A divizionas: Į viršų iškilo Advoco Visos

Taigi, galima sakyti, du turai Sekmadienio futbolo lygos A divizione sužaisti.

Nors iš tiesų abu jie buvo nepilni. Vietoj dešimties, sužaistos aštuonerios rungtynės. Po mačą iš kiekvieno turo perkelta vėlesniam laikui.

Dabar septynios A diviziono komandos yra sužaidusios po du mačus, dar keturios – po vieną.

Ir kalbėti apie lyderius ir autsaiderius tokioje situacijoje, vargu ar padoru.

Nebent galima būtų pažymėti dvi komandas, nepraradusias dar nė vieno taško. Tai Advoco ir Širvintos. Pirmoji po dvejų, antroji – po vienerių rungtynių (antrojo turo mačas Širvintos – Trakai nukeltas į birželio vidurį).

Vieną pergalę per vienerias žaistas rungtynes iškovojo ir Mostiškių komanda. Bet vieną tašką lyga jai nurašė dar prieš prasidedant čempionatui.

Kaip ten bebūtų, startavo Mostiškės šauniai. Nuo to ir pradėkime savo apžvalgą.

Ave.Ko – Mostiškės Tonitra 2:5

Skirtingai nei apžvalgininko prognozėje, pagal kurią Ave.Ko kažkodėl turėjo laimėti 2:0, laimėjo Mostiškės. Ir be didelių problemų.

Jau po pirmo kėlinio, pasibaigusio 4:2 svečių naudai, buvo galima, nebūnant orakulu, suprasti, kuri komanda iškovos tris taškus.

Ginčų ir po mačo nebuvo: Ave.Ko komandos vadovas Viliamas Novickis pripažino, kad Mostiškės buvo stipresnės, o Mostiškių Facebooko paskyra Ave.Ko pavadino simpatiška komanda ir palinkėjo jai sėkmės ateityje.

Viliamas Novickis (Ave.Ko): Kai komanda pralaimi ir visai nemažu rezultatu, turas tiesiog negali būti geras, nes pralaimėjom ir praleidom daug įvarčių. Susirinkom gan neblogai, tiesiog “nepaėjo” žaidimas.

Varžovai tai nenustebino, nes žinojom, kad komanda bus pajėgi. Labiau gal nuliūdino mūsų komandos žaidimas. Mostiškių komandoje surinkti labiau fiziškai stiprūs ir patyrę žaidėjai, o pas mus jauni ir greiti.

Man jų komanda patiko, nes buvo įdomu žaist. Prieš stiprų varžovą visada įdomu žaist. Manau, kad tiesiog tą diena jiems viskas krito ir sekėsi, o mums niekas nepavyko: nei palaikyti kamuolio, nei kontros.

Žodžiu, dar daug darbo reikia įdėti, nes komanda nesusižaidusi, jauna, bet, manau, anksčiau ar vėliau mes tikrai iššausim. Tikiu savo komanda ir kol kas dar nematau tragedijos. Reikia reabilituotis ir tą bandysim padaryti kitame ture.

Manau, kad jei antram kėlinyje taip greit nepraleistume įvarčio, dar galima būtų pakovoti, jei ne dėl pergalės, tai dėl lygiųjų.

Žodžiu, daug kalbėt nėra prasmės. Pralaimėjom ir pripažįstam, kad tą dieną stipresnė buvo Mostiškių komanda. Kitose rungtynėse prieš Mostiškes bandysime atsirevanšuot ir parodyti, kad dabar buvo tiesiog mūsų komandos fiasko arba tiesiog ne mūsų diena.”

Mostiškių Facebook svetainė: “Pirmas blynas neprisvilo, ir atnaujinta Mostiškių komanda susidorojo su praeito sezono 3 lygos komanda pakankamai lengvai. Kontrole priklausė mums. Pagarba Ave.Ko, tačiau tądien jiems niekas nesigavo.

Pradėjome aktyviai ir jau 6-ą minutę, iš aikštės vidurio pakėlus kamuolį, V. Krasockis pelno gražų įvartį galva, permetant per vartininką.

Tačiau 13-ą minutę Viliamas Novickis per nesusipratimą baudos aikštelėje damuša pirmąjį Ave.Ko įvartį. Jau po minutės V. Sluchovas išveda mus į priekį netikėtu smūgiu iš 20 metrų. Dar po kelių minučių E. Nuobara muša trečią komandos įvartį, o vęliau padvigubina savo įvarčių sąskaitą, mušdamas 11 m baudinį.

Prieš pertrauką Ave.Ko pavyko įmušti dar vieną įvartį į rūbinę, bet daugiau nieko nepavyko nuveikti.

Antrame kėlinyje Ave.Ko labiau veržėsi į priekį, tačiau praleido penktą įvartį, kurį stipriu smūgiu po kampinio į patį vartų kampą įmušė T. Baliukevičus. Mums pasirodė, kad šiandien – tikrai ne Ave.Ko diena.

