Select I lyga: Pernykščiai čempionai grįžta į žaidimą Visos

Praėjusią savaitę VRFS Select I lygos salės futbolo pirmenybėse gausiai pasnigo įvarčiais. Per penkerias rungtynes buvo atlikta net 70 tikslių smūgių (vid. 14). Pasitaikė ir toks atvejis, kai net 10 įvarčių praleidusi komanda šventė pergalę.

Dėmesio centre: Setaltas prieš Baltus (1:6)

Setaltas šiemet nustebino solidžiu ir pergalingu sezono startu. Ką gali ši komandą iš tiesų, turėjo atsakyti rungtynės su praėjusio sezono nugalėtojais Kaišiadorių Baltais. Tad smalsumo vedinas penktadienio vakarą į Sigmos sporto centro salę užsuko ir apžvalgininkas.

Reikia pažymėti, kad Setaltas su Arūnu Šteinu tikrai tapo drausmingesne komanda, mažiau kalbanti aikštelėje ir žaidžianti su mintimi. Tačiau pagrindinį vaidmenį šiame mače suvaidino Baltų komandos meistriškumas.

Jie nuo pradžių turėjo nedidelę iniciatyvą, o pirmųjų įvarčių ilgai laukti neteko. Staigiai įžaistas užribis 12 min. baigėsi sėkminga kombinacija ir įvarčiu. Tuoj krito ir antrasis įvartis. Jei po to Setaltas dar stengėsi žaisti savo žaidimą ir atsakydavo pavojingais išpuoliais, tai trečias praleistas įvartis kaip reikiant išderino jų mechanizmą ir A. Šteinui teko imti minutės pertraukėlę.

Tai padėjo, nes po itin retos Baltų žaidėjų klaidos gynyboje kamuolį perėmęs Setalto žaidėjas netrukus pasodino jį į vartų devyniukę (1:3).

Vis tik šeimininkų žaidime tai buvo retas pagyvėjimas, nes Baltai užtikrintai dominavo aikštėje. Antro kėlinio pradžioje čempionai atsispyrė dar tvirčiau. 38 min. vienas kaišiadoriškių prasiveržė kraštu, jo smūgį vartininkas Jaroslavas Jodko atrėmė, bet antrasis bandymas buvo tikslus. Netrukus vartininką ištiko nelaimė, kai atmuštas kamuolys nuo rankų išslydęs įsisuko į vartų tinklą (1:5).

Rungtynių baigtis tuo metu jau nekėlė abejonių. Setalto vartininkų keitimas ir jo jungimasis į atakas apčiuopiamos naudos nedavė, nes Baltai dar labiau padidino savo pranašumą ir nugalėjo užtikrintai – 6:1.

Galima konstatuoti, kad po trijų pergalių I lygos starte Setaltas susidūrė su rimčiausiu varžovu ir buvo nusodintas ant žemės.

"Baltai tą vakarą sužaidė tikrai geriau. Mums negalėjo padėti keli žaidėjai, todėl teko pakeisti visą ketvertą", - sakė Setalto vadovas Dmitrijus Timko.

O Baltai po truputį susigrąžina pernykštę sportinę formą ir iškovotų pozicijų bei titulo niekam lengvai neužleis.

Beje, Baltų komandą į Vilnių atvežusio „mikriuko“ vairuotojas visas rungtynes taip ir praleido savo transporto priemonėje...

Savaitės netikėtumas: dvi dešimtys įvarčių Pabradėje

Ketvirtadienį atskriejus rezultatui iš Pabradės pirmiausiai ką norėjosi padaryti – prasitrinti akis ir pasitikrinti regėjimą. Bet iš tikrųjų, Pabradės ir VDA–2 komandos drauge įmušė 23 įvarčius, o Vilniaus Dailės akademijos dubleriai nugalėjo įspūdingu rezultatu 13:10.

Kitaip tariant, įvarčiai krito maždaug kas pustrečios rungtynių minutės.

Pradžia šeimininkams buvo daug žadanti. 3 min. – 2:0. 7 min. – 4:2. Bet tada dailininkai nusprendė, kad ne į pikniką susirinko ir įjungė aukštesnę pavarą. Dar iki pertraukos jie sugebėjo nutolti 8:4. Įvarčiai krito ir po pertraukos, o šiame beprotnamyje vilniečiai šventė pergalę 13:10.

„Taip jau išėjo, kad sužaidėme be gynybos. Kai turėjome 3–4 įvarčių persvarą, pradėjome „volioti durnių“ ir visiškai nesiginti, – neslėpė VDA–2 treneris Artūras Žarnovskis. – Tuomet praleidę įvartį ar du, atstatydavome pranašumą ir toliau nesigindavome.“

Po nesėkmingo praėjusio sezono VDA–2 šiek tiek nerimavo, kaip pavyks pradėti šį. Kol kas trys iš trijų ir 9 taškai, tačiau 21 praleistas įvartis stipriai per daug komandai, kuri pretenduoja kovoti dėl apdovanojimų.

