VRFS Futsal II turas: 11 įvarčių centriniame mače ir lygos naujokų vargai Visos

Salės futbolo pirmenybės VRFS Futsal I lygoje įgauna pagreitį. Kovos kol kas bekompromisės – per 12 turų neužfiksuota nė vienų lygiųjų, o kai kuriose rungtynėse lygos senbuviai toliau negailestingai baudžia naujokus.

Per pirmuosius du turus abejas rungtynes laimėjo VDA Futsal, Spartakas, Aktas ir SFK Novovileisk.

II turo rezultatai

VDA Futsal – FK Rudamina 7:1 (4:1)
FK Spartakas – International Vilnius 7:3 (4:2)
SK Nemenčinė-Hegvita – Baltai 4:7 (2:5)
Širvintos/VGTU-Vilkai – Setaltas 6:5 (3:2)
SFK Novovileisk – Mostiškės-Tonitra 6:1 (2:0)
Aktas – Eišiškės-Nauja Banga 9:2 (5:1)

Turo rungtynės: VGTU-Vilkai vs Setaltas

Pirmiausiai reikėtų užsiminti apie permainas futsalo komandoje pavadinimu Širvintos/VGTU-Vilkai.

Pernai nepilnaverčiame salės futbolo sezone judėjo dvi atskiros komandos – Širvintos ir Vilniaus Tech, dar žinomi kaip Vilkai. Kadangi Vilnius Tech universiteto salė rekonstruojama, abi komandos nusprendė sujungti pajėgas ir, kaip ir didžiajame lauko futbole, I lygoje varžosi jungtiniu pavadinimu Širvintos/VGTU-Vilkai.

Ilgametis VGTU strategas Giedrius Barevičius šią žiemą nusprendė pailsinti galvą nuo futsalo peripetijų, o komandos vairą perėmė širvintiškių senbuvis vartininkas Tomas Janovskis. Dabar jis pagrindinį dėmesį skirs treniravimui.

Pralaimėję pirmąsias rungtynes Aktui (2:3), VGTU-Vilkai naujajame Širvintų sporto centro komplekse priėmė ambicingą Setalto komandą.

Intriguojančios kovos laukta buvo ne veltui, nes rungtynių scenarijus klostėsi neprognozuojamai.

Pirmo kėlinio viduryje Setaltas pirmavo dviem įvarčiais, bet du Oskaro Kružiko ir vienas Ernesto Biloto įvarčiai dar iki pertraukos situaciją apvertė aukštyn kojomis – 3:2.

Antrame kėlinyje Setaltas vėl šovė į priekį (3:4), tačiau šeimininkai dar sykį susigrąžino pranašumą (5:4).

Likus žaisti 4 minutes Tomas Chomičius išlygino rezultatą (5:5), bet džiaugėsi trumpai – jau kitoje atakoje Širvintų komandą į priekį išvedė Erikas Milašauskas – 6:5.

Viskas galėjo pasibaigti rezultatyviomis lygiosiomis, tačiau paskutinę mačo akimirką Setalto komanda nerealizavo 10 metrų baudinio.

„Lygiosios būtų teisingiausias rezultatas, bet tenka susitaikyti su tuo, kas yra, – apgailestavo Setalto vadovas Dmitrijus Timko. – Geros ir lygios rungtynės, šiek tiek pritrūko sėkmės, šiek tiek jėgų. Bet apskritai džiugina gerėjantis žaidimas. Matyti, kad komandos nariai po vasaros sezoną vis geriau jaučiasi salės futbole.“

Sėkmės nepritrūko VGTU-Vilkams, kurie paskutinėmis sekundėmis išvengė išlyginamojo įvarčio.

„Nelengvos ir permainingos rungtynės, į priekį išsiverždavo tai vieni, tai kiti. Bet fortūna buvo mūsų pusėje, – pasakojo Širvintų komandos kapitonas Arminas Čivilis. – Dabar tikimės, kad su kiekvienomis rungtynėmis rezultatai tik gerės.“

Prisimindamas panašaus atkaklumo kovą su Aktu, A. Čivilis sakė: „Tie varžovai jau ne pirmus metus žaidžia futsalą. Kaip mums žinoma, Aktas yra Turbotransfers dublerių komanda, tad nieko nuostabaus, kad prisijungus futsal A lygos žaidėjams, juntamas aukštesnis tempas ir kitas meistriškumas.

Jie savo progas realizavo puikiai. Apskritai, abejos pirmosios rungtynės mums labai nelengvos.“

Savaitės nuostaba: blogiausias Spartako pasirodymas

VRFS filmavimo komanda nesuklydo, nusprendusi įamžinti Spartako ir International Vilnius komandų dvikovos akimirkas Pliaterytės mokyklos sporto salėje.

Dešimt įvarčių, įvairių ir efektingų, kartais kuriozinių žaidimo epizodų – visa tai galima pamatyti vaizdo santraukoje.

Spartakas įsibėgėjo sunkiai ir pirmame kėlinyje kankinosi su tarptautiniu Vilniumi. Rungtynes spartakiečiai nulaužė tik po pertraukos.

Rezultatas 7:3 atrodo solidus ir įtikinamas, bet tik ne Spartako vadovui Dmitrijui Raksai.

„Mes žaidėme žiauriai prastai ir labai nekokybiškai. Tai buvo blogiausios mūsų rungtynės per kokius 3 metus“, – pareiškė Spartako kapitonas.

Anot jo, Spartako naujokams, naujai iškeptiems futsalo žaidėjams Dmitrijui Aschabovui ir Audriui Bukovskiui dar reikia laiko priprasti ne tik prie salės futbolo – ne mažiau sudėtinga perprasti vidinę Spartako komandos socialinę kultūrą bei papročius.

