Versmę nuskriaudė ir Advoco Visos

Per 9-ąjį Sekmadienio futbolo lygos A diviziono turą Viesulas įtvirtino savo pirmavimą, sunkioje kovoje 3:2 įveikęs Olimpiją. O štai ilgą laiką pirmavusi Versmė pralaimėjo Advoco ir nusirito į trečiąją vietą.

Ir likus dviem turams iki pirmojo rato pabaigos Viesulas lenkia Advoco ir Versmę penkiais taškais ir, atrodo, nėra linkęs kuriai nors iš jų bent pirmojoje  D diviziono pirmenybių pusėje, nusileisti.

AFK – Visinčia 0:1

Iš pradžių kaitaliojęs pralaimėjimus su pergalėmis AFK, pasileido žemyn. Dabar jis pralaimėjo jau trečią kartą paeiliui.

Per mačą su Visinčia AFK pirmą kėlinį išsilaikė lygiai, antrą praleido ir po to dar prarado vieną futbolininką ilgu liežuviu.

Pasakoja Visinčios komandos vadovas Valerijus Barbarovičius: „Pastaruoju metu komandoje tvyro pozityvus mikroklimatas, visi aktyviai renkasi į rungtynes ir pradedame demonstruoti konkurencingą futbolą. Kalbant apie šias rungtynes, tai susirinko net 18 mūsų komandos narių.

Jau pačių rungtynių pradžioje varžovai pradėjo žaist labai grubų futbolą ir po 5 minučių jau buvo surinkę apie penkias pražangas. Turbūt varžovai bandė mus spaust nuo pirmu minučių, tačiau pamiršo, kad nereikia bauduot. Pirmas kėlinys buvo apylygis: tiek mes, tiek AFK turėjo pavojingų progų, mes jų gal daugiau turėjom, bet įmušti įvarčio pirmame kėlinyje nepavyko nei vieniems, nei kitiems.  Tik vieni kitiems tampėm nervus ir nemažai baudavom.

Antrą kėlinį mes pradėjom geriau, neatsipalaidavom nuo pradžių ir sužaidus apie 10 minučių greitos kontratakos metu įmušėme ilgai lauktą įvartį. Varžovai pradėjo nervintis ir įvyko tai, kas turėjo įvykti - už kalbas vienas iš AFK žaidėjų buvo išvarytas iš aikštės. Po to, kai jie liko 10-tiese mes bandėm įmušti dar vieną įvartį ir vos negavome patys .“

Anonsuodamas turą, prognozavau šį mačą visai netiksliai, spėjęs AFK pergalę 2:1.

Nemenčinė – Kruša 2:0

„Sveiks. Ir vėl pro šalį tu su savo spėjimais... J“ – parašė man Nemenčinės komandos vadovas Vladimiras Pivovaras.

Ir vėl niekur nepataikiau. Prognozavau Krušos pergalę 1:0.

„Pensininkų žaidimai be mūsų jaunimo ir Krušos Petrylos. Ką be pridursi... Tik jaunuolis Skipis draskėsi prieš savo buvusį teamą. Neįmušėm daug. Labiau norėjo nugalėti Skipis ir tas ko gero lėmė mūsų pergalę... ” – komentavo V. Pivovaras susitikimą.

41-erių metų jaunuolis Skipis, arba Mantas Skipitis įmušė vieną įvartį antro kėlinio pradžioje, o jam baigiantis Nemenčinė pridėjo dar vieną.

O Kruša aiškino savo nesėkmę ne kokiu susirinkimu.

“Nesurinkom sudėties. Atvažiavome žaisti lygiai 11 žmonių, o mačo eigoje dar vienas žaidėjas gavo traumą. Tai taip ir atvargome šias rungtynes. Nieko nepadarysi, mėgėjų futbole vasara daro savo ir rezultatas dėsningas”, - dėstė Krušos komandos vadovas Remigijus Mielinis.

Salininkai – Širvintos 1:4

Tai – pirmosios iš dviejų rungtynių, kurių rezultatus prognozuodamas aš atspėjau bent jau laimėtoją.

Tiesa visai negalvojau, kad svečiai Salininkuose laimės ramiai ir užtikrintai, mano rezultatas buvo 2:1 Širvintų naudai.

O Širvintiškiai jau pirmą kėlinį įmušę du įvarčius, per antrą įkirto dar du. Ir tik tada leido Salininkams kiek sušvelninti rezultatą.

„Rungtynės nenusisekė. Treneris jas pralošė Širvintoms, savo neteisingais sprendimais. Futbolas - tai daugiau nei žaisti aikštėje privalo geriausi. Aišku, ir klaidos buvo labai grubios. Bet reikia pagirti priešininkus - jie mikrodvikovas laimėjo, tas ir lėmė rezultatą. Reikia viską ramiai priimti, o ateityje privalome turėti daugiau sportinio pykčio,” – vertino susitikimą Salininkų treneris Pranas Janušauskas.

