SFL B divizionas: treneris iš A lygos bei Nemenčinės trylikamečiai Visos

Pradėjome būsimo sezono SFL divizionų apžvalgas. Jau turėjote galimybę susipažinti su A komandų grupe, o dabar atėjo laikas ir B divizionui.

B diviziono kovos startuos jau penktadienį Fanų stadione, kai turnyrą oficialiai atidarys intriguojanti Gariūnų ir Keteros akistata. Vieni – nusileidę iš A diviziono, kiti – pakilę iš C, tad įdomu, kam sezono startas bus sėkmingesnis.

Čempionate šiemet dalyvaus 10 komandų, tiesa, galima pasakyti, kad toks skaičius ekipų bus ir C bei D grupėse, o vienintelis A divizionas šiuo aspektu bus išskirtinis ir savyje turės 11 komandų.

Iš praėjusio sezono B divizione liko Granitas Senjorai, Imperialas, Katastrofa ir Navigatoriai Old Boys. Iš A diviziono sugrįš ten pabuvę Gariūnai, Euforija ir Nemenčinė, iš C pakilo Ketera bei Medžiai 2.

Bet vienas įdomiausių vardų lygoje bus Ozas. Ilgametis III lygos dalyvis praėjusio sezono eigoje pabiro, įnešė šiokios tokios sumaišties į visą čempionato sistemą, tačiau panašu, kad gerai pergalvojo dalykus ir savo sugrįžimą į didįjį mėgėjų futbolą pažymės startu B divizione.

Lyginant su praėjusiais metais, į aukštesnius divizionus išėjo Ataka, Anykščiai, Ukmergė B, Tėvynės Sąjunga ir Viltis B, žemyn iškrito Futboliukas, o Skaidiškės ir Vieni Vartai didžiajame furbole šiemet nestartuos.

Jei toks VV sprendimas buvo numatytinas ir per daug nenustebino, tai ilgamečio Skaidiškių kolektyvo SFL futbole kažkiek trūks. Tačiau tikimės, kad pertrauka ilgai neužtruks ir komanda sugrįš į didžiojo futbolo kovas.

O prieš sezono startą – tradicinis trumpas žvilgsnis į būsimus turnyro dalyvius ir gali galutinės lentelės spėjimai, kurie sezono finiše suteiks daug peno juokui.

Euforija-Tirola (2022 m. 12 vieta A divizione)

Į B grupės kovas Euforija grįš pakaupusi naudingos patirties aukštesniame lygmenyje. Nors pernai A divizione Euforija liko paskutinėje vietoje, tačiau vadinti sezoną tragišku ar kažkaip kitaip tirštinti spalvas komandos atžvilgiu nebūtų teisinga.

Apie tai kalba ir faktai – komanda sugebėjo atimti taškus iš visų trijų prizininkų. Prieš Granitą B ir Lentvarį buvo paimta po pergalę, tuo tarpu su Ave.Ko. pavyko pagriebti naudingą taškelį. Tad tai simbolizuoja, kad potencialo Euforija turi ir neabejotinai jį tikėsis pademonstruoti šiemet sugrįžus į B divizioną.

Ryškių permainų komandos sudėtyje nėra, tačiau tai gal ir nėra blogas dalykas – komandos branduolys ne vieną sezoną žaidžia kartu, jau turėjo galimybę praeiti šiltesnių ir šaltesnių akimirkų, tad šiemet neabejotinai sieks kautis dėl prizinių pozicijų ir šanso vėl išbandyti jėgas A divizione. Tačiau ar su tokiais planais sutiks kitos B diviziono ekipos – parodys tik laikas.

Medžiai 2 (2022 m. 2 vieta C divizione)

Praėjusiame sezone antroji Medžių komanda dalyvavo vienose įdomiausių titulo lenktynių, pastaraisiais metais matytų visoje SFL sistemoje. Žalieji visus metus žygiavo koja kojon su Keteros futbolininkais, o nugalėtojų vardų likimas sprendėsi auksinėse rungtynėse. Nors jose savo pranašumą ir įrodė Šalčininkėlių komanda, tačiau ir antra vieta Medžių 2 per daug turbūt neliūdina.

