8x8 Lyga: Po pertraukos Dvarčionys grįžo primiršę, kaip įveikti Žaliai Baltus Visos

Po daugiau nei mėnesio pertraukos atsinaujino Lygos 8x8 pirmenybės. Sužaistas dar vienas jos turas. Oficialiai - 12-asis, bet realiai komandos yra sužaidusios po 8-9 susitikimus.

Kiek ten tų turų bebūtų sužaista, bet antrasis ratas startavo. Nes šįkart komandos tarpusavyje grūmėsi jau antrą kartą. Na bent jau ta jų dešimtis, kuri yra sužaidusi pirmąjį turą.

Užtai šį kartą neina parašyt: ir visi lyderiai užtikrintai įveikė savo varžovus. Nes Dvarčionys neįveikė. O Flamingai įveikė nelabai užtikrintai. Vargo neturėjo tik Spartakas ir VSG United.

Pastarieji laimėjo didžiausiu skirtumu šį antradienį. Net 9:1 sutriuškino Bellatores. Šiaip toks rezultatas mane kiek nustebino. Nes Bellatores – ne jokie autsaideriai. Tai komanda, užimanti šeštą vietą ir iki šiol ji nebuvo pralaimėjusi daugiau nei dviem įvarčiais. Beje tiems patiems VSG United per pirmąjį turą.

Bet šį kartą rimtos kovos nebuvo. Daugiau intrigos buvo tame, kuris VSG United snaiperių: Kirilas Levšinas ar Arnas Levonauskas įmuš daugiau įvarčių į Bellatores vartus. Čia 4:3 laimėjo A. Levonauskas.

Spartakas iki šiol dar pergalės neiškovojusį ir priešpaskutinę 11-ą vietą užimantį Internacionalą taip pat įveikė be didelės įtampos – 6:1.

O štai tik viena vieta Internacionalą lenkiantis Pressas vos nepakišo kojos antrą vietą užimantiems Flamingams. Pirmą ratą žurnalistus užmėtę kepurėmis 6:0, dabar violetiniai turėjo paplušėti kur kas rimčiau.

Kažkiek jiems Pressas padėjo laimėti ir pats. Į rungtynių pabaigą, kai rezultatas buvo lygus 1:1, Flamingams aikštėje likus 7-se, presininkai pabandė kilti į šturmą. Nu arba kažką panašaus į šturmą. Ir gavo kontrą, kuri nulėmė varžovams tris taškus, o Presui – nulį.

O štai Dvarčionys taip sėkmingai neprasisuko. Nors žaidė su sau bene parankiausia sau komanda, kurią iki tol įveikdavo kaskart ir toli gražu ne vienu įvarčiu. Štai šiemet pirmą ratą Dvarčionys sutriuškino Žaliai Baltus 8:1.

Bet šis mačas prasidėjo dviem Mindaugo Kasperūno įvarčiais. Ką iki pirmo kėlinio pabaigos Dvarčionys sugebėjo, tai išlyginti.

Antrą kėlinį iš pradžių išsiveržė į priekį, bet M. Kasperūnas atsakė dviem taikliais smūgiais. Dvarčionys lygino, Žaliai Balti vėl iššoko pirmauti, o viskas baigėsi lygiosiomis 5:5.

M. Kasperūnas – viso 4 įvarčiai, Deividas Linauskas iš Dvarčionių – 3.

Beje, žadėtą alų už taškus, atimtus iš Flamingų dvarčioniškiai varžovams pristatė. Na, o kad patys daugiau nei Flamingai tų taškų iš žalgirio fanų nesurinko, tai jau patys ir kalti.

Savo nesėkmę Dvarčionys aiškino tuo, kad susirinko vos aštuoni ir ne patys geriausi jų futbolininkai.

Per turą prie jų iki atsilikimo vienu tašku priartėjo Miami Beach ekipa, ilgą laiką ėjusi koja kojon su lyderiais, bet pralaimėjusi dvejas vasaros rungtynes ir šiek tiek nuo jų atsilikusi. Tiesa, pliažo vyrukų pergalė prieš absoliučią autsaiderę, iki šiol nė taško neiškovojusią Malanką, toli gražu nebuvo labai lengva. Ją nulėmė vienintelis rungtynių įvartis.

O štai Partizanas Geležinis Vilkas savo varžoves S. T. Legendas nugalėjo užtikrintai – 7:3.

Matas Gudaitis per šias rungtynes pelnė tris įvarčius.

Rezultatyviausiųjų žaidėjų sąraše pirmauja VSG United puolėjas Romualdas Velkis. Šį kartą jis įmušė tik vieną įvartį iš 9-ių jo komandos pelnytų ir nusileido dviem savo kolegoms. Bet per visą sezoną 14 Romualdo įmuštų įvarčių yra šiam momentui didžiausias rezultatyvumo rodiklis.

