Select I lyga: prasideda septynių savaičių lenktynės dėl medalių Visos

 

Salės futbolo Select I lygoje baigėsi reguliarusis sezonas. Po jo paaiškėjo didysis septynetas, tęsiantis kovą dėl apdovanojimų. O pritaikius naują varžybų sistemą lyderio pranašumas prieš persekiotojus apkarpytas perpus.

 

Tryliktosios savaitės rezultatai

VGTU-Inžinerija – Mostiškės-Tonitra 8:4

Vilniaus kolegija – Elektrėnų Versmė 3:11

Geležinis Vilkas – SFK Novovileisk 6:5

Kaišiadorių Baltai – Spartakas 4:6

Visinčia – VDU-ŠA 3:3

 

Kas toliau?

Toliau bus žaidžiama pagal praėjusį sezoną išbandytą sistemą.

Pagal jau pasiektus rezultatus komandos skyla į dvi dalis: 7 komandų A grupę, kovosiančią dėl medalių ir 6 komandų B grupę, kovosiančią dėl garbės.

Visi iki šiol surinkti komandų taškai dalinami pusiau, nelyginį skaičių padalinus apvalinant į didesnę pusę. B grupės turnyrinė padėtis dar gali nežymiai keistis po atidėtų 13 turo rungtynių tarp Akto ir VDA-2 komandų.

Select I lygos prizininkai paaiškės per artimiausias septynias savaites, o sezono kulminacija nusimato pirmosiomis balandžio dienomis.

 

Savaitės tema: Mostiškių likimas už borto

Futsal sezono pradžioje įvertinus komandų sudėtis buvo sunku įsivaizduoti, kad vasario viduryje Top-7 nematysime Mostiškių-Tonitros komandos.

Rudenį solidžiais naujokais pasistiprinusi Mostiškių ekipa turėjo ambicijų kovoti dėl medalių, o viskas baigėsi skaudžiu fiasko. Iš dalies jie patys kalti, prisiminus techninius pralaimėjimus prieš VDU-ŠA, kai žaidė A lygos žaidėjas, ir prieš Visinčią, kai mačas keistomis aplinkybėmis neįvyko.

Bet moralizuoti niekas nesiruošia. Prieš paskutinį reguliariojo sezono turą Mostiškės turėjo po lygiai taškų su Versme ir puoselėjo viltis būti Top-7.

Visgi Mostiškėms pirmiausiai reikėjo įveikti VGTU-Inžineriją. Užduotis ne iš lengvųjų, o ypač žaidžiant VTGU sporto salėje.

Antra vertus, pradžia Mostiškėms buvo gera. Besibaigiant pirmam kėliniui, svečiai pirmavo 2:1, o toks rezultatas juos tenkino. Tačiau tuomet VGTU žaidėjai ėmėsi darbo. Vien Vydmantas Kuzmickas sumušė 5 įvarčius, o Inžinieriai tą vakarą pasiekė užtikrintą pergalę 8:4.

Susidarius tokiai situacijai, Mostiškes galėjo išgelbėti tik stebuklas – Versmės pralaimėjimas prieš Vilniaus kolegiją 8 įvarčių skirtumu.

Stebuklas neįvyko: patys Versmės futsalininkai 8 įvarčių skirtumu 11:3 pervažiavo Vilniaus kolegijos komandą ir tai galima vadinti nemaža sensacija.

Po pirmo kėlinio rezultatas buvo 4:3, o antroje mačo dalyje žaidė tik viena komanda. Septyni svečių įvarčiai be atsako pavertė rezultatą nepadoriu.

Versmės atstovai tvirtino, kad tai buvo geriausios jų rungtynės reguliariajame sezone, tiek gynyboje, tiek puolime.

Vilniaus kolegijos treneris Eduardas Vaitilavičius konstatavo, kad nesėkmės priežasčių buvo kelios. Tai ne tik sėkmės stoka ar didelis Versmės žaidėjų užsivedimas bei noras laimėti, bet ir motyvacijos nebuvimas.

Savo įtakos turėjo ir futsal taurės ketvirtfinalis prieš mėnesį, kurį Kolegijos komanda laimėjo net 12:3.

„Po to mačo padarėme tinkamas išvadas, kaip reikia žaisti prieš juos. Susirinkome optimaliai su pagrindiniu vartininku. Ir nusiteikimas vyrų buvo superinis, – pažymėjo Versmės treneris Romas Ščiuka. – Manau, kad ir varžovai po taurės rungtynių mus nuvertino. Bet tai tik vienos geros rungtynės. Dabar vėl reikės visuose mačuose viską įrodinėti iš naujo.“

 

Turo skaičius: 1

Lygos naujokai Naujosios Vilnios SFK Novovileisk tapo prasčiausia pirmo etapo turnyro komanda. Jie per 12 rungtynių iškovojo tik 1 tašką.

Tas taškas buvo pelnytas dar lapkričio mėnesį, lygiosiomis 3:3 pasibaigusiame mače su VDA dubleriais.