International Vilnius pasirodymas D. Raksai irgi jokio įspūdžio nepaliko: „Sunku pavadinti juos komanda – tai labiau žaidėjų kratinys. Bent jau toks pirminis įspūdis. Niekas ten nieko neklauso ir daro, ką nori.

Nors sunku spręsti iš anksto, galbūt jie dar motyvuosis ir atims taškų ir kokių nors favoritų? Negali žinoti.“

Savaitės pozityvas: SK Nemenčinė

Praėjusios savaitės tekste apžvalgininkas SK Nemenčinės-Hegvitos komandą įvardino kaip turnyro X faktorių, galintį sumaišyti favoritų kortas. Ir paminėjo, kad Nemenčinės komanda į futsal grįžta po ketverių metų pertraukos.

Bet tai nėra visiška tiesa. Grįžta labiau pavadinimas, bet ne pati komanda.

Klubo vadovo Vladimiro Pivovaro tvirtinimu, tai yra visiškai nauja komanda, o iš senosios gvardijos belikę du mohikanai – Eduardas Grochackij bei Robertas Bovševič.

Visi kiti – naujokai futsale. Bet tarp jų yra ir įdomaus jaunimo – Danielis Guleckij, Evaldas Pliauga, ar lauko futbolo sezone visomis spalvomis sužibėjęs Deividas Linauskas.

Nepaisant to, SK Nemenčinė-Hegvita nusiteikusi labai pozityviai ir žaidžia linksmą futsalą.

Pirmame ture įvarčių fejrverku virtusiame mače 8:6 nugalėtas International Vilnius, bet antrame gauta labiau prityrusių Kaišiadorių Baltų pamoka – 4:7.

Kaišiadorių komanda jau per pusę pirmo kėlinio Nemenčinės sporto salėje į varžovų vartus suleido 3 įvarčius be atsako ir atgal nesidairė.

„Nemenčinės komanda tikrai turi potencialo su jaunais ir gabiais žaidėjais. Žinoma, jiems dar nėra lengva visas rungtynes išlaikyti vienodą koncentraciją ir stabilumą, – oponentus vertino Baltų treneris Romas Jankauskas. – Šįkart mes laimėjome solidų pranašumą susikraudami susitikimo pradžioje.“

„Man džiugu, kad Kaišiadorių komanda parodė mums, kad salė nėra žolė su savo „prasimečiau ir pabėgsiu toliau“ žaidimu“, – Baltų pamokas įvertino V. Pivovaras.

Po dviejų turų SK Nemenčinė-Hegvita turi 3 taškus, o įvarčių santykis atrodo įspūdingai – 12:13.

Vis tik ne į tai kreipiamas pagrindinis dėmesys.

„Mūsų jaunimas yra naglas ir ambicingas – žada tvirtai stovėti ant kojų kiekvienose rungtynėse. Komandos tikslai – visų pirma įrodyti sau patiems, kad kažką galime salėje. Ir aišku, smagiai praleisti laiką žaidžiant“, – pasakojo Nemenčinės klubo vadovas.

Savaitės bėdžiai

Šiemet VRFS futsalo lygoje debiutuoja dvi visiškai naujos komandos – FK Rudamina ir Eišiškės-Nauja Banga. Ir kol kas jų sezono pradžia stipriai komplikuota, o įvarčių skirtumas muša į gilų minusą.

Rudaminos atstovai pirmame ture gavo 11 sausų įvarčių nuo FK Spartako, o antrame truputėlį patobulėjo. Žaisdami su VDA Futsal jie pirmieji išsiveržė į priekį, o istorinio klubui įvarčio autoriumi tapo Arnoldas Ceškel.

Tačiau jėgų ir entuziazmo priešintis pakako tik rungtynių pradžioje. Vėliau VDA Futsal užtikrintai perėmė mačo kontrolę ir nepaisant puikaus oponentų vartininko pasirodymo, pelnytai nugalėjo 7:1.

Panašiai klostėsi ir Akto bei Eišiškių-Naujos Bangos rungtynių scenarijus.

Eišiškės taip pat pirmieji išsiveržė į priekį, bet viskas jiems baigėsi netgi liūdniau. Aktas įrodė savo pranašumą rezultatu 9:2.

Kai kurie Akto atstovai pažymi, kad naujokams dar labai stinga elementarių bazinių futsalo žaidimo pagrindų, netgi tokių, kaip gynyba prie standartinių padėčių.

Tačiau patirtis įgyjama su laiku. Ir FK Rudaminai, ir Eišiškėms sezoną teko pradėti kovomis prieš pripažintus I lygos senbuvius ir favoritus, todėl stebuklų tikėtis nevertėjo.

O kol kas svarbiausia nenuleisti rankų ir mokytis šio žaidimo subtilybių.

Skaičius: 2

Tiek įvarčių per pirmus du turus praleido geriausią gynybą demonstruojanti SFK Novovileisk komanda.

Antrame ture Pliaterytės mokyklos salėje Novovileisk nepaliko vilčių Mostiškių-Tonitros komandai – 6:1. Šiame mače savuoju įvarčiu pirmenybėse atsidarė ir senas tiek lauko, tiek salės futbolo vilkas Valentinas Baranovskij.

Rungtynių epizodus įamžino SFK Novovileisk youtube kanalas:

Savaitės citata

„Turi vieną kitą neblogai pajudantį žaidėją, bando priešintis, bet... Jie kaip Lietuvos rinktinė – gauna krūvą įvarčių ir vartininkas vis tiek geriausias“, – VDA Futsal treneris Artūras Žarnovskis po dviejų lengvų pergalių prieš lygos naujokus.