Lyga 8x8: Kas gaus prizus - aišku, kokie medaliai kam - ne Visos

Antradienį Lygoje 8x8 sužaidus priešpaskutinį turą, paaiškėjo visi trys pirmenybių prizininkai. Tai Spartakas, VSG United ir Dvarčionys. Nepaaiškėjo tik, koks prizas kuriam klubui atiteks? Ir paaiškės tai dar ne greit. Jau po paskutinio turo, kai komandos, sužaidusios mažiau, žais nukeltąsias rungtynės. Vienos kurių – dviejų į auksą tebepretenduojančių lyderių Spartako ir VSG susitikimas.

Dvarčionims, kurie užima trečiąją vietą, yra nebepavejami žemesnėse pakopose įsikūrusiems varžovams ir dar galintiems viena vieta pakilti aukščiau, rungtyniauti antradienį neprisiėjo. Dar tris taškus jie užsirašė prieš kelias valandas prieš numatytą susitikimą su Bellatores, kai sužinojo, kad legendiniai nesugebės į jį susirinkti.

Beje, techninis rezultatas 3:0 Dvarčionių naudai – lygiai toks, kaip ir spalio pradžioje komandų sužaistų pirmųjų rungtynių ne techninis.

Po šio pralaimėjimo popieriuje Bellatores vieta tapo galutinai aiški. Lygos naujokai nei kils, nei kris ir baigs sezoną penkti.

O dauguma sužaistų rungtynių buvo atkaklios. Lengviau laimėjo tik Malanka. Nors tas lengviau pasireiškė tik antrą kėlinį. Pirmą S. T. Legendos buvo visai nenusiteikę baltarusiams nusileisti. Vis tik pavedė amžius. Vyresni Teros futbolininkai po pertraukos atrodė jau kiek pavargę, o Malankai dar ir puikiai ėjosi realizuoti savo susikurtas progas.

Tris tokias progas išnaudojo Fiodoras Klemiato.

Atkeršijusi varžovams už nemažą pralaimėjimą 0:6 per pirmąjį mačą, Malanka po šio turo užima 10-ąją vietą, bet turi galimybių ir per vieną vietą pakilti, ir nusileisti.

S. T. Legendos žengia aštunti, nukristi žemiau negali, užtat gali finišuoti ir šeštoje vietoje.

Spartakui rimčiau pasipriešino Miami Beach, ekipa, kuri prieš savaitę įsigudrino pralaimėti Dvarčionims net 1:14. Po tokio rezultatu 1:3 prieš čempionus – visai rimtas pasiekimas.

Kita vertus, spalio pradžioje Spartakui su Miami Beach ėjosi dar sunkiau. Tada raudonai balti laimėjo 2:1.

Miami šiuo metu užima šeštąją vietą, bet jiems dar reikia ją išlaikyti ir nenukristi laipteliu ar dviem žemiau.

VSG United išliko per dvieų taškų atstumą nuo čempionų, antrą kartą šiemet įveikę Flamingus. Dabar jau ne sausu santykiu 5:0, o rezultatu 6:4.

Pralaimėjimas Flamingus užfiksavo ketvirtoje nuo viršaus lentynoje, o visaginiečiai vis dar turi galimybių užkopti į pirmą poziciją. Taip pat - nuslysti į trečiąją.

Atkakliausi mačai vyko tarp turnyro lentelės apatinės pusės komandų. Nors septintoje vietoje žengiantį Partizaną Geležinį Vilką sunkoka tokiu vadinti. Po pergalės 2:1 prieš Pressą jis turi šansų dar ir pasilypėti į tą viršutinę pusę. Nors gali ir viena turnyro lentelės vieta smuktelti žemyn.

Beje, prieš keturias savaites autsaideris Presas sugebėjo Partizaną įveikti.

Žurnalistams dar liko trejos rungtynės. Kristi jiems jau nėra kur, užtat jie dar turi galimybių kilti iki pat dešimtosios pozicijos.

Kaip ir Vilkai Presui, Žaliai Balti atsirevanšavo Internacionalui. Mėnesio pradžioje pralaimėję tarptautinei komandai 2:3, dabar Žalgirio fanai įveikė ją 2:1. Nepaisant minimalaus skirtumo per abejas rungtynes, laimėtojai turėjo nemažą žaidimo pranašumą. Tik štai visą šio antradienio mačą puolę varžovų vartus ir jiems leidę surengti vos vieną-kitą ataką, vyrukai dryžuotais marškinėliais lemiamą įvartį įmušė rungtynėms jau gerokai priartėjus prie pabaigos.

Dabar Žaliai Balti yra devinti, Internacionalas – vienuoliktas. Pastaroji ekipa dar turi šansų ir viena vieta pakilti ir nukristi, Žalgirio gerbėjai – išsilaikyti devintojoje vietoje ar nusmukti į dešimtąją.

Rezultatai

Malanka – S. T. Legendos 5:1, Žaliai Balti – Internacionalas 2:1, VSG United – Flamingai 6:4, Miami Beach – Spartakas 1:3, Pressas – Partizanas Geležinis Vilkas 1:2, Bellatores – Dvarčionys 0:3 (techninis).

Citatos

Fiodoras Klemiato (Malanka): „Puikiai sužaidė gynėjai. Mūsų komanda – jaunesnė, nei varžovų. Tai supratome antrą kėlinį. Įsitraukė mūsų gynėjukai, ėmė žaisti šiek tiek kiečiau ir varžovų komanda ėmė klupti. Priekyje sumušėme visas savo progas. O pirmą kėlinį tikrai turėjom problemų. Labai sunku mums buvo. Tada per pertrauką nutarėme, kad reikia žaisti kiečiau prie savo vartų, supratome, kad esame jaunesni ir galime išnaudoti tai.

Pradėjome sezoną ne kaip – pirmą ratą nelaimėjome nė vienų rungtynių. Antram ratui atnaujinome sudėtį, persikrovėme ir startavome su naujais troškimais. Ir dabar laimėsime kiekvienas rungtynes.“

Artėjantį antradienį, lapkričio 7 d. paskutiniame ture susitiks: Spartakas – Partizanas Geležinis Vilkas, Internacionalas – Pressas, Flamingai – Malanka, S. T. Legendos – Žaliai Balti, Dvarčionys – VSG United ir Miami Beach – Bellatores.