VRFS futsal lyga: geriausią startą pakartojęs Aktas – vienvaldis lyderis Visos

 

Salės futbolo VRFS I lygos pirmenybėse prasideda įdomūs dalykai. Iš anksto nustatytas favoritų penketas išsisklaidė jau šeštąją varžybų savaitę.

Turnyre kol kas lyderiauja visas šešerias rungtynes laimėjęs Aktas. Tuo metu tolygiai su jais žengęs Setaltas antradienio vakarą gavo SFK Novovileisk antausį ir buvo priverstas laikinai atsitraukti.

 

Penktosios savaitės rezultatai:

Setaltas – International Vilnius 7:3
FK Aktas – FK Spartakas 10:2
FK Pabradė – Eišiškės/Nauja Banga 10:5
International Vilnius – VDA Futsal 4:7
FK Aktas – FK Pabradė 8:6
SFK Novovileisk – Setaltas 7:6

 

Savaitės rungtynės: Akto nokautas Spartakui

Pirmasis šio futsal sezono sostinės „klassikeris“ tarp Akto ir Spartako nuvylė, švelniai tariant. Jeigu taip būtų galima apibūdinti Genių pergalę aštuonių įvarčių skirtumu.

Būtina paminėti, kad jau prieš rungtynes favoritų statusas krypo Akto naudai, kadangi Spartakas neišrikiavo pajėgiausios savo sudėties. Visų pirma trūko Dmitrijaus Raksos, kurį sustabdė liga ir kapitonas komandai vadovavo nuo suoliuko. Nebuvo ir Dmitrijaus Aschabovo, Rolando Jurkevičiaus, Valdemaro Voinič.

Į aikštelę žengė laiko patikrinta brandi Spartako sudėtis. Iš devynių protokole įrašytų spartakiečių net penki priklauso 40+ amžiaus kategorijai. Bendras sudėties amžiaus vidurkis siekė 37,8 metų ir jį dar gerokai pajaunino aštuoniolikmečio Makaro Kucharevičiaus pasirodymas.

VIKO sporto salės balkone susirinkę Akto specialistai svarstė, kaip su tokia sudėtimi ir vidurkiu Spartakas daug metų sugeba žaisti sėkmingai. Kol svarstė – ir pirmą įvartį praleido. Per kelias minutes pavyko persverti rezultatą (2:1), bet atrodė, kad laukia sudėtingas antras kėlinys.

Nieko panašaus. Aktas išlaikė ir didino pranašumą, Spartako tradiciniai bandymai jungti į atakas vartininką Maksą ne tik nedavė naudos, bet ėmė tempti į dugną. Lūžio momentu galima vadinti Gražvydo Gujio įvartį į tuščius vartus kėlinio viduryje, po kurio rezultatas tapo 5:2 – Spartakas nuleido rankas, o Aktas pradėjo žaisti kaip treniruotėje. Jauniems ir energingiems Simonui Stankevičiui bei Lukui Blažiui nekilo jokių problemų pribaiginėti demoralizuotą varžovų gynybą.

Specialistų ložėje nuskambėjo faktas, kad prieš šešerius metus Aktas sutriuškino Spartaką 10:2 ir dabar reikėtų pagerinti šį rodiklį. Bet vėl buvo užfiksuotas rezultatas 10:2 ir prieita išvados, kad jokio progreso per šį laikotarpį Aktas nepadarė.

Bet svarbiau tai, kad Aktas pratęsė sėkmingą savo seriją žaisdamas su Spartaku: jiems paskutinį kartą buvo pralaimėję 2017 metų kovo 10 dieną, o tris pastaruosius tarpusavio mačus šiais metais laimėjo santykiu 20:7.

Aiškindami tokį fenomeną Akto atstovai teigė, kad jiems parankus Spartako žaidimo stilius: nors ir techniška, ši komanda žaidžia lėtą futsalą, galima pagauti juos kontratakose. O štai su jaunais ir greičiau bėgančiais varžovais būna daug sunkiau.

Po rungtynių spaudos konferencijoje Akto treneris Tadas Diržininkas santūriai pasidžiaugė pergale ir džiūgauti iš laimės nebuvo linkęs.

„Pažiūrėkite, kaip mes vargome ir tampėmės pirmą kėlinį, – pareiškė jis. – Antrame po poros lengvų įvarčių nulaužėme rungtynes, bet iki tol buvo sunku.“

D. Raksa pripažino, kad lūžio momentu tapo penktasis varžovų įvartis ir tik paspėliojo, kad surinkus visą sudėtį viskas galėjo pasibaigti linksmesne nata.

„Jei būtume žaidę visi – būtų įdomiau. Aišku, komanda galėjo pabaigą sužaisti ramiau, taip lengvai nepasiduoti ir pasiekti, kad rezultatas būtų garbingesnis. Bet laiko jau neatsuksi“, – svarstė Spartako vadovas.

