VRFS Futsal I lygos sugrįžimas: senbuvių rūsčios pamokos naujokams (I turo apžvalga) Visos

 

Lapkričio 24 dieną po ilgo laukimo startavo 2021/2022 metų VRFS Futsal I lygos sezonas. Jame šiemet varžosi 12 komandų. Jos sužais vieno rato sistema ir kitų metų vasario mėnesį skils į du šešetus bei kovos dėl 1-6 ir 7-12 vietų.

Gilias futsalo tradicijas puoselėjančios VDA Futsal ir Spartako komandos atidarymo rungtynėse negailestingai talžė lygos naujokes. Dar vienas lygos senbuvis Setaltas šventė įtikinamą pergalę prieš Mostiškių-Tonitros ekipą.

 

Rezultatai

VDA Futsal – Eišiškės-Nauja Banga 18:2 (7:0)
Spartakas – Rudamina 11:0 (3:0)
International Vilnius – Nemenčinė-Hegvita 6:8 (1:2)
Kaišiadorių Baltai – SFK Novovileisk 1:4
Mostiškės-Tonitra – Setaltas 2:5 (1:3)
Širvintos/VGTU-Vilkai – Aktas 2:3

 

Savaitės tema: VFA Futsal sugrįžimas

Praėjęs Futsal I lygos sezonas baigėsi vos prasidėjęs, po 6 turų, kai sparčiai ėmė prastėti pandeminė situacija ir Lietuva paniro į karantiną. VDA komanda pernai į tai pažiūrėjo dar atsakingiau ir nusprendė apskritai praleisti sezoną.

Po tokios ilgos pertraukos dailininkai buvo išsiilgę salės futbolo, iš tamsių sandėliukų išsitraukę futsalo batelius nušveitė juos iki blizgesio ir naujam sezonui ruošėsi labai kruopščiai, žaidė draugiškas rungtynes, vienose jų įveikė Spartako komandą.

Pirmasis varžovas – Eišiškių Naujos Bangos komanda – geltonai juodiems buvo mažai matyta. Kažkada dalyvavę turnyre Šalčininkėliuose, todėl nors ir nepatyrę, bet ne visai žali naujokai, turintys jauną ir energingą vadovą, bet daugiau informacijos apie juos VDA nesurinko.

Dabar galima konstatuoti, kad Nauja Banga savo debiutui gavo neparankiausią varžovą, nes užšoko ant gilios ir išbadėjusios VDA sudėties.

Be to, žaista LEU salėje, kuri didesnė nei kitos I lygos futsalo arenos, todėl naujokams su nepilnais dviem ketvertais išbėgioti nebuvo šansų. Tuo metu VDA Futsal savo tris ketvertus rotavo kas kelias minutes ir nuolat palaikė aukštą žaidimo tempą. Juk pirmos rungtynės, visi pasiilgę šio žaidimo ir visi kupini noro parodyti, kad aikštėje netinginiauja, o žaidžia.

Todėl nieko keisto, kad pirmasis įvartis krito jau 1-ą minutę. Simboliška, kad įmušė pats komandos treneris Artūras Žarnovskis. O vėliau – jokios intrigos, tik skaičiai tablo keitėsi tarsi chronometro ritmu.

Net užtikrintai pirmaudama dailininkų komanda tempo nenorėjo ir neketino mažinti. O galutinis rezultatas – 18:2.

VDA komandos sudėtyje šiemet yra neblogai žinomų naujokų.

Prie jų prisijungė lauko futbole už Navigatorius solidžiai judantys Dariušas Jankovskis ir Paulius Sakalis, Margirio siela Gediminas Paberžis, taip pat – paplūdimio futbolo rinktinės narys Saimonas Vitkauskas.

Nors Eišiškės sutriuškintos be vargo, A. Žarnovskis mano, kad iš to spręsti apie jo komandos pajėgumą nėra jokios prasmės.

„Mūsų komanda dar ne kaip komanda. Per metų pertrauką sutrūkinėjo kolektyviniai tarpusavio ryšiai, prireiks laiko juos atstatyti. Pavyzdžiui, Spartakas periodiškai dalyvauja įvairiuose turnyruose ir nuolat žaidžia kartu. O mūsiškių branduolys išsibarstęs po lauko futbolo, minifutbolo komandas. Ir prireiks laiko susižaisti“, – svarstė treneris.

