SFL savaitė: lyderių kovos A divizione ir atsidaręs Užgiris Visos

Prabėgo dar vienas turas SFL stadionuose. Vienuose divizionuose situacija vis labiau aiškėja, kitur, tuo tarpu, intriga vis dar kaista ir, panašu, kais iki maksimumo.

Apie viską – tradicinėje SFL savaitės apžvalgoje.

A divizione turas svarbus ir aktualus buvo tuo, kad čia dviejuose susitikimuose viena kitą testavo pirmos keturios komandos. Tiesa, didesnė intriga buvo užfiksuota tik viename iš tų susitikimų.

Ta intriga buvo Naujojoje Vilnioje, kur vietos Granitas B rungėsi su lyderiais Lentvariu. Tik pergalė dar būtų palikusi šeimininkams kažkokius realesnius šansus dar apginti titulą, bet, bet, bet...

Įdomu, kad Granitas B netgi pirmi mušė įvartį ir ilgą laiką pirmavo, tačiau tos persvaros išlaikyti nepavyko. Likus žaisti apie 20 minučių Lentvaris išlygino (išlygino, beje, potencialiai gražiausiu sezono įvarčiu – jį pamatysite santraukoje), po to šeimininkų gretose Linas Krasauskas už paskutinės vilties pražangą gavo raudoną kortelę ir pačioje mačo pabaigoje Lentvaris kiekybinę persvarą išnaudojo, kai pergalingą įvartį įmušė pavyzdingai su varžovų gynyba susitvarkęs Arsenijus Buinickis.

Komandas dabar skiria jau 11 taškų ir čia turbūt ne itin padeda ir tas faktas, kad Granitas B dar turi vieną mačą rezerve. Turbūt reikia pripažinti, kad šiemet A divizionas jau tikrai turės naujus nugalėtojus.

O štai kitose rungtynėse intrigos iš esmės nebuvo (gal kiek netikėtai). Top Kickers Širvintose net 6:0 suvažinėjo Viltį B, bet turbūt kažko panašaus buvo galima tikėtis, turint omenyje faktą, kad TK čia surinko kone visą kovinę sudėtį su Deividu Maciuliu, Arturu Juchno, Simonu Stankevičiumi ir prisijungusiu buvusiu jaunimo rinktinių žaidėju Luku Artimavičiumi. Gal rezultatas kiek didokas, bet favoritas tądien buvo ganėtinai aiškus. Tiesa, Vilčiai B šis pralaimėjimas tragedija nevirto, nes jie ir toliau laikosi pirmame trejete.

Kadangi pralaimėjimus patyrė tiek Granitas B, tiek ir Viltis B, prie jų šiek tiek priartėti galimybę gavo Anykščiai. Jie ta galimybe pasinaudojo 4:1 nugalėdami Modulį ir taip sumažindami atstumą iki aukščiau esančių komandų iki 6 taškų.

Kituose mačuose Ukmergė B išvykoje 2:1 pranoko Salininkus, o Ave.Ko dar sykį turėjo gelbėtis ir tik per pridėtą laiką išgelbėjo tašką dvikovoje su TEC – mačas Mickūnuose baigėsi 2:2.

Visi A diviziono 15 turo rezultatai: Granitas B 1:2 Lentvaris, Ave.Ko 2:2 TEC, Anykščiai 4:1 Modulis, Salininkai 1:2 Ukmergė B, Top Kickers 6:0 Viltis B.

**********

B divizione jau antro rato starte vyksta ne viena akistata tarp potencialių ekipų, pretenduojančių į prizines pozicijas, tad pamažu atsifiltruoja ir tie tikrieji pretendentai nuo labiau bandytojų.

Apskritai, B divizione praėjęs turas buvo trumpesnis nei įprasta – ten buvo sužaisti vos trys susitikimai iš penkių galimų, mat į ateitį savo kovas nusikėlė Medžiai 2 su Katastrofa bei Nemenčinė su Gariūnais.

Bet ir tuose trijuose susitikimuose dalykų šiek tiek paaiškėjo. Pirmas jų – kad Imperialas antrame rate, švelniai pasakius, neblizga, mat net 0:7 pralaimėjo Granito Senjorams ir nepaisant to, kad nėra paskutiniai, bet turi absoliučiai blogiausią įvarčių santykį lygoje.

Paaiškėjo ir tai, kad Euforija, visgi, nėra pajėgi šiame divizione dar kautis dėl apdovanojimų. Ratą pradėję pergalėmis prieš autsaiderius, vėliau Euforija niekaip negali iškovoti taškų prieš pajėgesnes komandas, o savaitgalį jie 1:3 Širvintose pralaimėjo Ozui ir dabar rikiuojasi septinta, nuo prizininkų atsilikdama 7 taškais ir sužaidusi vieneriomis rungtynėmis daugiau.

Su Navigatoriais Old Boys situacija – dar ne tokia kategoriška, bet jiems irgi nedėkinga. Navigai Senvagėje rezultatyviame mače 2:5 pralaimėjo Keterai ir taip pat apleido savo vietą trejete, o nepadeda jiems ir tas faktas, kad jie už artimiausius konkurentus yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis daugiau. Tad bronzinių (bent jau) vilčių laidoti dar ne laikas, tačiau situacija lengvesnė nesidaro.

