Futsal I lyga: Vilnius TECH varžovai kalba tik apie 2 vietą Visos

 

VRFS salės futbolo I lygoje įvykiai ir rungtynės sukasi beprotišku ritmu ir prie jo ne visada spėja prisitaikyti net apžvalgininkas.

Todėl šios savaitės apžvalgoje paliesime dviejų pastarųjų turų pagrindinius lygos įvykius bei jų atgarsius.

 

VDA Futsal spurtas

Ant kiek VDA Futsal buvo nepatenkinti savo sezono startu (5 rungtynės – 6 taškai), tai ant tiek jie dabar laimingi šiemetine serija (5 rungtynės – 15 taškų).

Naujųjų naktį išsikeltas tikslas šiemet laimėti visas I lygos rungtynes kol kas vykdomas nepriekaištingai: 5 pergalingi turai.

Praėjusiame ture VDA Futsal Širvintų salėje padarė faršą iš praėjusio sezono čempionų Setalto – 8:0. Gerai, Setaltas dažnai nebūna patenkinti įvairiais skambiais išsireiškimais, todėl sakykime taip: buvo pamokyti futsalo paslapčių.

Čempionai degė atvira liepsna per ankstesnes dvikovas su Kolegija (3:6) ir TECH (1:7), bet po to sugebėjo 8:1 sudoroti Akto komandą. Be tikro vartininko, su aikštės žaidėju Nikita Juščenka tarp virpstų.

„Aš pats nelabai suprantu, kaip čia nutiko. Staiga jie prisiminė, kaip moka žaisti“, – stebėjosi Setalto vadovas ir treneris Dmitrijus Timko.

Prisiminė ir tuoj pamiršo. Jau po sekančių rungtynių D. Timko vėl liko nesupratęs, kas čia nutiko.

Setalto paskyra facebooke narpliojo šią problemą taip: „Antroji rungtynių pusė puikiai parodė mūsų šio sezono silpnybę – kai viskas sekasi, tada ir kaifuojam nuo žaidimo, o kai reikia pakentėti ir užsikabinti – krentam skaudžiai į patį dugną.“

Iš tiesų jie Širvintose stebėtinai greitai ir be ryškesnio pasipriešinimo paleido rungtynes. Greitai gavę du įvarčius, vėliau varžovams galėjo pasiūlyti tik klaidas ir tarpusavio ginčus.

Dar keistesnis šių rungtynių rezultatas atrodo ir dėl VDA komandos paaiškinimo, kad jie į išvyką važiavo po bendro vakarėlio mačo išvakarėse ir net ne stipriausios sudėties. Buvo žaidėjų užtektinai, bet nebuvo rezultatyviausio žaidėjo Tomo Statkevičiaus.

„Nuskriaudėme – turbūt būtų tinkamiausias žodis apibūdinti šias rungtynes, – pasakė VDA Futsal vienas vadovų Artūras Žarnovskis. – Nustebino tokia lengva pergalė ir nustebino toks prastas Setalto žaidimas. Pradžioje dar priešinosi, bet šiaip variantų neturėjo. Sužaidėme „ant nulio“. Nepamenu, kada taip buvo.“

Pakylėti šios sėkmės, VDA Futsal pirmadienį sužaidė labai solidžias rungtynes Lietuvos taurės ketvirtfinalyje. Prieš A lygos septintąją komandą ŠSPC-Radviliškį pralaimėjo 4:6, bet davė labai gerą kovą ir turėjo realių galimybių prasibrauti į respublikinės reikšmės varžybų stipriausiųjų ketverta.

Šių rungtynių santrauką galima pamatyti ČIA.

 

Spartakas=Raksa

Spartakas pastaruoju metu irgi demonstruoja solidžią sportinę formą. Gal ne tiek žaidimu, kuris banguoja, kiek rezultatais.

Pergalę 6:1 prieš Bekentą jie iškovojo senokai, bet šios rungtynės vertos aptarimo dėl Dmitrijaus Raksos spektaklio Pliaterytės salėje.

Rungtynių santraukoje pamatysite D. Raksos pasiektą „pokerį“. Ir ne šiaip sau darbiniais įvartėliais „damušant“ kamuolį iš poros metrų, o stipriais, akcentuotais tolimais smūgiais.

Tai buvo vienos geriausių kapitono rungtynių per ilgą laiką. Kaip pats sakė, ji „užtrigerino“ ir motyvavo du veiksniai.

