SFL savaitė: auksinis mačas ir sezono užbaigimai Visos

Pastarąją savaitę jau tikrai oficialiai baigėsi SFL kovos. Esminis akcentas buvo auksinės rungtynės dėl C diviziono nugalėtojų vardo, tačiau šį kartą trumpai prabėgsime ir pro visus divizionus.

Pradėkime nuo trumpo A diviziono aptarimo. Čia nugalėtojais tapo Granitas B, antri liko Ave.Ko., trečią poziciją užėmė Lentvaris.

Visgi labiausiai norisi išskirti būtent Lentvario pasirodymą, ypatingai – antrame rate. Pirmoje sezono pusėje komanda buvo rimtai priversta kautis dėl išlikimo grupėje, tačiau vėliau jau kai užsikūrė, tai užsikūrė. Verta paminėti, kad taškus Lentvaris antrame rate prarado tik prieš dvi aukščiau likusias komandas, o visuose kituose mačuose griebė vien pergales.

Ne tik jas griebė, bet ir griebė įspūdingais skirtumais – Salininkams jie atmatavo net 8, Gariūnams – 9 įvarčius ir turbūt pelnytai tapo rezultatyviausia viso diviziono komanda (63 įvarčiai).

Kalbant apie diviziono naujokus (Modulį, Nemenčinę ir Euforiją) tai čia geriausiai sekėsi Pabradės komandai. Ilgą laiką ji žengė pirmame trejete, tačiau jį paliko tik paskutiniame ture. Tuo tarpu Nemenčinė su Euforija A diviziono tempo iš esmės neatlaikė (nors Nemenčinė pirmame rate dar kėsinosi kažką nugriebti) ir finišavo apatiniame trejete.

Rezultatyviausias diviziono žaidėjas – Aleksandras Mininkovas (Lentvaris, 31 įvartis).

Taip pat sezono pabaigoje smagu pažiūrėti jo starte pateiktas prognozes. Iš esmės čia viskas buvo nuspėta neblogai, gal kiek labiau apsišauta su Moduliu.

1. Granitas B (prognozuota vieta – 1).

2. Ave.Ko (4).

3. Lentvaris (2).

4. Modulis (9)

5. Top Kickers (3)

6. Salininkai (5)

7. Gariūnai (6)

8. Nemenčinė (7)

9. Kaišiadorys-Baltai (8)

10. Euforija (10).

B divizione dar turėjo įvykti du atkelti mačai, tačiau įvyko tik vienas – Granito Senjorai 1:1 sužaidė su Viltimi B, o Vienų Vartų ir Futboliuko akistata neįvyko, Futboliukui įskaityta techninė pergalė 3:0.

Visgi apsistoti ties šiomis rungtynėmis turbūt nederėtų, mat įtakos turnyro lentelei jos nepadarė visiškai jokios, tad geriau pažvelkime į sezoną bendrai.

Visų pirma – sveikinimai Atakai, kurie labai ilgai tykojo pirmo trejeto pozicijose. Pirmi nebuvo, tačiau laukė savo šansų smogti ir jų sulaukė sezono finiše.

Taškus pradėjo barstyti ilgą laiką antri buvę Anykščiai, kurie turbūt neatlaikė paskutinės sezono atkarpos įtampos ir net iškrito iš ketverto, tad liko pasigauti tik kone visą sezoną pirmavusią Tėvynės Sąjungą.

Bene kertinis rato mačas įvyko spalio viduryje, kai Ataka išvykoje tarpusavio mače pranoko TS ir iš esmės tada pilnai grįžo į lenktynes dėl titulo. TS tuo metu apskritai išgyveno sunkią atkarpą ir per tris mačus paėmė vos tašką, taip paleisdami iniciatyvą iš savo rankų. Kaip įprasta, didelė dalis TS žaidimo laikėsi ant Luko Vaičiūno pečių, kuris šiame B diviziono sezone sumušė 41 įvartį, o artimiausi pagal įvarčius žaidėjai įmušė viso labo po 8.

Negalima nepaminėti ir Vienų Vartų vargų – komanda kone visą sezoną strigo su komplektacija, ne sykį pasiėmė techninius pralaimėjimus be kovos, o vieninteliu šviesuliu tapo sezono finiše pasiekta pergalę prieš Katastrofą. Vėlgi, tik spėjimas, bet turbūt VV viduje dar aptars savo potencialą dalyvauti didžiojo futbolo turnyruose ateityje, nes tokie sunkumai komanda lydi jau ne pirmą sezoną.

Neprastą sezoną sužaidė Granito Senjorai, o savo pasirodymais turbūt bus nusivylę Vilties B, kurie ilgą laiką taikėsi į medalius, bei Katastrofos, kuri vos išlaikė vietą divizione, kolektyvai.

Rezultatyviausias žaidėjas – Lukas Vaičiūnas (Tėvynės Sąjunga), 41 įvartis.

