SFL sugrįžo: trys klausimai antram ratui kiekviename divizione Visos

Taip taip – šis tekstas turėjo pasirodyti kaip įžanga dar prieš antrąjį sezono ratą. Na, bet kokiu atveju, tada nepasirodė, pasirodo dabar.

Čia mes nekalbėsime apie tai, kas jau nutiko pirmose antro rato rungtynėse skirtinguose divizionuose (apie tai dar išeis atskira, tradicinė SFL savaitės apžvalga), o šiame tekste trumpai prasibėgsime pro antrą ratą ir kiekviename divizione iškelsime po tris klausimus (klausimai – grynai subjektyvūs, apžvalgininko akimis), kurie gali būti aktualiausi. Faktas, tų klausimų bus ir daugiau, tačiau garsiai iškelti bus trys iš jų.

A divizionas

Ar Granitas B dar grįš į kovą dėl nugalėtojų vardų?

Žinoma, gali kilti klausimas, kodėl išskiriama Granito B ekipa, tačiau ji gina titulą, ir kol kas ta gynyba nesiseka labai gerai – nuo pirmoje vietoje žengiančio Lentvario jie, nors ir turi vieną mačą rezerve, atsilieka jau 8 taškais.

Visgi Lentvaris šiame sezone atrodo itin užtikrintai, patyrė viso labo vieną pralaimėjimą ir neatrodo nusiteikę paleisti pirmos vietos. Na bet visi žinome – SFL formate viską gali nulemti sėkminga (ar ne tokia sėkminga) keleto rungtynių atkarpa, tad kabinti aukso Lentvariui dar nesinorėtų. Na, bent jau per pirmuosius kelis antro rato turus. Tačiau faktas, kad Granito B laukia rimtas kalnas, į kurį reikės įkopti.

Negi Ave.Ko tikrai turės kautis dėl išlikimo?

Tokios situacijos nelaukė turbūt niekas – žinoma, niekas nesakė, kad Kalvelių komanda yra garantuota pirmos vietos (ar bent jau podiumo komanda), tačiau tikimybė, kad jau prasidėjus antram ratui komanda bus PASKUTINĖJE vietoje ir niekaip nepagaus sėkmingos serijos – buvo tikrai minimali. Visgi dabar gyvename tokioje situacijoje, kad medalius Ave.Ko. pamiršti jau turėjo gana senokai, o dabar visas jų fokusas turi būti į išlikimą divizione. Žinoma, pasąmonė tarsi ir sako, kad Ave.Ko turi išlikti divizione, nes komandoje tiesiog per daug kokybiškų žaidėjų, kad jie iki sezono galo liktų paskutiniai, tačiau svarbu, kad ir pati komanda, žaidėjai, įjungtų galvose kažkokius mygtukus, sužaistų bent porą solidesnių rungtynių paeiliui, o tada jau bus galima galvoti apie kilimą per pozicijas.

Kiek įvarčių prireiks auksiniam bateliui?

Praėjusiame sezone dabartinis snaiperių įskaitos lyderis Aleksandras Mininkovas iš viso įmušė 31 įvartį (negana to – trumpesniame sezone, nei bus šiemet), šiuo metu jis ir vėl lyderiauja, įmušęs 15 įvarčių.

Įdomu, ar pavyks A. Mininkovui (ar bet kuriam kitam laimėsiančiam puolėjui) peržengti praėjusio sezono nugalėtojo ribą. Tai, kad šiemet sezonas kiekvienai komandai yra dviem mačais ilgesnis, tarsi ir sakytų, kad peržengimas turėtų įvykti, tačiau labai didelių įvarčių fejerverkų šiemet tarsi nebuvo, tad ir rezultatyvumas kiek mažesnis. Visgi rungtynių dar liko, tad spėjimas – auksinio batelio laimėtojas, manau, įmuš apie 35.

B divizionas

Kelintame ture Gariūnai užsitikrins titulą?

