Select II lyga: Visi prizininkai paaiškėjo paskutinį turą Visos

Viskas. 2016-2017 metų Select II salės futbolo pirmenybės, kurias rengė Vilniaus Regiono Futbolo Asociacija, pasiekė finišą. Aiškios visos turnyro lentelės vietos nuo pat pirmosios iki pat paskutiniosios, o laimėjusi ekipa ruošiasi kitais metais išbandyti jėgas stipresnėje lygoje – Select I.

Ir nežiūrint į vienerias-kitas neįvykusias rungtynes ir net į tai, kad Olimpijai Alvorai nepavyko garbingai baigti čempionato, šios pirmenybės buvo aiškiai nusisekusios. Nes nusiseka turnyras tada, kai jame būna intriga. Kas kas, bet intriga Select II išliko iki pat pirmenybių pabaigos, o paskutiniojo turo mače VGTU Vilkai – Maccabi sprendėsi ir pirmosios ir trečiosios vietų likimas.

Primetus dar tai, kad du lyderiai – Vilkai ir Širvinta visą čempionatą ėjo kone koja kojon ir tai, kad trečiąjį prizą baudėsi pasistverti net keturios komandos, supranti, kad šios pirmenybės buvo tokios, kokios nutinka tikrai ne kasmet.

Bet gi mūsų šios apžvalgos tikslas – aprašyti paskutines penkerias rungtynes. Tiksliau – ketverias. Pernykštė Select II nugalėtoja Širvinta teoriškai dalyvavo 18-ajame ture. Bet praktiškai, jai buvo užrašyta pergalė techniniu rezultatu 5:0 prieš Olimpiją Alvorą, tad širvintiškiams beliko neramiai laukti VGTU Vilkų mačų rezultatų ir tikėtis, kad jie bent kartą iš dviejų paslys.

VGTU futbolininkų varžovės buvo Delfinų ir Maccabi komandos.

Bet dar prieš šiuos mačus susitiko VDA-2 ir Maccabi – dvi komandos, kurios konkuravo dėl trečiosios vietos.

„Pirmą kėlinį pralaimėjome, bet Maccabi padarė klaidų. Jie praktiškai nekeitė savo pagrindinių žaidėjų. Tad mes labai tikėjomės, kad jie rungtynių pabaigoje vis dėl to nuvargs ir stengėmės juos varginti vis prikabindami kokį kietesnį žmogų, ir tas pasiteisino. Bet pradžia buvo labai sunki: atsilikinėjom, bet vėliau kažkokiu būdų pavyko pasiekti lūžį“, - kalbėjo 8:3 laimėjusios ir turnyro lentelėje Maccabi aplenkusios VDA komandos atstovas Artūras Žarnovskis.

Veikiausiai rungtynių didvyriu galima pripažinti VDA futbolininką Gediminą Skrocką, kuris įmušė šešis įvarčius. Pirmą kėlinį nuginklavo savo komandos vartininką, bet po to varžovams atseikėjo su kaupu – net penkis.

„Taip, Skrockas truktelėjo mus svarbiu momentu“, - kalbėjo A. Žarnovskis.

Tas pirmasis įvartis, VDA-2 įsimuštas į savo vartus, buvo vienintelis įvartis pirmą kėlinį. Bet jau nuo antro kėlinio pradžios dailininkai ėmė įrodinėti savo pranašumą.

Po pergalės VDA-2 atsidūrė trečioje turnyro lentelės vietoje. Bet jokiu būdu dar neužsitikrino jos. Maccabi nuo VDA-2 atsiliko vienu tašku, bet buvo nesužaidę dar paskutiniųjų rungtynių. Tad žydų komandai per jas žūt būt buvo reikalinga pergalė prieš taip pat žūt būt jos troškusius pretendentus į pirmąją vietą VGTU Vilkus.

Prieš tai VGTU Vilkai dar žaidė rungtynes su Delfinais. Ir per šį susitikimą vos neatsisveikino su viltimis tapti pirmais. Vilkai pirmą kėlinį įsivežė į priekį dviem įvarčiais, Delfinai sulygino. Vilkai antrą mačo pusę vėl ėmė pirmauti, Delfinai vėl sulygimo.

Ir po to daugiau nei pusę kėlinio VGTU komanda stengėsi įmušti tą paskutinį, tiek daug lemiantį įvartį. Pavyko. Paskutiniąją susitikimo minutę VGTU Vilkai išgelbėjo savo viltis į auksą – 4:3.

„Aikštė maža, varžovas susižaidęs. Jie patys sakė, kad antrame rate pradėjo žaisti futbolą. Mes neturėjome dviejų pagrindinių savo žaidėjų ir buvo sunku. Bet gerai sužaidė kiti. Nors klaidų gynyboje darėm. Pirmavome 2:0, jie greitai išlygino, o laimėjome paskutinę minutę. Tokios rungtynės kainavo daug nervų“, - įspūdžiais dalijosi VGTU komandos vadovas Haroldas Kerušauskas.

Delfinams šis mačas nelėmė nieko. Jie taip ar taip liko septinti, surinkę tiek pat taškų, kiek jų jaunimo komanda Trakai Vievio Žiedas, bet aplenkę ją pagal tarpusavio rungtynių rezultatus.

Lemiamas susitikimas – Maccabi su VGTU Vilkais buvo žaidžiamas kitą dieną VGTU salėje.