O dėl sėkmingo Mostiškių debiuto, mes laaabai džaugiames, valio!!!”

Viltis B – Nemenčinė Hegvita 0:0

Ir čia su spėjimu šoviau pro šalį. Prognozavau įtikinamą Vilties pergalę 3:0. Ne. Nemenčinė atėmė iš Vilties taškus ir pradėjo kelti klausimą – ar tos Vilties B visi ne pernelyg bijo?

Vienas Nemenčinės vadovų Vladimiras Pivovaras pats mače nebuvo, bet padarė reziumė iš komandos draugų pasakojimų: „Susirinkom negausiai, nes 3 iš pagrindinio sastato traumuoti ir 3 išvažiavę. Tai pasirinkom žaidimą nuo gynybos.  Viltis gi žaidė sau įprastą žaidimą - kamuolio kontrolė dėl kamuolio kontrolės (arba pasas dėl paso) . Realių progų Vilties dubleriai nelabai ir turėjo. Mes gi eilinį kartą dėl teisėjo sprendimo negavom šanso pasižymėti nuo 11 m. atžymos už varžovų žaidimą ranka savo baudos aikštelėje ir neišnaudojom puikios progos vienas prieš vieną, kai mūsų puolėjas pabėgo nuo Vilties akylos gynybos..

Trenerio žodžiai po rungtynių: „nežinau, kodėl Viltį laiko favorite. Be dublerių tai - niekuo neišsiskirianti komanda. Advoco su savo pastiprinimu atrodo daug galingiau.”

Kažką panašaus apie rungtynes kalbėjo ir Vilties treneris Mindaugas Bielinskas: „Kalbant apie rungtynes, jos buvo apylygės. Neturėjome keleto svarbių žaidėjų, todėl tas labai atsiliepė mūsų žaidimui, greičiui, realizacijai. Buvo neblogų progų, tačiau jų paversti įvarčiais mažiau patyrusiems žaidėjams nepavyko. Nemenčinė taip pat turėjo savo šansų, bet jais nepasinaudojo. Visą mačą ženkliai daugiau buvome su kamuoliu, tačiau labai per anksti pradėjome skubėti, negalėjom išnaudoti varžovų pozicinių klaidų. Tačiau sezonas ilgas, tikimės dar atsigriebsime.”

Jis, beje, atkreipė dėmesį ne vien į pačias rungtynes, bet ir į Nemenčinės futbolininko, per tas rungtynes turėjusio žiūrovo statusą, nelabai deramą elgesį: “Kas labiausiai nustebino rungtynėse - tai Manto Skipičio elgesys. Kadangi jis praeitose rungtynėse gavo raudoną kortelę, šiose negalėjo žaisti. Todėl net ne nuo pirmų minučių, o nuo pirmų sekundžių  prasidėjo jo tirados rungtynių teisėjams. Po kiekvieno epizodo sekė asmeniški įžeidimai, įvairaus plauko epitetai, perdėtas agresyvumas, vos ne žengimas į aikštę. Galiausiai rungtynių arbitras jį išvarė iš aikštės, bet jis stadiono nepaliko ir susitikimą stebėjo būdamas prie vartų. Išties labai keista matyti tokį suaugusio žmogaus elgesį ir, mano manymu, už tokį jį turėtų būti baudžiama. Nesvarbu, jog pastarasis prisidenginėjo priedanga "aš tik žiūrovas". Bet čia jau lygos reikalas, ar žaidėjas/atsakingas asmuo bus nubaustas ar ne.“

Viesulas – Advoco A komanda 1:4

Pagirti Nemenčinės Advoco futbolininkai iškovojo antrąją pergalę per šias pirmenybes.

Advoco 4:1 nugalėjo Viesulą, bet iš pradžių jiems sekėsi ne taip jau ir puikiai. Viesulo komanda jau pirmomis mačo minutėmis pelnė įvartį, o Advoco rezultatą sulygino tik einant paskutiniam rungtynių ketvirčiui.

O tada jau advokatams paėjo ir iki rungtynių pabaigos jie įmušė dar tris kartus.

Advoco atstovas Artūras Krasnoložskis „Oras buvo tiesiog fantastiškas futbolui, nei per daug karšta, nei šalta,  tačiau galbūt ir jis truputį koją pakišo, išėjom nesusikaupę, išsiblaškę, o 3 min jau ir 0:1.

Žaisti pradėjome tik po 10 minučių, turėjome dvi įvartines progas, bet jų neišnaudojome, o vėliau jau vargo vakarienė prasidėjo, niekas nesigavo, visus kamuolius tik kėlėm, o aukšti varžovų gynėjai juos lengvai pasiimdavo, taip pat darėm daug broko. Laimei Mučis gale grajų patraukė, atliko asistą ir golą isūdė, o vėliau jau varžovai pasimetė ir viskas tapo aišku.

