SFL savaitė: B ir D grupėse – pirmieji lyderių bandymai atitrūkti Visos

SFL sezonas užsikuria vis sparčiau. Na, ne tas žodis, kad užsikuria – pirmas ratas pasiekė savo pusiaukelę, o kai kur – ją jau ir peržengė. Tad tradiciškai kviečiame užmesti akį į tai, kas nutiko SFL arenose praėjusį savaitgalį.

Kaip įprasta, startuojame nuo A diviziono – čia iš penkerių numatytų turo rungtynių įvyko ketverios, mat Lentvaris ir Top Kickers nusprendė savo mačą nusikelti į tolimesnį laiką. Gal kiek gaila, nes dvikova buvo kaip ir tituluojama centrinėmis turo rungtynėmis, tačiau taip jau nutiko ir nieko čia nepakeisi.

Bet ir tose dvikovose, kurios nutiko, nuobodu nebuvo – antroje centrinėje dvikovoje (kuri gal nebūtų centrinė pagal komandų pozicijas, tačiau tikrai būtų pagal komandų potencialą) lyderiai Granitas B savo stadione nugalėjo Ave.Ko., ir toliau lieka vienintele komanda visame SFL, dar nepabėrusia nė vieno taško.

Laimėjo nelengvai, laimėjo po kovos. Atrodo, buvo toks mačas, kuris pozityvių minčių galėjo palikti abiems komandos – Granitui B dėl pergalės, Kalvelių ekipai – dėl didesnio pozityvo, ką jie paminėjo ir po rungtynių.

„Judame teisinga linkme ir sėkmę netrukus grąžinsime, nes nesame nusiteikę pasiduoti“, – savo feisbuke reziumavo komanda. Na ir tikrai, tai nėra komanda, kuri turėtų būti paskutinėje diviziono vietoje ir galima neabejoti, kad iš tos paskutinės vietos ji kils aukštyn.

Smagiai driokstelėjo Anykščiai – jie savo stadione net 6:2 susitvarkė su Tėvynės Sąjunga. Įdomu tai, kad paskutinį pusvalandį anykštėnai žaidė mažumoje, tačiau net ir tokioje situacijoje sugebėjo įmušti keturis (!) įvarčius. Neaišku, ar čia TS taip atsileido, ar tiesiog šeimininkai, nebeturėdami kur trauktis, metėsi į priekį ir tai pavyko, bet faktas, kad tokį scenarijų nuspėti būtų buvę tikrai sunku.

Kituose dviejuose likusiuose susitikimuose įvarčių taip pat netrūko, netrūko ir intrigos. Visų pirma, buvo pristabdyta pergalinga TEC trijų laimėjimų visuose turnyruose serija, o ją pristabdė Modulis, nugalėjęs varžovus 4:3. Ten pirmaujanti komanda keitėsi bent keletą kartų, tačiau galų gale triumfavo Pabradės komada.

Ne ką mažiau įdomiai klostėsi reikalai ir Vilties B – Salininkų mače. Ten Viltis B, atrodė, laikė rungtynes savo rankose – pirmavo ir 3:0, o vėliau – net ir 5:1, tačiau sugebėjo prisidaryti problemėlių.

Salininkai paskutinėmis dvikovos minutėmis sugebėjo sugrįžti iki 4:5. Visgi taškams paimti pritrūko laiko, tačiau tai turbūt Vilčiai B bus geras paskatinimas ir priminimas, kad žaisti reikia iki paskutinio švilpuko.

Viltis B toliau išlaiko vietą trejete, tuo tarpu Salininkai stringa, lieka be pergalių ir su dviem taškais lenkia tik stringančius Kalvelių futbolininkus.

Ateinančiame ture laukia kelios intriguojančios akistatos, tačiau apžvalgininkui, gal ne dėl turnyrinės situacijos, bet grynai dėl istorijos, įdomiausias bus Šventosios derbis tarp Anykščių ir Ukmergės B. Abi komandos savo žygius kartu pradėjo dar D divizione, kartu vis kilo aukštyn ir dabar pirmą kartą susitiks A komandų grupėje.

Sužaistų A diviziono 6 turo rungtynių rezultatai: TEC 3:4 Modulis, Anykščiai 6:2 Tėvynės Sąjunga, Viltis B 5:4 Salininkai, Granitas B 2:0 Ave.Ko.