 

Savaitės rungtynės: Baltai vs SFK Novovileisk

Praėjusį penktadienį Kaišiadorių ŽŪM salėje 2018 metų Futsal I lygos čempionai Baltai priėmė atsinaujinusią SFK Novovileisk komandą.

Jei šios rungtynės vyktų prieš metus ar dvejus, apie didelę intrigą nekalbėtume, nes tada Baltai užtikrindavai įkrėsdavo Naujosios Vilnios komandai.

Bet jėgų pusiausvyra pasikeitė. Arsenijaus Buinickio vadovaujamas SFK Novovileisk šiemet į savo gretas įliejo visą būrį žaidėjų, gerai žinomą tiek lauko, tiek salės futbolo mėgėjams.

Šito nauda pasimatė iš karto – Novovileisk šeimininkavo Kaišiadoryse ir nugalėjo vietos ekipą rezultatu 4:1.

„Naujosios Vilnios komandoje – tikrai labai rimtos pavardės, todėl jie rodo solidų žaidimą, – pripažino Baltų komandos treneris Romas Jankauskas. – Galima kalbėti, kad jie Mažeikių komandos dubleriai, galima kelti klausimą, ar tai teisėta, kodėl tokia galimybe nepasinaudojome mes? Aš kitaip įsivaizduočiau I lygos komandos rinkimo procesą. Bet kokiu atveju SFK Novovileisk atrodo labai solidžiai. Jie naudojo spaudimą nuo pat pirmųjų mačo sekundžių ir nelabai leido mums normaliai atsikvėpti ir atsigauti.“

Baltai pasiruošimą salės futbolo sezonui pradėjo lapkričio pradžioje, o paskutinėmis dvi savaitėmis intensyvino treniruotes.

Visgi R. Jankauskui vėl su šypsena tenka konstatuoti faktą, kad Kaišiadorys jau tampa žaidėjų „donorais“ Futsal A lygos klubams.

Vartininkas Egidijus Žagaras šį sezoną žaidžia SFK Panevėžyje, o Lukas Tatarūnas ir Aurimas Pukevičius atstovauja Vilniaus FC Turbotransfers.

„Žodžiu, likęs komandos branduolys paseno dar vienais metais, realaus papildymo nesulaukėme, todėl tikrai nesame sustiprėję“, – vertino treneris.

Prie pagrindinio vartininko rolės pratinasi 16-metis Kristupas Džekčioras, sudėtyje yra ir 2002-2003 m. gimusių jaunuolių.

Baltai apie aukščiausias pozicijas I lygoje nekalbėjo pastaruosius du sezonus, o dar atsargiau savo galimybes vertina prasidedant šioms pirmenybėms.

„Dabartinėje I lygoje sunku kažką planuoti. SFK Novovileisk, atrodo, nebuvome pralaimėję, o dabar jie mus aiškiai pranoko ir neturėjome jokių šansų. Taip ir su kitomis komandomis – kol nesusitinki su jomis, nežinai, ko tikėtis. Sužaisime su visais ir bus matyti, prognozėmis neužsiimsiu“, – sakė R. Jankauskas.

 

X faktorius

SK Nemenčinės-Hegvitos komanda šį sezoną I lygoje gali tapti tamsiuoju arkliuku.

Vietos futbolo entuziasto Vladimiro Pivovaro suburta komanda į salės futbolą grįžta po ketverių metų pertraukos. Tiesa, tada jie rungtyniavo II lygoje ir liko antri, į priekį praleidę tik Maccabi.

Debiutas I lygoje Nemenčinės futsalininkams susiklostė sėkmingai – jie 8:6 pranoko International Vilnius komandą.

Žaidėjas, kuris gali nustebinti – Deividas Linauskas. 22 metų Žalgirio mokyklos auklėtinis turėjo proveržio sezoną Gariūnų komandoje ir SFL A divizione pelnė net 34 iš 72 komandos įvarčių.

