Select I lyga: Spartako apetitas kyla, Aktas stumiamas žemyn Visos

 

Aštuntoji varžybų savaitė Select futsal I lygoje paliko tą patį lyderį.

Turnyre toliau pirmauja VDU-ŠA, nuo jų per dviejų taškų skirtumą atsilieka Spartakas ir Vilniaus kolegija, o taškus barsčiusi Visinčia yra ketvirta.

 

Aštunto turo rezultatai

Aktas – Setaltas 3:9; Spartakas – Mostiškės-Tonitra 7:3; Elektrėnų Versmė – Kaišiadorių Baltai 6:5; Visinčia – VDA 4:4; Geležinis Vilkas – VGTU-Inžinerija 4:12; VDU-ŠA – SFK Novovileisk 3:0

 

Savaitės tema: Kitoks Setaltas

Praėjusį sezoną stiprų kokybinį žingsnį į priekį padarė Setaltas. Pasistiprinę ir pasisamdę salės futbolo mohikaną Arūną Šteiną, jie iš autsaiderių tapo rimtais pretendentais į medalius. Tiesa, tų medalių taip ir nelaimėjo.

Šį sezoną Setaltas vėl atrodo ženkliai pasikeitęs ir netgi žengęs žingsnelį atgal. A. Šteinas ir keletas buvusių komandos narių persikėlė į Mostiškes, nors ekipoje ir liko bemaž pusė pernykštės sudėties.

„Tai, kad yra išlikę daugiau nei pusė komandos – mums į naudą, nes susižaidimą pavyko atrasti gana greitai“, – pasakojo Setaltui diriguojantis Dmitrijus Timko.

Tačiau jis sako, kad vadovauti komandos žaidimui nėra paprasta, ypač kai žaidėjų susirenka gausiai: „Vadovauti jiems sunku, nes tai ne 15 metų vaikinai, kuriems gali kažką pasakyti ar nurodyti. Tai suaugę vyrai, turintis savo ambicijų. Mano užduotis – sudėlioti ketvertus ir laiku juos keisti. O visi patenkinti niekada nebus.

Optimaliausia būna, kai susirenka du ketvertai. Tuomet kaitalioji juos sekdamas laikrodį ir nėra problemų. O kai ateina 11 žmonių, tuomet jau problemiška, nes reikia dar tris žmones įterpti į rotaciją. Reikalinga ir trenerio patirtis. Aš pats esu žaidėjo mąstymo, azartiškas.“

Vis tik pernykštė patirtis padėjo Setalto žaidėjams perprasti tam tikrus niuansus ir futsalo subtilybes.

„Atsirado daugiau drausmės. Jei pasakome „keičiamės“, tai ir keičiasi visi, o anksčiau ne visi tai girdėdavo ir nubėgdavo savo keliais“, – teigė treneris.

Pagrindinė Setalto užduotis dabar yra išsaugoti vietą pirmame 7-nete ir vėliau pamėginti kabintis kovoje dėl medalių.

„Svarbiausia patekti tarp tų 7 komandų bei turėti kuo mažesnį atsilikimą nuo lyderių. Juk po pirmo rato taškai bus skeliami per pusę ir pavyzdžiui, 6 taškų skirtumas sumažės iki 3. O tai – vienos rungtynės. Jei pasisektų, gal pavyktų įsimaišyti į kovą dėl medalių“, – svarstė D. Timko.

Siekiant užsibrėžtos vietos, Setaltui praėjusios rungtynės su Aktu turėjo ypatingą svarbą. Jas pavyko laimėti užtikrintai, 9:3, ir įsiterpti į tą septintuką, iš jo išstumiant Aktą.

Dėl traumų ir ligų Akto komanda vėl nesurinko dviejų ketvertų. Tuo metu savoje Sigmos salėje žaidęs Setaltas naudojo dažną rotaciją, presingavo bei palaikė aukštą žaidimo tempą ir varžovus tiesiog apibėgo.