„Įdomi situacija susiklostė prieš rungtynes su Maccabi. Jie man skambino, kad nesusirinks, bet vis dėl to susirinko ir susirinko visai gausiai“, - kalbėjo H. Kerušauskas

Apie patį šį visas prizines vietas nulėmusį susitikimą daug nerašysiu. Nebent tai, kad pirmą jo kėlinį nebuvo įmuštas nė vienas įvartis. O antrą Maccabi, kaip ir per rungtynes su VDA-2, palūžo ir jo varžovai įmušė penkis sausus.

Geriau patys pasižiūrėkite šių rungtynių santrauką (tie, kurie jos dar nematė).

„Jeigu atvirai, tai tą dieną varžovų komandai nebuvo jokių šansų. Ir abejoju, kad bet kuriai kitai komandai tądien būtų galimybių prieš mus laimėti dėl mūsų užsibrėžto tikslo, noro laimėti, stiprios motyvacijos. Ėjome į rungtynes su ta mintimi, kad būtinai turime laimėti ir joks kitas rezultatas mums netinka.

Susirinkome gausiai, pirmą kėlinį varžovus ištisai presingavome, padarėme kokias keturias štangas ir žaidėme vien Maccabi aikštės pusėje. Jie net smūgio į vartus pirmą kėlinį nelabai padarė.  Ir galop juos pralaužėme antrajame kėlinyje. Tada pasipylė įvarčiai. Paskutinėms dešimčiai minučių iniciatyvą perėmė varžovai, tad jas mums teko atsilaikyti. Bet apskritą tą dieną atrodėme daug stipresni nei varžovai, kūrėme atakas vieną po kitos ir nepalikome jiems šansų“, - apie rungtynes kalbėjo Haroldas.

VDU Vilkų pergalė jiems reiškė ir pergalę čempionate, Širvintai ji reiškė, kad pernykščio pasiekimo pakartoti nepavyko ir ji liko antra,  VDA-2 komandai tokia mačo baigtis lėmė bronzą, na o pralaimėjusiems Maccabi futbolininkams – ketvirtą poziciją ir „medinius medalius“.

Suprantama, VGTU Vilkų komandos vadovas puikiai įvertino jos 2016-2017 metų sezoną: „Sezonas iš tiesų – labai geras. Bet žinokite, mes tokį tikslą ir buvome išsikėlę prieš čempionatą.“

Select II čempionai kitais metais nežada ginti savo titulo jame. H. Kerušaukas mano, kad atėjo laikas palypėti lygmeniu - kraustytis į Select I lygą.

“Visi esam labai patenkinti nusisekusiu sezonu ir kitais metais bandysime savo jėgas pirmajame divizione.

Nežinau, kaip bus dėl dviejų VGTU komandų vienoje lygoje situacijos. Iš esmės visa ši mūsų komanda anksčiau yra žaidusi už Inžineriją. Kai mokėsi VGTU. Kai tie studentai baigė studijas, mes susikūrėme atskirą komandą. Todėl gali būti, kad ir kiti, baigę VGTU, pasijungs pas mus. O pati Inžinerija, kiek buvau girdėjęs jų pokalbių apie ateitį, galbūt į A lygą šoks. O galbūt turėsime dvi VGTU komandas viename divizione“, - svarstė H. Kerušauskas.

Po šio susitikimo galima buvo ir A. Žarnovskio paklausti apie jo komandos sezono vertinimą.

„Prieš turnyrą buvo sunku vertinti, bet jau turnyro metu, kai ir traumų gavom – iškrito vos ne keturi žaidėjai, o ir šiaip jau matėsi, kad Širvinta ir VGTU yra stipresni, atrodė, kad trečia vieta yra labai gera. Juk vienu metu buksavome taip, kad ir Olimpiją, ir Indexą, ir Maccabi buvome į priekį išleidę, tad trečia vieta mums atrodė – didžiulis laimėjimas, o ne šiaip – tikslo pasiekimas.

Šitas sezonas antrai komandai buvo vienas geresnių. Juk buvo daug naujokų. Ir dar visai žalių salės futbole. Bet intensyviai, nuosekliai treniravomės, visi rinkomės į rungtynes, į treniruotes. O ir pats lygis buvo aukštas, pačios rungtynės buvo konkurencingos. Kur lygiomis sužaidėme, kur pralaiminėdami sugebėjom išplėšti pergalę. Jau per visą turnyrą buvo teigiamos emocijos, o užėmus trečiąją vietą, jos buvo dar dvigubai geresnės“, - kalbėjo VDA atstovas.

Vargu ar tokia džiugi nuotaika antrąją vietą užėmusios Širvintos stovykloje. Jai beliko guostis tuo, kad rezultatyviausiu Select II futbolininku tapo šios komandos atstovas Žydrūnas Germanas, įmušęs 25 įvarčius.

Tiesa, ir tą titulą iš Širvintos galėjo nugvelbti Index per paskutines sezono rungtynes. Jei jo rezultatyviausias žaidėjas, 21 įvartį įmušęs Ernestas Česonis būtų per jas žaidęs. Tačiau Index į mačą su Žirmūnais surinko vos šešis futbolininkus. Bet tai nesutrukdė jam laimėti 16:7.

Pirmas šių rungtynių kėlinys ėjo apylygiai. Indexas išsiverždavo į priekį, Žirmūnai jį pavydavo. Vis dėl to į pertrauką komandos išėjo Indexui pirmaujant 6:4. O antrą kėlinio pusę Index nuo varžovų vis tolo.

Po penkis įvarčius pelnė Indexo futbolininkai Valdemaras Voiničius ir Arturas Blaškevičius.