SFL savaitė: depresyviausias SFL derbis ir pavyzdinis D divizionas Visos

Naujosios SFL savaitės apžvalgos teko Luktelt (pokštas įdėtas sąmoningai – red.), tačiau štai ji jau čia, tad prabėkim ir pažiūrėkim, kas įdomaus SFL aikštynuose nutiko praėjusiame ture.

A divizione praėjusią savaitę rimtai driokstelėjo Ave.Ko. komanda, kuri net 11:0 sutriuškino iš III lygos į A divizioną grįžusius VJFK Trakus. Čia jau po pirmo kėlinio buvo 7:0, antrame kėlinyje krito dar keli įvarčiai ir mačo baigtis klausimų nebekėlė.

Kalvelių komandos startas šiemet – dvi pergalės iš dviejų, o tai visiškai veidrodinis vaizdas praėjusiam sezonui, kai komanda ne tik sunkiai pradėjo, bet ir sunkiai žygiavo visą sezoną. Panašu, kad praėjusių metų klaidos čia kartojamos nebus ir Ave.Ko. bandys finišuoti prizinėse vietose.

Be taškų praradimų žengia tik vienintelė Kalvelių komanda, tačiau nesėkmių nėra patyrusios ir dar dvi ekipos – Lentvaris ir Tėvynės Sąjunga, kurios per tris mačus iškovojo po dvi pergales ir po kartą sužaidė lygiosiomis.

Aname ture Lentvaris 5:2 susitvarkė su TEC, tuo tarpu TS ekipa išvykoje 2:1 pranoko Keterą, kuriai startas A divizione kol kas nėra rožėm klotas – per tris mačus iškovotas tik taškelis. O štai Lentvaris su TS šiuo metu užima dvi pirmas lentelės vietas, o jau artimiausią sekmadienį tarpusavyje susitiks Fanuose, o tą dvikovą drąsiai galima vadinti centriniu viso turo maču.

Be taškų lieka savaitgalį 1:2 Anykščiams pralaimėjęs Geležinis Vilkas, pralaimėjęs abu žaistus mačus, o Modulio-Nemenčinės akistata su Salininkais baigėsi kovingomis lygiosiomis 2:2, o abi komandos toliau užima vietas lentelės viduryje.

Visgi, šiek tiek pozityvo Salininkų komandoje yra, mat komandos snaiperis Pavelas Šarynskis su 6 įvarčiais kol kas užima pirmą vietą rezultatyviausių grupės žaidėjų įskaitoje.

A diviziono 3 turo rezultatai: Lentvaris 5:2 TEC, Ketera 1:2 Tėvynės Sąjunga, Modulis-Nemenčinė 2:2 Salininkai, Ave.Ko. 11:0 VJFK Trakai, Geležinis Vilkas 1:2 Anykščiai.

**********

B divizione turas gavosi dar trumpesnis nei įprasta – buvo sužaistos tik trejos rungtynės, mat Euforija FPRO LFF taurės turnyre egzaminavo taurės savininkus „TransINVEST“ futbolininkus ir akistatą su Granito Senjorais nusikėlė į rato pabaigą.

Tuo tarpu dvi iš trijų sužaistų dvikovų kone lygiavertiškai buvo galima vadinti centriniais turo mačais.

Viename iš jų Ozas 6:2 susitvarkė su Kaišiadorių-Baltų komanda ir išrašė jiems pirmą taškų praradimą per tris mačus, patys paimdami antrą pergalę iš tiek pat galimų.

Surinko Ozas smagią sudėtį šioms rungtynėms, kur įvarčiais žymėjosi ir Gediminas Skrockas, ir Artūras Žarnovskis, tad Ozas dar kartą parodė, jog, jei nebus didelių netikėtumų, jie bus vieni pagrindinių favoritų iškovoti pirmą vietą.

Jei čia krito aštuoni įvarčiai, tai kitame susitikime įmuštas buvo vos vienas, ir buvo jis įmuštas pačiame susitikimo tarp Medžių ir Navigatorių dublerinių komandų gale.

Tiesa, nors žaidė dublerių komandos, įvarčiu pasižymėjo pagrindinės komandos atstovas – navigas Modestas Bajoriūnas pergalingą smūgį uždėjo 87 minutę ir taip padovanojo savo komandai dar tris taškus.

Taškų sąskaitą atsidarė Malankos futbolininkai, kurie 3:2 nugalėjo Olandus, taip palikdami pastaruosius su barankos skyle. Čia Malankai pirmai teko vytis varžovus, tačiau rungtynes perlaužti pavyko ir į B diviziono naujokų komandos taupyklę įkrito pirmasis tritaškis.

B diviziono 3 turo rezultatai: Medžiai 2 0:1 Navigatoriai Old Boys, Kaišiadorys-Baltai 2:6 Ozas, Malanka 3:2 Olandai.

**********

Tuo tarpu C divizione po praėjusio turo įsivyravo dvivaldystė – viršuje įsitaisė per trejas rungtynes po 7 taškus iškovojusios Baltosios Vokės ir Trivarčio komandos.

