VRFS III lyga: Čempionai tęs kovą dėl medalių, bet jų situacija – kritinė (10 turo apžvalga) Visos

Likus vienam turui iki III lygos pirmo rato pabaigos paaiškėjo šešetas komandų, pateksiančių į pajėgesnių ekipų grupę. Dėl čempionų titulo ir dėl medalių netrukus kausis A komanda-Margiris, Granitas, FKS Ukmergė, Elektrėnų Versmė, Navigatoriai ir Medžiai.

10 ture vėl nežaidė A komanda-Margiris. Jų mačas su Ozu neįvyko dėl analogiškos priežasties, kaip jau buvo su Lentvariu – mėgėjai nebuvo įleisti į LFF stadioną tarptautinių rungtynių išvakarėse. Šį kartą stadionas buvo ruošiamas Lietuvos ir Škotijos jaunimo komandų dvikovai.

Atidėtą mačą su Lentvariu Margiris sužaidė trečiadienį vakare Pilaitės burbule ir neįtikėtinu rezultatu 17:0 sumalė į miltus sunkiai susirinkusius varžovus. Panašiai Lentvaris „stebina“ ne pirmą kartą – liepos mėnesį 1:12 gavo Navigatorių pamokų.

Trečiadienio vakaro mače savo statistinius rodiklius gerino Augustas Trinkūnas ir Aivydas Ruškys. Pirmasis pelnė 5 įvarčius, antrasis pasižymėjo 4 kartus.

FK Lentvaris – FGBK Aktas 1:1 (0:0)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
59' Dainius Komarovas 1:0
83' Dovydas Švita (iš 11 m) 1:1

Beveik identiškas pozicijas turnyro lentelėje užimančių komandų akistatoje užfiksuotos lygiosios, kurios nenudžiugino nei vienų, nei kitų, nes kova dėl išlikimo lygoje dar prieš akis.

„Taškas yra geriau nei nulis įvertinus kontekstą, kuriame atsilikome 0:1 ir išlyginome. Bet ne taško vykome į Trakus, o trijų“, – neslėpė Akto treneris Nerijus Jakučionis.

Svečiams viskas baigėsi dar palyginti gerai. Atsilikdami 0:1 jie liko mažumoje, kai raudoną kortelę užsidirbo Mindaugas Mikulskis. Bet jau po 3 minučių Geniai gavo teisę mušti 11 m baudinį, kurį realizavo Dovydas Švita (1:1).

Aktas beveik kartoja pernykštį scenarijų, kai ilgą laiką dalino visiems taškus ir spurtavo sezono gale. Dabar gi rungtynių iki sezono finišo lieka vis mažiau, tačiau atsilikimas nuo saugios zonos nėra toks didelis, kaip buvo pernai.

Vis tik III lygos senbuviams būtina gerinti susirinkimą, jei tikisi išsaugoti vietą šiame lygmenyje.

„Bėdos su susirinkimu tęsiasi, trūko labai svarbių žaidėjų. Svarbios rungtynės su lentelės kaimynais, o taškas iškovotas tik vienas. Vadinasi, privalome rinkti taškus kitose rungtynėse“, – sakė N. Jakučionis.

Elektrėnų Versmė – FK Granitas 2:2 (1:1)
Širvintų stadionas. Teisėjas – A. Pipiras.
24' Žygimantas Kirsis 0:1
33' Edvinas Mučinis 1:1
59' Sergej Makrov 1:2
79' Konstantinas Tvarijonas 2:2

Versmės futbolininkai praėjusiame ture namų rungtynes nusprendė žaisti Širvintose. Rudeniniai lietūs turėjo neigiamos įtakos Elektrėnų stadiono vejai, kuri anksčiau nuo liūčių kentėjo ne kartą. Todėl Versmės klubo vadovai nusprendė savo aikštę patausoti lemiamoms pirmenybių kovoms.

Šiame mače iškovotą tašką Versmė vertino pozityviai, ypač atsižvelgiant į pastarosiomis savaitėmis demonstruotą Granito komandos sportinę formą.

Be to, elektrėniškiai dėl traumų ir kitų aplinkybių prarado nemažai svarbių žaidėjų.

„Iš viso neturėjome keturių pagrindo žaidėjų. Dar du pasitraukė dėl traumų – vienas jau 3 minutę, kitas po pirmo kėlinio, – skaičiavo Versmės vadovas Romas Ščiuka. – Realiai daug ko neturėjome, todėl rezultatas tenkina žinant, kokios buvo sąlygos ir kad Granitas turėjo optimalią sudėtį.“

O Granitas su bene stipriausia savo kapela namo realiai galėjo išsivežti tris taškus. Jie du kartus šiame mače pirmavo, bet abu sykius leido varžovams sulyginti rezultatą.

