SFL D divizionas: ar turės SFL senbuviai Problemų su Užgiriu? Visos

Naujasis SFL sezonas jau visai beldžiasi į mūsų duris, langus ir visur, kur tik galima pasibelsti, tad mes į pabaigą artėjame ir su savo būsimų divizionų įžanginėmis apžvalgomis.

Paskutinysis mūsų radaruose – D divizionas, kuris įprastai būna mažiausiai nuspėjamas dėl to, kad ten kasmet sustartuoja naujų komandų, kurių pajėgumas būna visiškai, visiškai neaiškus.

Tačiau prieš neriant prie pačių komandų, trumpai apžvelkime ir bendrą situaciją. Kaip ir daug kur, taip ir čia, komandų skaičius šiemet yra minimaliai sumažėjęs ir vietoje pernai žaidusių 11 kolektyvų šiemet turėsime 10 komandų.

Iš pernai metų čia išliko ADS Auto, Arpas, Baltoji Vokė, Molėtai, Tirola B ir Vėtra. Iš C diviziono nusileido PILK ir Reaktyvas, o taip pat prisijungs ir du visiškai nauji kolektyvai – Problema ir Užgiris. Pastarieji, beje, savo pirminėje projekcijoje turėjo kiek kitokį pavadinimą, bet šis nepraėjo svarbių cenzūros ribų.

Kalbant apie čia nelikusias komandas, tai neliko viso pernykščio prizininkų trejeto – Malankos, Sviedinio ir Trivarčio – kurie persikėlė į C divizioną, o Nemenčinės dubleriai bei FK Vilnius Spark Energy nusprendė šiemet nestartuoti.

Tad nieko nelaukę šokam prie žvilgsnių į būsimo sezono komandas ir spėjimų, kurie, visi žinome, sezono finiše nepasiteisins.

ADS Auto (2022 m. 11 vieta D divizione)

Praėjęs sezonas ekipai tikrai nebuvo geras, mat per 20 rungtynių pavyko susirinkti viso labo vieną taškelį, o daug dažniau prieš ADS Auto ekipą, tegul ji nesupyksta, varžovai tiesiog turėdavo gerą treniruotę.

Šiemet komanda to kartoti nenusiteikusi, o tai aiškiai matoma pažvelgus į vieną gerai matomą rodiklį – jei pernai komandos amžiaus vidurkis siekė kiek daugiau nei 38 metus, tai šiame sezone jis drastiškai krito ir dabar yra vos daugiau nei 30 metų.

Vėlgi, faktas tai, kad aikštėje žaidžia ne metai, o gyvi organizmai, tad dar ne faktas, kad naujas ir jaunas kraujas būtinai pakels ADS Auto ekipą iš diviziono dugno. Tačiau turbūt galima teigti, jog bent jau taškų grafoje pernykšti rezultatą pagerinti pavyks. Na, nes būtų tikrai sunku jo nepagerinti.

Arpas (2022 m. 9 vieta D divizione)

Žvelgiant į pernai, Arpo startas (gražiai rimuojasi, nors tikrai specialiai to nesiekiau) buvo tikrai pozityvus – trys pergalės per pirmus keturis mačus ir gal net kažkur giliai sužibusi viltis, kad sezonas komandai taps istoriniu. Na bet netapo – vėliau per visą likusį sezoną komanda paėmė vos dvi pergalės, tad ir pozicija lentelėje – dėsninga.

Na bet kokiu atveju, ne pergalės ar taškai yra pagrindinis Arpo žavesys. Labiau – vis neblėstantis komandos vadovo Romualdo Sirutkaičio užsivedimas duoti visiems to norintiems futbolininkams platformą pasireikšti.

Vėlgi, kalnų Arpas šiemet turbūt nenuvers, tačiau kokią vieną-kitą mažiau tikėtą pergalytę nugriebti turėtų pavykti, o tai pozityvių emocijų suteiks visiems.

Baltoji Vokė (2022 m. 4 vieta D divizione)

Baltosios Vokės ekipa pernai po penkių sezonų pertraukos sugrįžo į SFL žemėlapį ir tas sugrįžimas gavosi tikrai neprastas.

Nors ilgą laiką komanda malėsi kažkur vidurinėje lentelės dalyje, tačiau sėkmingas spurtas antroje sezono pusėje leido ekipai šoktelti net iki 4 pozicijos. Teoriškai dar buvo galima kabintis ir į prizines vietas, tačiau ten jau anksčiau buvo įsikūrusios trys komandos, tad tas pakilimas turbūt labai realus nebuvo.

