Select I lyga: Spartako tiesos akimirka, Velykų atributai ir autsaiderių pjautynės Visos

 

Po šešioliktosios savaitės Select Futsal I lygos pirmenybėse jau galima konstatuoti faktą, kad medalių dalybos toliau vyks tarp keturių komandų.

Tvirtas pozicijas išlaiko VGTU–Inžinerija (23 tšk.), paskui ją seka Vilniaus kolegija (21). Treti yra nugalėtojų titulą vis dar ginantys Baltai (20), o VDU–ŠA (16) dar turi rungtynes atsargoje.

Kovos dėl medalių aštrėja, tačiau pavasariop galima įžvelgti ir kitą tendenciją – kai kurioms, mažiau motyvuotoms komandoms, vis sunkiau sekasi surinkti sudėtis ir nusiteikti kovai.

Šioje vietoje labai tinka Vilniaus kolegijos trenerio Eduardo Vaitilavičiaus citata, ištarta po pergalės (5:4) prieš VDA dublerius: „Rungtynės labiau priminė draugišką susitikimą. Abi komandos žaisdamos galvoja apie čempionato pabaigą.“

 

A grupės rezultatai

 

Pralaimėję neliūdėjo

Į favoritų ketvertą labai gerų galimybių „įsipaišyti“ turėjo Spartako komanda. Tiesos akimirka jiems tapo ši, besibaigianti savaitė, kai teko susidurti su dviem I lygos banginiais Baltais ir VGTU–Inžinieriais.

Pirmose rungtynėse spartakiečiai gavo 5:10, o kovoje su VGTU pasipriešino atkakliau ir pralaimėjo lygioje kovoje 1:2.

Per Spartako rungtynes su Baltais lūžis įvyko antro kėlinio viduryje. Spartakiečiai, išlyginę rezultatą (4:4), pakeitė pirmą ketvertą norėdami suteikti jam poilsio. Ir vos per kelių minučių atkarpą praleido keturis įvarčius be atsako. Tuomet ir buvo nulemta rungtynių baigtis.

Baltų atstovas Andrius Jankauskas pastebėjo, kad palaužti Spartako komandą nėra taip paprasta: „Šį kartą teko pademonstruoti šaltus nervus ir tvirtybę. Įvarčius daugiausiai mušėme gerai „perskaitę“ situaciją ir laiku išbėgdami į greitą ataką. Norisi pagirti žaidėjus, nes „gudrauti“ su spartakiečiais reikia sugebėti.“

Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa pasakojo, kad po išvykos į Kaišiadoris komanda suprato vieną dalyką: „Prieš tai nugalėjus VDU–ŠA komandą turėjome realių galimybių kovoti dėl medalių. Todėl kelionė į Kaišiadoris buvo lemiama. Po jos supratome, kad medalių užsikabinti nepavyks.“

Nepaisant to, spartakiečiai penktadenio vakarą davė rimtą kovą VGTU–Inžinerijai.

Mačo šeimininkai jau pirmosiomis minutėmis prasileido įvartį, o toliau vyko atkakli, gynyba grįsta kova. Rungtynių pabaigoje Spartakas vartininką keitė aikštės žaidėju, spaudė varžovus ir turėjo labai gerą galimybę išlyginti, kai varžovų vartininkas pirštų galais nugriebė kamuolį nuo smūgiuoti pasiruošusio puolėjo.

Netrukus VGTU komanda pelnė antrą įvartį, Spartakas atsakė savuoju, bet viskas baigėsi lyderių pergale 2:1.

„Pirmiausiai išskirčiau labai gerą VGTU–Inžinerijos žaidėjų fizinį pasirengimą. Kovoti su jais mikrodvikovose itin sunku, – pastebėjo D. Raksa. – Jau prieš šį mačą žinojome, kad medalių nepasieksime, bet norėjome pasipriešinti garbingai. Svarbu, kad tai ir padarėme.“

Spartako vadovo teigimu, dabar bus siekiama sezoną pabaigti 5–oje vietoje.

„Pirminis mūsų tikslas buvo patekti tarp septynių stipriausių komandų į A grupę, nes žaisti žemesnėje grupėje būtų neįdomu. Joms sezono pabaigoje sunku susirinkti ir atrasti motyvacijos. A grupėje net pralaimėdamas gali tobulėti. Liko dvejos rungtynės ir jos mums lems nedaug. Kaip sakoma – jei netampi prizininku, niekas tavęs neprisimins. Bet mes sieksime užimti penktą vietą“, – teigė D. Raksa.

 

Setaltas (ne)pasiduoda

Dar vieni pretendentai traukiasi iš kovos dėl medalių. Tai – Setalto komanda.

Reguliaraus sezono pabaigoje Setalto futsalininkai šen bei ten pabarstė keletą ypač brangių taškų, kuriuos po to atkovoti buvo sudėtinga.

Smagioje dvikovoje nukovęs Vilniaus kolegiją, šią savaitę Setaltas buvo labai arti trijų taškų rungtynėse su VDU–ŠA komanda. Prieš ją po pirmo kėlinio pirmavo 2:0, kontroliavo situaciją, bet labai apmaudžiai išleido pergalę iš rankų rungtynes baigdami 3:3.

„Pasakymas „labai apmaudžiai“ puikiai tinka visam mūsų sezonui apibūdinti“, – karčiai nusijuokė Setalto vadovas Dmitrijus Timko.

Likus žaisti 4 min., Pavelas Pelakauskas išvedė Setaltą į priekį. Bet jau atsakomojoje atakoje Matas Gudaitis rezultatą išlygino, ištraukdamas VDU–ŠA komandai tašką (3:3).

„Tiesiog po įmušto įvarčio nespėjome sustoti į gynybą. Per daug apsidžiaugėme, patikėjome pergale ir buvome nubausti“, – pripažino D. Timko.

Teoriškai Setaltas dar gali pavyti lyderių trejetą, bet praktiškai tokių galimybių beveik nėra.

„Galimybės patekti į trejetuką greičiausiai prarastos. Nors liko dar trejos rungtynės, visos namie, ir tikrai jose pakovosime dėl pergalių“, – žadėjo Setalto vadovas.

 

VDA–2 ir kiaušiniai

„Parašyk, kad po Velykų visai komandai bus geriau, forma ims gerėti. Nes per Velykas pagaliau gaus tai, ko neturime“, – truputį pykdamas, truputį ironizuodamas, nurodė VDA–2 treneris ir vadovas Artūras Žarnovskis.

Dar vieną sielvarto kupiną pasakojimą apie savo komandos pasirodymą jis pradėjo nuo Čempionų lygos batalijų, prisimindamas „Atletico“ ir „Juventus“ kautynes.

Deja, kol kas VDA dubleriai I lygoje ir toliau išlieka perspektyvia komanda. Bet tik tiek.

Kol kas beveik visada stipresni ir aukščiau esantys varžovai žaisdami prieš juos renka planuotus taškus ir palieka menininkus kirmyti paskutinėje A grupės vietoje.

Nieko naujo neįvyko ir 16–ame ture: VDA–2 namie 4:5 pralaimėjo Vilniaus kolegijai. Nemenkas progresas lyginant su pirmo rato tarpusavio rungtynėmis (4:12), bet galiausiai vis tiek likta su 0 taškų.

„Kiekviename ture būna vis kita mūsų sudėtis, todėl šlubuoja susižaidimas ir tarpusavio supratimas aikštelėje. Dalies žaidėjų forma kritusi, pasidarome labai apmaudžių individualių klaidų. Mes nesugebame solidžiai sužaisti visų rungtynių nuo pirmos iki paskutinės minutės. Vis atsiranda atkarpų, kai patiriame nuosmukį ir to niekaip neišvengiame“, – dėstė A. Žarnovskis.

Ir baigdamas spaudos konferenciją reziumavo: „O iš tikrųjų, labai trūksta to, ką demonstravo Diego Simeone ir Cristiano Ronaldo. Laimime – gerai. Gauname – irgi gerai. Sasyskos esame.“

Ką čia ir bepridursi...

 

B grupės rezultatai

 

Širvintų fiasko Šalčininkėliuose

Tarsi pajutę, kad B grupės nugalėtojų titulas beveik rankose, Širvintų futsalininkai atsipalaidavo ir buvo skaudžiai nubausti.

Trečiadienį jie viešėjo Šalčininkėliuose, kur net 2:8 buvo sutriuškinti Visinčios komandos.

„Manau, kad rungtynių pradžioje pora mūsų įmuštų įvarčių nuėmė šiokią tokią įtampą. Tuomet galėjome laisviau ir ramiau jaustis aikštelėje, dėl to ir iškovojome ilgai lauktą pergalę“, – pasakojo Visinčios vadovas Jurijus Rimpa.

Pergalės jie laukė nuo vasario vidurio, o pastaruoju metu buvo patyrę keturių iš eilės pralaimėjimų seriją.

„Įtakos rezultatui turėjo ir tai, kad širvintiškiai žaidė nepilna sudėtimi, be kelių svarbių žaidėjų. Bet tai tikrai nesumenkina ir mūsų vyrų pastangų. Sužaidėme geras rungtynes nuo pradžios iki pabaigos, neprarasdami koncentracijos, kas dažnai nutikdavo anksčiau“, – pasidžiaugė J. Rimpa.

Širvintos į šią kelionę leidosi toli gražu ne kovine sudėtimi. Pasak komandos atstovo Elvino Dalalos, komanda turėjo tik šešis žaidėjus. Trūko daug pagrindo žaidėjų, tarp jų – diskvalifikuotų Žydrūno Germano ir Oskaro Kružiko. O be šių jaunuolių priešintis varžovams labai sunku.

Taigi, Širvintoms, kaip ir kai kurioms kitoms komandoms, į sezono pabaigą tampa vis sunkiau suburti optimalią sudėtį.

 

Košmariška Maccabi savaitė

Lyg šį sezoną visų nesėkmių ir kitų nelaimių Maccabi komandai būtų maža, per kelių dienų laikotarpį jie patyrė dar du skausmingus pralaimėjimus vieno įvarčio skirtumu.

Iš pradžių buvo beveik epinės rungtynės Širvintose ir pralaimėjimas vietos komandai rezultatu 7:8.

Beveik epinės – dėl jų atomazgos ir kortelių lietaus.

Rungtynių pabaigoje, rezultatui esant 7:7, apsistumdę du abiejų komandų žaidėjai buvo įspėti. O jų skirti stojęs Aurimas Baubkus buvo apdovanotas raudona kortele ir visiškai nieko nesupratęs, turėjo palikti aikštelę.

Tuo metu širvintiškiai paskutinę rungtynių minutę surezgė rezultatyvią ataką ir Benas Lučiūnas jiems išplėšė dramatišką pergalę 8:7.

„Pirmavome 6:4, vėliau varžovai išlygino 7:7 ir lygiosios būtų teisingiausias rezultatas. Bet tas pašalinimas... Gavosi kažkoks cirkelis“, – juokėsi Maccabi vadovas Romanas Buršteinas.

Neturėjo kuo pasigirti Maccabi komanda ir pirmadienį po išvykos į Naująją Vilnią. Čia pirmavo prieš Granitą 4:2, bet sugebėjo praleisti penkis įvarčius be atsako. Galiausiai priartėjo prie varžovų, bet laiko jau nebuvo likę – 6:7.

Maccabi komandai lieka paskutinės dvejos rungtynės siekiant išsikapstyti iš turnyro lentelės dugno.

 

Pagyvėjimas Pabradėje

Iš to dugno jau išsikapstė Pabradės komanda. Vos per savaitę į pabradiškių taupyklę kaptelėjo iš karto 6 taškai. Tiesa, iš pradžių buvo „techninis“ 5:0 prieš Granitą, bet antroji pergalė iškovota liejant sūrų prakaitą.

Antradienį Pabradė namie priėmė pastaruoju metu puikią formą demonstruojančią Karo akademiją.

Po abipusių rezultatyvių atakų rungtynių pradžioje atrodė, kad laukia dar vienas įvarčių festivalis, bet vėliau komandos nurimo. Vis tik antrame kėlinyje išryškėjo šeimininkų pranašumas ir jie nugalėjo 6:4.

Sunku patikėti, bet nugalėtojų trenerio Grigorijus Kisel teigimu, Pabradė šiame mače teturėjo vieną keitimą. Iš tiesų, kartais tų keitimų gausa kaip tik atlieka meškos paslaugą, nes išderiną žaidimą, iššaukia klaidas ir t.t.

„Kai visi sveiki, visuomet turime tris ketvirtadalius žaidėjų, kuriems 14–17 metų ir kurie dar be futsalo patirties. Deja, jie dar nesustiprina žaidimo taip, kaip mes norėtume“, – pridūrė Grigorijus.

Ir būtina pažymėti, kad šį sezoną gynybos prasme tai buvo geriausios Pabradės rungtynės. Nenuostabu, kad I lygoje per mačą praleidus 4 įvarčius, realu tikėtis pergalės.

„Pastebėsiu, kad Karo akademijos komandos problemos gynyboje gerokai didesnės, nei pas mus“, – atšovė G. Kisel.

Po šios sėkmingos savaitės Pabradė šoktelėjo lentelėje į viršų. Jei aplinkybės sukris labai palankiai, jie netgi turi vilčių pakovoti dėl B grupės nugalėtojų vardo.

„Mums būtų smagu, jei neliktume paskutiniai“, – daug nesvajojo treneris.

 

Septynioliktosios savaitės (kovo 18–22 d.) rungtynės

 

A grupė

VGTU–Inžinerija (23 tšk.) – VDU–ŠA (16). Pirmadienis, 21.15. VGTU salė.

Vilniaus kolegija (21) – Baltai (19). Antradienis, 18.55. Vilniaus kolegijos salė.

VDA–2 (9) – Spartakas (13). Antradienis, 20.40. VDA salė.

Setaltas (13) – VGTU–Inžinerija (23). Penktadienis, 21.15. Sigmos SC salė.

 

B grupė

LŽSK Maccabi (8) – Pabradė (10). Pirmadienis, 21.00. Alsos salė.

Visinčia (9) – Granitas (9). Trečiadienis, 20.00. Šalčininkėlių salė.

Širvintos (14) – Granitas (9). Penktadienis, 21.00. Širvintų SM salė.