Priminsime, kad pirmame susitikime jos tarpusavyje išsiskyrė lygiosiomis, o vėliau nuskynė po dvi pergales. Po pergalę jos paėmė ir pastarajame ture – Baltoji Vokė po nelengvos kovos namuose 3:2 nugalėjo Viesulo komandą, tuo tarpu Trivartis, irgi ne be problemų, bet 2:1 nugalėjo Imperialą.

Visgi smagiausiai turas susiklostė Ozo tapyrų komandai, kuri namuose priėmė svečius iš Molėtų. Priimti priėmė, bet svetingumu nepasižymėjo – atskaičiavo svečiams septynis įvarčius, patys prasileido viso labo vieną ir iškovojo vieną didesnių savo pergalių pastaruoju metu 7:1 ir atsidūrė trečioje lentelės vietoje.

Šešis taškus, kaip jau minėti tapyrai ir Viesulas, turi ir Problemos komanda, kuri iškovojo antrą savo pergalę per dvejas žaistas rungtynes.

Antrą laimėjimą problemininkai paėmė vienų depresyviausių SFL derbių pramintoje akistatoje su Katastrofa.

Ilgą laiką komandos aikštėje neparodė visiškai nieko, tačiau po pertraukos Problema uždėjo du įvarčius be atsako ir laimėjo 2:0, taip Katastrofai išrašydama pirmą pralaimėjimą lygoje šiame sezone. Atsitiesti Katastrofa galės jau ateinantį sekmadienį, kai dar viename savo derbyje egzaminuos Trivarčio futbolininkus.

Pirmus taškus savaitgalį iškovojo ir Futboliuko komanda, kuri Fanuose nugalėjo A komandą. Pastarieji kurį laiką atsilaikė, tačiau Futboliukas palaipsniui įrodė savo persvarą ir ją įtvirtino keturiais įvarčiais.

Tuo tarpu A komanda, kartu su Molėtais ir Imperialu, sužaidus po 2/3 rungtynes vis dar neturi iškovojusios taškų. Tiesa, bent jau viena (o gal ir visos dvi ar trys) komanda šią nulinę seriją nutrauks, mat tarpusavyje susitiks A komandos ir Imperialo futbolininkai, tuo tarpu Molėtai savo namuose priims Problemą.

C diviziono 3 turo rezultatai: Baltoji Vokė 3:2 Viesulas, Problema 2:0 Katastrofa, Imperialas 1:2 Trivartis, Ozo tapyrai 7:1 Molėtai, Futboliukas 4:1 A komanda.

**********

O štai dėl ko smagu D divizione – tai kad komandos čia rungtynių nenusikelinėja, viskas vyksta pagal grafiką ir kiekviename ture įvyksta visos 6 suplanuotos rungtynės.

Ir kol kas po trijų turų savo pranašumus sėkmingiausiai demonstruoja dvi komandos naujokės – Utenos Utena ir Los Faveleros, kurios vienintelės žygiuoja be nuostolių.

Abi komandos savaitgalį pridėjo dar po vieną pergalę, tiesa, pridėjo skirtingais būdais – štai Los Faveleros net 12:2 suvažinėjo Arpą, o Utenos Utena Vilniuje sulaukė rimto pasipriešinimo ir netgi atsilikinėdami 1:2 sugebėjo 3:2 nugalėti Reaktyvą, kuris, kartu su minėtu Arpu, lieka vienintelėmis dvejomis komandomis, tad neturi iškovojusios taškų.

Tuo tarpu pirmą pralaimėjimą patyrė iki tol taip pat be nesėkmių žengusios Skaidiškės, kurios kluptelėjo ties trečiuoju laipteliu – Skaidiškės Rudaminoje 2:3 nusileido Sviediniui ir tokiu būdu prarado pirmuosius taškus.

Tik to ir tereikėjo Inter Nemenčinei komandai, kuri 5:2 pranoko Vovos kolektyvą ir su 7 taškais šoko į trečią vietą, taip pat išliekant nepralaimėjusia komanda.

Pasveikinti galima ir pirmą pergalę iškovojusį Užgirį, kuris net 5:0 sutriuškino PILK kolektyvą ir jau fiksuoja sėkmingesnį startą nei buvo pernai, mat komandos sąskaitoje jau 4 taškai.

Pirmą pergalę iškovojo ir po pertraukos į SFL sugrįžusios Mostiškės, kurios 2:0 nugalėjo Vėtrą bei, kaip ir Užgiris, į savo sąskaitą įsidėjo ketvirtą tašką.

Artimiausiame ture laukia net dvi itin intriguojančios akistatos – Utenos komanda namuose priims Skaidiškes, o tuo tarpu Inter Nemenčinė savo aikštėje egzaminuos Los Faveleros komandą.

D diviziono 3 turo rezultatai: Mostiškės 2:0 Vėtra, Los Faveleros 12:2 Arpas, Skaidiškės 2:3 Sviedinys, Inter Nemenčinė 5:2 Vova, Reaktyvas 2:3 Utenos Utena, PILK 0:5 Užgiris.