Komandų reitingo viršūnėje – tie patys veidai Visos

 
Pasibaigus 2020 m. VRFS IIl lygos ir Sekmadienio futbolo lygos čempionatų bei taurės turnyro kovoms pateikiame apžvalgininko Vaidoto Kazlausko atnaujintą Vilniaus miesto futbolo pirmenybėse dalyvaujančių komandų reitingą.
 
Didžiausią reitingo balų kraitį – 82,83 šį sezoną susikrovė A komanda-Margiris. Ir tai gan logiška, nes ši ekipa ne tik laimėjo VRFS III lygos čempionatą, bet ir iškovojo SFL taurę. Simboliška, kad antroje vietoje finišavo tose pačiose varžybose antrąsias vietas užėmę FK Navigatoriai (80,12 balų). Su 64,41 balų sąskaitoje trečią vietą karščiausių sezono ekipų sąraše užėmė Naujosios Vilnios Granitas. Įdomu, kad vos keliais balais atsiliko Granito dubleriai – SFL A diviziono nugalėtojai Granitas B (61,81). Sezono TOP penketuką užbaigė SFL A diviziono sidabrinė komanda Širvintos-VGTU-Vilkai (60,68), dešimtosiomis balo dalimis aplenkusi VRFS bronzinę FKS Ukmergė ekipą (60,41) ir Elektrėnų Versmę (60,08).
 
Liūdniausias (bent jau reitingo ir balų prasme) sezonas nutiko SFL D divizione paskutinę vietą užėmusiai ADS Auto ekipai (2,52 balai), C divizione neužsibuvusiam ir į D divizioną kelialapį iškovojusiam Trivarčiui (3,88) ir D divizione priešpaskutinę vietą užėmusiam FK Arpui (4,78).
 
Aukščiausiose reitingo pozicijose, kaip ir pernai, rikiuojasi ta pati trijulė: FK Navigatoriai (390,07 taškų), Naujosios Vilnios Granitas (332,28 tšk.) ir FKS Ukmergė (buvęs Ukmergės Spartakas, 325,78 tšk.). Nors šis sezonas pernykščiams III lygos nugalėtojams FK Medžiams nenusisekė, bet jie vis tiek iš 6 vietos pakilo į 4-ą, o Elektrėnų Versmė – iš 7-os į 5-ą. Dvi pozicijas TOP 10-uke prarado į šeštą vietą smuktelėjęs FK Ozas. 7-oje įsitvirtino A komanda-Margiris, 8-oje – Širvintos-VGTU-Vilkai. Po stipriai nesėkmingo sezono, paženklinto vos 15,12 balų suma, net keturias pozicijas dešimtuke prarado ir į 9-ą vietą nusmuko FGBK Aktas. Aukščiausią dešimtuką, kaip ir pernai, uždaro AFK ekipa. Nors ir alternatyvieji po praėjusio sezono numetė gazą ir surinko 27 balais mažiau, bet savo pozicijas dešimtuke jie išsaugojo.
 
Didžiausią šuolį į viršų šiais metais atliko jau minėta Granitas B komanda ir FK Gariūnai. Abi ekipos savo pozicijas pagerino 18 vietų. Granito dublerius šis šuolis užnešė į 19 vietą bendroje įskaitoje, o SFL B divizioną užtikrintai laimėję gariūniečiai per du sezonus pakilo į 42 poziciją. 16 laiptelių reitinge pasilypėjo FK Navigatoriai Old Boys. Nors šiais metais senieji Navigatorių berniukai SFL A divizione užėmė šeštą vietą, o žygį taurėje baigė aštuntfinalyje, bet vis tiek iš 50-os pozicijos pakilo į 34-ą. Didžiausias šuolis žemyn (tarp šį sezoną žaidusių komandų) priklauso FK Mostiškės kolektyvui. SFL A divizione devintą vietą užėmusi ekipa per metus iš 16 pozicijos smuktelėjo į 24-ą.
 
 
Iš viso į reitingą įtrauktos 77 komandos, o VRFS III lygoje ir SFL divizionuose šiais metais varžėsi 55 kolektyvai.
 
REITINGAS
 
Komandų reitingas skaičiuojamas pagal paskutinių penkerių sezonų rezultatus. Tačiau šiais metais reitingo formulę pakoregavo pandeminis futbolo sezonas. Anksčiau pagal V.Kazlausko formulę kiekviename čempionate komandos surinktas taškų kiekis buvo dauginamas iš 100, vėliau dalinamas iš maksimalaus konkrečiame divizione galimo surinkti taškų kiekio, o gautas skaičius yra dauginamas iš kiekvienai lygai pritaikyti koeficiento (III lyga – 1; A divizionas: 0,75; B divizionas – 0,5; C divizionas – 0,3). Taip pat pridedami taškai ir už komandų pasirodymą SFL taurės turnyre: vienas įveiktas etapas įvertintas 2 taškais, tad iš viso galima surinkti 12 taškų.
 
Šiais metais C ir D divizionams reitingas skaičiavimo metodika nepasikeitė: taškų skaičius dauginamas iš 100 ir dalinamas iš max galimo surinkti taškų skaičiaus (C – 54, D – 48) ir dauginama iš atitinkamo koeficiento (C – 0,3, D – 0,25).
 
Kadangi III lyga ir A bei B divizionuose po pirmo rato komandos pasidalino į du šešetukus, jų reitingai buvo apskaičiuoti taip: surinktas taškų kiekis dauginamas iš 100, dalinamas iš galimo max surinkti taškų kiekio (visur – 48) ir dauginamas iš atitinkamo koeficiento (III – 1, A – 0,75, B – 0,5). Viršutinių šešetų komandoms tas skaičius ir paliekamas, apatinių šešetų skaičiai dar dauginami iš 0,9, nes visgi antrą sezono dalį teko žaisti su sąlyginai silpnesniais varžovais.
 
O taip pat kiekviena komanda už kiekvieną įveiktą etapą SFL taurės varžybose dar gavo po 2 taškus.