Vienas Širvintų vadovų Elvinas Dalala buvo lakoniškas: “Priešininkas nenustebino, žaidė sau įprastą žaidimą. Mums sekėsi gerai. Išnaudojome progas ir laimėjome. O susirinkti mums sekasi puikiai.”

Imperialas – Divenda 2:3

Ir šios dvikovos nugalėtoją atspėjau. Tiesa, maniau, kad Divenda laimės be vargo 4:0. Tačiau absoliutus autsaideris Imperialas tam nusitekęs nebuvo. Ir turėjo labai neblogas galimybes iškovoti pirmąjį tašką ar net taškus.

Štai Imperialo Facebook paskyros pasakojimas apie šį susitikimą: „Buvome taip arti pirmojo taško čempionate...

Pirmą kartą šiame sezone sugebėjome pirmi įmušti įvartį ir išlaikyti persvarą iki pertraukos. Tačiau, labai gaila, bet mums nepavyko iškovoti nors vieno taško, kurio tikrai buvome verti. Laimėjus pirmą kėlinį ir pajutus pasitikėjimą savimi, antrą rungtynių pusę pradėjome labai aktyviai - bandėme kuo daugiau ir pavojingiau atakuoti varžovų vartus. Tačiau visos mūsų pastangos buvo nesėkmingos, o negana to, grubiai suklydus, leidome priešininkui per tris minutes sukurti dvi rezultatyvias kontratakas ir išsiveržti į priekį. Apmaudu, praleisti du įvarčiai įnešė nedidelę įtampą tarp žaidėjų, bet vyrukai sugebėjo susikaupti ir nepraėjus dešimčiai minučių, pirmo įvarčio autorius Olegas Krasilnikovas įmušė antrą ir išlygino rezultatą. Taip pat verta pagirti labai tikslų Ivano Simonovo perdavimą link varžovų vartų. Dar didesnėmis jėgomis pradėjome atakuoti, jau ir mūsų gynėjai vis dažniau atsirasdavo varžovų pusėje, padėdami puolėjams. Tačiau, tai neatnešė norimų rezultatų, o rungtynių pabaigoje, kaip jau darosi įprasta, praleidome įvartį ir toliau likome be taškų.“

„Rungtynės klostėsi ganėtinai sunkiai. Atvykovom į Vilnių be trijų pagrindinių atakuojančios grandies žaidėjų ir labai pasijuto šis trūkumas. Pirmi prasileidom įvartį, antro kelinio pradžioj išlyginom ir sugebėjom persverti. Imperialas vėl išlygino ir vos ne vos išsivežėm pergalę. Vilniečiai gražiai rideno kamuolį bet trūko jiems užbaigimo, nepaisant dviejų praleistų įvarčių, mūsų gynėjai ganėtinai neblogai tvarkėsi su jų puolimu“, - komentavo rungtynes Divendos vadovas Mindaugas Žigutis.

Viesulas – Olimpija 3:2

Viesulas čia vis išsiverždavo į priekį, bet Olimpija vis išlygindavo. Kol 81 minutę lyderiai neįmušė lemiamo įvarčio. Ką žinai, gal olimpiečiai irgi būtų išlyginę, bet kad laiko tam liko nedaug.

Tiesa, viskas galėjo persiverst ir kita linkme, jei Olimpija būtų išnaudojusi baudinį. Bet buvo viskas, kaip buvo, Viesulas vėl laimėjo ir dabar pirmauja jau užtikrinčiau nei prieš 9-ąjį turą

Giedrius Slivinskas (Viesulo vadovas): „Rungtynės su Olimpija buvo sunkios. Nors pirmi pelnėme įvartį, varžovai aktyviai priešinosi ir tik mūsų vartininko, kuris atrėmė 11m baudinį, dėka pirmą kėlinį baigėme lygiosiomis. Antrame Olimpija daug kontroliavo kamuolį ir stengėsi žaisti labai aktyviai, tačiau tuo pačiu kiek susilpnino savo gynybos pajėgumus, kuo mes ir pasinaudojome.”

Donatas Dromantas (Olimpijos vadovas): "Susirinkom neblogai, šįkart ir vartininką turėjom. Varžovai turi gerus du puolėjus ir viskas. Galbūt nesusirinko. Rungtynėse turėjome kamuolio kontrolę, aibę baudos smūgių šalia baudos aikštelės, nerealizavome 11m. baudinio, 1 prieš 1 situacijoje be spaudimo. Atakavome didelėmis pajėgomis ir apnuoginom gynybą. Trys grubios klaidos viduryje trys, kontratakos - trys įvarčiai į mūsų vartus. Varžovai nustebino tik kovingumu ir puikia progų realizacija. Teisėjas neskyrė baudos ginčytinoj situacijoj aikštės viduryje ir praleidome trečią įvartį. Sveikiname Viesulą su kovinga pergale."

