Viesulas tebepučia Versmei į nugarą Visos

Sužaistas septintasis Sekmadienio Futbolo lygos A diviziono turas.

Per jį lyderė Versmė ir jos persekiotojas Viesulas savo rungtynes laimėjo, autsaideris Imperialas – pralošė, o apžvalgininkas beveik nieko neatspėjo.

Versmė ir jai į nugarą pučiantis (ir galbūt į priekį genantis bei taškų dalint varžovams neleidžiantis) Viesulas tolsta nuo savo varžovų. Užmetus akį į turnyro lentelę darosi panašu, kad šios dvi komandos varžysis dėl aukščiausiosios A diviziono vietos. Bent jau kol Viesulas nepalūš.

Imperialas ir toliau yra neiškovojęs nė taško ir velkasi ariergarde vienišas ir nutolęs nuo kitų. Kol kas įsivaizduoti, kad jis ką nors lentelėje aplenkė būtų sunku.

O likusioje turnyro lentelėje trečią ir vienuoliktą vietas užimančias komandas skiria septyni taškai. Ten įmanomos įvairios rokiruotės.

Tiek įžangos, o dabar – prie reikalo.

Advoco – Visinčia 1:1

Prognozėje apžvalgininko buvo įrašytas rezultatas 1:1.  Ir prognozė buvo visiškai nesėkminga. Bet tai turiu pasiteisinimą, kad na aš negaliu atspėti to, kad šeimininkų komanda sunkiai susirinks.

Susirinkimo bėdą  pažymėjo ir Advoco komandos Faceboko paskyra

„ Į rungtynes rinkomės tragiškai, turėjome vos vieną keitimą, bet tai ne pasiteisinimas, nes žaidėme namuose“, - rašoma joje.

Ta proga Visinčia ilgai nelaukė ir jau 8 minutę įmušė įvartį.

„Pirmieji įmušė svečiai ir dar labiau komplikavo mūsų padėtį, tačiau nepasidavėme ir antrojo kėlinio pradžioje Jūra atstatė lygybę. Vėliau abi komandos pradėjo žaisti atvirą futbolą, todėl galėjo kristi ne vienas įvartis, mes gi bandėme žaisti standartais. Džiugu, tas, kad nors ir žaisdami be keitimų (Artūras N. gavo traumą) sugebėjome išsaugoti jėgų ir iškovoti tašką. Liūdna, kad praradome du svarbius taškus prieš žemiau už mus esančią komandą”, - rašoma Advoco Facebooko paskyroje.

Nemenčinė – Salininkai 0:2

Ir vėl su prognoze nepataikyta. Štai čia aš spėjau lygiąsias – rezultatą 1:1. Tad pasigirt galiu nebent tuo, kad atspėjau, kiek bus įmušta įvarčių per rungtynes.

Nors kita vertus, Nemenčinė ir įvartį įmušė (deja, iš nuošalės), ir mušė 11 m baudinį, ir net jį kartojo. O geriausiu mačo žaidėju, kaip supratau, buvo Salininkų vartininkas Andžejus Jančis.

Salininkai, beje, į Nemenčinę susirinko nelabai puikiai, praktiškai be keitimų.

Apie rungtynes Salininkų FB paskyros reportažas: „Pats geriausias rezultatas futbole. 2:0 Salininkų naudai. Nepraleistas įvartis ir du įmušti.

Atrodytų - puiku , jei nebūtų „bet“0. O tas „bet“ yra momentų realizacija. Tragiška. Su užbaigimu taip negali būti, į vartus iš 6 metrų reikia pataikyti, žaidėjai privalo pasidaryti išvadas, nes kitu atveju jas turėtų daryti treneris.

