Select I lygos startas: sunkumai kol kas nustelbia sportinį džiaugsmą Visos

 

Lapkričio mėnesį startavo kasmetinės salės futbolo Select I lygos pirmenybės.

VRFS rengiamas varžybų batalijas periodiškai vėl nušvies vilniausfutbolas.lt

 

Permainos

Pandemijos stipriai sujauktas praėjęs sezonas finišavo tik liepos mėnesį, o jame pagaliau triumfavo ilgai šio trofėjaus siekusi VGTU-Inžinerijos komanda.

Šį rudenį Select I lygoje varžosi 11 komandų, o dalyvių sudėtis pasikeitusi.

Po praėjusio sezono iš lygos pasitraukė Elektrėnų Versmė, Vilniaus kolegija ir Geležinis Vilkas, o VDA laikinai suspendavo savo dalyvavimą futsalo fronte. Tiek A lygos, tiek I lygos.

„Planavome šį sezoną žaisti Futsal I lygoje, VRFS zonoje. Mes planuojame – o korona juokiasi. Stipriai prastėjant situacijai priėmėme sunkų sprendimą – praleisti šį futsalo sezoną ir pirmoje lygoje. Tokį sprendimą priėmėme siekdami sumažinti galimas rizikas ir saugant visų mūsų sveikatą. Kaip sakė Europos komisijos pirmininkė U. von der Leyen: „Turime vengti trijų dalykų: minios, artimų kontaktų ir uždarų patalpų su bloga ventiliacija“.

Tikėkimės, kad mūsų sprendimas kvailas ir klaidingas, čempionatas praeis sėkmingai, o situacija Lietuvoje ims gerėti. Labai sau ir kitiems to linkime, o kol kas sakome: „iki“, – teigta VDA komandos pranešime.

Pernai Mostiškių-Tonitros pavadinimu žaidusi komanda persivadino International Vilnius vardu, šioje komandoje galima sutikti buvusių Bekento žaidėjų.

Reiktų pasidžiaugti, kad po metų pertraukos į Select I lygą grįžta Širvintų komanda, treniruojama Arūno Dalalos.

I lygoje turime ir vienus šviežius naujokus – WorldOne United. Šis kolektyvas ne vieną sezoną kovojo Mažojo futbolo lygos pirmenybėse, pastarosiomis žiemomis grūmėsi ir SFL 7x7 Žiemos pirmenybėse, o dabar žengė ir į salės futbolo pasaulį.

 

Čempionai – karantine

Įtempta situacija su Covid-19 stipriai įtakojo visų komandų pasirengimo sezonui planus: trūksta bendrų treniruočių ir susižaidimo, sportinė žaidėjų forma nėra optimali.

Reziumuojant karantino įtaką sportui, galima sakyti, kad dabar komandų pagrindinis galvos skausmas – ne sportiniai tikslai ir jų siekis, o rūpestis, kad artimiausios rungtynės apskritai įvyktų.

Sunki situacija užgulė praėjusio sezono čempionę VGTU-Inžineriją.

Pavadinimą į Vilniaus Tech pakeitusios aukštosios mokyklos futsal komanda kol kas tesužaidė vienas rungtynes: 6:2 nugalėjo Spartaką.

O tada treniruočių ir rungtynių procesas sustojo.

„Įvedus karantiną, iš universiteto vadovybės buvo gautas nurodymas nežaisti ir šis sprendimas iki šiol nėra sušvelnintas. Studentams neleidžiama masiškai sportuoti. Be to, ir norėdami negalėtume, nes mūsų universiteto salė yra rekonstruojama“, – nelinksmą situaciją apibūdino inžinierių treneris Giedrius Barevičius.

Tiesa, G. Barevičius sakė, kad trauktis iš I lygos jo komanda neketina ir tikisi rasti išeitį iš tokios situacijos.

Kokie tai galėtų būti sprendimai, treneris neatskleidė. Vis tik manoma, kad galbūt bus žaidžiama be esamų studentų, su vyresniais komandos nariais, kurie studijas seniai baigę.

Tad tikimybė, kad vadinamieji Vilkai toliau tęs titulo gynybą, yra reali.

 

Spartako vargai ir rūpesčiai

„Kai pats negali žaisti, iš šono viską stebėti yra dar sunkiau“, – sako Spartako komandos patriarchas Dmitrijus Raksa. Vaizdą dar labiau apsunkina nesivartis komandos pasiruošimas.

Praėjusį sezoną spartakiečiai iki paskutinio turo kovėsi su VGTU ir galų gale nusileido jiems tik 1 tašku. Tačiau iškovotu istoriniu sidabru vis tiek liko patenkinti.

