VGTU triumfas Select I lygoje: susirinko, bet žaisti neteko Visos

 

Dramatiškas, ilgas ir varginantis salės futbolo Select I lygos sezonas vainikuotas VGTU-Inžinerijos triumfu.

Sezono finiše VGTU atstovai vos vienu tašku aplenkė Spartako komandą. Tiesa, pirmenybių atomazga paskutiniame ture nebuvo tokia dramatiška, kaip galėjome įsivaizduoti.

 

Varžovai neatvyko

Prieš paskutines savo rungtynes VGTU-Inžinerija turėjo 25 taškus, pasirodymą baigęs anksčiau Spartakas – 27. VGTU namie turėjo priimti Versmės komandą iš Elektrėnų. Spartako atstovai nepuoselėjo didelių ambicijų išsaugoti pirmąją vietą ir manė, kad VGTU įveiks Versmę. Tačiau spartakiečiai dar praėjusioje apžvalgoje tvirtino, kad svarbiausia jiems – jog Elektrėnų komanda atvyktų ir garbingai sužaistų.

Bet lauktos intrigos neliko nė kvapo, kai Versmė nusprendė nevažiuoti į Vilnių. Tokiu būdu VGTU-Inžinerijai atiteko techninė pergalė 5:0 ir – svarbiausia – čempionų titulas.

Toks elektrėniškių komandos pasirinkimas papiktino Spartako vadovą Dmitrijų Raksą.

„Tai yra dugnas. Man sakė, kad važiuos žaisti ir po to net nepranešė. Nežinau, tai nesuprantama. Versmės vadovo įvaizdis mano akyse krito, – rėžė D. Raksa. – Jie dar kalba apie kitų komandų mentalitetą ar elgesį... Galėtų į veidrodį pasižiūrėti. Turbūt įdomiausias pastarųjų metų futsalo čempionatas, kai titulo likimas sprendėsi paskutiniame ture. Ir nenuvažiuoti į rungtynes...“

Pats Versmės komandos vadovas Romas Ščiuka tokį sprendimą aiškino tuo, kad dvi dienas prieš tai vykusiose VRFS III lygos rungtynėse iškrito du žaidėjai. Dar du buvo traumuoti iš anksčiau. Tad su 5 futsalo žaidėjais esą nebuvo prasmės važiuoti ir rizikuoti žaisti be keitimų.

„Be to, po dviejų dienų dar laukė SFL taurės rungtynės, tad rizikuoti jau nenorėjau aš, nes šį sezoną mus pjauna traumos“, – teigė jis.

Taip pat panašu, kad kitą sezoną Versmės žaidžiančios Select I lygoje nepamatysime.

„Apie visą šį futsalo sezoną nelabai yra ką ir pasakyti. Mes daugiau tokiame turnyre nedalyvausime“, – pareiškė R. Ščiuka.

 

Čempioniška treniruotė ir pirtis

Toks buvo keistas, nors ir auksinis VGTU-Inžinerijos komandos finišas I lygoje.

Ilgametis „inžinierių“ treneris Giedrius Barevičius sako, kad 1 vieta maloni bet kokiu atveju: „Aišku, jei būtume laimėję žaisdami, būtų geriau. Tačiau nežinai, kaip viskas galėjo pasibaigti aikštėje, ar tikrai mums būtų pavykę nugalėti? Nors žaidėjų nusiteikimas buvo geras, tik varžovai nesugebėjo atvykti – paskambino ir pranešė, kad neatvažiuos. Jiems tos rungtynės nieko nelėmė, dėl medalių jie nebekovojo, tai gal tokia aplinkybė irgi turėjo įtakos.“

Visgi VGTU-Inžinerijos komanda tą vakarą susirinko savo sporto salėje. Surengė smagią paskutinę čempionišką treniruotę, vėliau pergalę paminėjo pirtyje, taip uždarydami beprotiškai ilgą sezoną.

Iki šio tikslo VGTU-Inžinerija nuėjo sunkų kelią. Iki tol jie net tris sezonus iš eilės likdavo nuviliančioje 2 vietoje, pernai „auksą“ paleido pralaimėdami paskutines rungtynes namie Kaišiadorių Baltams.