B grupėje komanda paskutinį kartą sustartavo 2021-aisiais, tačiau tas sustartavimas nebuvo sėkmingas – 11 vieta 12 komandų turnyre. Šiame sezone Medžiai 2 bus viena vyriausių lygos komandų (vidurkis – beveik 36 metai), tačiau galime neabejoti, jog kartas nuo karto pagal taisykles prisijungs kažkas ir iš pagrindinės klubo komandos, tad tai varžovų skautams įneš papildomo galvos skausmo dėliojant ir braižant pasirengimo planus.

Galbūt kovoje dėl prizinių pozicijų Medžių antroji komanda šiemet aktyviai ir nedalyvaus, tačiau pozicija lentelės viduryje ir išlikimas lygoje dar vienam sezonui turbūt rezultatas, tenkinantis komandą ir jos atstovus.

Gariūnai (2022 m. 7 vieta A divizione)

Dar viena šio sezono dalyvė, pernai B divizione nebuvusi – legendiniai Gariūnai. Čia jie sugrįžta po dviejų sezonų A divizione, kur kalnų gal ir nenuvertė, tačiau pastumdėliais tikrai nebuvo ir kovą rimtą davė visiems.

Visgi turbūt ir pati komanda kažkiek suprato, jog nebe dvidešimtmečiams legendiniams komandos žaidėjams, kurie, žinoma, savo laiku buvo topiniai profesionalai, A divizionas jau nebėra ta vieta, kur jie savo greičiais ar net sprendimų priėmimu galėtų ilgalaikėje distancijoje kautis dėl aukščiausių vietų, tad buvo nuspręsta vėl nusikelti laipteliu aukščiau.

Nors komanda gal ir deklaruoja, kad ne apdovanojimai ar prizinės vietos juos skatina žaisti, tačiau pasakykite jūs tai tokiems serijiniams laimėtojams, kaip Ramūnas Radavičius, Nerijus Radžius ar tas pats SFL prezidentas Mindaugas Kasperūnas. Gal jie ir nesužais visų sezono rungtynių, tačiau kai žais – varžovai gali neabejoti, kad žais su dideliu malonumu ir nenusiteikę jaunesniems kolegoms nieko atiduoti už dyką.

Granitas Senjorai (2022 m. 6 vieta B divizione)

Apie Granito Senjorus kasmet pasakyti kažką naujo yra vis sunkiau, nes tiesiog visi per gerai žino, ką iš šios komandos gaus sezono metu.

Turėtume gauti vieną ar dvi geras serijas, kurių metų Naujosios Vilnios komanda parinks normalų kiekį taškų, tačiau taip pat turėtume gauti ir tokių serijų, kurių metų komanda niekaip nesugebės tų taškų surinkti.

Komandos sudėtis ženkliai nesikeičia jau eilę metų, žaidėjai vieni kitus žino puikiai, tad iš esmės turbūt galime tikėtis dar vieno neblogo sezono, kurio metu komanda į prizines vietas gal ir nepretenduos (nors atskirais momentais galės atrodyti kitaip), tačiau ir dėl išlikimo per daug atkakliai kovoti nereikės, nes komandai kasmet tarsi rezervuota pozicija kažkur lentelės viduryje, tad nėra priežasčių manyti, kad kažkaip kitaip bus ir šiemet. Nors... ką gali žinoti?

Imperialas (2022 m. 10 vieta B divizione)

Panaši komanda į Granito Senjorus, iš kurios didele dalimi žinai, ką gausi, yra ir Imperialas. Komanda, kuri pastaraisiais metais, galima sakyti, buvo pergyvenusi rimtą persitvarkymą (prisiminkime, kad po sezono A divizione 2017-aisiais komanda kurį laiką ėjo žemyn ir 2020-aisiais startavo tik D grupėje), tačiau dabar atrodo kaip dar viena vidutiniška komanda, kuri kalnų gal ir nenuvers, tačiau taip pat neturės daug tokių akimirkų, kai į rungtynes vos susirinks startinis vienuoliktukas.

Imperiale pagrindas taip pat nesikeičia kelis pastaruosius metus, jį sudaro ketvirtoje dešimtyje esantys ilgamečiai SFL žaidėjai, kaip Eduard Grudinskij ar Darjuš Karpin, tačiau yra ir jaunimo, kuris komandoje taip pat randa savo vietą.

Visgi gal būtent didesnio jaunimo įsitraukimo, ypatingai atakoje, Imperialui reikės šiame sezone, jei komanda norės išvengti iškritimo į žemesnį divizioną. Tenesupyksta komanda ir jos sirgaliai, bet būtent Imperialas atrodo kaip vieni kandidatų, kuriuos kitais metais jau galime sutikti nebe B, o C divizione.

Katastrofa (2022 m. 9 vieta B divizione)

O štai komanda, iš kurios tu nežinai, ką gausi, tai yra Katastrofa. Kovidiniame 2020-ųjų sezone komanda užėmė trečią vietą ir gavo galimybę kilti aukštyn, tačiau nuo tada, susidaro įspūdis, komandos kreivė pamažu smunka.

Metai A divizione nesusiklostė, nesusiklostė ir sugrįžimas į B divizioną, kur tik per plauką buvo išvengta iškritimo į dar žemesnę lygą, o komandai visą laiką trūko stabilumo – komanda galėjo 1:6 nusileisti Granito Senjorams, tačiau jau po kelių turų 4:1 sutriuškinti vienus favoritų Anykščius. Patys komandos atstovai neretai kalba, kad esminis dalykas, kuris jiems kiša koją, yra susirinkimas.

Prieš šį sezoną rimtų permainų komandos sudėtyje nebuvo, įdomi tik viena nauja pavardė komandos paraiškoje – tai praeityje I ir II lygoje rungtyniavęs Edvinas Morinas, kuris komandai galės būti naudingas savo universalumu.

Taigi, žvelgiant į pirmą sakinį, galima pasikartoti – tikrai nežinome, ką Katastrofa šiemet parodys. Sėkmės atveju komanda turi potencialo pasikandžioti kovoje dėl prizinių vietų, tačiau lygiai taip pat realu, kad nutiks dar vienas slogus sezonas ir teks iš paskutiniųjų vėl saugoti savo vietą B lygoje.

Ketera (2022 m. 1 vieta C divizione)

Apžvalgininkui asmeniškai tai bus viena įdomiausių komandų stebėjimui šiame sezone ir turbūt dėl kelių priežasčių. Viena jų – futbolą mylintys ir gausiai savo komandą ypatingai namų rungtynėse palaikantys sirgaliai, kita – smagus miksas tarp vyresnių žaidėjų bei vietinio jaunimo, kuris puikiai integruojasi į vyrų futbolą ir muša įvarčius.

Trečia priežastis – treneris. Taip, ne viena SFL komanda turi trenerį, tačiau kiek iš tų komandų gali sakyti, kad jų treneris yra vis dar aktyvus aukščiausios Lietuvos futbolo A lygos žaidėjas? Būtent Ketera dar prieš keletą savaičių paskelbė, jog norinčius kviečia prisijungti į atviras treniruotes, kurioms vadovaus Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Felipe Brisola. Užmetame akį į komandos paraišką – taip, tas pats F. Brisola oficialiai nurodytas kaip komandos treneris. Vėlgi, galbūt ne visose komandos rungtynėse treneris sudalyvaus (visgi reikės dar ir „Riteriams“ A lygoje pagelbėti), tačiau vien tokios figūros turėjimas greta gali būti itin pozityvus impulsas.

Jei viskas komandoje susiklijuos smagiai ir pozityviai – Ketera B divizione užsibūti neturėtų ir tikrai yra realu kitais metais išvysti A grupėje. O tada gal jau ir treneris didesnį štabą susirinktų?

Navigatoriai Old Boys (2022 m. 5 vieta B divizione)

Dar vienas B divizioną gerai pažįstantis kolektyvas, kuris tiek pats žino savo varžovus, tiek apie kurį žino tie varžovai. Vienintelis dalykas, kuris kelią klausimus apžvalgininkui – na kada gi komanda pagaliau nusimes tą žodį „old“ iš savo pavadinimo... Komandoje – pora šešiolikmečių, dar keli futbolininkai vos pradėję trečią dešimtį...