Žinoma, gal ir drąsu (gal net ir labai drąsu) tokį klausimą kelti vos vos prasidėjus antram ratui, tačiau turbūt turėtų nutikti kažkas labai nelaukto ir netikėto, kad tai netaptų tiesa. Likus 8 mačams Gariūnai prieš antrą vietą turi aštuonių taškų pagalvę, negana to, jau du kartus sužaidė su vienais iš pagrindinių persekiotojų Ketera.

Vėlgi, galima pajuokauti, jog Gariūnų naudai vis vyksta ir kitos rungtynės, mat labai, labai dažnai ir jų konkurentai tarpusavyje sužaisdavo lygiosiomis, taip palengvindami lyderių situaciją. Vėlgi, svarbu patiems Gariūnams vadelių nepaleisti per daug anksti, o talento ir patirties išlaikyti turimą pranašumą jų komandoje – per akis.

Ar pasibaigs Katastrofos agonija?

Katastrofa – vienas ilgiausiai veikiančių SFL klubų, per savo ilgą istoriją turėjęs ir gerų, ir sunkesnių momentų, tačiau tai, ką komandai tenka išgyventi šiemet – kažkoks košmaras. Dešimt rungtynių – dešimt pralaimėjimų, vos 6 įmušti įvarčiai ir vis keliami klausimai apie komandos ateitį (na, taip, apžvalgininkas galbūt apie komandą turi kiek daugiau informacijos). Apie kažkokius rezultatus šiemet svaičioti nebeverta – net ir keli iškovoti taškai situacijos iš principo nepakeistų. Faktas, kad komanda kitais metais turės išsibandyti C divizione, tačiau turbūt reikės ir sudėties, ir kitų pokyčių. Visgi faktas, kad komanda jau dabar iš esmės laukia sezono finišo, o tas laukimas gali būti sunkus ir skausmingas.

Ar Euforija dar pamaišys kortas kovoje dėl medalių?

Kol kas matome penkias gana aiškias pretendentes į likusias dvi podiumo vietas (su sąlyga, kad Gariūnams ten vieta jau kaip ir rezervuota). Įdomu, kad tas komandas dabar skiria viso labo du taškai, kitaip tariant – neskiria beveik niekas.

Bet situacija tokia, kad patyliukais situaciją skautuoja ir Euforija – ji nuo to penketuko atsilieka penkiais taškais. Ir nors niekas jų nelaiko favoritais įsivelti į pirmą trejetą, faktas, kad pati komanda tokių vilčių dar nelaidoja. O kai nelaidoja vilčių komanda – sunkiau ir konkurentams. Tad taip – matome, kad iš principo pretendentai į medalius aiškūs, tačiau sumutinti vandenis dar bandys ir Euforija.

C divizionas

Ar lenktynės iki pirmos vietos nusitęs iki paskutinio turo?

Aišku, galbūt žodis „lenktynės“ šiuo atveju nėra iki galo tikslus, mat Top Kickers antroji komanda šiuo metu prieš varžovus turi penkių taškų persvarą. Bet lygiai taip pat faktas, kad aplink esančios komandos turi kokybės ir galimybių dar pagauti TK dublerius ir taip nukelti kovą dėl pirmos vietos iki paskutinių rungtynių.

Nors, žinoma, reikia pasakyti, kad dabartiniai lyderiai sezone kol kas juda užtikrintai, jų puolėjas German Rudnev šiuo metu yra rezultatyviausias lygos žaidėjas, tad nuotaikos komandoje atrodo tikrai pozityvios. Na bet laiko dar tikrai nemažai, o TK turi tikrai nemažą taikinį ant nugaros iš kitų komandų, tad atsipalaiduoti komandai dar nevalia – Malanka, Trivartis, Olandai ar tas pats Viesulas dar tikrai pabandys pakutenti padus.

Ar teks Trivarčiui per kančias keltis į aukštesnę lygą?

Trivartis reguliariai mėgsta priminti, kaip jie nenori kilti aukštyn divizionais, tačiau pastarųjų metų rezultatai juos tarsi įpareigoja tam.

Pernai – prizinė vieta D grupėje ir kilimas aukštyn, šiemet irgi visai šviečiasi pirmas trejetas (tiesa, dėl jo pakovoti dar teks), tad ir vėl gali tekti žengti (veikiau – sugrįžti) į B divizioną. Na bet reikia ir pasakyti, kad pastarųjų sezonų Trivarčio sudėtis vis pildosi, vis atsinaujina, tad gal ir tas B divizionas nėra tokia tragiška regimybė.

