Futsal I lyga: kiek truks Spartako ir TECH pergalingos lenktynės Visos

„Vilnius TECH Sportas“ nuotrauka

 

Šimtaprocentiniu efektyvumu varžovus VRFS salės futbolo I lygoje toliau lupa Spartako ir Vilnius TECH komandos. Abi jos laimėjo po 4 žaistas rungtynes.

Jei lyderiai laimės ketvirtadienio savo mačus (Spartakas prieš Aktą, o TECH prieš VDA), naujuosius pasitiks dvivaldystėje ir dar labiau užaštrins intrigą prieš artėjantį tarpusavio susidūrimą.

Lyderių suklupimų laukia Aktas bei Setaltas ir tik VDA Futsal iki šiol neatskleistas potencialas favoritų grupei vis dar leidžia naudoti sąvoką Top 5.

 

Savaitės tema: „Rombas“ – ne šitos lygos „žaidėjas“

Genialumas slypi paprastume. Sena kaip futsalas patarlė. O dažnai mėginant „mandravoti“ tenka pergudrauti save.

Čia kalba eina apie Vilniaus kolegijos komandos žaidimą ir taktiką. Pradėjo jie sezoną daug žadančia pergale 4:2 prieš Bekentą. Po to buvo lygiosios su Nemenčine ir trys pralaimėjimai iš eilės.

Du ankstesni pralaimėjimai buvo vienas už kitą baisesni – 2:10 nuo Akto ir 1:11 nuo Spartako.

„Problemų priežastis – mūsų pamėginta žaidimo schema „rombas“. Prie jos visai kitoks išsidėstymas ir kitokia koncentracija. Pamėginome, net buvo sunku adaptuotis. Daugybė klaidų, nesužiūrėtų, paleistų varžovų ir jie už tai mus baudė krūva įvarčių“, – pripažino Vilniaus kolegijos treneris Deivydas Venckus.

Tai ne pirma mūsų lygos komanda, išbandžiusi „rombą“, bet pripažinusi, kad jis neprigijo.

Pripažino ir D. Venckus: „Reikia laiko ir šlifavimo, tokį išsidėstymą būtina atidirbti, o poros rungtynių nepakanka.“

Per paskutines rungtynes su VDA Vilniaus kolegija visus rombus ir šmombus metė lauk, grįžo prie klasikinio futsalo. Rezultatas – 4:5 – neigiamas, tačiau žaidimas buvo daug pozityvesnis.

VDA Futsal žaidėjai patys pripažino, kad rungtyniavo pilkai ir šabloniškai, vengdami klaidų, o tai ir jų varžovų nuopelnas, kurie tą vakarą spinduliavo didesniu noru bei kovingumu.

„Mes kontroliavome rungtynes didžiąją jų laiko dalį, – neabejojo D. Venckus. – Antrame kėlinyje pirmavome 3:2 ir viskas buvo mūsų rankose. Bet praleidome išlyginamąjį, po to – du keistus įvarčius per dvi minutes. Vieną įsimušėme į savo vartus, kitą po rikošeto. Daug momentų, štangų, bet šį kartą fortūna mums nebuvo palanki.“

Nesėkmingai paeksperimentavusi, po dviejų triuškinamų pralaimėjimų Vilniaus kolegijos komanda suvaldė padėtį ir po šventinių atostogų tikisi kibti į taškų medžioklę.

„Pradžia mums buvo apgaulinga. Kai apsilošėme Bekentą, buvome vos ne euforijoje. Atrodė, galėsime kovoti su visais. Bet pasirodo, dabartinis Bekentas irgi stipriai buksuoja. Susitikome su futsalo asais Aktu ir Spartaku, pridarėme krūvą klaidų ir jie parodė mums mūsų vietą, – Vilniaus kolegijos sugrįžimą į futsalo I lygą apibendrino D. Venckus. – Susižaidimas gerėja, bet trūksta daugiau bendrų treniruočių, rungtynių. Tai jauna komanda, jai reikia įpratimo salėje, nors vaizdas nuteikia vis geriau. Aš manau, kad dabar jau pavyks išvengti tokių pralaimėjimų 1:11 ar 2:10.“

 

Turo pozityvas: Vilnius TECH

4/4. Vilnius TECH komandos kraityje – keturios pergalės iš eilės. Visos dominuojant, visose rungtynėse išlaikant varžovus pagarbiu atstumu nuo savęs.