„Negaliu pasakyti, kad jaučiau slegiančią įtampą dėl to, jog nepavykdavo užimti 1 vietos. Bet tikrai smagu pagaliau būti čempionais, – komentavo G. Barevičius. – Iš tikrųjų komandoje nedaug kas norėjo žaisti vasarą, manėme, kad sezoną reikėtų baigti rudenį. Vos vos išlindome per rungtynes su Setaltu (8:7), nesitikėjau, kad taip gerai pasiseks Šalčininkėliuose (7:1). O po to žiūriu, kad tikslas jau visai šalia.“

Visą sezoną „inžinieriai“ pražygiavo solidžiai, nors ir surinko keturis pralaimėjimus. Skaudžiausias buvo sausį Vievyje, patirtas žaidžiant su Elektrėnų Versme – 2:11.

„Atmetus kelerias rungtynes, sezonas buvo geras, didesnių bangavimų išvengėme. Kelis sykius pralaimėjome lygioje kovoje, o Vievyje tiesiog subyrėjome. Ten savotiškos rungtynės buvo, salės danga labai slidi, net pats „sulūžau“ mačo pradžioje. Aišku, ir Versmė tada sužaidė labai gerai. O mes po to atsitiesėme“, – prisiminė VGTU-Inžinerijos treneris.

Čempionų komandos lyderiu buvo 21 įvartį pelnęs Saimonas Vitkauskas, po 13 kartų pasižymėjo Erikas Milašauskas ir Vydmantas Kuzmickas.

„Esu dėkingas visiems vyrams, kad sugebėjo susirinkti į rungtynes po karantino. Turbūt ir tai, kad buvome pretendentai į titulą, padėjo rinktis geriau, stiprino motyvaciją. Neturėjau problemų dėl sudėties formavimo, nereikėjo prašyti kiekvieno atskirai. Pasakai, kad reikia susirinkti – ir yra“, – komandos požiūriu pasidžiaugė G. Barevičius.

 

Bronza – į Šalčininkėlius

Priverstinė pertrauka pirmenybėse šiek tiek koregavo ir komandų jėgų pusiausvyrą. Po karantino ne visiems pavyko surinkti stipriausius žaidėjus, todėl pasipylė ir techniniai pralaimėjimai.

Surankioti stipriausius žaidėjus sunkiai sekėsi ir VDU-ŠA komandai, o tuo puikiai pasinaudojo Šalčininkėlių Visinčia, per debiutinį savo sezoną Select I lygos A grupėje išplėšusi bronzos medalius.

Lenktynėse dėl 3 vietos Visinčia konkuravo su VDU-ŠA. Prieš paskutines rungtynes namie Šalčininkėlių ekipa turėjo vieno taško pranašumą. Jį pavyko išsaugoti po rezultatyvių lygiųjų 4:4.

„Geras sezonas, tikrai esame patenkinti juo, – atviravo Visinčios atstovas Valerijus Barbarovičius. Buvo ir gerų rungtynių, ir prastesnių. Pasąmonėje jausdavome, kad galime dar geriau, bet dažnai nesužaisdavome taip, kaip galime. Netgi ir dabar pagalvojame, kad galėjome būti dar aukščiau už 3 vietą.“

Kaip ir visoms mėgėjų komandoms, Visinčiai ne visada pavykdavo surinkti optimalią sudėtį, sunkiai sekėsi prisitaikyti prie mažesnių salių.

Bet buvo ir efektingų rungtynių, o VRFS taurėje nukeliauta iki pusfinalio, kur epinėje kovoje 10:11 pralaimėta Vilniaus kolegijai.

„Visgi jaučiamės puikiai, kad jau antrame sezone užlipome ant prizininkų pakylos. Gal ne visiems atrodo, kad esame to verti ir nežaidžiame įspūdingai, tačiau rezultatai yra tokie, kokie yra. Ačiū VRFS už galimybę paskutiniu metu įšokti į I lygos traukinį ir sudalyvauti labai įdomiose, nenuspėjamose pirmenybėse“, – teigė V. Barbarovičius.

 

A grupės turnyro lentelė: