Select I lyga: lyderis nestabdo, o vicečempionas užstrigo (4 turo apžvalga) Visos

 

Salės futbolo Select I lygos pirmenybės įsibėgėjo. Praėjusią savaitę komandos žaidė 4-jo turo rungtynes.

Vienvaldžiu lygos lyderiu išlieka toliau pergalingai žygiuojantis FK Aktas. Praėjusio sezono čempionai VGTU po trumpos pertraukos vėl įsiliejo į kovas, o vicečempionas Spartakas priverstas ieškoti sprendimų, kaip išbristi iš krizės.

 

Ketvirtosios savaitės rezultatai:

FK Setaltas – Vilkai 2:6

Kaišiadorių Baltai – SFK Novovileisk 7:4

FK Širvintos – Spartakas 9:4

Vilkai – FK Visinčia 6:6

VDU-ŠA – FC International Vilnius 6:2

FK Aktas – FK Visinčia 6:2

 

Savaitės rungtynės: Spartako fiasko Širvintose

Per ketverias rungtynes praėjusio sezono vicečempionas Spartakas sukrapštė tik 3 taškus.

Prieš savaitę pralaimėjimas Aktui buvo lygioje kovoje ir šiek tiek nusisukus poniai Fortūnai. O 4 ture Spartakas buvo sutriuškintas Širvintose vietos komandos – 9:4.

„Blogiausias sezono mačas“, – nedvejodamas konstatavo Spartako vadovas Dmitrijus Raksa ir besąlygiškai pripažino Širvintų komandos pranašumą.

Įdomu tai, kad dvikovos pradžia svečiams košmarų nežadėjo – įpusėjus pirmam kėliniui jie netgi pirmavo 2:0.

O tada prasidėjo. Širvintos labai greitai išlygino ir persvėrė rezultatą, o po šešių įvarčių krušos antroje mačo dalyje jau pirmavo 6:2. Vilniečiai dar švelnino rezultatą, tačiau širvintiškiai paskutinėmis minutėmis padėjo riebų tašką, 9:4 nukaudami varžovus, prieš kuriuos iki tol taškus medžioti sekdavosi nelengvai.

„Prieš rungtynes tarėmės vieną, o aikštėje darėme visai ką kitą – visiška netvarka, žaidėme kas kaip nori ir kaip tuo metu išeina“, – pyko ant saviškių D. Raksa.

Reikia pažymėti ir tai, kad pats kapitonas dėl traumos vis dar negali padėti komandai aikštėje ir Širvintų atstovo Elvino Dalalos manymu, varžovų lyderio nebuvimas galėjo įtakoti tokį rezultatą.

Kaip ir tai, kad į išvykos rungtynes neatvyko Maksas, vartininko poziciją mėgstantis transformuoti į paskutinio aikštės žaidėjo.

Po metų į I lygą sugrįžusiai Širvintų komandai, atrodė, bus sunku atgaivinti primirštus įgūdžius, bet kol kas viskas einasi puikiai: 2 pergalės iš 2.

„Kol kas komanda atrodo labai pasiilgusi salės futbolo ir stipriai motyvuota. Tai tikrai padeda siekti gerų rezultatų“, – pasidžiaugė E. Dalala.

Tuo metu yra apie ką pagalvoti D. Raksai, nes tokio starto jis tikrai nesitikėjo. Visgi apmąstymams laiko pakankamai – šią savaitę spartakiečiams I lygos rungtynių nėra numatyta.

„Kažką keisti būtina, kol dar ne per vėlu. Komandinis žaidimas visada buvo mūsų stiprioji pusė, bet dabar to nematyti. Rezultatai bus geresni, kai susitvarkysime tai“, – įsitikinęs Spartako kapitonas.

 

Savaitės tema: „Tarptautinis“ Vilnius

Vieni iš dviejų šio sezono Select I lygos naujokų – FC International Vilnius komanda.

Buvo ne visai teisinga šią komandą traktuoti kaip anksčiau lygoje žaidusios Mostiškių ekipos tradicijų perėmėją. Taip, buvusių Mostiškių žaidėjų International Vilnius gretose yra, tačiau taip pat netrūksta ir su Bekento klubu salės futbolo kovose užgrūdintų žaidėjų. O taip pat – ir keletas legionierių ukrainiečių.

„Tai yra naujai suformuota komanda su naujais tikslais. Turime žmonių iš Ukrainos, kurie ir padeda siekti tų tikslų bei populiarinti salės futbolą, – teigė International Vilnius vadovas Bogdanas Kisil. – Turime planų dalyvauti ne tik salės futbolo čempionatuose, bet ir didžiojoje aikštėje.“

Galima prisiminti, kad panašiai prasidėjo ir Kupiškio futbolo klubo istorija. Baigėsi jiems ne visai sėkmingai, tad „Tarptautinio Vilniaus“ idėjos autoriams norisi palinkėti sėkmės.

Futsalo fronte International Vilniaus žaidimui diriguoja žinomas specialistas Arūnas Šteinas.