O aš anonse prognozavau čia lygiąsias 1:1...

Versmė – Advoco 1:2

Tačiau ne Viesulo ir Olimpijos mačas buvo svarbiausias. Turo rungtynės vyko Elektrėnuose, kur susitiko antrą ir trečią vietas ėmusios komandos (Jos ir dabar ima antrą ir trečią vietas, bet po rungtynių jomis susikeitė).

Visi trys įvarčiai buvo įmušti pirmąjį kėlinį. Iš pradžių Advoco įmušė du, po to Versmė sušvelnino rezultatą.

O pačioje susitikimo pabaigoje buvo pašalintas Versmės puolėjas Mindaugas Broga. Vieną po kitos išvydęs dvi geltonas korteles ir raudoną, kaip tų dviejų sumą.

Apie mačą Versmės vadovas Romas Ščiuka: „Turėjome problemų su susirinkimu, trūko svarbių žaidėjų, o likus porai valandų iki mačo, sužinojome, kad neturėsime vartininko. O jau per tiek laiko neradome atsarginio, todėl vartus teko saugoti vadovui. Pirmas 20min. išėjome nesusikaupę, varžovai surengė dvi atakas po mūsų grubių klaidų krašte ir pelnė du identiškus įvarčius. Beje vieną jų pelnė puolėjas, kamuolį susistabdęs ranka. Po įvarčių pradėjome žaisti, kontroliavome kamuolį, varžovai puikiai susispaudę gynėsi, bet sugebėjome pelnyti įvartį į rūbinę. Antrajame kėlinyje valdėme kamuolį kokių 70 procentų, varžovai pastatė gynybą ir kartais bandė kontratakuoti, na o mes bandėme ieškoti kelių link varžovų vartų, deja, priešininkų vartininkas žaidė puikiai ir gelbėjo savo komandą  nuo mirtinų smūgių kelis kartus. Tai pat šiame mače buvo keistai traktuojamos taisyklės, teisėjas vienodus epizodus skirtingai traktavo komandoms, tas buvo labai keista.”

Artūras Krasnoložskis (Advoco): “Į rungtynės susirinko beveik visa mūsų komanda, truko vos keleto žaidėjų. Nors varžovat ir grėsmingi, tačiau jų nepabūgome ir važiavome į Elektėnus duoti kovą. O juk kova turėjo būti, nes žaidė antra ir trečia vietos. Taigi, jau nuo pirmos minutės bandėme perimti iniciatyvą ir įmušėme du greitus įvarčius, vėliau žaidimas išsilygino ir abi komandos apsikeitė pavojingomis progomis, o šeimininkai apie 45 min. sušvelnino rezultatą. Supratome, kad Versmė antrajame kėlinyje nuo pat pirmų minučių puls šturmuoti mūsų vartus, taip ir įvyko, bet ačiū vartininkui, kuris patraukė porą ,,nesveikų" smūgių, mes gi bandėme žaisti labai elementariai, neprisikurti nesąmonių gynyboje, žaisti per kraštus, plečiant laisvus plotus. Aikštėje tikrai vyko daug aistrų, stabdymų, susistumdymų, tačiau tai viskas pateisinama - abi komandos norėjo laimėti, o ir teisėjas kartais priimdavo ne pačius teisingiausius sprendimus į abi puses. Bet apie teisėją kalbėti nenorėčiau - jis yra žaidimo dalis. Apie šeimininkus galime pasakyt tik gerus žodžius: labai stipri komanda, su kuria kol kas šį sezoną buvo žaisti sunkiausia, kovojanti dėl kiekvieno kamuolio, bet gal truputį žaidžianti ir per grubiai, jeigu ne į kamuolį tai į kaulą. Taip pat norėtume pagirti ir stadiono veją, kuri buvo puiki, dar kartą įsitikinome, kad žaisti ant normalios žolės yra šimtą kartu geriau nei ant dirbtinės dangos. Džiugu, kad įnešėme mėsmalės i turnyrinę lentelė, juk nuo to visiem tik įdomiau. “

Širvintos – Visinčia

07.01 17.00 Širvintų

Tarpusavio mačuose Širvinta laimėjo tris kartus, Visinčia – kartą, o du susitikimai baigėsi lygiosiomis.

V. Barbarovičius (Visinčia); „Dabar reikia ruoštis svarbioms rungtynėms prieš Širvintą. Norėtųsi, kad visi susirinktų ir  dar labiau norėtųsi laimėti.”

Prognozė. Oi nežinau, kaip su tuo laimėjimu bus, Valerijau. Suprantu, kad jei tu nuo varžovų atsilieki trimis taškais – tavo užduotis juos pavyti. Bet varžovai juk tuo labai nesuinteresuoti. Statyčiau ant Širvintų ir jų pergalės 3:1.