Kol kas abejose rungtynėse pirmi gaunam įvarčius ir turim būti atsiliekančių vaidmenyje ir bandyti taisyti padėtį. Du kartus tą padaryti pavyko, tačiau nesinorėtų, kad taip būtų per kiekvienas rungtynes.

O šiaip sveikinu visą komandą su pergale.”

“Apmaudžiai pralaimėjom, nes didesnę rungtynių dalį pirmavome, - kalbėjo apie susitikimą Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas. - Advoco antrame kėlinyje padidino spaudimą ir mums reikėjo pasinaudoti galimybe padidinti pranašumą greitų atakų metu, tačiau to nepadarėme, o praleidus įvartį mūsų žaidimas likusias 15 min. visai subyrėjo. Galbūt varžovams padėjo itin ilgas atsarginių suolelis.”

Prognozavau Advoco pergalę trijų įvarčių skirtumu, tik su kur kas mažesne mačo intriga – 3:0.

Futbolo Broliai Railana – Geležinis Vilkas 3:2

„Pergalės Geležiniam Vilkui kol kas dar neskirsiu, bet kad jau įmušė Vilčiai B, tai įmušti turėtų ir čia. 4:2 laimės Futbolo Broliai”, - rašė apžvalgininkas prognozėje.

Labai jau panašiai viskas išėjo. Tik Broliai įmušė ne keturis, o tris įvarčius.

O mačas buvo labai atkaklus.. Pirmą kėlinį, įmušę vieną įvartį laimėjo Futbolo broliai.

Antrą kėlinį vilkai buvo ne tik išlyginę, bet ir persvėrę santykį. Vis dėl to trileris baigėsi sėkmingai Broliams.

„Baigėsi pasižaidimai su II lygos komandomis Viltimi B ir Sveikata ir antrame ture susitikome su savo kalibro komanda, - rašo Geležinio Vilko komandos vadovas Darius Indriūnas. – Savo komandos žaidimu esu tikrai patenkintas. Varžovai nenustebino, žinojome kaip prieš juos žaisti, laikėmės varžybų plano. Gaila , kad pirmo kėlinio pabaigoje gavo traumą pagrindinis mūsų gynėjas ir negalėjo tęsti rungtynių. Manau, tai turėjo įtakos jų baigčiai. Manau, mes buvome verti lygiųjų.”

Futbolo Brolių Facebook paskyros mintys: "Sunkiai išsikovojom 3 taškus, nugalėjom Geležinį Vilką 3:2."
"Kiek tas Mickevičius gali tempt Brolius, ar tik jis vienas žaidžia?" "Kadangi patys pergalingo įvarčio įmušti negalėjome, GV tai padarė už mus." "Turėjome 21 žmogų registruotą rungtynėms".

Anonsas

Mostiškės – Viesulas

05.06 17.00 Nemenčinė.

Komandos tarpusavyje yra žaidusios dvejas oficialias rungtynes ir pasidalinusios po vieną pergalę. Tai buvo prieš dvejus metus.

Prognozė: Atsižvelgus į komandų rezultatus, sunku būtų neprognozuoti mostiškiečių pergalės. Spėju, kad Viesulas patirs trečią pralaimėjimą – 0:3.

Advoco – Viltis B

05.06 20.00 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos.

Komandos nėra žaidusios oficialių tarpusavio susitikimų.

Štai ir paaiškės, kas teisus – ar visi tie, kurie skyrė Vilčiai B favoritų rolę, ar Nemenčinės futbolininkai, kurie teigė, kad Advoco atrodo stipriau, nei būsimieji jų varžovai.

Prognozė: Aš nestosiu nė į vieną pusę. Spėsiu, kad komandos baigs lygiosiomis 1:1.

Kruša – Ave.Ko

05.06 20.10 Senvagės.

Komandos tarpusavyje žaidė keturis susitikimus. Tris jų laimėjo Kruša, vieną – Kalvelių komanda.

Prognozė: Tiesą sakant, šitas mačas, mano nuomone, gali pasibaigt bet kaip. Statysiu ant Ave. Ko pergalės 2:1, bet su sąlyga, kad jeigu komandos sužais atvirkščiai, manęs nenusklapuosite.

Geležinis Vilkas – Širvintos

05. 07. 20.20 Fabijoniškių Vilniaus Futbolo Mokyklos.

Širvintos – tradiciškai neparankus varžovas kariškių komandai. Keturis mačus komandos žaidė tarpusavy ir visus juos laimėjo širvintiškiai.

Prognozė: nemanau, kad penktajame komandų tarpusavio mače turėtų kas nors keistis. 3:1 Širvintų naudai.

Nemenčinė – Futbolo Broliai Railana

06.08 18 18.45 Nemenčinė

Komandos nėra susitikusios tarpusavyje.

Prognozė. Rungtynės vyks su Brolių  žaidybine persvarą, bet baigsis lygiosiomis 1:1.