Teros istorija: pavadinimo kilmė, laukinė VAFF ir geriausi žaidėjai Visos

 

Futbolo klubas Tera – vienas iš tų, kurie savotiškai pralenkė laiką. Įsikūrė anksčiau, nei susiformavo tvari Vilniaus futbolo varžybų sistema.

Šiandien VRFS kalbasi su ilgamečiu Teros komandos vadovu ir jos globėju Sergejumi Vasiljevu.

„Teros komandoje aš esu nuo 1996 metų. Praktiškai nuo pat jos įkūrimo“, – prisistato Sergejus.

– Ar nepavargote tiek metų vadovauti komandai? Nenusibodo?

– Kodėl turėtų nusibosti? Kiekvienais metais pasitaiko sunkumų, aplanko mintys, kai pagalvoji, kad užtenka, jau reikia viską mesti. Tada pailsi, perdėlioji mintis, supranti, kad daug ko dar nepasiekei. Ir galvoji, kad šiemet jau bus geriau.

– Jūsų komanda seniau vadinosi Troleibusu.

– Buvo, kai mus rėmė Troleibusų parko generalinis direktorius Bagdonavičius. Jis buvo nupirkęs aprangas mums, duodavo autobusiuką į rungtynes važiuoti. Buvo smagu, gera pagalba. Mes jam nešėme laimėtas taures. Bet po to davė suprasti, kad jūs verskitės patys, mums nereikia tos reklamos.

– Ką dabar reiškia jūsų pavadinimas Tera?

– Tai toks sutrumpintas pavadinimas su mintimi. Troleibus – Era. Tiesiog Tera.

– Daug metų Tera žaidė buvusiose VAFF pirmenybėse. Legendos byloja, kad buvo įsimintini laukiniai laikai.

– Buvo, buvo! Žaidi, o už varžovų vartų stovi vyrukai. Mes prieš jų komandą laimime kažkaip netyčia, o jie mums bando pasakyti, kad nereikia stengtis tiek. Jauni buvome, juokais nuleisdavome.

– Grasino?

– Kaip visada: išvešime į mišką. Pasijuoki ir tiek. Nors niekada nežinodavai, iki kokio lygio tokie „bajeriai“ nueis. Pamenu vienas rungtynes su legendine komanda, kai pirmavome 1:0, o teisėjas iš kažkur pridėjo 10 minučių. Atsilaikėme ir vis tiek laimėjome.

– Prisimename, kad teisėjams spaudimo būdavo ir daugiau. Vienam teko bėgti iš aikštės.

– Žinom tas rungtynes tarp Svajotojo ir Polonijos. Net spaudoje straipsniai išėjo, kaip Zigmas bėga.. Bet reikia pasakyti, kad tuo metu VAFF pirmenybės buvo tikrai gero lygio. Laimi medalį, laikai jį rankose ir supranti to vertę, nes solidžios komandos rinkosi. Ne kaip kažkokiuose turnyrėliuose, kur dalindavo diplomus. Kitas lygis.

– Grįžkime į šiuos laikus. Teroje išsiskiria ukrainietiis Oleksijus Mazurenko. Kaip jis atsidūrė jūsų komandoje?

– Kai žaidėme II lygoje, pralaimėjome vienas rungtynes Ateities komandai. Vėliau rinkomės į treniruotę Kalnų Parko stadione ir vėl sutikome O. Mazurenko. Išsikalbėjome. Jis papasakojo, kad atvyko iš Ukrainos, Chersono. Oleksijus norėjo treniruotis ir palaikyti sportinę formą, bet jam Ateities komandoje pasakė, kad treniruotis neprivalo, nes ir taip aiškiai išsiskiria savo lygiu. Sakau: ateik pas mus: yra pirtis, šašlykai – sutarsime. Ir taip jau šešeri metai. Geras žmogus, geras futbolininkas. Dalyvavo aukščiausios Ukrainos lygos klubų peržiūrose, žaidė prieš Kyjivo Dynamo brazilus, o dabar su Tera bėgioja.

– Būtų jaunesnis penkeriais metais, galėtų A lygoje žaisti?

– Mes ir pajuokaujame: davai padirbsime pasą kaip kokiam brazilui, vis tiek atrodai kaip 30-ies, parduosime tave ir dar uždirbsime. Aišku, čia juokais kalbu. Visgi Oleksijus mums labai tinka. Jis pataria jaunimui, užmeta bajeriukų, fintukų, kažkokį fokusą parodo, pamoko jaunus.

– Kas buvo ryškiausi „Teros“ žaidėjai be O. Mazurenko?

– Mes turėjome Lietuvos rinktinės narių, bet kitokio futbolo – mažojo, arba paplūdimio. O. Mazurenko vienas ryškesnių. Turėjome ir buvusius žalgiriečius Vytautą Karvelį bei Mindaugą Čepą. Kai II lygoje žaidėme su Kauno Žalgiriu B, atvažiavo ir Mindaugas pažiūrėti rungtynių.

– Šiemet jums gerai sekasi III lygoje. Kai po pirmo rato esate ketverte, turbūt sieksite tapti prizininkais?

– Pernai mačiau ir žinojau, kad iš šitos komandos kažkas išaugs. Sakyčiau pernai jie buvo vaikais, šiemet tapo paaugliais, bandančiais kažką įrodyti. Link to kryptingai ėjome ilgai. Manau, kad kažkada rezultatai bus dar geresni. Kalbant apie prizines vietas – nesinori prisižadėti. Svarbu žaisti kaip iki šiol ir gerai rinktis į rungtynes. O su tuo gali būti problemų, nes planuojame pasiruošimą antram ratui, bet vienas negali, kitas nenori, trečias į Portugaliją išvažiuoja atostogų. Čia juk mėgėjų futbolas.