Aišku, Andžeika – didvyris. 2 pendelius patraukti, nesvarbu , kad tas pats permušamas buvo , bet tai ir buvo rungtynių persilaužimo momentas. Apie rungtynes plačiau:

Žaidimas susiklostė mums labai palankiai. Labai greitai pirmame kėlinyje pelnome įvartį. Marius perima kamuolį ir atiduoda įkertančiam Aleksui, šis iš baudos aikštelės muša tiksliai į apatinį kampą. 1:0 Salininkai priekyje jau gal 10 min. Natūralu , kad pradedame labiau gintis ir Nemenčinės komanda bando atsilošti. Turime kelis pavojingus epizodus prie mūsų vartų , bet Andžeika gelbėja ir taiso gynėjų kliurkas. Po kampinių - labai pavojingi epizodai prie mūsų vartų. Viename, net pralošusi dvikova,  Nemenčinė pelno įvartį, bet fiksuojama nuošalė. Po mūsų atakų puikių progų neišnaudoja Andrius, Arnoldas, Aleksas, o vėliau - futbolo taisyklė: nemuši tu - stato pendelį į tavo vartus. Aišku, jį reikia dar įmušti. 35 min. galutinai Nemenčinės komandą pribaigia Andžeika, atrėmęs 2 pendelius. O mes dar neišnaudojame kelių gerų progų įmušti ir į pertrauką išeiname minimaliai pirmaudami 1:0.

Antrasis kėlinys - pagal tą patį scenarijų: sunkiai ginamės, kontratakuojame, ir vėl puikiais momentais šaudome pro šalį. Tačiau įpusėjus kėliniui Pavelas nuo centro puikiai prasiveržia per visą savo šoną ir išmaudęs gynėjus, nuo galinės linijos gražiai atiduoda perdavimą įkertančiam Aleksui , kuris tiesiog uždaro perdavimą. Kairiakojų įvartis. 2:0 Salininkai pirmauja.

Vėliau priešininkams sunkiai sekėsi rasti kelius prie mūsų vartų, nes stipriai dirbome juodą darbą besigindami , o mūsų užbaigimas ir toliau buvo ne koks. Nors Andrius visą Nemenčinės gynybą laikė pastovioje įtampoje ir gynėjus terorizavo, įvarčio pasiekti nepavyko.

Labai svarbūs 3 taškai. Jeigu dar žiūrėsime, kad neturėjome keitimų (vartininkas ir treneris - ne keitimai), tada reikia vertinti labai gerai.”

AFK – Divenda 2:4

Iššovė AFK praėjusį turą, o šį – vėl pralaimėjo. Dabar AFK taip ir kaitalioja pergalę su pralaimėjimu, kas turą. Šį kartą, pagal tą bendrą sistemą, AFK buvo laikas pralaimėti.

Aš gi – kvailys tos sistemos prieš šį turą dar neįžvelgiau ir prognozėje spėjau AFK pergalę 2:1.

Bet AFK pralaimėjo ir pralaimėjo pagal žaidimą. Jei netikite, galite pažiūrėti šią santrauką. Pagal ją, beje, rungtynės, atrodo, visai gražios išėjo.

O čia Divendos vadovo Mindaugo Žigučio pasakojimas: „Rungtynės prasidėjo sekmadienio popietę LFF stadione. Pirmi įsimušėm sau įvartį, bet ilgai netrukus, baigiantis pirmam kėliniui, išlyginome rezultatą ir ėjome ramiai ilsėtis. Antro kėlinio pradžia priklausė mums, nes sugebėjome įmušti du greitus įvarčius. Kai įmuši, visuomet lengviau žaisti toliau. Varžovas nenustebino, bet neblogai raičiojo kamuolį ir žaidė per kraštus. Rezultatas galėjo būti ir kitoks, bet vidurio gynėjų klaidos leido varžovams pelnyti du įvarčius.”

Širvintos – Viesulas 1:4

Ne, na kiek aš spėju Viesului neigiamą rezultatą, jis vis laimi ir persekioja lyderę Versmę, atsilikdamas nuo jos vienu tašku.

Ir dabar rašiau prognozėje 3:1 Širvintų naudai. Nė velnio. Viesulo futbolininkai laimėjo užtikrintai, nors pirmą įvartį praleido.