Praėjusiame ture TECH savo salę šeimininkų teisėms laikinai perleido Bekentui, bet suprantama, dominavo patys. Jiems padėjo du greiti įvarčiai, o šioje komandoje meistriškumo pakankamai, kad po tokios pradžios sugebėtų nepaleisti rungtynių.

Todėl TECH pergalė 4:1 buvo logiška ir pelnyta:

„Tiesa sakant, nei mes, bei Bekento komanda nerodė kažkokio įspūdingo ar gero žaidimo. Mums padėjo, kad turėjome daugiau atsarginių žaidėjų. Galėjome dažnai rotuoti ir palaikyti tempą, – rungtynes komentavo Vilnius TECH komandos vadovas Salvijus Barevičius. – Tikrai ne pačios geriausios mūsų šio sezono rungtynės, bet turimos kokybės užteko pergalei pasiekti.“

Bekentas lieka su vienu taškeliu, bet Salvijus atidavė pagarbą šiems varžovams: „Jie geresni, nei rodo lentelė. Yra keli žaidėjai, kurių meistriškumas labai pastebimas. Simonas Sabonis kaip visada vartus saugo patikimai, jį labai sunku pramušti. Arturas Skuratovičius irgi solidus, bet man labiausiai išsiskiria Arsenijus Buinickis. Jis turbūt visas rungtynes sužaidė be keitimų ir nuovargis jautėsi. Nepaisant to, atrodė kaip meistras, nes žino, kur būti aikštėje, kur atsistoti, labai gerai skaito žaidimą.“

Dabar technikų laukia rimtas jėgų patikrinimas rungtynėse su VDA. Praėjusio sezono pradžioje jie nuo akademikų gavo į skudurus 2:8, bet antrame rate revanšavosi 3:1.

O kol kas TECH kartoja geriausią savo startą I lygos istorijoje. 4 pergalėmis iš eilės jie pradėjo ir 2018-19 m. sezoną. Tose pirmenybėse nukeliavo iki auksinių rungtynių ir sezoną baigė 2 vietoje.

„Geras startas, tik nežinau, kiek ilgai tokį rodiklį pavyks išlaikyti. Norėtųsi bent iki švenčių turėti pergalingą seriją. Yra bent keturi ryškūs pretendentai ir konkurentai. Aš gal rimčiausiai vertinčiau Spartako galimybes. Regis, dar niekada nelaimėję I lygos. O šiemet pasistiprinę ir labai gerai pasiruošę nuo pirmųjų turų. Tai gali būti jų sezonas“, – svarstė S. Barevičius.

 

Savaitės skaičius: 14

Toliau skaičiuojame Mostiškių komandos praleidžiamus įvarčius ir yra pagrindo tą daryti.

Jie per 5 turus jau prasileido 43 įvarčius, arba vidutiniškai po 8,6 kaskart.

Penktadienį mače su Spartaku Mostiškių-Tonitros komanda užfiksavo sezono antirekordą pagal praleistus įvarčius: pralaimėjo 5:14.

Mostiškėms ir taip sunku konkuruoti su viršutinėmis komandomis. O kai neturėjo vieno iš pagrindinių gynėjų ir pilno pakaitinio ketverto – rungtynėse prieš tokio kalibro varžovus atrodė pasmerkti.

Spartakas irgi susirinko pusėtinai, nes keli lyderiai nutarė, kad ir be jų pagalbos pavyks susitvarkyti su autsaideriais. Ir susitvarkė. Leido jiems mušti daug, bet patys mušė dar daugiau.

„Mūsų stilius visai kitoks. Bet kadangi visos žvaigždės nusprendė praleisti rungtynes, teko koreguoti taktiką, – paaiškino Spartako vadovas Dmitrijus Raksa. – Šį kartą išvažiavome ant puolimo. Reikėjo pasiimti pergalę ir ją pasiėmėme.“

 

Turo negatyvas: Aktas

I lygoje Aktas skaičiuoja trijų pergalių seriją. Visos jos pasiektos didele 5-8 įvarčių persvara. Bet komandos žaidimas kol kas trenerį verčia būti surauktais antakiais.