Bet žinoma, jei komandoje tik tokios bėdos – bėdų iš esmės nėra. Pernai ekipa kurį laiką trynėsi aplink prizines vietas, tačiau galų gale liko penktoje vietoje. Kažko panašaus tikėtis turbūt galima ir šiemet – nervų patampymai favoritams, smagūs įvarčiai, tačiau galų gale, realu, pozicija kažkur lentelės viduryje (nors ir arčiau apdovanojimų zonos).

Nors jei komanda sezono metu rinksis rimtai, protingai naudosis galimybėmis skolintis pagrindinės komandos narius – kodėl nepabandžius pašturmuoti ir prizininkų pakylos?

Ozas (2022 m. ??)

Praėjusį sezoną, kaip ir minėjome, Ozas pradėjo tradiciškai III lygoje, tačiau vėliau pabyrėjo ir jau atrodė, kad legendinei Vilniaus regiono futbolo dinastijai atėjo galas.

Visgi neatėjo. Turėdama laiko komanda matyt suvokė, kad tokiam vardui negalima leisti tiesiog numirti ir buvo nuspręsta kolektyvą gaivinti. Gaivinamo kolektyvo paraiškoje – ne vienas labai ir labai gerai žinomas vardas – Marius Šoblinskas, Pavelas Smolkovas ar net legendinis Marius Stankevičius.

Apskritai, žiūrint į komandos paraišką, ji atrodo tikrai gausiai ir gražiai, tačiau lygiai taip pat ji atrodė ir praėjusiais sezonais, tačiau realus vaizdas rungtynėse atrodė kitoks. Visgi dabar situacija gali būti kitokia – komandą papildė ir keletas pabyrėjusio Vienų Vartų kolektyvo narių (Darius Borisas, Jaroslav Bžožovskij), reikalui esant gal padės ir keletas Tapyrų, tad gal su tokiomis bėdomis, kaip pernai, komanda nebesusidurs.

Visgi sunkiausia dalis šioje vietoje – prognozuoti ekipos poziciją. Pagal pavardes paraiškoje tai lengvai gali būti TOP 3 komanda, tačiau realų vaizdą parodys pirmi keli turai ir vaizdas, kurį matysime prie komandos šoninės linijos.

Nemenčinė-Hegvita (2022 m. 8 vieta A divizione)

Dar viena įdomi komanda būsimame B diviziono sezone – Nemenčinės atstovai. Pernai jie pasibandė A divizione, ten liko aštunti, tačiau turbūt per daug nusivylę neliko.

Įdomu užmesti akį į komandos paraišką sezonui, mat ten pilna įvairių kontrastų. Sudėtyje galime matyti ir beveik penkiasdešimtmetį pasiekusių futbolo veteranų, tačiau jų patirtį Nemenčinė atsveria jaunatvišku entuziazmu, kurį suteikia jaunoji komandos dalis.

Jei septyniolikmečiai ar aštuoniolikmečiai komandų sudėtyse nebėra kažkoks stebuklas, tai Nemenčinė eina dar vienu lygiu aukščiau ir į savo sudėtį įtraukė dar jaunesnius – 13-mečius – futbolininkus, kurių jų sudėtyje registruoti lygiai du. Tad ir komandos amžiaus vidurkis nusistovi ties labai padoria riba – kiek daugiau nei 27 metais.

Paskutinė patirtis B divizione Nemenčinei 2021-aisiais nušvito auksu, tad galima neabejoti, jog kažką panašaus pakartoti komanda bandys ir šiais metais.

Tad laikas eiti prie pačios nedėkingiausios apžvalgų dalies – spėjimų. Vėlgi, į jokius orakulų titulus nepretenduojame, tad sezono finiše į tai pažvelgsime su šypsena. Tad bandome.

1.Ketera, 2. Nemenčinė 3. Ozas 4. Navigatoriai Old Boys 5. Gariūnai 6. Katastrofa 7. Euforija 8. Granitas Senjorai 9. Medžiai 2 10. Imperialas.