Rezultatai

VSG United – Bellatores 9:1, Žaliai Balti – Dvarčionys 5:5, Pressas - Flamingai 1:2, Spartakas – Internacionalas 6:1, Miami Beach – Malanka 1:0, Partizanas Geležinis Vilkas – S. T. Legendos 7:3.

Citatos

Haroldas Tamulynas (Žaliai Balti): „Tai pradzia  buvo 2:0, pirma Vaiduoklis kaire koja - į tolimą devynkę ir nuvalė voratinklius. Tada jie švelnino, kelinio gale palygino. Antrą pradėjom prasileisdami, tada dar du dėjo Vaiduoklis ir vėl pirmavom. Jie išlygino, mes vėl išsiveržėm, o kai liko 6 minutės, gavom tokį nekažkokį ir lygios. Dvarčionyse, aišku, nebuvo keleto pagrindinių. Na bet pas mus irgi – geras 40+ klubas: aš, Mindė, Benas - po 45, Rada – 41, Romka – 39...

Aikštėje nesipykom, nelabai buvo su kuo, dalis mūsų ir dauguma Dvarčionių Gariūnuose juda. Ir alų jie atnešė.“

Evaldas Gelumbauskas (Pressas): „Antradienį pradėjom antrą ratą 8x8 pirmenybėse. Pradėjome nuo jaunųjų Flamingų, kurie debiutinėse rungtynėse mus pasveikino 6 ant 0. Šį kartą turėjome šansą pradėti rungtynes šešiese, bet ant pirmojo švilpuko gretos pasipildė iki startinio 8-uko, o paskui dar net ir du ant keitimo surinkome. Turėdami omeny pirmojo mačo patirtis nusprendėme žaisti nuo gynybos, kuo ilgiau neprasileisti, o pasitaikius progai - ir įmušti.

Panašiai ir gavosi. 25 minutes neprasileidome, tiesa, įmušti nelabai galėjome, bet nulinis rezultatas vis tiek džiugino. Deja, pati paskutinė varžovų ataka baigėsi tiksliu smūgiu ir to džiaugsmo ant pertraukos liko šiek tiek mažiau. Antrame kėlinyje teko dar rimčiau darbuotis gynyboje, varžovai pakėlė tempą iki mums beveik nepriimtino, daug atakavo, daug smūgiavo, bet įvarčių nebuvo. Kažkaip taip gavosi, kad artėjant rungtynėms prie pabaigos ir mes surengėm kelis kontrišpuolius, o vienas iš jų, kažkiek netikėtai, baigėsi gražiu Adomo Kripo įvarčiu.

Dar gražiau pasidarė, kai varžovai liko mažumoje. Pagalvojome, kad tokia proga reikia imti visus 3 taškus. Pabandėm sujudėti, pakilti į aukštą spaudimą - ir pagal visus futbolo dėsnius prasileidome kontrataką ir atitinkamai - įvartį. Paskutinėmis minutėmis aikštėje buvo daug kovos, emocijų, apsikeitimų nuomonėmis, trūko tik įvarčių. Kita vertus, esmės tai nepakeitė - Flamingai laimėjo, mes - pralaimėjome. Bet nuotaikos buvo stipriai geresnės nei po ankstesnių nesėkmių.|

Dvarčionių paskyra socialiniame tinkle Facebook: „Po labaaaaaai ilgos pertraukos tęsiasi kovos SFL 8x8 čempionate. Ta pertrauka buvo tokia ilga, jog neskaitant rungtynių su FK Malanka liepos pradžioje, paskutinį kartą kamuolį spardėme vos vasarai prasidėjus.

O per tą kelių mėnesių pertrauką nuo rungtynių ir kai kurie mūsų žaidėjai pamiršo, kad yra žaidėjai. Todėl vakar į kovą su Žaliai Baltais stojome 8-iese - be keitimų ir su maždaug trečia pagal pajėgumą sudėtimi.

Rezultatas ne koks, bet galėjo būti ir dar blogiau.

Tikimės, kad kitų rungtynių mėnesį laukti nereikės.“

Anonsas

Kitas Lygos 8x8 turas bus žaidžiamas antradienį, rugpjūčio 15 dieną.

Ir svarbiausias mačas jame bus dviejų senų principinių varžovų Spartako ir VSG United susitikimas.

Jis prasidės 2.50 val. Kaip ir dar dvejos rungtynės: Dvarčionys – Pressas bei Miami Beach – Žaliai Balti.

Prieš tai, 19.40 žais: S. T. Legendos – Internacionalas, Bellatores – Malanka ir Flamingai – Partizanas Geležinis Vilkas.