Įmonių Lyga: Auksas - Girtekai, sidabras - Danske Visos

Įmonių Lygoje likus sužaisti vieną pilną turą ir dar trejas atkeltas rungtynes (komandoms liko po 1-3 mačus), paaiškėjo čempionai ir antrosios vietos savininkai.

11:3 sutriuškinusi Guidehouse, nebepavejama tapo Girtekos Liogistics ekipa. Su kuo ir sveikinu komandą, buvusią šiemet Įmonių Lygoje neginčijamai stipriausia.

Girteka pakartojo pernykštį pasiekimą, tik šį sykį – kur kas užtikrinčiau, nei 2022-asiais.  Laimėjo 13 iš 14 žaistų rungtynių ir nusileido varžovams tik vieną kartą (birželį LT Advokatūrai). Ne vieną mačą Girteka mušė į varžovų vartus dviženklį įvarčių skaičių, o bendrai įmušė daugiau nei bet kas kitas - 95 įvarčius, o praleido mažiau nei bet kas kitas - 24.

Per rungtynes su Guidehouse rezultatyviausias Girtekos Logistics futbolininkas Ernestas Komarovas pasižymėjo penkis sykius.

Tiesa, antrą vietą šiemet užėmęs Danske Bank šį turą irgi neatsiliko, sudorojo Payswix 13:6. Po šešis įvarčius šiame mače pelnė Rokas Slivinskas (nugalėtojams) ir Stanley Chinonso Uzoigwe (įmušė visus Payswix įvarčius).

R. Slivinskas (28 įvarčiai), E. Komarovas (26) ir A. C. Uzoigwe (23) ir užima tris pirmąsias vietas lygos snaiperių sąraše.

LT Advokatūra taškais dar gali pavyti Danske, bet antros vietos užimti – niekaip. Nes abi šių komandų tarpusavio rungtynes laimėjo Danske Bank.

Todėl sveikinu ir šią ekipą su sidabru.

Nors kažin ar Danske Bank sveikinti su antra nėra tas pats, kaip Žalgirį su tuo pat pasiekimu A lygoje... Vargu ar prieš sezoną jie būtų sutikę su tokiu pasiekimu, vis tik pastaraisiais laikais Danske Bank visada kovodavo būtent dėl aukščiausios vietos. Ir tikrai ne visada nesėkmingai.

Kas laimės trečią prizą dar nėra aišku. Nors LT Advokatūra žengė labai platų žingsnį link jo, įveikusi savo varžovą Swedbank tarpusavio dvikovoje. Dabar advokatai lenkia bankininkus dviem taškais ir turi atsargoje dar tris nesužaistus mačus. Tuo tarpu Swedbank – vieną.

Labai atkaklios rungtynės vyko tarp turnyro apačios ekipų. TG LAB per susitikimą su Tesonet buvo išsiveržę pirmauti 3:0, bet su laiku varžovai rezultatą sulygino – 4:4. Antrą kėlinį vyko nervų karas, kurį laimėjo lemiamą įvartį įmušę ir turnyro lentelėje Tesonet aplenkę TG LAB vyrukai.

Rezultatai

Girteka Logistics – Guidehouse 11:3, Payswix – Danske Bank 6:13, TG LAB – Tesonet 5:4, Swedbank – LT Advokatūra 1:4.

Citatos

Vaidotas Kazlauskas (TG LAB): „Tokiu oru, per liūtį, kažkokio kokybiško futbolo nebuvo nė pas vieną pusę, nors žvelgiant į pozicijas lentelėje – turbūt nelabai jo būtų ir kitokiu oru. Šiaip gana anksti pabėgome 3:0, jie artėjo iki 3:2, vėl įmušėme, tada antro kėlinio pradžioje varžovai sulygino iki 4:4 ir matėsi, kad nei vieniems, nei kitiems tos lygiosios iš principo nelabai tinka. Smagu, kad labiau tą netikimą pademonstravome mes ir prieš pabaigą įmušėme penktą.

Žinoma, smagu nebaigti paskutiniems (jei Tesonet nebepateiks kažkokių tai staigmenų), bet tas pasiekimas labiau toks simbolinis. Tos vietos nebuvo pagrindinis akcentas sezone, tai ir didelio apmaudo nėra. Apmaudas gal labiau dėl to, kiek lygių rungtynių paleidome blogai sužaidę atskiras atkarpas. Bet patirtis įdomi, to paneigti negalime.“

Gintautas Šteinas (LT Advokatūra): “Rungtynės su Swedbank, kaip visuomet, buvo atkaklios, tačiau techniškos ir korektiškos. Kažkiek didesnį pranašumą turėjom mes, bet kova buvo apyligė.

Šis mačas mums svarbus kaip ir visi kiti – visąlaik stengiamės laimėti, nesvarbu prieš ką.

Mūsų susirinkimas nekoreliuoja su rungtynių svarbumu, renkamės stabiliai prastai. Šis kartas buvo gal kiek išimtinis, nes turėjom net du keitimus.”

Anonsas

Kitą savaitę Įmonių Lygos mačai bus žaidžiami ne trečiadienį, kaip yra įprasta, o pirmadienį (dėl Vėlinių). Vyks tik du susitikimai. 20.10 Guidehouse susitiks su Danske Bank, o LT Advokatūra – su Payswix.