Praėjusiame ture Aktas 7:2 susitvarkė su Nemenčinės-Hegvitos komanda. Atrodytų, solidi ir rami pergalė, tačiau buvo ne visai taip.

Žaisdami be dviejų svarbių žaidėjų Gražvydo Gujo ir Simono Stankevičiaus, Geniai išliko mačo favoritais, bet rungtynes pradėjo mieguistai ir net leido varžovams išsiveržti į priekį.

Žaidime trūko greičio ir aštrumo, netgi senbuviai nerodė didesnio užsivedimo. Cituojant kai kuriuos komandos narius – „aikštėje atvirai voliojo durnių“.

Sužaidus beveik pusę rungtynių, švieslentėje degė skaičiai 3:2. Ir tik po to ledai pajudėjo. Nemenčinė buvo priversta atsiverti, o Aktas ramiai sugaudė juos greitomis atakomis ir susikrovė penkių įvarčių pranašumą. Rezultato prasme Akto pergalė užtikrinta, bet su tokia žaidimo kokybe ketvirtadienį Spartako neišgąsdinsi.

 

#Atsukam_laikrodį

Ko tik nėra nutikę per dešimtmetį trunkantį I lygos sezoną – kuriozų su salėmis, įspūdingų rungtynių pabaigų, šuolių iš balkonų, kitų konfliktų ir t.t.

Šiandien prisiminkime dieną, kai apie VRFS futsalo lygą kalbėjo ir rodė didieji užsienio sporto naujienų kanalai bei portalai.

2018 metų sausį Pliaterytėje susitiko Spartakas ir Širvintos. Rungtynių pabaigoje Spartakas atsiliko 5:6 ir šansai išsigelbėti atrodė beviltiški. Bet Artūras Semaško perėmė kamuolį, nusivedė jį į priekį, perdavė komandos draugui, ir gavęs atgal jau buvo nukritęs ant žemės, tačiau kažkokiu būdu sugebėjo galva įridenti jį į vartus. 6:6!

Tai buvo taip epiška, kad tuo negalėjo patikėti ir pats epizodo herojus.

„Tokie epizodai nepamirštami. Artūras ir pats nesuprato. Jis ten dar aiškino teisėjui, kad prieš jį prasižengta buvo. Dar metus laiko iš to juokėmės“, – sakė D. Raksa.

Epizodas iš pradžių apskriejo lietuviškos žiniasklaidos portalus, o po to nėrė ir į plačiuosius vandenis.

Apie tai pranešė tokie gigantai kaip ESPN ir Eurosport, publikavo ir daugiau sporto portalų.

ESPN po kelių dienų rašė: „Lietuvoje futsalo rungtynėse išplėštos lygiosios po juokingo ir neplanuoto įvarčio galva. Atsiliekančiai Spartako komandai reikėjo stebuklo siekiant išplėšti lygiąsias. Ir tuo metu į priekį žengė herojus vardu Artūras Semaško. Žinoma, kai sakome „žengti į priekį“, galvoje turime „suklupo, trenkėsi į žemę ir kažkaip sugebėjo įmušti“. Mes matėme įvairiausių įvarčių „diving“ stiliumi, bet niekada neregėjome tokios išpildymo technikos.“

A. Semaško tą savaitę buvo žvaigždė. Ir komanda tą vertino.

„Važiavome žaisti kitų rungtynių į Šalčininkėlius. Ir kai JIS užėjo į rūbinę, iš karto pajutome išskirtinę aurą. Todėl paprašėme žvaigždės selfiuko kartu įsiamžinti“, – prisiminė D. Raksa.

 

5 turas. Gruodžio 21 d., ketvirtadienis

Setaltas – Mostiškės-Tonitra. 19:20 val., VIKO sporto salė.

Nemenčinė-Hegvita – Bekentas Futsal. 19:30 val., Nemenčinės salė.

Aktas – Spartakas. 20:45 val., VIKO sporto salė.

Vilnius TECH – VDA Futsal. 21:15., VGTU sporto salė.