A divizionas: FC Vovos serija, Viesulo akibrokštas ir Širvintų įniršis Visos

SFL A diviziono lyderių gretose ir toliau tolygiai žengia Ave.Ko. ir FC Vova – abi komandos turi po 37 taškus. Tuo metu Top Kickers (33 tšk.) bent kuriam laikui priversti atsitraukti.

17 ture stebino autsaideriai – Viltis B atėmė taškų iš Širvintų/VGTU–Vilkų, o Viesulas šokiravo visus, šešių įvarčių persvara sensacingai sudorojęs TEC'us.

Salininkai – Ave.Ko. 0:2 (0:0)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – K. Jugas.
65' Dmitrij Ovsejuk 0:1
70' Martynas Rimkevičius 0:2 (į savo vartus)

Ave.Ko. ir Vovos komandoms visi likę šio sezono mačai yra tarsi minifinalai. Abu lyderiai savo 17 turo minifinalus laimėjo.

Trečią pergalę iš eilės iškovoję Ave.Ko. Salininkus palaužė jų pamėgtame Dilgynės stadione, o varžovų gynyba krito daugiau nei po valandos žaidimo.

Vienu metu sėkmingą seriją sužaidę Salininkai buvo įsimaišę tarp lyderių, tačiau dabar, panašu, išsikvėpė. O ir komandos treneris Pranas jau nebe toks entuziastingas.

„Nėrą, ką pasakoti apie tokias rungtynes. Baisi klaida gynyboje kainavo pirmą įvartį. O antras įvartis buvo dar baisiau“, – ranka numojo jis.

Ketvirtas pralaimėjimas iš eilės byloja, kad Salininkai traukiasi iš kovos dėl titulo. Komandos gynyba yra viena geriausių A divizione, tačiau puolimas skystokas – 25 įvarčiai per 17 turų. Prasčiau puola (21 įvartis) tik autsaiderė Viltis B.

Be to, Salininkai nemuša įvarčio pastaruosiuose 3 turuose – tai taip pat iškalbingas faktas.

TEC – Viesulas 0:6 (0:3)
Senvagės stadionas. Teisėjas – B. Kikutis.
19' Herkus Biekša 0:1
29' Žilvinas Danilevičius 0:2
43' Herkus Biekša 0:3
61' Žilvinas Danilevičius 0:4
73' Elvinas Vaitulevičius 0:5
90' Nojus Krasnauskas 0:6

Jei kas prieš rungtynes būtų pranašavęs tokį rezultatą, šiam orakului galėtume tik pirštą prie smilkinio pasukioti. Bet futbolas nenuspėjamas žaidimas, ypač – mėgėjiškas.

Vasaros pertraukos metu Viesulas pastebimai atsinaujino ir savyje atrado kovingumo resursų. Buvusių beviltiškų autsaiderių rezultatai rudens rate efektingi – 5 rungtynės ir 3 pergalės.

Visgi šiose rungtynėse viesuliečiai buvo tik su 1 keitimu ir kamuolio kontrolę aiškiai pralaimėjo TEC'ams. Bet įvarčiai krito tik į pastarosios komandos vartus.

„Rezultatas ne visai atspindi kamuolio kontrolės laiką. Bet mes buvome gerai mobilizavęsi. Nors atėjo mažiau komandos narių, visi buvo užtikrinti, kad gaus pakankamai žaidimo laiko“, – pažymėjo Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas.

Tuo metu TEC sudėtis nebuvo tokia jau prasta. Bet lyg tyčia, trūko vidurio saugų grandies žaidėjų.

„Bet neteigiu, kad tuo galima pateisinti mūsų pralaimėjimą. Manau, kad į rungtynes ėjome per daug atsipalaidavę, – neslėpė TEC komandos vadovas Aurimas Baubkus. – Varžovai gynėsi labai tankiai, priekyje palikdami vieną puolėją. Ir mums toks žaidimas buvo sunkesnis. Viesulas apsigindavo ir mesdavo kamuolį į priekį, ten visa jėga pasijungdavo dar 2–3 žaidėjai. Mes būdavome pasyvūs ir pralaimėdavome mikrodvikovas. Už tai mus baudė.“

Antra vertus, Aurimas įsitikinęs, kad net esant rezultatui 0:3, niekas nebuvo baigta: „Kamuolio kontrolė buvo mūsų pusėje, progų taip pat turėjome. Bet mūsų puolėjams buvo juoda diena, kai net situacijos 1x1 nevirto įvarčiu, o viename epizode iš kelių metrų buvo pataikyta vartininkui į veidą. Jei tuo metu būtume realizavę bent vieną progą, rezultatą dar buvo galima pakeisti.“