**********

Tuo tarpu B divizione nusikėlimų nebuvo, įvyko visos planuotos rungtynės, tačiau gal ne visos jos planuotai pasibaigė.

Trijuose iš penkių mačų buvo užfiksuoti didžiuliai sutriuškinimai – penkių įvarčių ir didesniu skirtumu. Štai Medžiai 2 net 10 (dešimt) įvarčių pasiuntė į Imperialo vartus, o Ketera savo aikštėje ramiai 7:0 susitvarkė su Katastrofa. Tokie rezultatai – gal gali būti nedidelė staigmena, tačiau faktas, kad laimėjo geresnės komandos.

Tačiau buvo vienas mačas, kuriame tokio sutriuškinimo tikėtis buvo sunku – centriniame turo mače Gariūnai Senvagėje net 5:0 pervažiavo per Navigatorius Old Boys ir dar sykį parodė, kas vis dar yra pagrindiniai favoritai čempionate.

Na bet Gariūnai turėjo visą savo jaunatvišką pagrindą, sėkmingai talkino ir komandos veteranai, tad ir pergalė buvo pasiekta, bent iš pažiūros, užtikrintai.

Gariūnai po šio laimėjo dar labiau atitrūko lentelėje ir antrą vietą lenkia jau per vieną mačą nepanaikinama persvara – keturiais taškais, tuo tarpu Navigų OB ne tik smuktelėjo iki penktos vietos, bet ir pasigadino įvarčių santykį, kuris dabar yra -3.

Likusiuose susitikimuose tokių įvarčių fejerverkų užfiksuota nebuvo, bet intrigos – per akis. Na, Nemenčinės ir Euforijos rungtynėse per akis buvo ne tik intrigos, bet ir emocijų – apie tai aiškiai kalba faktas, kad abi komandos kartu susirinko net 8 geltonas korteles, po keturias abi. Bet stipresnė komanda ten nepaaiškėjo – dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1.

Tuo tarpu pergale atsižymėjo Ozas, kuris nelengvose rungtynėse Fabijoniškėse 2:1 pranoko Granito Senjorus ir taip nuo jų šiek tiek atitrūko turnyro lentelėje.

Kitame ture įvyks keturi iš penkių suplanuotų mačų – Gariūnai ir Granito Senjorai savo dvikovą nusikėlė į birželį. O iš to, kas vyks, įdomiausia turėtų būti Nemenčinės ir Navigatorių Old Boys kaktomuša, kur abi ekipos sieks atsitiesti po mestų taškų aname ture.

Visi B diviziono 6 turo rezultatai: Medžiai 2 10:0 Imperialas, Ketera 7:0 Katastrofa, Ozas 2:1 Granitas Senjorai, Nemenčinė 1:1 Euforija, Navigatoriai Old Boys 0:5 Gariūnai.

***********

Keliamės į C divizioną. Čia turas taip pat buvo itin atkaklus, neskaitant vienerių rungtynių, kuriose susitiko buvę divizono lyderiai Top Kickers dubleriai prieš autsaiderius Vova Juniors. Čia užfiksuota vienintelė užtikrinta viso turo pergalė – nugalėtojai pergalę šventė net 6:1.

Akivaizdu – dauguma būtumėte spėję, kad TK antroji komanda ramiai, pagal protokolą, susitvarkė su žemiau esančiais varžovais, tačiau čia ir suklystumėte. Vovos dubleriai šovė labai rimtą pasirodymą (turbūt geriausią visame sezone), sumušė kone viską, ką galėjo sumušti ir galų gale pasiėmė reikalingą, bet turbūt ne labiausiai planuotą pergalę. Tikru budeliu tapo Daniel Oleškevič, nugalėtojų komandai pelnęs net keturis įvarčius.

Tiesa, lentelėje Vova Juniors net ir po pergalės nepakilo, tačiau taškais susilygino su artimiausia komanda bei priartėjo prie kitų.

Tokio lyderių kluptelėjimo tik ir laukė Viesulo bei Trivarčio kolektyvai – abu jie laimėjo savo žaistas rungtynes ir aplenkė TK antrąją komandą, pastūmę ją ant trečio laiptelio. Viesulas Širvintose susitvarkė su A komanda, tuo tarpu Trivartis irgi savame trileryje nugalėjo Sviedinį. Trileryje, nes pergalingas įvartis krito 88 minutę ir krito net ne nuo Trivarčio smūgio, o nuo Sviedinio futbolininko lietimo... Apmaudu, bet sunkus Sviedinio sezono startas tęsiasi ir toliau.

