Įmonių Lyga: Danske ambicijoms - naujokų smūgis Visos

Sužaistas aštuntasis Įmonių Lygos turas. Ir vyko jis labai įdomiai. Atkalios kovos per jį netrūko, o ir netikėtų rezultatų buvo. Ir ne vienas.

Užtikrintai savo varžovus įveikė tik viena komanda – pernai metų čempionė, šių metų turnyro lyderė Girteka Logistics.

Girteka savo varžovams net neleido pamąstyti apie pergalę. Anei įvarčio įmušti. Laimėjo sausai 7:0 ir dar labiau atsiplėšė nuo persekiotojų.

Tiesa, tie persekiotojai – sąlyginis pavadinimas. Vis dėl to labai sunku būtų tikėtis, jog kas nors pajėgs Girteką pavyti. Na taip, galite sakyti, kad logistai pastovų savo pastarųjų laikų konkurentą Danske Bank lenkia tik šešiais taškais ir dar visko gali būti. Galėtų būti. Jei Girtekos Logistics žaidžiamas futbolas nebūtų aiškiai pranašesnis. Ir už Danske Bank ir dar labiau – už kitų Įmonių Lygos komandų žaidimą.

Aš net lažintis išdrįsčiau. Ir ne vien iš to, jog Girteka taps čempione, bet ir iš to, kad jokios intrigos kovoje dėl aukso nebus. Girteka jį laimės lengvai ir užtikrintai.

Tris įvarčius per rungtynes su Guidehouse Girtekai pelnė Darius Olechnovičius.

Danske iki šio turo irgi buvo laimėjusi prieš visus varžovus, išskyrus jį lenkiančią Girteką. Bet tos pergalės bankininkams eidavo ne taip paprastai kaip pastarajai. Ir tikrai atrodė, kad anksčiau ar vėliau Danske Bank suklups lygioje vietoje. Tokia lygia vieta tapo lygos naujokai TG LAB.

Danske įmušė pirmi, bet po to netikėtai ėmė mušti debiutantai. Ir tolti nuo varžovų. Vis tik iki rungtynių pabaigos vien tolti jiems nepavyko ir Danske Bank sušvelnino rezultatą. Bet tik sušvelnino, TG LAB laimėjo 6:5 ir tai buvo jeigu ne sensacija, tai bent jau gan nemažas netikėtumas.

Tris įvarčius bankininkams pelnė Vydmantas Kuzmickas.

Dar vieną nemažą netikėtumą pavyko sukurti Payswix. Vedami tiesiog šauniai žaidusio Stanley Chinonso Uzoigwe. Pastarasis pasižymėjo net šešis kartus, o jo komanda laimėjo prieš Teltoniką 7:5.

Tiesa, šio rezultato perkūnu iš giedro dangaus vadinti negali. Payswix - jau ne tie vaikinukai, kuriuos muša, kas netingi, kaip buvo pernai. O Teltonikos dangus – ne toks ir giedras, debesų jame pasitaiko ne vienas ir ne du. Nors teisybės dėlei reikia pripažinti, kad žemiau už save turnyro lentelėje stovėjusias komandas, Teltonika iki šiol visada įveikdavo.

Virš Tesonet dangus apniukęs jau toli gražu nebe pirmą savaitę. Ši komanda Įmonių Lygą pradėjo trimis pergalėmis. Bet po to pavarė dar ilgesnę pralaimėjimų seriją. Mačas su LT Advokatūra, buvo ketvirtas paeiliui, kurį Tesonet pralošė. Kaip jau Tesonetams įprasta - atkaklioje kovoje. 4:6.

Nes Tesonet dažnai duodą kovą potencialiai stipresniems varžovams. Ir šitos rungtynės buvo ne išimtis. Bet taškų nuo to Tesonet sąskaitoje nepadaugėjo.

Tris įvarčius advokatų komandai pelnė Kęstutis Platūkis.

Tai tiek šiam kartui. Iki pirmojo rato pabaigos liko vienas turas. O po jo bus galima paanalizuoti komandų nueitą kelią šiek tiek daugiau.

Rezultatyviausiųjų sąraše K. Platūkis aplenkė Danske Bank snaiperį Roką Slivinską. Pirmasis dabar yra įmušęs 17, antrasis – 15 įvarčių.

Rezultatai

Guidehouse – Girteka Logistics 0:7, Payswix – Teltonika 7:5, Tesonet – LT Advokatūra 4:6, TG LAB – Danske Bank 6:5.

Citatos

Vaidotas Kazlauskas (TG LAB): „Iš tikro prieš šitas rungtynes pasipildėm pora žaidėjų, kurie įnešė šiek tiek kokybės, o vieno iš jų kokybė atsispindėjo ir tiesiogiai – įvartis ir uždirbtas baudinys.

Šiaip, pirmi praleidome, bet gana greitai išlyginom, persvėrėm ir visą laiką turėjom 1-2 įvarčių persvarą. Antram kėliny buvom pabėgę ir 6:3, bet pabaigoj kiek užsnūdom, nustojom žaisti ir porą gavome, bet vis tiek pergalė – šituo atveju pelnyta.

Tenkino ir pats žaidimas – kamuolys judėjo protingai, išnaudojom turėtas stiprybes, žaidimą 1x1, o antrame kėlinyje turėjome ir dar ne vieną šansą, tik kad Danske vartininkas ėmė viską.

Sparnai ir mintys apie prizines vietas gali kilti kiek nori, bet pirmam sezonui tikslai ženkliai nesikeičia – norim pakovoti dėl pirmo penketuko, o apie prizines vietas, jei išlaikysim visą pagrindą, galėsim bandyti pasvajoti kitais metais.“

Anonsas

Trečiadienį, birželio 28 susitiks: Teltonika – Guidehouse, Girteka Logistics – LT Advokatūra, Danske Bank – Swedbank ir Tesonet – TG LAB.