Atsižvelgiant į esamą situaciją inžinierių komandoje atrodytų, kad Spartakas šią žiemą galėtų žengti dar vieną svaiginamą žingsnį į priekį.

Tačiau spartakiečių komandoje vargų ir rūpesčių taip pat per akis. Priežastys – suprantamos.

„Labai prastai pasirengėme šiam sezonui. Turbūt taip pat prastai, kaip ir dauguma kitų varžovų, – pasakojo D. Raksa. – Pirmosios rungtynės prieš Vilniaus Tech ir buvo kaip pirmoji treniruotė. Gavome 2:6. Prieš Novovileisk irgi vargome. Su praėjusio sezono metu demonstruotu žaidimu būtų paprasčiau. O dabar laimėjome tik 5:4.“

Spartakas turi ir naujokų, iš kurių galima išskirti Valdemarą Borovskį ar Igną Kunicką. Tačiau ir jiems dar stinga susižaidimo su visa komanda.

Penktadienį Spartakas Pliaterytės mokyklos salėje priims Akto komandą, pirmenybėse startavusią dviem pergalėmis.

Ir šį mačą D. Raksai iš šalies stebėti vėl bus sunku: „Visos komandos, manau, turi savų problemų. Tačiau Aktas surinko labai gerą chebrą. Sudėtis atrodo geresnė, nei pernai. Mums su jais būtų naudingiau susitikti vėliau, o ne dabar.“

Aktas kol kas atrodo galingai. Pirmose rungtynėse jie netikėtai lengvai 4:0 nugalėjo VDU-ŠA komandą.

O pirmadienį nepaliko vilčių International Vilnius ekipai – 8:0. Ir antrą kartą iš eilės išlaikė savo vartus sausus.

 

Kaišiadoryse – atsargus optimizmas

Šį futsalo sezoną geresnių rezultatų galima tikėtis iš Kaišiadorių Baltų komandos. Pernykštė kampanija Baltams virto nusivylimu, kai jie nepateko į Top-7 grupę.

Tiesa, ir jie pradėjo nuo sunkumų – komandoje fiksuotas covid atvejis, o ir taip vėsi ŽŪM sporto salė šiuo metu dar šaltesnė, kadangi dar nėra įjungtas šildymas. Nes dėl karantino joje nėra mokinių.

Pernai Baltai skaudžiai išgyveno Egidijaus Žagaro praradimą, kuris perėjo žaisti į Jonavos Vikingus.

Šiemet dar du buvę Baltų žaidėjai pakilo karjeros laiptais – Kauno Vyčio nariais tapo Lukas Tatarūnas bei Aurimas Pukevičius.

„Trumpai vertinant – mūsų sudėtis susilpnėjusi. Tačiau vietinių futbolininkų turime pakankamai ir žaisti tikrai bus kam. Tik teks atrasti naujos komandos lyderius“, – sakė Baltų treneris Romas Jankauskas.

Pastarieji du sezonai Kaišiadorių futsalininkams buvo radikaliai skirtingi.

2018-2019 m. Baltai džiaugėsi triumfu I lygoje. Tačiau 2019-2020 m. smuko žemyn. Nepateko į dėl medalių kovojusių komandų grupę ir užėmė tik 9 vietą.

Todėl dabar Kaišiadoryse natūraliai vyrauja ambicingesni ir optimistiškesni planai.

„Per daug sujaukta situacija šiuo metu, kad išskirtume konkrečius favoritus. Tikslai? Konkrečių neiškėlėme, bet tikrai norime eiti iki medalių. Faktas, kad reikia geresnio pasirodymo, nei praėjusiame sezone. Labai jau jis nesėkmingas mums buvo...“, – teigė R. Jankauskas.

Baltai kol kas sužaidė vienas rungtynes – 11:6 pakrikštijo naujokus WorldOne United.

Mačas su Setaltu buvo atidėtas dėl covid atvejo komandoje ir priverstinės saviizoliacijos. O po to atidėta akistata ir su Vilniaus Tech dėl jau aptartos čempionų situacijos ir karantino.

Kol kas per nepilnas dvi naujojo sezono savaites buvo sužaistos 8 rungtynės, po kurių daryti toli siekiančias išvadas šiek tiek ankstoka.

Bendresnį vaizdą turnyro lentelėje bus galima susidaryti po netrukus prasidėsiančio trečiojo turo kovų. Tačiau faktas tas, kad sezonas bus ne tik sunkus, bet ir įdomus.