Įmonių Lyga: Naujokai Girtekai parodė dantukus Visos

Trečiadienį buvo sužaistas penktasis įmonių Lygos turas.

Jo rezultatai nepasižymėjo dideliais įvarčių skirtumais, kaip kad Įmonių Lygoje būna neretai. Dauguma jo rungtynių buvo išties atkaklios.

Net Girtekai Logistics mačas nebuvo rožėmis klotas. Taip, Girteka laimėjo, bet jokiu būdu ne tiek, kiek mes pripratę. Naujokus TG LAB Girteka įveikė vos vienu įvarčiu – silpniausias pernai metų čempionų rezultatas šiemet. Net pagrindiniam savo Įmonių Lygos konkurentui – Danske Bank, logistai buvo uždėję įtikinamu 6:3. Kiti jos rezultatai buvo triuškinantys priešininkus.

Girteka įmušė pirma, TG LAB išlygino. Bet ilgai rezultatas lygus nesilaikė, favoritai vėl išsiveržė į priekį. Bet ir tiek. Kiek po to beatakavo, neįmušė. Ir įtampa išliko iki mačo pabaigos, nes kodėl gi TG LAB nepabandžius sulyginti?

Tai buvo ketvirta Girteka Logistics pergalė iš keturių galimų.

Bet turbūt įdomiausios buvo Teltonikos ir Tesonet rungtynės. Kova buvo atkakli ir permaininga, bet vis dėl to jautėsi šioks toks Teltonikos pranašumas. Antrą kėlinį ji du kartus veržėsi į priekį ir kartą Tesonet nepavyko išlyginti. Nors, teisybės dėlei, galimybių turėjo. O bene geriausią – pačioje rungtynių pabaigoje. Bet du įvarčius įmušęs Gediminas Sinkevičius trečią kartą komandai pagelbėti nesugebėjo.

Gan galingai šiemet atrodančiai Teltonikai tai tebuvo antroji pergalė per ketverias jos žaistas rungtynes. Kita vertus, pralaimėjimus ši komanda patyrė nuo dviejų Lygos favoritų: Girtekos ir Danske Bank.

Tesonet, po puikaus starto, kai nugalėjo tris pirmuosius varžovus, patyrė antrą nesėkmę paeiliui. Prieš tai juos 7:1 sutriuškino Girteka.

Tačiau po rungtynių su Teltonika Tesonet puolėjas Deividas Armonas kalbėjo, kad mažiau apmaudu pralaimėti 1:7, negu taip, kaip dabar.

Swedbank 5:3 nugalėjo Guidehouse. Čia lygos senbuviai kaip išsiveržė į priekį, tai ir pirmavo visą laiką. Guidehouse jiems toli pabėgti neleido, bet ir patys nepavijo.

Įtikinamiausią pergalę iškovojo LT Advokatūra, 6:2 susitvarkiusi su Payswix. Panašu, kad pastaroji ekipa yra silpniausia Lygoje. Kol kas Payswix nėra surinkę nė vieno taško per penkerias žaistas rungtynes.

Advokatūros saugas Gintautas Šteinas per rungtynes įmušė tris įvarčius. O rezultatyviausiųjų rikiuotėje pirmauja Daumantas Žukauskas iš TG LAB. Šį turą pasižymėti jam nepavyko, bet bendrai jis yra įmušęs 9 įvarčius.

Rezultatai

Guidehouse – Swedbank 3:5, Teltonika – Tesonet 3:2, Girteka Logistics – TG LAB 2:1, Payswix – LT Advokatūra 2:6.

Citatos

Deividas Armonas (Tesonet): „Tikrai apmaudu. Šitos rungtynės buvo apmaudesnės nei pralaimėjimas Girtekai. Beje, tas pralaimėjimas gal kažkiek paveikė ir šią mūsų nesėkmę. Taip, mes žinojom, kad Girteka yra praeitų metų čempionai, bet vis tiek stengėmės.

O į šias rungtynes susirinkom šiek tiek silpnesne sudėtimi. Galbūt trijų pagrindinių žaidėjų, kurie galėjo keistis su žaidusiais čia, deja, nebuvo.

Turėjom šansų, kurių neišnaudojom. Ir tą paskutinę progą, kurios nerealizavo mūsų šių rungtynių lyderis. Padarėm labai daug mažų klaidų, netikslių perdavimų. Ir judėjom aikštėje labai neprotingai.

Varžovai buvo tikrai geresni. Ir geresni pagrinde tuo, kad jie labiau norėjo laimėti rungtynes.“

Tomas Delnickas (Swedbank): „Buvo nelengva. Mūsų komanda yra pasilpnėjusi – esam dar labiau pasenę ir paskui jaunimą bėgioti yra sunku.

Varžovai – nauja komanda, kuriai dar trūksta patirties, bet kovoja gerai ir garbingai. Jei vertinčiau naujokus, tai vis dėl to manau, kad TG LAB – rimtesnė komanda, turinti daugiau potencialo. Kad ir pralaimėjo Guidehouse. Bet matosi, kad ketvertukas bus iš senų komandų, o naujokai bandys gauti patirties.

Mes tikrai nesam favoritai tapti prizininkais. Bet pakovoti dėl prizinių vietų bandysim.“

Vaidotas Kazlauskas (TG LAB): „Kalbant apie rungtynes su Girteka, jausmai, atrodo, dvejopi. Žaidėm prieš daug geresnę komandą nei aną savaitę, bet ir patys sužaidėm tikrai geriau. Ramiai stojom nuo gynybos ir bandėm, turėdami šansus, kabintis priekyje. Sekėsi neblogai, nors žaidybinės persvaros ir neturėjom (o ar kažkas prieš Girteką ją išvis turi?), bet planas veikė neblogai. Pirmi praleidome, pavyko išlyginti, bet gaila, kad po penketo minučių gavome antrą ir, kaip parodė tolimesni įvykiai, paskutinį įvartį.

Kai esi ryškus vadinamasis „underdogas“, prieš tokias favoritų komandas svarbu nueiti iki paskutinių penkių minučių dar turint realų šansą, nes tada jau gali nutikti bet kas. Girteka, aišku, stengėsi tų šansų mums nesuteikti ir antrame kėlinyje, bandydami uždaryti rungtynes, lipo normaliai, bet tai pablokavome smūgių, tai ir man pačiam kažką pavyko atmušti. O pačioje pabaigoje dar ir patys turėjome šanselių palyginti ir pagriebti tašką, gaila, nepavyko.

Vėlgi, puikiai žinome savo stiprybes ir silpnybes, trečiadienį pagal tai paremtas planas veikė neblogai. Pamažu apsiprantame su šituo nauju mums turnyru, matome, kad galime žaisti iš esmės su visais, tad su laiku viliamės ir taškų parinkti daugiau.“

Anonsas

Kitą turą laukia lyderių dvikova: Girteka Logistics rungsis su antrą vietą turnyro lentelėje šiuo metu užimančiu Swedbank. Ir nors Swedbank futbolininkai ir patys, turbūt, neypač tiki, kad iki sezono galo jiems pavyks iš tos vietos nenukristi, vis vien šias rungtynes reikėtų vadinti turo maču.

Be šios dvikovos birželio 7 d. 20.10 val. Fanų stadione susitiks: TG LAB – Teltonika, Payswix – Guidehouse ir Danske Bank – LT Advokatūra.