Pirmasis – prisiminimai apie Bekento vartų sargą Simoną Sabonį. Pirmo rato mače (3:3) Simonas traukė beveik viską net neįtikėtinose situacijose. Todėl D. Raksa norėjo jam parodyti, kad senukas dar turi parako.

Antrasis – per ankstesnes rungtynes Nemenčinėje (8:4) Spartako vartininko Makso Bechterevo išrėkti priekaištai, kad kapitonas prastai ginasi. Tad ir šiam vartininkui turėjo, ką įrodyti.

O praėjusiame ture Spartakas stojo į kovą prieš Vilniaus kolegiją. Kaip pastebėjo D. Raksa – prieš neaiškią komandą, kuri vieną savaitę nugali Setaltą, o kitą pralaimi Mostiškėms.

Vilniaus kolegijos treneris Deivydas Venckus pasakojo, kad prie stabilesnio jų žaidimo prisidėjo didėjantis bendros praktikos bagažas. Juk sezono pradžioje turėjo vos porą žaidėjų, čiupinėjusių salės futbolo kamuolį, kiti buvo visiški naujokai. Dabar pastarieji jau geriau susigaudo aikštelėje ir mažiau panikuoja.

Kaip ten bebūtų, mačo favoritu laikytas Spartakas. Pergalę jie pasiekė 3:2, bet pergalė buvo sunki, negraži ir darbinė.

„Aš komandą perspėjau, kad nebus lengva. Lyg ir visi suprato, bet visi sužaidėme vienas prasčiausių sezono rungtynių. Gal kai pirmame rate įmušėme jiems 11, visi pagalvojo, kad vėl bus lengva, – spėliojo D. Raksa. – O gal tiesiog pasitaikė prasta diena. Svarbiausia, kad buvo pasiekti 3 taškai.“

 

Išsprūdęs TECH rekordas

Kaip jau visi žinome, mūsų lygos lyderiams Vilnius TECH komandai nepavyko tapti lygos rekordininkais sezoną pradedant 8 pergalių serija. Kuklesniu rekordu – 7 pergalėmis – jie ir toliau dalinsis su Spartaku, kurie šitaip sezoną atidarė užpernai.

Ir už tai Spartakas gali būti dėkingas Vilniaus kolegijos vyrukams, kurie sausio pabaigoje mače su lyderiais ir favoritais išsitraukė kovingas lygiąsias 3:3.

Teko girdėti versijų, kad kalbos apie rekordinės pergalės siekį įlindo TECH vyrams į galvas ir įtakojo veiksmus aikštelėje.

„Gal ne mums, o Kolegijai labiau įlindo į galvas ir stipriau motyvavo, – svarstė TECH žaidėjas Erikas Milašauskas. – Lygiosios nėra pralaimėjimas. Tik šiek tiek pasijutome per daug aukštinami. Nėra tragedijos.“

Spėkit, ar nebuvo tuo patenkinti Vilniaus kolegijos atstovai?

„O kas nebūtų patenkintas?, – linksmai perklausė Kolegijos treneris Deivydas Venckus. – Likome patenkinti ir charakteriu, ir pasirodymu. Labai nenorėjome būti to numanomo rekordo dalyviais ir lengvai pasiduoti. Neturėjome keturių svarbių žaidėjų, tačiau sužaidė tie, kurie gaudavo mažiau minučių. Mūsų sąrašas platus, o nepakeičiamų nėra.“

Dar įdomiau tai, kaip Vilniaus kolegija ištraukė lygiąsias. Jau po 20 minučių žaidimo pedagoginio salėje Vilnius TECH ramiai pirmavo 3:0 ir, atrodė, jiems tai bus eilinė diena biure.

Bet rungtynes Vilniaus kolegija sugebėjo baigti 3:3, o du įvarčius įmušė per 5 minutes.