„Mes praradome du taškus, buvo beveik laimėtos rungtynės, – įsitikinęs Granito žaidžiantysis treneris Jevgenijus Rybakovas. – Žaidėme geriau, sukūrėme daugybę progų. Bet neišlaikėme persvaros. Dar ir vartininkėlis pats sau įsimušė. Apmaudu.“

Antra vertus, Naujosios Vilnios komandos sėkminga atkarpa tęsiasi – po vasaros pertraukėlės jie per 6 turus susirinko 14 taškų.

Bet Granito nuotaiką turėjo apkartinti nelauktas pralaimėjimas SFL taurės aštuntfinalyje TEC komandai (0:1).

VJFK Trakai – FC Vova 3:1 (1:1)
Trakų naujas stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
5' Aurimas Jaroslavskis (į savo vartus) 0:1
29' Igoris Čaplijevskis 1:1
82' Justinas Zagurskas 2:1
85' Justinas Zagurskas 3:1

Minimalios FC Vovos komandos viltys įšokti į pirmą šešetą galutinai užgeso per rungtynes Trakuose.

Tai buvo tik trečioji Trakų pergalė šiemet, bet įdomu tai, kad visos jos pasiektos bent 2 įvarčių skirtumu.

Sekmadienį šeimininkams nebuvo paprasta, nors Vovos atstovai šias savo rungtynes vadina vienomis prasčiausių.

Trakai atsitiesė po apmaudžiai įsimušto įvarčio į savo vartus, o pergalę išplėšė po Justino Zagursko dublio paskutinėmis mačo minutėmis.

Iš pradžių Justinas gudriai pasinaudojo varžovų gynėjų nesusikalbėjimu ir neryžtingumu, o po kelių minučių trumpą reidą baudos aikštelėje baigė įvarčiu gražuoliu į „devyniukę“ – 3:1.

Trakiškiams šios rungtynės buvo ypatingai svarbios ir tą akcentavo komandos treneris Vidmantas Zagurskas. Surinkę 10 taškų, jie pakilo į 8 vietą ir pagerino savo padėtį atkaklioje kovoje dėl išlikimo.

„Mums pavyko nugalėti, nes buvome surinkę beveik pagrindinę sudėtį, todėl nenukrypome nuo užsibrėžto rungtynių plano, – komentavo V. Zagurskas. – Abi komandos demonstravo gero lygio futbolą ir gausūs žiūrovai liko patenkinti tokiu reginiu.“

FK Medžiai – FKS Ukmergė 1:1 (0:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – G. Macevičius.
Gytis Vaivada 0:1
87' Arnoldas Jurys 1:1

Medžiai pakiliai ir gera nuotaika pradėjo šių metų sezoną. Deja, dabar čempionai susiduria su daugybe rūpesčių ir jų optimizmas jau mažesnis.

Žaliai-balti negali laimėti jau mėnesį. Jie iškrito iš SFL taurės, o III lygoje per 4 rungtynes surinko tik 3 taškus. Ir nėra ženklų, rodančių, kad situacija netrukus ims gerėti.

„Mūsų situacija šiemet su traumomis – tragiška. Iki praėjusio sekmadienio dėl traumų negalėjo žaisti 9 žmonės, dabar – jau 11. Beveik visi iškritę iki sezono pabaigos. O kai kurie žaidžia kęsdami skausmus, nes nebėra, kam juos pakeisti“, – nelinksmą situaciją komandoje nupasakojo Medžių vadovas Paulius Glosas.

Pastarajame mače čempionams dar viskas gerai baigėsi. Jie turėjo vytis Ukmergės komandą, o išlyginamąjį įvartį Arnoldas Jurys įmušė tik 87 min.

„Lygiąsias vertinu teigiamai. Vyrai, kurie buvo rungtynėse, atidavė visas jėgas, kovojo iki galo ir pačioje pabaigoje išplėšė tašką“, – pažymėjo P. Glosas.

„Rezultatas dėsningas, nes abi komandos šiuo metu yra panašaus pajėgumo“, – sakė FKS Ukmergės kapitonas Igoris Krasinas.

Teisėjavimas visuomet yra slidi, jautri ir kažkiek subjektyvi tema. Ukmergė retai kritikuoja arbitrų darbą, bet šį kartą nusprendė pasisakyti plačiau.

„Gaila, kad rungtynes užgožė siaubingas teisėjavimas. Pikta, kad komandos moka teisėjams, kad profesionaliai atliktų savo darbą. Klubai visur bauduojami lygos, už kiekvieną smulkmeną turime mokėti baudas, o teisėjas gali sumauti rungtynes ir jam nieko nebus. Labai gaila, kad teko sudalyvauti tokiame cirke. Tikiuosi, kad tai buvo tik labai bloga diena trims vyrukams“, – atviravo I. Krasinas.

