SFL savaitė: formalumus sutvarkę Gariūnai ir pirmieji Molėtų medaliai Visos

SFL čempionatai visiškai pasiekė savo finišo tiesiąją – paaiškėjo paskutinių dviejų divizionų nugalėtojai, taip pat vis ryškėja ir prizininkų kontūrai.

Tiesa, verta pasakyti, kad pilnai pilnai dar nefinišavo dar nė vienas divizionas – A divizione dar liko pora numatytų turų, o kitose grupėse komandos dar žais atkeltas iš anksčiau savo rungtynes.

A divizione nugalėtojai Lentvaris, panašu, šiek tiek nukėlė koją nuo greičio pedalo ir savaitgalį pabarstė taškų, 2:2 sužaisdami su Tėvynės Sąjungos komanda, kuriai šis taškas gali būti itin svarbus išlaikant vietą divizione kitiems metams.

Beje, įdomu tai, kad visi šio mačo įvarčiai sumušti buvo per pirmą rungtynių pusvalandį, o Lentvariui dar ir teko naikinti dviejų įvarčių deficitą.

Potencialių medalininkų lenktynėse svarbią paraišką pateikė Viltis B – jie namuose 2:0 įveikė Anykščius ir šiek tiek prislopino jų šansus dar pakovoti dėl medalių. Pati Viltis atrodo iš pažiūros ramiai sėdi įsitaisiusi antroje grupės vietoje, o iš ten pastumti juos realiai gali turbūt tik Top Kickers (praėjusį turą, beje, TK praleido).

Tuo tarpu iš potencialių medalininkų gretų galimai visiškai krenta ir Granitas B, kurie patyrė absoliučiai nelauktą ir netikėtą pralaimėjimą Salininkams. Laimėjo Salininkai tas rungtynes abu įvarčius sumušę per paskutines penkias dvikovos minutes.

Apskritai, turas tiek Salininkams, tiek ir kitoms apatinėms grupės komandoms gavosi sėkmingas – laimėjo ir Ave.Ko., ir TEC futbolininkai. Tad situacija tokia, kad, nepaisant visų apačios komandų pergalių, lentelėje į viršų nepasistūmėjo niekas.

Bet juk laimėti – vis tiek smagu. Ave.Ko. rezultatyviausiame turo mače 5:2 nugalėjo Modulį, o TEC 3:1 įveikė Ukmergę B. O šie rezultatai reiškia, kad į kovą dėl išlikimo be trijų iki tol apačioje buvusių komandų ne visai savo noru dar traukiasi ir Modulis, ir ta pati Tėvynės Sąjunga.

Visi A diviziono 20 turo rezultatai: Viltis B 2:0 Anykščiai, Lentvaris 2:2 Tėvynės Sąjunga, Granitas B 0:2 Salininkai, Ave.Ko 5:2 Modulis, TEC 3:1 Ukmergė B.

**********

B divizione, kaip ir buvo galima laukti, paaiškėjo nugalėtojai. Jais be jokių staigmenų tapo Gariūnai. Galima priminti, kad tam įvykti turėjo būti įgyvendintos dvi sąlygos – patys Gariūnai turėjo nugalėti Imperialą, o tada sulaukti Keteros nelaimėjimo prieš Ozą. Ir taip, nutiko abi tos sąlygos.

Na, pirmoji sąlyga nutiko daugiau nei užtikrintai – patys Gariūnai Imperialą pervažiavo net 13:0 (taip, trylika), o po poros dienų sulaukė gerų žinių ir iš kitur – Ozas 5:2 nugalėjo Keterą ir taip iš kovos eliminavo paskutinę komandą, dar turėjusią teorinių šansų būti pirma. Na bet faktas, kad ne Gariūnams padėti Ozas norėjo, o pagerinti savo pozicijas, ką ir padarė – aplenkė jie Keterą ir prieš paskutines rungtynes oranžiniai šoko iki antros diviziono vietos.

Įdomu tai, kad likus vienerioms rungtynėms dėl dviejų medalinių pozicijų dar kovoja keturios komandos – be Ozo ir Keteros, tai taip pat yra Medžiai 2 ir Nemenčinė.

Medžiai 2 savo turo mače 4:0 sutriuškino didelės motyvacijos savyje, panašu, neberadusius Navigatorius Old Boys, o Nemenčinė nors ir ne taip lengvai, bet 4:2 nugalėjo Katastrofą.

Situacija tokia, kad Ozo sąskaitoje dabar yra 34 taškai, Ketera ir Medžiai 2 turi po 33, Nemenčinė yra sukaupusi 32.

Įdomu, kad Ozo ir Nemenčinės paskutiniai mačai yra su Gariūnais (beje, pastarieji užsitikrinę pirmą vietą kiek atleido raumenis ir atkeltose rungtynėse nusileido Euforijai, bet kažin, ar toks atsipalaidavimas bus ir likusiose dvejose rungtynėse), Medžiai sezoną uždarinės su Katastrofa, Keterai liko Imperialas.

Jei Ozas, Medžiai ir Ketera susirinks savo taškus – Nemenčinei rungtynės kitą savaitę nebelems nieko, visgi jei bent viena jų taškus pabarstys – Nemenčinės ekipa dar galės šokti ir iki trejeto. Visgi aišku, kad duotuoju momentu Nemenčinė nėra savo likimo kalvė ir turės laukti varžovų malonės bent viename susitikime.