„Be to, sukrito beveik visos progos, kurias sukūrėme, o varžovai neatlaikė fiziškai ir palūžo. Rungtynes baigėme gana lengvai“, – konstatavo D. Timko.

Savotiškas derbis ir principinė kova Setalto su Mostiškėmis laukia vasario 7 dieną. Tai bus paskutinės pirmo rato rungtynės ir jos abiem komandoms gali lemti nemažai.

 

Turo rungtynės: Spartako prisikėlimas

Spartako ir Mostiškių-Tonitros susirėmimas praėjusį penktadienį žadėjo būti įdomus. Dar prieš šią kovą aštrialiežuvis Spartako kapitonas Dmitrijus Raksa varžovus dėl komandos žaidėjų sudėties pavadino „Panevėžio Kupiškio Mostiškėmis“

Spartako senjorai retokai po švenčių sužaidžia pakiliai, bet šį kartą nutiko būtent taip.

Tiesa, pirmas kėlinys šeimininkams buvo vienas prasčiausių šį sezoną. Jie praleido du įvarčius, patys savo progų neišnaudojo ir įpusėjus mačui atsiliko 0:2.

Priešingą vaizdą išvydome po pertraukos. Aleksui Lukaševičiui pagaliau pavyko „atrakinti“ varžovų vartus ir tuomet prasidėjo. Spartakiečiai per 19 minučių atkarpą sumušė net 7 įvarčius bei nepaliko varžovams vilčių. Mostiškės mačo pabaigoje tik sušvelnino rezultatą iki 7:3.

„Pirmame kėlinyje žaidėme geriau ir pelnytai pirmavome, o antrame tiesiog pavargome, nes turėjome tik du keitimus, kai Spartakas net tris ketvertukus ir sudraskė mus. Neturėjome jokių šansų“, – paaiškino Mostiškių atstovas Valerijus Krasockis.

Valerijui šį kartą nepatiko teisėjavimas: „Visada sunku žaisti ir prieš teisėjus, kai bet kuris abejonių keliantis momentas sprendžiamas ne tavo naudai.“

Jokios šventės ir mišrainės Spartako iš ritmo neišmušė. Gruodį ir sausį senukai iškovojo 4 pergales iš eiles, vidutiniškai mušdami po 8 įvarčius.

„Motyvacijos šį sezoną tikrai netrūksta ir tai džiugina. Tikriausiai tai ir dėl to, kad kol kas komandai neblogai sekasi“, – sakė D. Raksa ir pridūrė: „Visada norisi laimėti prieš tokias komandas-vienadienius projektus.“

 

Turo pamoka

„Mes vis dar mokomės. Ir kiekvienos rungtynės su lygos senbuviais mums suteikia naudingos patirties“, – sako SFK Novovileisk komandos vadovai.

Naujokai mušasi kiekvienose rungtynėse, bet kol kas sekasi sunkiai. Naujosios Vilnios komanda su 1 tašku lieka paskutinėje turnyro lentelės vietoje.

Praėjusią savaitę Novovileisk komandai meistriškumo pamokų suteikė VDU-ŠA futsalininkai. Lyderiai laimėjo šias rungtynes rezultatu 3:0.

Sausi vartai – nedažnas atvejis futsal I lygoje ir šį sezoną užfiksuotas tik trečią kartą. Nepraleisti įvarčio anksčiau pavyko VGTU-Inžinerijai (2:0 prieš Setaltą) ir Spartakui (16:0 prieš Geležinį Vilką).

 

Turo skaičius: 11

Tiek įvarčių buvo primušta pirmame Vilniaus regiono salės futbolo derbyje tarp Elektrėnų Versmės ir Kaišiadorių Baltų komandų.

Vievio gimnazijos sporto salėje vykusiame mače 6:5 triumfavo Versmė.

Šeimininkai jau 1 min. praleido įvartį, tačiau vėliau tvirtai perėmė mačo kontrolę ir į varžovų bandymus lyginti rezultatą atsakydavo savaisiais įvarčiais.