Tuo tarpu Viesulas parodė charakterį ir net žaisdamas mažumoje mušė du įvarčius, kuriais įtvirtino jų pergalę bei bent jau kuriam laikui pakėlė ant pirmo lentelės laiptelio.

Įdomu buvo ir Olandų bei Ozo tapyrų akistatoje – ten pirmieji vienu metu pirmavo net 5:0, bet vėliau nusprendė leisti pažaisti ir kitiems, o tas leidimas baigėsi tuo, kad Tapyrai sumušė tris įvarčius ir priartėjo. Žinoma, taškų tas neatnešė, tačiau bent jau įvarčių santykis atrodo solidžiau. O štai Futboliuko ir Malankos kovoje stipresnė komanda nepaaiškėjo – 2:2.

Žvelgiant į kitą C diviziono turą, centrine turo akistata reikia krikštyti Viesulo bei Top Kickers-D‘Aligner akistatą. Vieni turi šansą reabilituotis po nelaukto smūgio, kitiems tai galimybė laimėti ir dar labiau atitrūkti nuo vienų iš pagrindinių konkurentų.

Visi C diviziono 6 turo rezultatai: Olandai 5:3 Ozo tapyrai, A komanda 1:3 Viesulas, Top Kickers-D‘Aligner 1:6 Vova Juniors, Trivartis 3:2 Sviedinys, Futboliukas 2:2 Malanka.

**********

Ir pabaigai, kaip visada, D divizionas. Kuo toliau, tuo panašiau, kad favoritai Baltoji Vokė čia bėgs ir nubėgs į priekį atgal per daug nesidairydama, o pagrindinės kovos vyks dėl kitų pozicijų.

Kaip ir buvo prognozuota, Baltosios Vokės ir autsaiderio Užgirio akistatoje įvarčių tikrai buvo ir, kaip buvo galima prognozuoti, krito jie visi į vienus vartus. Na, ir tikrai ne į Baltosios Vokės. Favoritai apačios komandai atseikėjo net 11, per daug nesuprakaitavo ir toliau iš viršaus ramiai žiūri, kas vyksta kitur. O gal net ir nežiūri? Nes kai esi diviziono favoritas, labiausiai turbūt įdomu ir aktualu tik pačių savo žaidimas.

Na, žiūri ten Baltoji Vokė ar nežiūri, bet reikalai vyksta įdomūs – antrą ir aštuntą vietas šiuo metu skiria penki taškai, o jei norime įnešti dar daugiau dramos, tai tarp antros ir penktos komandų yra viso labo vieno taško skirtumas.

Tas antrą-penktą vietas užimančios komandos praėjusiame ture visos šventė pergales prieš tas, kurios rikiuojasi žemiau.

Labiausiai pasismagino Molėtai, iškovoję antrą solidžią pergalę paeiliui ir namuose 5:0 sudoroję ADS Auto, ne ką nuo jų atsiliko PILK, kurie 4:1 sutriuškino Tirolą B. Tiesa, „sutriuškino“ gal kiek stiprus žodis, mat trys paskutiniai įvarčiai buvo įmušti per paskutines dešimt minučių. Na bet protokole lieka +3 ir tiek.

Tuo tarpu Problema, gal kiek sunkiau nei planuota, bet nugalėjo Arpą (2:1), o Reaktyvas išvykoje 3:1 susitvarkė su Vėtra.

Tad tas pirmas penketas, panašu, bandys po truputį atitrūkti, o ar tai padaryti pavyks, nulems keli artimiausi turai.

Ateinančiame ture bene labiausiai intriguojantis turėtų būti Problemos bandymas mesti iššūkį Baltajai Vokei, taip pat susitiks ir ADS Auto ekipa su Užgiriu. Jei Užgiris taškų nepaima čia, sunku matyti, prieš ką tuos taškus jie galėtų paimti.

Visi D diviziono 6 turo rezultatai: Molėtai 5:0 ADS Auto, Vėtra 1:3 Reaktyvas, Užgiris 0:11 Baltoji Vokė, Arpas 1:2 Problema, PILK 4:1 Tirola B.

FK Anykščių nuotr.