Visi B diviziono 17 turo rezultatai: Gariūnai 13:0 Imperialas, Euforija 6:0 Granitas Senjorai, Nemenčinė 4:2 Katastrofa, Ozas 5:2 Ketera, Navigatoriai Old Boys 0:4 Medžiai 2.

Atkeltos 14 turo rungtynės: Gariūnai 1:4 Euforija.

**********

C divizione prieš paskutinį turą į prizines vietas pretendavo keturias komandos, bet sakyti, kad paskutiniame ture buvo užfiksuota kažkokių netikėtumų, būtų netikslu.

Bene svarbiausia dvikova buvo tarp Malankos ir Viesulo. Pirmieji pergalės atveju būtų užsitikrinę pirmą vietą, antrieji – būtų galėję tikėtis dar pakovoti dėl trečios vietos.

Visgi Malankos motyvacija buvo ženkliai didesnė, jie laimėjo tas rungtynes 3:0 ir prie pernai iškovoto aukso D divizione pridėjo pergalę ir aukštesnėje lygoje. Viesulas, savo ruožtu, net ir smuktelėjo iki penktos vietos, mat juos aplenkė solidų antrą ratą sužaidęs ir pergale prieš Trivartį sezoną pabaigęs Futboliukas.

Tokie rezultatai nulėmė, kad kitos dvi prizinės vietos atiteks Top Kickers-D‘Aligner ir Olandų komandoms. Antroje vietoje finišavo būtent TK dubleriai, kurie paskutinėse sezono rungtynėse surengė įspūdingą come-backą ir dvikovoje su Ozo tapyrais deficitą 0:3 pavertė pergale 4:3.

Turbūt jei kažkas TK komandai būtų pasiūlė antrą vietą prieš sezoną, jie būtų ją paėmę per daug negalvoję, bet turint omenyje, kad ilgą laiką komanda buvo pirmoje vietoje, kažkoks kartėlis turbūt vis tiek išlieka.

Treti liko Olandai – jie dar pirmose turo rungtynėse 2:1 įveikė paskutinius likusius Vovos Juniorus ir taip sėkmingą antrą ratą taip pat vainikavo medaliais.

Dviejų iškritimo zonos komandų akistatoje Sviedinys Širvintose 3:1 įveikė A komandą. Tiesa, abiejų komandų pozicijos dar nėra iki galo aiškios – šiame čempionate liko dar vienerios atkeltos rungtynės tarp Trivarčio ir A komandos. A komanda pergalės atveju gali pakilti iki septintos vietos, Trivartis aukštyn nebekils garantuotai, gali tik nukristi žemyn.

Visi C diviziono 18 turo rezultatai: Vova Juniors 1:2 Ozo tapyrai, A komanda 1:3 Sviedinys, Viesulas 0:3 Malanka, Futboliukas 2:1 Trivartis, Top Kickers-D‘Aligner 4:3 Ozo tapyrai.

**********

D divizione nugalėtojus žinojome jau anksčiau, o pagrindinė likusi intriga buvo apie tai, kas užims kitas dvi prizines pozicijas.

Na, kas jas užims dabar jau žinome, bet dar nežinome tikslios būsimos jų rikiuotės. Šiuo metu antroje vietoje laikosi Molėtai, kurie savo pasirodymą čempionate baigė pergale 3:0 rungtynėse su Arpu ir taip užsitikrino sau poziciją trejete. Bet kokiu atveju, Molėtai sau garantavo pirmuosius medalius dalyvavimo SFL istorijoje.

Vieininteliai, kas gali juos iš tos antros vietos pastumti, išlieka Problemos futbolininkai. Jie paskutiniame ture neturėjo bėdų su PILK (5:1) ir dabar savo likimą spręs paskutinėse atkeltose rungtynėse su Reaktyvu.

Reaktyvas išgyvena tikrai nekokią antrą sezono pusę – pirmoje pusėje jie dar ilgą laiką laikėsi ne tik kad pirmame trejete, bet kurį laiką buvo ir lentelės viršuje, tačiau vėliau užleido net kelis konkurentus aukštyn ir šiemet finišuos penkti. Dalykas, kurį komanda dar gali nuveikti – pagadinti reikalus Problemai ir neleisti jai užimti antros vietos. Beje, praėjusiame ture Reaktyvas išvykoje 0:4 atsiėmė nuo Baltosios Vokės, kuri revanšavosi už pirmo rato nesėkmę.

Podiumo papėdėje liko Tirola B, kuri sezoną uždarė laimėjimu 6:0 prieš ADS Auto futbolininkus, o Vėtra paskutinėse savo rungtynėse 2:1 pranoko Užgirį, kuris debiutinį savo sezoną SFL sistemoje užbaigė šešiais taškais ir dešimta vieta divizione.

Čia divizione dar liko pora atkeltų rungtynių, bet, kaip ir minėjome, didesnę įtaką turės tik vienerios iš jų – Reaktyvo ir Problemos akistata.

Visi D diviziono 18 turo rezultatai: Užgiris 1:2 Vėtra, Baltoji Vokė 4:0 Reaktyvas, Problema 5:1 PILK, Tirola B 6:0 ADS Auto, Arpas 0:3 Molėtai.

Leo Stankevičius photography nuotr.;