Šiemet situacija, bent jau atrodo, gali būti kitokia – Baltoji Vokė turi visus šansus kovoti dėl prizinių vietų ir kilti aukštyn. Su divizionu apsiprasta buvo jau pernai, tad šiemet nuo pirmų turų bus galima šokti į priekį. O tą visą šuolį, neabejokime, ir toliau labiausiai inicijuos komandoje likęs ekipos atakų lyderis Vladyslavas Podberezskij. Pernai, priminsime, jis sumušė 37 įvarčius ir pagal šį rodiklį vienas aplenkė net dvi diviziono komandas. Tad realu, kad ir asmeninį rodiklį snaiperis norės pagerinti, o tai gali išeiti į naudą ir visai komandai.

Molėtai (2022 m. 5 vieta D divizione)

Šiemet molėtiškiai pradės jau šeštą savo sezone SFL pirmenybėse ir penktą – D divizione (šeštasis buvo dalyvaujant tais metais sujungtoje C ir D grupių lygoje). Kol kas būtent pernai pavyko pasiekti geriausią rezultatą ir savo divizione užimti 5 poziciją. Vėlgi, kaip ir Baltosios Vokės atveju, sezono finiše buvo sušvitusi šiokia tokia viltis dar pakovoti ir dėl medalių, tačiau taip nenutiko.

Kaip nesuksi, ko iš molėtiškių neatimsi – tai bendruomeniškumo bei puikaus ir jaukaus jų miesto stadiono. Na bet apžvalgininkui kažkodėl kužda nuojauta, kad šiemet, po kelių sezonų lentelės viduryje, molėtiškiai gali pagaliau tapti pretendentais į prizines vietas.

Gal dėl to, kad divizionas po pernai neteko trijų tikrai stiprių komandų, o kaip atrodys jas pakeitusios – pasakyti sunku, o gal dėl to, kad tiesiog molėtiškiai nuosekliu savo darbu pagaliau nusipelnė ir kažko apčiuopiamo, o ne tik komplimentų dėl aikštės. Na bet sezonas komandai neturėtų būti bent jau prastesnis nei pernai.

PILK (2022 m. 9 vieta C divizione)

Pastarieji keli sezonai PILKams tikrai nebuvo patys sėkmingiausi, tad nusileidimas į D grupę jiems gali tapti savotišku restarto tašku ir galimybe atsispirti ir vėl grįžti iš naujo.

Juolab, kad to restarto pradžia atrodo visai neprasta – „Vilnius 700“ taurėje burtai PILK į porą suvedė su A diviziono Ukmergės dubleriais ir ten PILK pralaimėjo tik vieno įvarčio skirtumu, tą vienintelį smūgį praleidę likus žaisti mažiau nei 10 minučių.

Tad jei tai bus kažkoks ženklas to, ką PILK šiemet gali pademonstruoti ilgame maratone, D grupėje jiems užsilikti turbūt neteks. Užsibūti čia turbūt nenori ir pati komanda, tad turbūt logiška prielaida, kad ir PILK kolektyvą matysime lenktynėse tarp aukščiausių vietų.

Problema (nauja komanda)

Na, komandos pavadinimas gal ir naujas, tačiau žaidėjai ar bent jau jų dalis – SFL bendruomenei matyti ir girdėti, anksčiau žaidę kitose ekipose. Nemaža dalis, būkime tikslūs, vienoje komandoje – Reaktyve. Dalis atskilusios komandos pakūrė savo kolektyvą, kuris startuos su atskiru savo vardu.

Vėlgi, kadangi didelė dalis žaidėjų žaidė Reaktyve, tai turbūt suponuoja, kad tai iš principo turėtų būti C diviziono antros pusės pajėgumo komanda, tačiau taip pat žinome, kad vienas ar du pajėgesni futbolininkai gali labai ženkliai pakeisti komandos veidą.

Pirmas sezonas naujoms komandoms gali būti labai sunkus – arba tu įsitvirtini ir judi į priekį (pernykštės Malankos pavyzdys) arba neįsitvirtini ir po metų vėl išnyksti į nežinią taip ir nepateisinęs kažkokių lūkesčių, jei tokių buvo (pernykštis FK Vilnius Spark Energy pavyzdys).

Galima tik palinkėti Problemai, kad problemų būtų tik jų varžovams aikštėje, kad nebūtų problemų susirinkime ir kad Problema SFL žemėlapyje įsitvirtinti pavyktų sėkmingai.