Tiesa, naujokų startas kol kas neįkvepiantis: po sunkios pergalės prieš SFK Novovileisk patirti trys pralaimėjimai, o praėjusią savaitę jie 2:6 neprilygo VDU-ŠA. Nepaisant to, optimizmo komandoje tai nesunaikino.

„Tik laiko klausimas, kada mes pradėsime rinkti taškus ir kilti turnyro lentelėje. Manau, kad surinkome gerų žaidėjų branduolį. Tiesiog dar trūksta susižaidimo ir sėkmės“, – neabejojo B. Kisil.

 

Setaltas – žemiau savo galimybių

Praėjusį sezoną Setalto komanda planavo kovoti dėl apdovanojimų, bet galiausiai tokias viltis teko atidėti geresniems laikams.

Šį sezoną Setalto atstovai pasitiko nuo pirminio tikslo – patekti į pagrindinį komandų šešetą.

Pradžia kol kas šiai komandai atrodo prasčiau, nei ji gali demonstruoti – po 4 turų jų sąskaitoje tėra trys taškai.

Pirmuose mačuose Setaltas tik po dramatiškų atomazgų atkakliose kovose nusileido Visinčiai (6:8) ir VDU-ŠA (5:6), po to vargais negalais įveikė WorldOne United (5:4).

Ilgametis Setalto vadovas Dmitrijus Timko tąkart kalbėjo, kad siekiant geresnių rezultatų pirmiausiai reikia likviduoti apmaudžias klaidas gynyboje.

Gynyba nepagerėjo ir ketvirtame ture, kai teko susigrumti su čempionais Vilkais – 2:6.

„Šį kartą jau sužaidėme neblogai, bet progų realizacija buvo tragiška. Be to, prie rezultato stipriai prisidėjo ir teisėjavimo klaidos... Tai matyti video santraukoje“, – komentavo D. Timko ir pasveikino varžovus: „Jie tikrai žaidė puikiai ir visu šimtu procentų nusipelnė šios pergalės.“

Čia reikėtų pridurti, kad Vilkai nėra naujokai – tai senoji VGTU-Inžinerijos komanda. Ir kol akademinė bendruomenė panirusi į karantiną, čempionai perėjo prie antrinio savo pavadinimo ir remiasi vyresniais komandos nariais.

Na, o pats D. Timko į ateitį žvelgia optimistiškai ir Setalto išsikeltų uždavinių patekti į šešetuką neatsisako – tikisi, kad komanda netrukus ims žaisti pagal savo galimybes.

 

Akto pagreitis

Kaip ir skelbia apžvalgos antraštė – lyderis nestabdo. Aktas yra vienintelė pirmenybių komanda, sužaidusi daugiau nei dvejas rungtynes ir pasiekusi šimtaprocentinį rezultatą.

Praėjusią savaitę Aktas iškovojo jau 4-ą pergalę iš eilės. Geniai Tauro SM salėje priėmė Visinčios ekipą ir įveikė ją 6:2.

Lengva tikrai nebuvo, kaip gali pasirodyti iš rezultato ar statistikos suvestinės, rodančios apie šeimininkų vienu metu turėtą keturių sausų įvarčių persvarą.

Akto atstovai pasakojo, kad nepaisant skirtumo švieslentėje, tai buvo kol kas sunkiausios sezono rungtynės. Ir už puikų žaidimą vertėtų padėkoti puikiai sužaidusiam vartininkui Ronaldui Grižui, patraukusiam ne vieną pavojingą Šalčininkėlių komandos smūgį.

 

Savaitės skaičius: 7,0

Tai – SFK Novovileisk ekipos praleidžiamų įvarčių per rungtynes vidurkis (28 per 4 turus).

Natūralu, kad su prasčiausiu gynybos rodikliu jie kol kas priversti laiką leisti turnyro lentelės apačioje.

Tiesa, ketvirtame ture SFK Novovileisk sutiko rimtą priešininką – Kaišiadoryse žaidė su vietos Baltais. Intrigos šiame mače nebeliko greitai – jau pirmo kėlinio viduryje Baltai pirmavo 5:0, o rungtynes laimėjo santykiu 7:4.

Antra vertus, SFK Novovileisk gretose taip pat niekas nepanikuoja ir viliasi, kad Arsenijui Buinickiui šį sezoną vis tik pavyks ką nors „išspausti“ iš Naujosios Vilnios jaunimo.

 

Savaitės citata

„Kol kas žaidžiame kaip atskiri žmonės, o ne kaip Spartakas“, – pastarosios komandos vadovas Dmitrijus Raksa apie sezono pradžią.

 

Penktosios savaitės rungtynės

VDU-ŠA – FK Širvintos. Pirmadienis, 20:00, Širvintų SM salė.

FK Aktas – Kaišiadorių Baltai. Pirmadienis, 21:10, Tauro SM salė.

FK Širvintos – FK Visinčia. Ketvirtadienis, 20:30, Širvintų SM salė.

FK Setaltas – SFK Novovileisk. Penktadienis, 20:45, Pliaterytės vid. mokyklos salė.

WorldOne United – Vilkai