Paskutiniame pirmo rato mače Novovileisk žaidė su Geležiniu Vilku ir, logiškai vertinant, turėjo progą padidinti taškų kraitį, o gal net atidaryti pergalių sąskaitą.

Rungtynės Karo akademijos salėje buvo permainingos. Šeimininkai vienu metu atsiliko 3:4, bet sėkmingiau sužaista mačo atomazga leido kariškiams triumfuoti rezultatu 6:5.

„Nesitikėjome, kad rungtynės prieš Geležinį Vilką susiklostys taip sunkiai. Tai buvo prasčiausios mūsų rungtynės ir pelnytai netekome paskutinės galimybės iškovoti pergalę pirmame rate“, – pripažino SFK Novovileisk atstovas Pavelas Abragimovič.

Su tuo pačiu 1 tašku Naujosios Vilnios jaunimas pradės ir B grupės varžybas, per kurias tikisi pasirodyti sėkmingiau.

„Darome išvadas ir bandome taisyti klaidas, neprarasti optimizmo. Judame tolyn ir tikimės, kad antrame rate bus geriau“, – vilties neprarado Pavelas.

 

Savaitės „VO“: VDU-ŠA

Lemiamą Top-7 ratą iš geriausių pozicijų pradės VDU-ŠA komanda, pirmą ratą baigusi su 29 taškais, o antrame turėsianti 15.

VDU-ŠA pranašumas prieš Spartaką ir VGTU-Inžineriją teoriškai galėjo būti didesnis, bet pirmo rato pabaigoje jie truputį stabtelėjo, sužaidę lygiosiomis su Vilniaus kolegija (4:4) ir Visinčia (3:3).

O praėjusį savaitgalį VDU-ŠA dar kartą pademonstravo, kad neturi sau lygių studentų futsale. Jie jau penktus metus iš eilės tapo studentų salės futbolo čempionais.

Finaliniame penkių komandų turnyre VDU-ŠA aplenkė KTU, LSU, VGTU ir KU aukštąsias mokyklas.

„Pasirinkimo buvo nelabai daug, tačiau turėjome Justiną Zagurską, Albertą Voskunovičių, kurie buvo komandos lyderiai. Salės futbole du žaidėjai yra labai daug. Ketvirtose rungtynėse, kurios nieko nebelėmė, atsipalaidavome, dėl to ir pralaimėjome prieš LSU“, – futbolas.lt cituoja VDU-ŠA trenerį Donatą Gražulį.

 

Savaitės įvykis: LFF projektas

Select I lygos nugalėtojų šiemet laukia įdomus ir naujas iššūkis.

Lietuvos futbolo federacija patvirtino, kad balandžio 5 dieną (sekmadienį) Prienų sporto arenoje organizuos finalinės I lygos futsal komandų varžybas.

Daugiau informacijos apie rengiamo turnyro detales LFF žada pateikti artimiausiu metu. Tačiau aišku tai, kad Prienuose susirinks apskričių I lygos nugalėtojai ir varžysis visos šalies mastu. Taigi, šiemetiniai VRFS I lygos čempionai galės pakovoti ir dėl tokio paties titulo respublikiniu mastu.

 

Savaitės citatos

„Rungtynes apkartino traumos. Ir aš pats „sulūžau“ bei iškritau kokioms 2-3 savaitėms. Nežinau, ar atsigausiu iki antro rato pradžios“, – Spartakas laimėjo Kaišiadoryse (6:4), bet jų kapitonas Dmitrijus Raksa gerbėjams pranešė liūdnų žinių.

O likusi be lyderio ir dar be kelių pagrindinės sudėties žaidėjų, penktadienį Spartako komanda VRFS futsal taurės ketvirtfinalyje 3:5 pralaimėjo Setaltui.

Tai iššaukė dar vieną komandos kapitono nepasitenkinimą vasario 14-osios vakarą.

„Nežaidė šeši pagrindiniai žaidėjai ir taip padovanojome varžovams pergalę. Labai gaila, kad kai kurie žaidėjai įsivaizduoja save 35 metų Valentinais ir kai komandai reikia, jie sau leidžia tiesiog neateiti. Man tai nesuprantama. Ypač kai tiek traumų komandoje“, – tvirtino D. Raksa.

 

Keturioliktosios savaitės (vasario 19-21 d.) rungtynės

VGTU-Inžinerija – Vilniaus kolegija. Trečiadienis, 21.15. VGTU sporto salė.

Elektrėnų Versmė – Visinčia. Ketvirtadienis, 19.30. Vievo gimnazijos salė.

Mostiškės-Tonitra – Geležinis Vilkas. Penktadienis, 19.20. VU salė.

SFK Novovileisk – Aktas. Penktadienis, 20.15. Naujosios Vilnios VTVPMC salė.

VDU-ŠA – Setaltas. Pirmadienis, 20.15. LEU salė.