Su tokiu vertinimu sutiko ir G. Slivinskas: „TEC galėjo sugrįžti į rungtynes. Tačiau rezultatui esant 1:0 ir net 3:0, mūsų vartininkas traukė labai pavojingus smūgius. Mūsų komandai tai suteikė papildomo pasitikėjimo bei realizavome dar kelias progas.“

„Aš jau po rungtynių varžovų vadovui pasakiau, kad laimėjo tie, kurie labiau to norėjo. Viesulas tą dieną labiau kovojo, daugiau bėgo ir stengėsi dėl kiekvieno kamuolio. Mums tokio atsidavimo pritrūko“, – atviravo A. Baubkus.

Nuslūgus pralaimėjimo kartėliui, TEC pažvelgė ir į tam tikrus statistinius komponentus.

Širvintos/VGTU–Vilkai – Viltis B 2:2 (2:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – D. Petraška.
2' Stanley Chinonso Uzoigwe 0:1
13' Erikas Milašauskas 1:1
34' Erikas Milašauskas (iš 11 m) 2:1
90' Tomas Chomičius (iš 11 m) 2:2

Buvo ir kitas netikėtumas A diviziono 17 ture, nors šį rezultatą netikėtu galima laikyti tik sąlyginai, jei atsižvelgsime į Vilkų rezultatus rudens rate. O jie iki rungtynių su Vilties dubleriais buvo tokie: 5 rungtynės ir 4 taškai.

Abiejų komandų atstovai po šios kovos vienbalsiai tvirtino: „Galėjome laimėti“. Visgi nelaimėjo niekas, o emocingame mače užfiksuotos rezultatyvios lygiosios.

Viltis B į Širvintas nuvyko su aiškiu planu – kantriai bei dėmesingai gintis ir bandyti sėkmę kontratakose. Jau 2 min. svečiams pavyko pelnyti įvartį. Tačiau iniciatyvą perėmę širvintiškiai dar pirmame kėlinyje persvėrė rezultatą.

Svarbiu rungtynių momentu tapo antro kėlinio viduryje VGTU–Vilkų žaidėjui Domui Tamašauskui parodyta antra geltona kortelė, virtusi raudona. Štai tada Vilties dubleriai pradėjo žaisti aktyviau.

„Tai pakeitė dvikovos eigą. Mes turbūt net ne savo noru pasirinkome taktiką laikyti rezultatą, – sakė VGTU–Vilkų atstovas Haroldas Kerušauskas. – Ir tai netgi pasiteisino, nes ypatingų momentų prie mūsų vartų nebuvo.“

Dar svarbesnis epizodas nutiko paskutinę rungtynių minutę. Vilties B žaidėjui Tomui Chomičiui bandant realizuoti baudos smūgį, teisėjas užfiksavo šeimininkų futbolininkų žaidimą ranka baudos aikštelėje. Skirtą 11 m baudinį realizavo pats T. Chomičius – 2:2.

„Galėjome ir laimėti, tačiau ir lygiosios nėra blogai, turint omenyje, kaip sunku komandoms būna rungtyniauti Širvintose. Taip pat rungtynės pasižymėjo ypatingu kovingumu, kartais ir peržengiančiu sveikos kovos ribas: Širvintų futbolininkai užsidirbo net šešias geltonas korteles ir vieną raudoną“, – savo vertinimą pateikė Vilties B atstovas Teodoras Žukas.

O VGTU–Vilkams paskutinę minutę skirtas 11 m baudinys, švelniai tariant, nepatiko. Epizodą jie nufilmavo ir yra tikri, kad tai buvo arbitro klaida.

„Ten buvo kulminacija, kur mes buvome akivaizdžiai apvogti, – piktinosi H. Kerušauskas. – Teisėjas stabdė žaidimą ir nurodė mušti baudos smūgį nuo baudos aikštelės linijos, kur ir stovėjo „sienelė“. Tačiau sulaukęs varžovų spaudimo, teisėjas skyrė 11 m baudinį. Tai kur teisybė, kas vyksta šioje lygoje? Po rungtynių nuotaikos buvo tokios, lyg būtume pralaimėję.“

Galima įvertinti ir epizodo stop kadrą:

Pagiriai – Futbolo Broliai–Railana 0:1 (0:1)
Dilgynės stadionas. Teisėjas – K. Sidorov.
10' Karolis Žudys 0:1

Šią kovą būtų galima laikyti „Šešių taškų“ rungtynėmis. Jei dar buvo galima spėlioti, ar Pagirių šansai išlikti A divizione realūs, ar labiau teoriniai – dabar galima konstatuoti, kad teoriniai.