O Aktas užsikūrė ir kitose rungtynėse VIKO sporto salėje 8:6 nugalėjo Pabradės komandą. Teoriškai turėjo laimėti lengviau. Tačiau pirmaudami 4:1, nusprendė pasimokyti žaisti su penktu aikštės žaidėju. Kaip matome, pasimokė.

Šešiomis pergalėmis startavęs Aktas pakartojo 2020-2021 m. sezono pradžios sėkmę. Tiesa, prieš porą metų pirmenybės buvo sustabdytas dėl pandemijos. Po švenčių Genių VRFS lygoje laukia ir Setaltas, ir VDA, ir Vilnius TECH. Tada ir pasimatys šios komandos galimybės, bet taškus su žemiau esančiomis komandomis irgi reikia mokėti susirinkti.

 

Turo netikėtumas: „neplanuotas“ Setalto pralaimėjimas

Pagal išankstines lažybininkų prognozes, po 6 turo lygoje turėjo išlikti dvivaldystė tarp Akto ir Setalto komandų. Tačiau nutiko kitaip.

Setaltas turėjo dvejopą savaitę. Iš pradžių Širvintose susitiko su International Vilnius ekipa. Širvintų SC salė šį kartą buvo sutvarkyta, neslidi ir leido komandoms pademonstruoti geresnės kokybės futsalą.

Kaip ir reikėjo laukti, Setaltas kontroliavo kamuolį ir atakavo, International – gynėsi ir kontratakavo. Veiksmingesnė buvo svečių taktika – pirmo kėlinio viduryje jie pirmavo 2:1. Setalto reikalai ėmė taisytis, kai jie patys labiau atsitraukė ir pradėjo gaudyti varžovus po jų klaidų. Ilgesnis suolas bei geresnė žaidimo kokybė leido greitai persverti rezultatą ir auginti savo pranašumą.

„Atsilikdami nusprendėme keisti vartininką. Tačiau kadangi turime mažai patirties žaidžiant penkiese – prasileidome dar daugiau įvarčių ir buvome nubausti“, – pažymėjo International komandos atstovas Valerijus Krasockis.

Setaltas šias rungtynes laimėjo 7:3, bet pergalė buvo sunki ir rezultato skirtumas nėra visiškai objektyvus vykusiai kovai aikštelėje.

Po penktosios pergalės Setalto vadovas Dmitrijus Timko pasidžiaugė komandos nusiteikimu ir kiekybe, kuria žaidėjai renkasi į rungtynes.

Atkreipkite dėmesį į žodį kiekybė – ji šiuo atveju labai svarbi. Nes kiekybė ne visuomet lemia kokybę.

Antradienio vakarą Setaltas VIKO sporto salėje rinkosi žaisti rungtynių prieš SFK Novovileisk.

Praėjusį sezoną Setaltas didelių problemų su Naujosios Vilnios komanda neturėjo, mušė jiems ir 9, ir 13 įvarčių, o štai šį kartą gavo sprigtą nuo jų ir pralaimėjo 6:7. Priežasčių tam yra įvairių – prastokas nusiteikimas, prasta realizacija, nepasiteisinę keitimai ir t.t.

Setaltas į šias rungtynes susirinko labai gausiai, turėjo gal 15 žaidėjų, kuriais rotuoti sekėsi sunkiai. Klaidų karuselė mačo pradžioje leido Novovileiskui kurtis lengvas progas ir po pusės pirmo kėlinio jie pribloškė favoritus pirmaudami 4:0.

„Pasiteisino auksinė mėgėjiško futbolo taisyklė – kuo daugiau žmonių susirenka į rungtynes, tuo didesnis balaganas aikštėje, – mano Setalto žaidėjas Gediminas Skrockas. – Elementarus nesusikaupimas, atėjimas į rungtynes tiesiai prieš jų pradžią ir nulėmė vaikiškas klaidas, po kurių atsilikome 0:4.“

Nepaisant to, Setaltas išlipo iš tokios skylės. Progų kūrė daug, realizuoti jas sekėsi sunkiai, tačiau antrame kėlinyje prispaudė varžovus ir mačui artėjant prie pabaigos, pagaliau pavijo juos  6:6.

Likus žaisti apie porą minučių Setaltas turėjo galimybę pirmą kartą persverti rezultatą. Bet ja nepasinaudojo. O tada dar kartą nesuprantamai suklydo, prasileido skausmingą kontrataką, po kurios Novovileisk išplėšė pergalę rezultatu 7:6.