Sužaistos B diviziono 13 turo rungtynės: Euforija 1:3 Ozas, Imperialas 0:7 Granito Senjorai, Navigatoriai Old Boys 2:5 Ketera.

**********

C divizione taip pat turas nebuvo sužaistas pilna apimtimi, mat neįvyko A komandos ir Vova Juniors komandų rungtynės.

O va kas įvyko – tai lyderių pralaimėjimas. Tik spėjome pakalbėti apie tai, kad štai Top Kickers-D‘Aligner jau tiesiog yra geresnė komandas už kitas C diviziono dalyves, o jie štai ėmė ir įsigudrino pralaimėti.

Ir pralaimėjo ne kažkuriems tiesioginiems persekiotojams, o Futboliukui, kuris dar saugumo kitam sezonui C divizione sau nėra garantavęs. Nors ir susirinko lyderiai į rungtynes neblogai, viskas, kuo jiems pavyko pasižymėti – keliomis geltonomis kortelėmis, o varžovų vartai taip ir liko neatrakinti. Futboliukui vieną ir pergalingą įvartį pirmo kėlinio pabaigoje įmušė Darius Svilainis.

To tik ir tereikėjo artimiausiems persekiotojams Malankai – jie savo rungtynes 3:1 laimėjo prieš Ozo tapyrus ir tokiu būdu atsilikimą nuo lyderių sumažino iki 5 taškų.

Kitose rungtynėse Olandai taip pat vieno įvarčio rungtynėse palaužė Trivartį, taip tiesiogiai prisidėdami prie jų plano nekilti į B divizioną, o Sviedinys dar kartą atėmė taškus iš Viesulo.

Atrodo, abi komandos savo sezoną veda skirtingomis trajektorijomis – Viesulas dar kabinasi į medalių pozicijas, o Sviedinys, fiksavęs nemenką nesėkmių seriją, dantimis ir nagais turi kabintis į išlikimą sezone.

Buvo realu, kad sensacijos čia nebus, mat sužaidus 80 minučių Viesulas pirmavo 2:1, bet tada Sviedinys išlygino.

Ir daugiau įdomių reikalų aikštėje nutiko per likusį laiką, bet apie juos, kaip įprasta, išsamiai pasakoja paties Sviedinio raštinė. Svarbiausia (Sviediniui), kad tašką pačiupti pavyko, tai gal pagaliau tai taps kažkokiu impulsėliu likusiai sezono daliai... Nors, gal ir netaps, čia jau sužinosime tik sezono pabaigoje.

C diviziono 13 turo rezultatai: Top Kickers-D‘Aligner 0:1 Futboliukas, Viesulas 2:2 Sviedinys, Ozo tapyrai 1:3 Malanka, Trivartis 0:1 Olandai.

**********

O D divizione yra du dalykai, apie kuriuos pakalbėti yra svarbiausia. Ir šį kartą norisi pradėti nuo lentelės apačios.

13 – tiek rungtynių prireikė Užgiriui, kad komanda pagaliau atsidarytų savo taškų sąskaitą SFL čempionatuose. Ir atsidarė jie net ne vienu, o visais trimis taškais, nugalėdami savo artimiausią komandą Arpą.

Net jeigu tai ir liks vieninteliais Užgirio taškais šiame sezone, pasidžiaugti jau yra kuo – jaunimas rungtynes lanko gausiai, žaidžia, tad gal kiti metai jiems bus sėkmingėsni, pasiėmus šio sezono pamokas.

Tad norisi dar sykį pasveikinti jaunuosius SFL naujokus ir palinkėti dar ir šiame sezone kokią vieną-kitą staigmenėlę pateikti.

O kitas aptarimo vertas dalykas – dar sykį pasikeitęs lyderis. Ir pasikeitė tas lyderis ne tiesioginėje pirmaujančių komandų akistatoje, o lyderiams patyrus kiek nelauktą nesėkmę.

Reaktyvas tą nesėkmę patyrė Molėtuose, prieš vietos futbolininkus. Čia molėtiškiai (šįkart – iš gerosios pusės) patvirtino savo nestabilios komandos statusą. Savaitgalį tas jų nestabilumas atsispindėjo namuose ganėtinai užtikrintai sutriuškinus grupės lyderius – 5:1. Reaktyvas po pralaimėjimo smuktelėjo iki trečios pozicijos, o Molėtai šoko iki ketvirtos, nuo tuo paties Reaktyvo atsilikdami dviem taškais, bet sužaidę rungtynėmis daugiau.

Reaktyvą aplenkė dvi komandos – į pirmą vietą sugrįžusi Baltoji Vokė, kuri aname ture nesunkiai 4:0 sutriuškino Tirolą B, bei Problema, 3:0 susitvarkiusi su Vėtra.

Paskutinėje turo dvikovoje tarp diviziono vidutiniokų PILK futbolininkai rezultatyviose rungtynėse 5:3 pranoko ADS Auto.

Visi D diviziono 13 turo rezultatai: Tirola B 0:4 Baltoji Vokė, Molėtai 5:1 Reaktyvas, Vėtra 0:3 Problema, Arpas 1:3 Užgiris, PILK 5:3 ADS Auto.