Reaktyvas (2022 m. 11 vieta C divizione)

Nors dalis buvusio Reaktyvo šiam sezonui ir tapo nauja diviziono Problema, tačiau kita dalis išliko. Dalis išliko, o dalis ir atvyko. Žvelgiant į komandos paraišką galima matyti, kad dalis komandos senbuvių komandoje lieka ir toliau, o jiems kompaniją palaikys ir nemažai naujo jaunimo, kurį komanda apšaudė praėjusiame žiemos turnyre.

Čia gal panašus į PILK komandos atvejis – laiką D divizione jie gali vertinti kaip galimybę persikrauti, tiek sudėties, tiek gal ir lūkesčių prasme, išsigryninti, kas jie yra kaip komanda ir toliau žiūrėti į priekį.

Jei komandos jaunimas sėkmingai integruosis didžiajame futbole – vieta lentelės viduryje turėtų būti itin pasiekiamas ekipos tikslas, o su didesne sėkme – gal ir favoritų reikalus pavyks pamaišyti. Vėlgi, viską šiek tiek aiškiau mums nupieš pirmi keli turai, po kurių ir matysime, apie ką yra tas šiemet iš pagrindų atsinaujinęs Reaktyvas.

Tirola B (2022 m. 8 vieta D divizione)

Dar viena dublerinė komanda, kurios pasirodymų kokybę nemažai nulems ir tai, kas ekipai atskirose rungtynėse padės iš pagrindinės klubo komandos.

Tiesa, šios komandos paraiškoje sezonui galima matyti vieną tikrai rimtą veidą – Nikolajų Misiuką, kuris savo įvarčiais yra baudęs ne vieną ir aukščiausių lygų vartininką. Žinoma, klausimas, kiek dažnai Nikolajus lankysis D diviziono rungtynėse, yra atviras, tačiau jei taip nutiks – tai bus ženkli paspirtis komandai.

Komanda dėl medalių šiemet veikiausiai nekovos, tačiau su savo lentynos varžovais pasikapoti gali ir neabejotinai tai darys.

Užgiris (nauja komanda)

Tai komanda, apie kurią kažką pasakyti yra velniškai sunku. Pirma, dėl to, kad tai – nauja komanda, antra – dėl to, kad 90 procentų žaidėjų yra pirmą kartą registruoti SFL pirmenybėse ir trečia – dėl to, kad komandos amžiaus vidurkis – vos 16,7 metų. Taip, skaitydami nesuklydote skaitydami, komandos amžiaus vidurkis net nesiekia pilnametystės.

Klausimų čia gali kilti daug ir įvairių – ar tas jaunatviškas entuziazmas nepaslops prasčiau sužaidus vieną ar du mačus paeiliui, ar jaunimui gerai seksis tvarkytis ir su biurokratiniais kylančiais iššūkiais ir ar komanda čia planuoja užsibūti daugiau nei vieną sezoną.

Jei taip – tada tikrai sveikintina iniciatyva, turint omenyje ir tai, kad žaidėjai yra jauni – laiko ir potencialo kilimui per divizionus čia tikrai netrūksta.

Tad vėlgi, belieka naujam kolektyvui palinkėti sėkmės, nenuleisti nosių po sunkesnių akimirkų, jei tokių bus ir patirti šiame SFL futbolo visas gražiausias įmanomas emocijas.

Vėtra (2022 m. 6 vieta D divizione)

Prieš porą metų po šiokios tokios priverstinės pertraukos į SFL grįžusi Rūdiškių komanda, atrodo, grįžo šiek tiek brandesnė, o tai atsispindi ir rezultatuose.

Susidaro požiūris, jog ekipa surinko kolektyvą, pagaliau norintį žaisti už komandą ir stabiliai rinktis į rungtynes, o kai yra susirinkimas – natūraliai išauga ir komandos potencialas imti taškus.

Pernai komanda tame pačiame D divizione užėmė 6 vietą, ne mažesnius lūkesčius kels ir šį kartą. Tai yra tarsi dar vienas bendruomenės klubas su vietiniais žaidėjais, tad jiems ir apdovanojimai veikiausiai nėra taip svarbu, kiek galimybė pasivaržyti tiesiog su kitomis komandomis.

Norisi komandai palinkėti dar vieno brandaus sezono ir kad po jo ekipa galėtų su pasitenkinimu įvertinti tai, ką jame pavyko pasiekti.

Na o dabar, žinoma, laikas keltis į nedėkingiausią apžvalgų dalį – spėjimus dėl galutinės diviziono lentelės. D divizionas įprastai yra sunkiausias spėjimams, na bet pabandyti juk galima. Tai ir pabandykime.

1.Baltoji Vokė 2. Užgiris 3. Molėtai 4. PILK 5. Problema  6. Reaktyvas 7. Vėtra 8. ADS Auto 9. Tirola B 10. Arpas.