„Turime daug naujų veidų komandoje, gal 5-6 naujokus. Jiems reikia laiko susižaisti, priprasti prie komandos ir įsisavinti futsalo niuansus, – tęsė G. Skrockas. – Per daug nepergyvename dėl to, kas įvyko. Paleidome rungtynių pradžią, darėme vaikiškas klaidas ir per daug atsipalaidavome, bet džiugu, kad po to parodėme charakterį. Bandome lipdyti komandą, o kaip gausis – pažiūrėsime. Esminiai mačai su lygos favoritais dar ateityje. Tada ir pamatysime, kas ko vertas.“

 

Ilgai laukta Pabradės pergalė

3 metai, 8 mėnesiai ir 27 dienos. Tiek laiko buvo praėję nuo paskutinės Pabradės komandos pergalės VRFS futsal lygoje. Maža detalė – pastaruosius tris sezonus jie čia nežaidė, tačiau statistinis faktas nepaneigiamas.

Šiemet į salės futbolą Pabradė sugrįžo neįsprausdama savęs į rėmus, nekeldama aukštų tikslų ir norėdama nelikti lentelės dugne. Startuota keturiais pralaimėjimais, trijuose jų praleista po dviženklį įvarčių kiekį.

Sėkmė aplankė penktame ture, namie priėmus Eišiškių Naujos Bangos ekipą. Lygiaverčių varžovų akistatoje Pabradė antro kėlinio pradžioje atitrūko 6:3, o vėliau Nauja Banga priartėjo iki 6:5. Likus žaisti mažiau nei 10 minučių Igorio Kozlovo dublis tapo lemiamu (8:5). Svečių desperatiški bandymai gelbėtis vėliau nebuvo vaisingi (10:5).

„Apylygės rungtynės. Mes žaidėme savo žaidimą ir tiek. Mums pavyko geriau išnaudoti susikurtas progas, taip pat turėjome daugiau keitimų“, – konstatavo Pabradės komandos treneris Grigorijus Kisel.

 

Turo skaičius: 7

Salės futbole 7 įmuštų įvarčių paprastai pakanka pergalei pasiekti. Šią prielaidą VDA Futsal komanda verčia į konstantą.

Šeštadienį VDA startavo LFF futsal taurės varžybose ir pirmame rate 7:3 įveikė Pempininkų komandą iš Gargždų. Pergalė įsimintina ir reikšminga, todėl jos paminėjimas taip pat buvo simetriškas. Žmonės kalba, jog kai kurie jame paliko paskutinius sveikatos likučius, o kai kurie į pirmadienio rungtynes su International atėjo lyg tiesiai po šeštadieninio mačo.

VDA Futsal pelnytai įrodė savo pranašumą vėl įmušdama septynis kartus (7:4), bet šeštadienį išlieta energija sukaustė dailininkų kojas pirmadienio mače.

„Rungtynės tokios, kad belieka pasidžiaugti, jog jų nereikės prisiminti sezono pabaigoje ir net nebus dėl ko prisiminti, – tiesiai šviesiai konstatavo VDA vadovas Artūras Žarnovskis. – Besaikis šeštadienio praleidimas – garantuotos problemos pirmadienį.“

Šiame mače VDA Futsal turėjo iniciatyvą ir trapų pranašumą, visą laiką pirmavo. Bet International Vilnius visą laiką buvo šalia, vienu metu jie atsiliko tik 1 įvarčiu. Vis tik šeštadienio herojai išlaviravo šiose klampiose rungtynėse ir pasiėmė darbinę pergalę 7:4.

„Reziumuojant – galima pasidžiaugti, kad pavyko išnešti sveiką kailį. Vienu metu atrodė, kad bus tradicinis neišnaudotų progų, nesėkmingų epizodų ir išsprūdusios pergalės pasiteisinimas, bet to neprireikė“, – sakė A. Žarnovskis.

Tokio „atsinešimo“ VDA tikrai nepakaks penktadienį, kai seniausiame sostinės futsal derbyje susitiks su FK Spartaku. Išgyvenančiu sunkią atkarpą, turinčiu daug traumuotų ir ligotų, bet visada pavojingu aikštelėje.

 

Savaitės citata

„Žiūriu aš į balkoną per rungtynes ir matau ten sėdint tą Aktą, su kuriuo mes žaisdavome prieš 5-10 metų. Dabar jie sėdi kaip žiūrovai, aikštėje jų jaunimas laksto, o mes vis dar tie patys judame, bandome kažką iš savęs išspausti. Tai gal nėra viskas taip blogai“, – D. Raksos optimizmo pralaimėjimas Aktui nesunaikino.

 

Artimiausios rungtynės

International Vilnius – Vilnius TECH. Ketvirtadienis, 20:45, VGTU sporto salė.

FK Spartakas – VDA Futsal. Penktadienis, 20:20, Pliaterytės mokyklos salė.

Eišiškės-Nauja Banga – Mostiškės-Tonitra. Penktadienis, 21:15, Eišiškių SM.