mače Užgiris susirungs su Baltąja Voke. Čia turbūt tik nuo svečių noro ir nusiteikimo priklausys, norės jie pagerinti kokius nors rezultatyvumo rekordus, ar visgi SFL naujokų visiškai į šiltą vilną nesutaršys.

Visi D diviziono 5 turo rezultatai: Molėtai 8:0 Užgiris, Tirola B 2:2 Problema, Arpas 0:9 Baltoji Vokė, ADS Auto 2:6 Reaktyvas, PILK 0:3 Vėtra.

FK Molėtų nuotr.