Taip, raudoni turbūt darys viską, kad aukštyn keltis nereiktų, na bet tų pergalių viena-kita turbūt dar įkris, tai ir su tuo kilimo variantu reiks susitaikyti.

Ar nenukris Sviedinio raštinei ūpas sunkioje atkarpoje?

Sviedinys šiemet į C divizioną atėjo kaip D grupės antros vietos laimėtojas, tačiau nauja patirtis – kol kas sunkoka, mat po 10 rungtynių lenkiamas yra viso labo vienas varžovas ir išlieka reali galimybė kitąmet grįžti į žemesnę lygą.

Aišku, visi žinome, kad Sviedinys vaizdus kuria ne tik aikštėje, o ir Raštinėje, iš kurios pateikia savo rungtynių aprašymus ir leidžia sirgaliams susitapatinti su komanda.

Ne vienas atvejis praeityje jau užfiksuotas, kai su sunkiais reikalais aikštėje komandai dingsta ūpas daryti kažką papildomo (kaip, tarkime, kurti turinį), tad belieka palinkėti Sviediniui nesustoti. Šiek tiek sėkmės, fortūnos ir tie taškai turėtų įkristi, tačiau norėtųsi ir toliau matyti komandos judesį feisbukuose, iš kurio galima pasimokyti ir ne vienam kitam kolektyvui.

D divizionas

Kas laimės simbolinę Reaktyvo ir Problemos kovą?

Ne paslaptis, kad prieš sezoną dalis Reaktyvo futbolininkų atsiskyrė ir įkūrė naują komandą – Problemą, kuri debiutavo D divizione. Debiutas kol kas atrodo visai neprastas – 19 taškų ir dar turimas mačas rezerve prieš lyderius. Galima neabejoti, kad abiejų komandų futbolininkai žaisdami vieni prieš kitus jaučia papildomą motyvaciją, o aštrumo situacijai prideda ir tai, kad abi komandos apdovanojimų zonoje žengia koja kojon.

Tad be to, kad abi ekipos kaunasi dėl medalių, vyksta ir kita, gal tylesnė kova tarp išlikusio Reaktyvo bei naujadaro Problemos. Kas tą kovą laimės – realu, sužinosime tik sezono finiše.

Ar paims Užgiris tašką?

Kažkokį panašų klausimą kėlėme B divizione su Katastrofa, keliame ir čia. Tik skirtumas – jei Katastrofa yra SFL senbuviai, tai Užgiris – visiškai naujas kolektyvas, tiesa, neblogai prieš sezoną „apgavęs“ ir apžvalgininką, kuris pamatęs jauną komandos sudėtį pradėjo svarstyti, kad štai jaunimas apibėgs veteranus ir užims kažką viršuje. Akivaizdu, kad viršuje jie nieko neužims, realu, kad nebepakils ir iš paskutinės lentelės vietos, bet gal kokį taškelį pačiupti dar pavyks? Norisi to komandai palinkėti, visgi nesinorėtų, kad pirmasis komandos sezonas jai galimai taptų ir paskutiniuoju.

Ar iškovos Molėtai pagaliau pirmuosius istorijoje komandos medalius?

Molėtų ekipai tai yra jau šeštasis sezonas SFL čempionatuose, tačiau komanda vis dar negali pasipuikuoti jokios prabos medaliais. Dažnai komandai stinga stabilumo – komanda gali sužaisti sėkmingą atkarpą, tačiau tada pamesti taškų prieš sąlyginai silpnesnes komandas ir taip ilgame periode prisidaryti bėdų. Šiuo metu Molėtai yra ketvirti, antro rato pradžioje jau tėškė pareiškimą nugalėdami lyderius, tad jei panašią formą pavyks išlaikyti ir toliau – galbūt sezono uždaryme ant molėtiškių kaklų pagaliau suspindės kažkurios iš trijų spalvų medaliai?

FK Molėtų nuotr.;