Debiutas VRFS futsal lygoje D. Linauskui taip pat pavykęs – prie pergalės prieš International Vilnius jis prisidėjo pelnydamas dublį.

 

Setaltas

Spartakas, VDA Futsal ir Setaltas yra seniausios bei ilgaamžiškiausios I lygos komandos jei skaičiuosime, nuo kada jos žaidžia sostinės futsalo varžybose.

Setaltas salės futbole pradėjo jau 8-ą sezoną ir 5-ą – be pertraukų. Tai komanda, išskirtinai orientuota vien į salės futbolo kovas.

Praėjusio ir užpraėjusio sezono kampanijas Setaltas pradėdavo pralaimėjimais, o šiemet pirmose rungtynėse Šalčininkėliuose 5:2 įrodė pranašumą prieš Mostiškes-Tonitrą.

Labai sėkmingai pradėję rungtynes Setalto futbolininkai pirmame kėlinyje pirmavo 3:0. Vėliau Mostiškės sugrįžo į kovą, tačiau pačioje mačo pabaigoje jų viltis pakovoti bent dėl lygiųjų nubraukė Vladyslavo Podberezskij dublis per porą minučių – 5:2.

Futsalo sezonui Setaltas atrodo pasirengęs rimtai. Komanda išsaugojo sudėties branduolį, o prie jo prijungė anksčiau čia žaidusius ne tik V. Podberezskį, bet ir Tomą Chomičių bei Lechą Pečuro.

„Komandos nuotaika po pirmosios pergalės tikrai gera. O planai? Jie tokie patys, kaip ir visada. Pirmiausiai reikia patekti į Top-6. O tada viskas priklausys nuo to, su kokiais rezultatais ten pateksime“, – tvirtino ilgametis Setalto narys ir vadovas Dmitrijus Timko.

 

Skaičius: 4 („Pokeris“)

Galingos pergalės pirmąją savaitę padėjo VDA Futsal ir Spartakui pagerinti įvarčių santykį ir asmeninę žaidėjų statistiką.

Po vieną šių komandų atstovą fiksavo „pokerį“: VDA gretose 4 įvarčius į Eišiškių vartus siuntė Paulius Sakalis, o mače prieš Rudaminą tą patį padarė Spartako senbuvis Dmitrijus Raksa.

 

Kieti Vilkai

Pirmasis I lygos turas pasibaigė tik antradienio vakarą senų varžovų dvikova tarp Akto ir Širvintų/VGTU-Vilkų.

Rungtynės vyko visai neseniai atidarytoje naujoje Širvintų sporto centro salėje, kurio erdvės puikiai pritaikytos žaisti salės futbolą.

Galbūt norėdami kuo geriau pasirodyti tarp savų sienų ir sezoną pradėti pergalingai, širvintiškiai padiktavo labai kietą žaidimą, varžovams pasiūlydami daug fizinės kovos ir tikrindami jų kojų tvirtumą.

„Kapojosi kaip tikri žvėrys“, – sakė Akto žaidėjai.  Bet mačo teisėjams pavyko sutramdyti aistras ir sukontroliuoti rungtynių eigą.

Aktas atlaikė varžovų pasiūlytą žaidimo stilių, buvo pranašesni ir namo išsivežė sunkią pergalę rezultatu 3:2.

 

Savaitės citata

„O kas sakė, kad naujokams bus lengva? Antrame ture Rudaminos laukia rungtynės su VDA. Tiek skriaus, kad apskritai atšoks noras žaisti futsalą“, – Dmitrijus Raksa apie Rudaminos padėtį debiutinio sezono pradžioje.

 

II turo rungtynės

Spartakas – International Vilnius. Trečiadienis, 20.45, Pliaterytės mokyklos salė.
VDA Futsal – FK Rudamina. Trečiadienis, 20.45, LEU salė.
Nemenčinė-Hegvita – Baltai. Ketvirtadienis, 19.30, Nemenčinė.
Širvintos/VGTU-Vilkai – Setaltas. Ketvirtadienis, 20.20, Širvintų sporto centras.
SFK Novovileisk – Mostiškės-Tonitra. Penktadienis, 20.30, Pliaterytės mokyklos salė.
Aktas – Eišiškės-Nauja Banga.