„Jie mus apgavo!, – niurzgėjo E. Milašauskas, – Pirmos kelios minutės buvo tokios, kad piešėsi vaizdas, jog viskas pasibaigs rezultatu 10:0. Varžovai atrodė nesipriešina. Pagalvojome, kad bus lengva ir praradome budrumą. O po to žiūrime, kad jau Kolegija kamuolį vedžioja kaip hipnozėje. Kai anksčiau girdavausi, kad mūsų komanda vienodu tempu gali atvaryti visas rungtynes, tai šį kartą nieko panašaus nebuvo. Šaunuoliai Vilniaus kolegija.“

D. Venckaus komentaras apie šį malonų comebacką: „0:3 pirmame kėlinyje atrodė rimta, bet nepanikavome ir neėmėme minutės pertraukėlės. Gerai, kad dar iki pertraukos įmušėme. 1:3 ir jau viltis gyva. Žaidimas teikė vilčių ir nemanėme, kad bus blogai. Taip ir išsikapstėme.“

 

Favoritas – Vilnius TECH

Pažiūrėkime į situaciją turnyro lentelėje. Čia matoma aiški Vilnius TECH lyderystė. Jie turi +2 nuo Spartako ir +4 nuo VDA Futsal ir dar sužaidę vienomis rungtynėmis mažiau. Tad potencialiai +5 ir +7, o iki sezono pabaigos laiko vis mažiau.

Spartakas su VDA Futsal pastaruoju metu irgi rodo gerus rezultatus, tačiau apie lenktynes su Vilnius TECH jų vadovai net negalvoja. Vienas mandagiai sako „bus sunku“, kitas tiesiai šviesiai siūlo kalbėti apie kovą dėl 2-osios vietos.

Juolab Vilnius TECH po pirmo rato dar ir stiprinosi. Atsiradusią spragą vartuose užpildė ilgametis visų VGTU ir Vilkų sistemos narys bei emocinis lyderis Tomas Janovskis. O į savą aplinką sugrįžęs Danas Matikonis jaučiasi taip gerai, kad iš karto hat-tricku prisidėjo prie pergalės 3:1 prieš Nemenčinę.

Tad apie ką mes kalbame?

Apie tai, kad TECH per liusias savo 7 rungtynes pakanka surinkti max 17 taškų ir jie nepriklausomai nuo varžovų pastangų taptų čempionais. Ir tai tik labai išskirtinai teoriniu atveju, nes aišku, kad Spartakas taškų dar pribarstys.

„Geriau nekalbėkime apskritai apie tuos teorinius ar realius scenarijus. Dar daug rungtynių, visko gali nutikti. Persekiotojai alkani ir tikrai pamėgins mums užkurti pirtį“, – turbūt mandagiausią frazę per porą sezonų ištarė E. Milašauskas.

 

Savaitės skaičius: 18

Tiek įvarčių jau yra įmušęs rezultatyviausias šio sezono žaidėjas Danielis Gulbickis iš Mostiškių-Tonitros komandos.

Paskutinė jo atkarpa apskritai žvėriška: per trejas rungtynes jis įmušė net 10 kartų. O praėjusią savaitę D. Gulbickis „pokeriu“ prisidėjo prie įspūdingos Mostiškių pergalės 8:6 prieš Bekento komandą.

Tokiais tempais mušdamas įvarčius Danielis galėtų pakonkuruoti su broliu Tomašu, kuris 2021-22 m. sezono kampanijoje pasižymėjo net 45 kartus.

O Mostiškių vadovas Igoris Gulbickis gali paspėlioti, dėl kokių pozicijų dabar kovotų ši komanda, jei abu broliai šiuo metu žaistu kartu.

 

Savaitės citata

„Keista, bet dar noriu ir įvarčius mušti, ir kad manęs niekas neapibėgtų ir kad komanda visada laimėtų. Žodžiu, kosmonautas“, – Dmitrijus Raksa nori tiesiog dominuoti.

 

Vilniaus taurė

Primename, kad šią savaitę prasidėjo registracija į VRFS futsal Vilniaus taurės varžybas.

Vilniaus taurės turnyras tradiciškai vyks atkrintamųjų principu. Numanoma turnyro pradžia – antroji vasario mėnesio pusė, finalas – iš karto po futsal I lygos pirmenybių pabaigos.

Registruotis komandas kviečiame el. paštu info@vrfs.lt arba telefonu +37068790579. Registracija vykdoma iki penktadienio 23:59 val.

 

11 turo rungtynės:

VDA Futsal – Vilniaus kolegija. Trečiadienis, 20:45, LEU salė.

Sk Nemenčinė – Aktas. Ketvirtadienis, 19:30, Nemenčinės salė.

Vilnius TECH – Bekentas Futsal. Ketvirtadienis, 21:15

Spartakas – Mostiškės-Tonitra. Penktadienis, 20:30, Pliaterytės salė.