Iki 17 turo akistatos abi komandas skyrė 9 taškai. Pagirių sėkmės atveju jų atsilikimas tiek nuo Futbolo Brolių, tiek nuo Mostiškių būtų sumažėjęs iki 6 taškų. Bet nugalėję Futbolo Broliai atsiplėšė 12 taškų ir faktiškai garantavo Pagiriams bilietą į kitų metų SFL B divizioną.

Pagiriai pralaimėjo svarbią akistatą ir belieka svarstyti, kas būtų, jei antro kėlinio viduryje Viačeslavas Rodevič būtų realizavęs 11 m baudinį. Taip nenutiko, tad Futbolo Broliai jau gali galvoti apie trečią iš eilės savo sezoną A divizione kitąmet.

Mostiškės–Tonitra – Lentvaris 1:4 (0:2)
Nemenčinės stadionas. Teisėjas – D. Raksa.
15' Evgeny Yushkin 0:1
28' Romuald Kliukoit 0:2
46' Viktor Bartosevič 1:2
64' Dainius Komarovas 1:3
81' Romuald Kliukoit 1:4

Mostiškių komandos atstovui Valerijui po šio pralaimėjimo buvo šiek tiek apmaudu: „Pirmame kėlinyje atakavome mes, o du įvarčius įmušė Lentvaris. Antrame kėlinyje greitas įvartis suteikė šiek tiek vilties, bandėme grįžti į rungtynes. Vis tik Lentvaris sužaidė geriau, tiksliau ir pelnytai nugalėjo.“

Lentvario komanda pergalę išvykoje pasiekė be kelių pagrindinių savo žaidėjų: dėl diskvalifikacijų žaisti negalėjo Andrej Kostevič, Andžej Baranovskij ir Darius Burbulis, o čiurnos trauma sustabdė Artūrą Borščevskį.

Šios netektys atrodė labai grėsmingai, ypač prisiminus nesėkmingas Lentvario rungtynes su Vova (0:4) ir po to tvyrojusį nusivylimą. Bet lentvariškiai sugebėjo atsitiesti per savaitę.

„Po pralaimėjimo Vovai surengėme komandos susirinkimą, išsiaiškinome problemas ir skaudulius. Ir praėjusiame ture komanda nustebino pati save, – pasidžiaugė Lentvario komandos vadovas Nerijus Varnas. – Pirmas kėlinys apskritai sužaistas kaip iš natų, kovojome ir nebuvo kalbų nei tarpusavyje, nei su teisėjais. Žaidėme komandiškai – taip, kaip ir pirmame sezono rate.“

Tiesa, iš karto po pertraukos kritęs Mostiškių žaidėjo Viktoro Bartosevič įvartis svečius išmušė iš ritmo ir išderino darnius veiksmus. Bet antro kėlinio viduryje Dainius Komarovas atstatė viską į senas vėžes (3:1), o pabaigoje Romualdas Kliukoit padėjo tašką (4:1).

N. Varnas po pergalės sakė: „Šį kartą nugalėjo komandinė dvasia. O SFL apžvalgininkai mūsų komandos kažkaip nepastebi, ar nenori pastebėti savo antraštėse ir nepriskiria prie prizininkų. Bet mes dar patrankysime durimis.“

Tai nėra totali tiesa. Vienoje iš pastarųjų savaičių apžvalgų buvo pastebėta, kad laimėjęs atidėtas rungtynes prieš Viesulą, Lentvaris turėtų gerus šansus tapti A diviziono prizininkais. Ir tie šansai dar sustiprėjo po Top Kickers pralaimėjimo.

Top Kickers – FC Vova 2:4 (2:1)
Fabijoniškių stadionas. Teisėjas – L. Aržuolaitis.
24' Aidas Monkus 1:0
32' Ričardas Matiukievičius 1:1
37' Vytautas Stankūnas 2:1
57' Abdul Gafaru Issahaku 2:2
66' Tomas Čeliauskas 2:3
87' Vitor Salmaso 2:4

Top Kickers pralaimėjo vieniems A diviziono lyderių FC Vovai turbūt gražiausiose turo rungtynėse. O Vovos žaidėjo Ričardo Matiukievičiaus įsuktas įvartis kaire koja 32 min. galėtų patekti ir tarp efektingiausių sezono epizodų.