„Pergalė nebuvo lengva, nes Baltai kovojo. Bet svarbiausia mums yra pergalė, kuri palieka vilčių siekti vietos Top-7. Toks ir yra mūsų tikslas, žinoma, nesirengiame apleisti ir taurės“, – sakė Versmės vadovas Romas Ščiuka.

Apie baltų problemas, netektis ir iš to „išplaukusius“ padarinius jau kalbėjome ir rašėme daug. Dėl aukštų vietų šiemet jie nebekovos, o pernykščių čempionų regresą pastebi ir varžovai.

„Su Baltais salėje žaisti teko seniai, kai įveikėme juos Elektrėnų pirmenybių finale. Bet akivaizdu, kad tai visai kita komanda pagal žaidimą, nes jai trūksta lyderių. O ir pats žaidimas statiškas, nežadžia to gražaus futsalo, kurį pamenu. Tiesiog meta kamuolį į priekį ir viskas, – pažymėjo R. Ščiuka. – Aišku, tikriausiai tai lemia pagrindinių žaidėjų netektys. Ypač trūksta Egidijaus Žagaro ir jie tą puikiai jaučia patys.“

 

Turo pravalas: Visinčia su VDA dubleriais

Jei vyktų labiausiai nuvylusios komandos rinkimai, šioje kategorijoje visus aiškia persvara lenktų ne tik Baltai, bet ir VDA dubleriai.

Šaunieji menininkai vis dar lieka be pergalių, su 2 taškeliais priešpaskutinėje vietoje.

Praėjusią savaitę VDA-2 buvo arti pirmosios pergalės, bet Šalčininkėliuose patys susikomplikavo sau padėtį. Po pirmo kėlinio jie pirmavo solidžia persvara 3:0. Šeimininkams prabudus, antrame kėlinyje vis tiek kontroliavo situaciją – 4:2. Tačiau du praleisti įvarčiai paskutinėmis minutėmis privertė tenkintis tik tašku – 4:4.

Visinčios vadovas Jurijus Volochovičius aiškino, kad komandai atsiliepė beveik trijų savaičių šventinė pertrauka tarp rungtynių.

„Po šios ilgesnės pauzės nesugebėjome sužaisti savo žaidimo, niekas nesigavo nei pirmame, nei antrame kėliniuose. Ketvertai buvo išsiderinę. Ir nors antrame kėlinyje atrodėme geriau, po rungtynių visi liko pikti ir nepatenkinti“, – sakė Jurijus.

Neigiamos įtakos galėjo turėti ir nusiteikimo stoka.

„VDA atsivežė neblogą sudėtį, žaidė įdomiai. Gal kai kurie mūsiškiai laukė lengvų rungtynių. Nors to neturėtų būti“, – svarstė Visinčios vadovas.

Kad į Šalčininkėlius vyko su optimalia sudėtimi, patvirtino ir VDA atstovas Dominykas Jonaitis. Tik tikro vartininko jie neturėjo.

„Žaidėme paprastai, bet neprastai. Galėjome laimėti, jei ne pačių padarytos klaidos. Visinčia nėra stipri komanda. Jie labai norėjo laimėti ir jiems tai pakišo koją. O mes, jei žaistume drausmingiau, galėtume nugalėti bet ką“, – įsitikinęs D. Jonaitis.

 

Devintosios savaitės (sausio 14-17 d.) rungtynės

Vilniaus kolegija – Geležinis Vilkas 8:3

SFK Novovileisk – Visinčia. Trečiadienis, 21.15. Naujosios Vilnios VTVPMC salė.

VGTU-Inžinerija – Aktas. Trečiadienis, 21.15. VGTU sporto salė.

Setaltas – Elektrėnų Versmė. Penktadienis, 21.15. Sigmos SC salė.

Mostiškės-Tonitra – VDU-ŠA. Pirmadienis, 20.15. LEU salė.