Lyga 8x8: Flamingų Fair Play Visos

Lygos 8x8 turnyro lentelės viršūnėje – pasikeitimai: prieš aštuntąjį turą pirmavę Flamingai paslydo rungtynėse su Žaliai Baltais (2:2) ir juos aplenkė Spartakas.

Dabar turnyro lentelės viršuje didžiojo ketverto komandos yra išsirikiavusios vieno taško atstumu viena nuo kitos. Pirmas – Spartakas, antri – Flamingai, trečia – VSG United, ketvirti – Dvarčionys.

Tik va kas ne į naudą violetiniams, kad Flamingai yra sužaidę rungtynėmis daugiau, nei jų konkurentai. Ir Spartakas, ir VSG United, ir Dvarčionys savo taškus susirinko per septynerias žaistas rungtynes, Flamingai – per aštuonerias.

Flamingai du kartus pirmavo prieš lygos vidutiniokus, tie du kartus lygino. Paskutinį kartą – likus žaisti gal vienai minutei. Atrodė, kad vėl sugrįžo gegužės pabaiga, kai paskutinę rungtynių minutę per rungtynes su Flamingais lygino ir Spartakas ir Dvarčionys. Tiesa, birželį violetiniams vyrukams pavyko įveikti Miami Beach, o liepą – še tau vėl tas pats...

Bet negali pasakyti, kad Flamingai šiame mače turėjo pranašumą. Taip, kamuolį jie turėjo dažniau negu varžovai, bet susikurtomis progomis Žaliai Baltų tikrai nelenkė. Tiesiog buvo lygus mačas, kuris ir  pasibaigė lygiosiomis.

Ir per šį mačą įvyko nekasdienis įvykis. Per Flamingų ataką kamuolys nuo vieno jų kojos nuriedėjo už vartų linijos. Teisėjas parodė į kampinį. Bet Flamingų futbolininkas pats teisėjui prisipažino, kad kamuolys aikštę paliko nuo jo. Teisėjas sprendimą pakeitė, o Flamingai susilaukė varžovų plojimų. Manau, galėtų Lyga kokį Fair Play prizą tam vyrukui įsteigt.

„Todėl, kad Dvarčionys pasiūlė dėžę gaivinančių už atimtus taškus“, – atsakė Žaliai Baltų gynėjas Haroldas Tamulynas, paklaustas, kaip čia taip vidutiniokai pajėgė niekuo nenusileist lyderiams?

Nežinau ar Dvarčionys ką nors žadėjo Bellatores, bet tie irgi pabandė pasipriešint anųjų varžovams – Spartakui. Pasisekė jiems ne taip gerai, kaip Žaliai Baltiems, bet galingiems priešininkams jie nusileido tik vienu įvarčiu – 2:3. Tiesa, lyderiai šiuo atveju rungtynes kontroliavo rimčiau nei Flamingai savąsias - varžovų arčiau dviejų įvarčių skirtumo vis stengėsi neprisileisti.

Patys Dvarčionys sutriuškino Malanką 9:1. Na šiaip jie dažnai mėgsta primušti autsaideriams ar vidutiniokams daug įvarčių.

VSG United irgi daug vargo su Miami Beach neturėjo. Pastaroji komanda po puikaus starto patiria antrą pralaimėjimą paeiliui. Nes antrą sykį žaidžia su varžovais iš lyderių ketverto.

Visagino ekipai tris įvarčius pelnė Arnas Levonauskas.

Jokių netikėtumų nenutiko ir dvejose likusiose rungtynėse. S.T. Legendos 4:0 nugalėjo Pressą, o Partizanas Geležinis Vilkas 6:2 – Internacionalą. Per pastarąjį mačą Matas Gudaitis pasižymėjo tris kartus.

Komandoms sužaidus po 7-8 rungtynes be pralaimėjimų žengia trys ekipos: Flamingai, Spartakas ir VSG United. Internacionalas nėra iškovojęs nė vienos pergalės, o Malanka neturi ne tik pergalės, bet ir nė vieno taško.

Rezultatyviausiųjų sąraše pirmauja VSG United snaiperis Romualdas Velkis, šį turą įmušęs vieną, o viso – 13 įvarčių.

Rezultatai

Bellatores – Spartakas 2:3, Malanka – Dvarčionys 1:9, Pressas – S.T. Legendos 0:4, Miami Beach – VSG United 1:6, Partizanas Geležinis Vilkas – Internacionalas 6:2, Žaliai Balti – Flamingai 2:2.

Citatos

Robertas Striaupis (Bellatores): „Spartakas parodė, kad tikrai verti savo užimamos pozicijos. Pirmą kėlinuką mus skaudžiai pagavo ant klaidų ir jis baigėsi 0:2. Antrą kėlinį pradėjom kiek galima spausti ir pirmą įvartį įmušėm sąlyginai greitai. Pavyko ir toliau išlaikyti žaidimo tempą, bet jie vėl mus nubaudė – 1:3. Tik pačioje pabaigoje sušvelninome ir teko tenkintis rezultatu 2:3. Žaidimas buvo labai geras, labai kokybiškas iš abiejų pusių, daug atakų. Geras, atviras žaidimas.

Kad pralaimėjom – liūdna, bet kadangi mes patys jau esame nemažai patyrę, tai sureagavome ramiai ir šaltai – labiau tenkinomės tokiu rezultatu nei sielvartavom dėl pralaimėjimo. Lauksime antro rato ir revanšo rungtynių.“

Nicolo Busollo (Internacionalas): „Pirmiausia reikia pasakyti, kad Partizanas nusipelnė pergalės. Galima sakyti, kad pirmą kėlinį, kuris baigėsi 1:2, buvo gana atkakli kova ir abi pusės turėjo progų. Sakyčiau, kad antrą kėlinį geresnės mūsų varžovų fizinės kondicijos bei tas faktas, kad mūsų komanda išsibalansavo, bandydama išlyginti, leido trims Partizano puolėjams susirasti erdvės, kad mums pakenktų dažnai net turėdami kiekio pranašumą: 3 prieš 2 ar 3 prieš 1.

Nuoširdžiai tikiu, kad žaidžiant ramiau ir protingiau, žaidimą buvo galima pakreipti kitaip. Mums tai bus gera pamoka, o varžovams - sveikinimai.

Mes tikrai žinojome, kad Lyga 8x8 gali būti gana sudėtinga mums dėl kelių priežasčių (amžiaus vidurkis, žaidėjų galimybės vasaros metu, naujų žaidėjų integracija ir pan.)

Mums svarbiausia - naujų žaidėjų integracija, bendros futbolo linijos atradimas (turėdami žaidėjų praktiškai iš visų žemynų, nepriklausomai nuo jų individualaus žaidimo lygio, mes visi skirtingai suprantame futbolą ir tai matosi aikštėje), komandos dvasios kūrimas, savo ribų suvokimas, tobulėjimas ir geras laikas.

Mes dar tebesirungiame šiose varžybose ir kadangi niekas nenori būti paskutinis, mes pasistengsime padaryti viską, kad pagerintume savo rezultatus ir tuo pačiu žaidimą.“