Kickersams apmaudu – du kartus pirmauta, bet antrame kėlinyje praleisti trys įvarčiai be atsako. Tuo pačiu atsilikimas nuo lyderių išaugo iki 4 taškų.

„Antroje rungtynių dalyje nebeišlaikėme varžovų pasiūlyto tempo ir teko pripažinti nesėkmę“, – konstatavo Top Kickers atstovai.

„Mums rungtynės nebuvo lengvos. Du kartus atsilikome nuo varžovų, todėl iškovota pergalė yra labai maloni, – konstatavo FC Vovos treneris Ignas Rudzevičius. – Pirmas kėlinys buvo vienas prastesnių šį sezoną, bet antroje pusėje susikaupėme, užspaudėme varžovus ir, mano manymu, laimėjome pelnytai.“

Vovos nepralaimėtų rungtynių serija jau pasiekė 12 turų. Atrodo, kad jų lenktynės su Ave.Ko. taps puikia šio nenuspėjamo sezono kulminacija.

Aštuonioliktas turas (rugsėjo 28–30 d.)

Lentvaris – Pagiriai. Šeštadienis, 16.00, Trakų naujas stadionas. 18 turą atidaro komandų dvikova, kurių tarpusavio santykių niekaip nepavadinsi pačiais geriausiais. Dažnos rungtynės neapsieina be pastabų ar kritikos vieni kitiems, o pernai vykusi ekipų kova dėl B diviziono karūnos apskritai buvo epinė. Birželį Dilgynėje įspūdingu stiliumi 7:3 triumfavo Lentvaris. Ir dabar jie sieks įrodyti, kad verti medalių, nors ir vėl neišvengė priverstinių netekčių – diskvalifikuoti Kiril Vilkin bei Evgeny Yushkin. Prognozė: 4:1.

Viltis B – TEC. Sekmadienis, 11.15, LFF stadionas. Birželį vykusią tarpusavio akistatą užtikrintai – 4:1 – laimėjo TEC. Bet kai jie taip sužaidė su Viesulu, dabar sunku prognozuoti, ko iš jų tikėtis. Jei bus solidesnis žaidimas aikštės viduryje ir patikimesnė progų realizacija – TEC'ai turėtų bent dalinai atsigriebti po 17 turo gėdos. Prognozė: 2:3.

FC Vova – Mostiškės–Tonitra. Sekmadienis, 15.00, Senvagės stadionas. Negali sakyti, kad tvarkaraštis Vovai sezono pabaigoje yra nepalankus – lieka kovos su apatinės lentelės dalies komandomis. Pageidautina visas laimėti. O tą dar reikia padaryti aikštėje. Birželį Vova mostiškiečius įveikė 2:0 po Felipe Prado dublio. Prognozė: 4:1.

Top Kickers – Viesulas. Sekmadienis, 16.00, Fabijoniškių stadionas. Top Kickers ambicijos laimėti A diviziono pirmenybes priblėso. Antra vertus, dabar reikia eiti laimėti likusias rungtynes ir žiūrėti, kas bus kituose mačuose. Viesulas praėjusiame ture pasikrovė dozę teigiamos energijos, todėl šešių įvarčių, kaip pirmame tarpusavio mače (3:6), jau neturėtų praleisti. Prognozė: 4:2.

Ave.Ko. – Širvintos/VGTU–Vilkai. Sekmadienis, 18.00, Kalvelių stadionas. Likęs tvarkaraštis Ave.Ko. ne toks palankus kaip Vovai, bet būtent Kalveliai kol kas yra diviziono lyderiai. Pirmoji komandų akistata neįvyko, nes finansinių įsipareigojimų nevykdžiusiai Širvintų komandai įskaitytas techninis pralaimėjimas. Prognozė: 5:3.

Futbolo Broliai–Railana – Salininkai. Pirmadienis, 20.15, Fabijoniškių stadionas. Iš šono sunku vertinti moralinę būseną Salininkų stovykloje. Bet akivaizdu, kad po keturių pralaimėjimų serijos ji nėra geriausia. Ir Futbolo Broliams bus galimybė pasirankioti taškų. Kitaip, nei pavasario rato mače (0:3). Prognozė: 1:1.