1. Ataka (prognozuota vieta – 1)

2. Tėvynės Sąjunga (4)

3. Ukmergė B (2)

4. Anykščiai (3)

5. Navigatoriai Old Boys (6)

6. Granito Senjorai (8)

7. Viltis B (5)

8. Skaidiškės (9)

9. Katastrofa (7)

10. Imperialas (10)

11. Futboliukas (12)

12. Vieni Vartai (11)

Kaip minėjome, centriniai reikalai vyko C divizione, kur turėjome auksines rungtynes dėl nugalėtojų vardo, kuriose susitiko Keteros ir Medžių 2 kolektyvai. Šventinėje dvikovoje Šalčininkuose, kuriose netrūko intrigos ir kovos, savo pranašumą įrodė Ketera, laimėjusi 4:1 ir iškovojusi nugalėtojų taurę.

Visgi rezultatas gal ne iki galo atspindi tai, kas vyko aikštėje, mat žalieji taip pat turėjo savų šansų, tiesiog jų neišnaudojo ir buvo nubausti. Kaip bebūtų, futbolo švente patenkinti liko kone visi jos dalyviai, o tai ir yra svarbiausia.

Vėlgi, žvelgiant į visą sezoną, tai objektyviai ir buvo dvi stipriausios ekipos. Pirmoje sezono pusėje juos dar bandė gaudyti Olandai, tačiau tiesiog neatlaikė pasiūlyto tempo, pabarstė taškų vienur ir kitur bei galų gale turėjo tenkintis bronza.

Tuo tarpu abi pirmos komandos sezonus pradėjo stipriai – jei Medžių dubleriai startavo itin galingai ir pimus taškus apskritai prarado tik pirmo rato finiše, tai Ketera priešingai – startavo itin sunkiai, turėjo vytis varžovus, tačiau sezono viduryje užfiksavo 12 pergalių seriją ir taip užkopė iki pirmos vietos.

Apskritai, C divizione gana anksti susiformavo atskiros sekcijos, tada gana anksti pasimatė, jog dėl titulo realiai kovos dvi komandos, o dar dvi-trys gali kabintis į bronzą, nors ganėtinai anksti tą poziciją užėmė Olandai.

Paminėjimo verti ir PILK, kurie pirmus savo taškus iškovojo vos aštuntuoju bandymu, tačiau  vėliau užsikabino taip, kad iš viso jų surinko 18 ir neliko paskutiniai.

Ketera, Medžiai 2 ir Olandai kitame B diviziono sezone turėtų būti konkurencingi, tad lauks įdomūs metai.

Rezultatyviausias C diviziono žaidėjas (be auksinių rungtynių) – Raimond Klim (Ketera), 21 įvartis.

1. Ketera (prognozuota vieta – 1)

2. Medžiai 2 (7)

3. Olandai (2)

4. A komanda (3)

5. Viesulas (9)

6. Ozo tapyrai (4)

7. Top Kickers-Koloro (5)

8. Vova Juniors (11)

9. PILK (8)

10. Pressas (6)

11. Reaktyvas (10)

Tradiciškai pabaigai – D divizionas. Jame taip pat gana anksti išsifiltravo kelios komandos, kurios pasirodė kaip pagrindinės pretendentės kautis dėl medalių – Malanka, Trivartis, Sviedinys ir Molėtai.

Savų žybtelėjimų turėjo ir Baltoji Vokė, Vėtra ar pozityviai sezoną pradėjusi Tirola B, tačiau galų jos tempo neatlaikė ir dėl pirmų pozicijų realiai kovojo keturios komandos.

Tiesa, įdomu tai, kad paskutinio sezono spurto metu Molėtai buvo aplenkti tos pačios Baltosios Vokės, tačiau tai turbūt nėra viso sezono atspindys.

Ilgą laiką viršūnėje laikėsi Sviedinio komanda ir atrodė, kad antrą sezoną SFL žaidusi komanda pagaliau laimės D divizioną, tačiau tada atėjo taškų praradimai su Molėtais (beje, ši komanda Sviediniui per du mačus taip ir liko neįveikta), su Baltąja Voke, Trivarčiu ir galų gale Sviediniui dar reikėjo paplušėti norint sugrįžti į antrą vietą.

Iš nusivylimų – tai turi būti ADS Auto. Surinktas vos vienas taškelis, nemažai sutriuškinimų dideliais skirtumais – ne tokio turbūt sezono tikėjosi Nemenčinės ekipa. Kaip ir ne tokio sezono galimai laukė naujokai FK Vilnius Spark Energy, kurie savo paraiškoje turėjo ne vieną pažįstamą pavardę, tačiau sezono metu taip ir neišsigrynino savo branduolio, vangiai rinkosi į rungtynes ir, nors ir paėmė taškų, bet aplenkė vos vieną komandą. Galima tik palinkėti naujokams nenuleisti rankų ir kitąmet duoti didesnę kovą.

Rezultatyviausias D diviziono žaidėjas – Vladyslav Podberezskij (Baltoji Vokė) – 37 įvarčiai.

1. Malanka (prognozuota vieta – 3)

2. Sviedinys (2)

3. Trivartis (5)

4. Baltoji Vokė (1)

5. Molėtai (4)

6. Vėtra (11)

7. Nemenčinė B (6)

8. Tirola B (8)

9. Arpas (9)

10. FK Vilnius Spark Energy (7)

11. ADS Auto (10)

O dabar belieka visoms komandoms padėkoti už įdomų sezoną ir palinkėti sėkmės žiemą – ar tai žiemos 7x7 turnyre, ar tai ilsintis ir besiruošiant kitų metų didžiojo futbolo SFL pirmenybėms bei kitiems startams.