„Džiaugiuosi mūsų komandos atkaklumu ir ryžtu nugalėti, - ta proga rašė Viesulo vadovas Giedrius Slivinskas. - Jau ne pirmą kartą pirmi praleidžiame įvartį, bet sugebame atsitiesti ir laimėti. Širvintos stengėsi žaisti aktyviai, greitai siųsti kamuolį priekį kraštams, skersuoti į vidurį. Pradžioje joms sekėsi geriau, tačiau mums pavyko perlaužti žaidimą ir sukurti nemažai progų, kurių dalis buvo realizuota.“

Žodžiu, Viesulas yra ir toliau nusitekęs neleisti atsipalaiduoti Versmei, nuo kurios jis atsilieka vienu tašku, užimdamas antrą  vietą A diviziono turnyro lentelėje.

„ Pirmoje rungtynių dalyje kaip ir turėjome pranašumą, po to, deja, viskas pasisuko kita linkme, ne tik atidavėme iniciatyvą, bet ir padarėme kurioziškų ir kvailų klaidų gynyboje. Varžovai nenustebino, žaidė savo žaidimą, kaip visuomet. Rungtynėse su šiais varžovais visada būna įtempta kova“, - rašė vienas Širvintų vadovų Elvinas Dalala.

Imperialas – Kruša-Basica 1:5

Kadangi prieš tai vykusių dviejų Imperialo rungtynių rezultatus atspėjau, nutariau prognozuodamas patraukt autsaiderius už ausų. O tai gaila komandos, nesurinkusios kol kas nė vieno taško ir gerokai turnyro lentelėje atitolusios nuo priešpaskutinio varžovo. Parašiau Imperialo pergalę 2:1, tikėdamasis, kad mano įgūdžiai atspėti jo rezultatus vėl suveiks.

Kur tau. Imperialas pralaimėjo didžiausiu skirtumu iš visų A diviziono komandų šį turą.

O Imperialo Facebook paskyra, kaip pagrindinę pralaimėjimo priežastį įvardija netinkamą komandos nusiteikimą: „Šį kartą nesugebėjome teigiamai nusiteikti ir patyrėme dar vieną skausmingą pralaimėjimą. Varžovai dominavo aikštėje nuo pat pirmų minučių. Mums niekaip nepavyko pagauti savo žaidimo. Žaidėme per daug individualiai, dažnai klydome, ypač gynyboje - jau pirmajame kėlinyje praleidome net keturis įvarčius. Po pertraukos bandėme išlyginti situaciją aikštėje, pradėjome dažniau ir pavojingiau atakuoti. Sukūrėme keletą labai rimtų progų, bet tikslus buvo tik Olegas Krasilnikovas, kuris 85-ają minutę sušvelnino rezultatą.”

Versmė – Olimpija 2:1

Vienintelis mačas, kuriame aš kažką atspėjau. Bent jau nugalėtoją (rašiau, kad Versmė laimės 3:1).

Bet tam, kad teisingai išpranašautumei, kad laimės lyderis ir pagrindinis favoritas dar žaisdamas namuose, Nostradamu būti nereikia.

Juo labiau, kad šį kartą Versmė žaidė su nepilną sudėtį atsivežusiais varžovais.

Čia jau Olimpiją vertėtų pagirti už tokį rezultatą. Pratusiai prie didesnių pergalių Versmei jis kažin ar taip labai smagus.

Pasakoja Olimpijos vadovas Donatas Dromantas „Paskutinę minutę atsisakius trims žaidėjams nusprendėme vykti devyniese ir prikalbinome žaidėją su plyšusiais kelio raiščiais bent pastovėt vartuose. Neturėjome moralinės teisės pavesti varžovų, kurie dėl mūsų pakeitė rungtynių datą.

Varžovai turėjo kiekybinį ir kontrolės pranašumą visų rungtynių metu. Savo ruožtu, žinodami, kad žaidžiame su lygos lyderiais, sustojom į gynybą. Varžovai daug atakavo ir susikūrė ne vieną momentą prie mūsų vartų, tačiau įvarčius pelnė dukart idealiai "užkibusiais" smūgiais iš toli į vartų viršutinį kampą ir nuo virpsto. Olimpija susikūrė keturias realias progas įvarčiams pelnyti, tačiau realizavo tik vieną. Verta paminėti, kad rungtynių pabaigoje Olimpijos puolėjas nepasinaudojo proga akistatoje su varžovų vartininku.

Žaisdami dešimtyje sužaidėme aukščiau savo galimybių. Nesusirinkimas labai nuliūdino, bet kartu tai gali būti puikus atspirties taškas. Ačiū varžovams už korektišką kovą.”

O čia Versmės galvos Romo Ščiukos rungtynių vertinimas: “Sunkios rungtynės per prastą orą. Varžovai žaidė 10-yje, tačiau puikiai sustatė dvigubą gynybos liniją, susispaudė ir bandė kontratakuoti. Mes kad ir kontroliavome kamuolį, pralaužti gynybą sekėsi gan sunkiai, artėjant pirmajam kėliniui į pabaigą, pelnėme įvartį tolimu smūgiu. Antrajame kėlinyje krito dar vienas įvartis po fantastiško tolimo smūgio ir jau atrodė kad ramiai užbaigsim rungtynes, deja, užmigome gynyboje, varžovų puolėjas pabėga ir švelnina rezultatą. Per paskutines minutes turėjome porą galimybių užtvirtinti pergalę, o varžovai tuo tarpu po dar vienos mūsų klaidos galėjo ir palyginti rezultatą. Tikriausiai, prasčiausios sezono rungtynės ir sunkiai iškovota pergalė prieš 10-yje žaidusius varžovus“

Divenda – Salininkai

06.14 19.45 Kaišiadorių Miesto Centrinis

Pirmiausia, jau šiandien bus sužaistos atkeltosios pirmojo kėlinio rungtynės.

Ilgai nesvarstęs skelsiu prognozę: 3:0 Divendos naudai.

AFK – Advoco

06.18 15.00 LFF

Advokatams negalės šiose rungtynėse padėti kortelių prisirinkęs gynėjas Kimas Vergiani.

Ir kadangi pagal AFK sistemą jam laikas būtų laimėti, spėsiu alternatyvininkų pergalę sunkiame mače 2:1.

Divenda – Versmė

06.18 17.00

Pernai Versmė 4:1 nugalėjo Divendą Kaišiadoryse SFL taurės rungtynėse.

Jeigu ne tai, kad mačas tarp šių ekipų vyks vos antrą kartą, apskritai, būtų jį galima vadinti derbiu. Netoli juk Kaišiadorys ir Elektrėnai vieni nuo kitų.

Derbis ar ne derbis, spėsiu elektrėniškių pergalę, nors mačas netolimoje išvykoje jiems turėtų būti nelengvas. Divenda – Versmė 1:2.

Visinčia – Salininkai

06.18 17.00 Šalčininkėliai

Pernai šios ekipos, žaisdamos tarpusavyje apsikeitė pergalėmis.

Pastaruoju metu Salininkai demonstruoja kur kas sėkmingesnį žaidimą, nei būsimieji aikštės šeimininkai, todėl spėsiu Salininkų pergalę 3:1.

Nemenčinė – Širvintos

06.18 17.00 Nemenčinė

Komandų tarpusavio susitikimų istorijoje matosi, jo Širvintoms tarpusavio mačuose sekasi kur kas geriau. Nemenčinei Širvintos nėra pačios maloniausios varžovės, prieš jas ji niekada nėra laimėjus. 5 pergalės ir dvi lygiosios Širvintų aktyve.

Širvintoms per šį mačą atstovauti negalės puolėjas Oskaras Kružikas.

Pasitikėsiu istorija ir spėsiu Širvintų pergalę. 3:2 svečių naudai.

Olimpija – Imperialas

06.19 21.30 Fanų

Olimpijos ir Imperialo tarpusavio aiškinimusi istorijoje – aiški pirmosios persvara. Iš šešerių žaistų rungtynių Olimpija laimėjo penkerias ir vienerias sužaidė lygiosiomis.

Todėl esu įsitikinęs, kad ir šį kartą laimės olimpiečiai. Net sutriuškins Imperialą. 5:0.

Kruša – Viesulas

06.21 20.00

Tarpusavyje didžiojo futbolo aikštėje šios komandos žaidė labai seniais laikais – gal 2009 metais. Tada abu kartus laimėjo Viesulas, kuris ir šiaip turi geresni saldo rungtynėse su Kruša.

Prognozė: Viesulas laimės ir dabar. Spėju 3:1 šios komandos naudai.