FK Navigatoriai – AFK 5:1 (3:1)
Senvagės stadionas. Teisėjas – A. Gutovskis.
15' Ernest Bublevič 1:0
28' Ernest Bublevič 2:0
35' Egidijus Aleksandras Osetrovas 2:1
37' Dariuš Jankovskij 3:1
74' Ernest Bublevič 4:1
87' Paulius Sakalis 5:1

Medžių problemos slegia stipriai, bet šiaip ne taip jie taškelius dar geba rinkti. Tuo metu AFK krizė dar gilesnė, jie pralaimi visiems iš eilės, o prieš favoritus, kuriems anksčiau griebdavo už gerklės, jėgų kautis pakanka maždaug trims ketvirtadaliams rungtynių.

Senvagėje AFK irgi laikėsi maždaug valandą, nors antrame kėlinyje Navigai kontroliavo padėtį, pirmaudami 3:1.

Viskas tapo aišku, kai „hat-tricką“ įformino Ernestas Bublevič, Navigų pranašumas šoktelėjo iki 4:1, o netrukus antrą geltoną kortelę užsidirbo AFK žaidėjas Deividas Barysas.

Nors ir neatrodė beviltiškai AFK'ai, rungtynių baigtis vėl tokia pati, kaip ir pastarosiomis savaitėmis. Po vasaros pertraukos AFK patyrė jau 5 pralaimėjimus iš eilės (įvarčiai – 4:21).

„Reikėtų kelti archyvus, kad sužinotume, ar kažkada praleisdavome tiek įvarčių. Kaip ten bebūtų, šis sezonas yra toks, koks yra“, – pragmatiškai rašo AFK paskyra.

Šiemet per 10 turų jie praleido 27 įvarčius. Pernai per 22 turus – tik 34.

Prieš sezoną AFK kalbėjo, kad sieks vietos pirmame lygos šešete. Dabar reikia perdėlioti savo prioritetus.

„Esame apatinėje lentelės pusėje, todėl turime tik vieną tikslą – išlikti lygoje“, – tvirtino jie.

Vienuoliktas turas (rugsėjo 12-14 d.)

FK Granitas – FK Medžiai. Šeštadienis, 13.00, Naujosios Vilnios stadionas. Įpusėjus sezonui Granitas atsispyrė taip, kad dabar yra labai realus pretendentas į medalius, o pergalės šeštadienį atveju Medžių situaciją, siekiant apdovanojimų, padarytų labai komplikuota. Granitas ir bus favoritais, nes Medžių komandoje sveikų ir traumuotų žaidėjų proporcijos praktiškai lygios. Prognozė: 2:1.

FK Lentvaris – Elektrėnų Versmė. Sekmadienis, 14.00, Trakų naujas stadionas. Po trečiadienio pasiekto antirekordo mobilizuotis vos per kelias dienas Lentvariui bus sudėtinga. O ir varžovas laukia ne iš paprastųjų. Todėl SFL taurės ketvirtfinalio repeticija bus nuobodi. Prognozė: 1:4.

FC Vova – FKS Ukmergė. Sekmadienis, 14.45, Senvagės stadionas. Po ateinančio turo komandų keliai išsiskirs – Vova kovos dėl išlikimo, Ukmergė – dėl medalių. Nesvarbių taškų nebeliko, bet Ukmergė tikrai pasistengs ir toliau žengti tarp Top-3 komandų. Prognozė: 2:3.

AFK – Ozas. Sekmadienis, 16.30, Senvagės stadionas. Pernai tarpusavio mačuose Ozas pademonstravo labai kuklius rezultatus (0:0 ir 2:5). Dabartinė AFK padėtis oranžinius privalo versti galvoti vien apie pergalę. Prognozė: 3:5.

VJFK Trakai – A komanda-Margiris. Sekmadienis, 17.00, Trakų naujas stadionas. Praėjusiame ture itin pakiliai sužaidę Trakai šventė pergalę prieš Vovą. Bet būkime realistais – jie net savų žiūrovų akivaizdoje neturi didelių šansų kovoje su Margiriu. Prognozė: 2:6.

FGBK Aktas – FK Navigatoriai. Pirmadienis, 20.20, Senvagės stadionas. Stebint Navigatorius atrodo, kad jie pagaliau užsikūrė ir pradėjo prizinių vietų šturmą. Vienintelė komanda, dar nesužaidusi lygiosiomis, bet tokia baigtis negresia ir pirmadienį. Net jei Aktas pagaliau susirinks. Prognozė: 2:4.