Savaitės skaičius: 38

Tiek įvarčių per 4 žaistas rungtynes jau praleido Karo akademijos komanda (vid. 9,5). Toks rodiklis – prasčiausias lygoje.

„Iš tiesų, mes ir tikėjomės, kad bus sunku, kad būsime turnyrinės lentelės apačioje. Kai visas sostinės komandas apjungė į vieną Futsal I lygą, tarsi nebuvo kur dingti. Tad ir rezultatai tokie. Nors neabejoju, kad tikrai galėtume žaisti geriau. Ir azarto, ir noro vyrams nestinga“, – sakė Karo akademijos komandos treneris Andrejus Nachajus.

Kita problema, pasak Andrejaus, yra sudėties komplektacija. Kariškiams dėl įvairių aplinkybių vis nepavyksta susirinkti ta pačia sudėtimi, o dažna rotacija į naudą neišeina.

Antra vertus, autsaiderius nugalinčių komandų atstovai tikina, kad kariūnai nėra beviltiška komanda. Priešingai, yra gerai fiziškai parengta ir kovinga, tik meistriškumo ir techninių įgūdžių trūksta.

„Visko mums trūksta, – nukirto A. Nachajus. – Ir susižaidimo, ir meistriškumo. O dėl fizinio pasirengimo ir atletiškumo abejočiau. Jei žaidėjai „neatidirba“ iki galo, vadinasi, neužtenka jėgų. Dažnai pasitaiko duobių, kai per kelias minutes praleidžiame daug įvarčių ir tai išmuša iš vėžių. Bet žaidžiame ir stengiamės tobulėti.“

Šiai komandai nepalanku ir tai, kad Karo akademijos sporto salėje vyksta renovacijos darbai, tad apie dažnesnes bendras treniruotes kol kas galima pamiršti.

Pagyvėjimo laukiama po Naujųjų. Tiesa ir tuomet nebus pyragai – po beveik mėnesio nežaistų rungtynių laukia dvi akistatos su Baltais ir Setaltu.

„Iš esmės mums dabar atostogos, nes neturime kur treniruotis. Bet po Naųjųjų kibsime į kovą su gera nuotaika ir viltimis bei bandysime prisirinkti tų taškelių. Stebuklingų komandų čia nėra, galima žaisti su visais. Tik reikia daug darbo įdėti ir gerai pasiruošti. Mums kol kas tai sekasi sunkiai“, – atviravo A. Nachajus.

Savaitės žmogus: Jevgenij Učajev (VDA–2)

„Hat–trickas“? „Pokeris“? „Repokeris“? Baikit, sako VDA–2 žaidėjas Jevgenijus Učajevas, praėjusią savaitę Pabradėje atsižymėjęs 6 (ŠEŠIAIS) įvarčiais.

Taip jau sutapo, kad šiame darbu gynyboje neblizgėjusiame mače J. Učajevui pavykdavo laiku ir vietoje atsidurti VDA–2 atakos smaigalyje, komandos draugai taip pat negailėjo perdavimų, tad rungtynes jis baigė su 6 asmeniniais įvarčiais.

Salės futbole J. Učajevas ne naujokas. Yra žaidęs Futsal A lygos Vievio žiedo komandoje, taip pat atstovavo Bekento dubleriams Gelsaugai.

Fantastiško pasirodymo Pabradės salėje pakako, kad J. Učajevas šiuo metu taptų rezultatyviausiu lygos žaidėju. Jo taupyklėje dabar – 9 įvarčiai. Vienu daugiau už spartakietį Dmitrijų Raksą.

VDA–2 teoriškai galėtų stengtis toliau žaisti „ant“ J. Učajevo ir didinti jo šansus išsilaikyti rezultatyviausio lygos žaidėjo varžytuvėse. Bet sako, kad šioje komandoje yra ir daugiau ambicingų futbolo asmenybių.

Faktai ir skaičiai

Nukėlimai. Ketvirtame Select I lygos ture sužaistos 5 rungtynės vietoje 6. Viena dvikova tarp Spartako ir Vilniaus kolegijos nukelta į gruodžio 20 dieną, ketvirtadienį. Sklando gandai, kad Spartakas praėjusį penktadienį negalėjo surinkti stipriausios sudėties, jiems negalėjo padėti ir pats vadovas D. Raksa. O kaip žinia, Spartakas be D. Raksos – ne Spartakas. Taip pat jau anksčiau nukeltos ir vienos būsimo, 5 turo rungtynės tarp Visinčios ir Karo akademijos komandų. Jos įvyks sausio 16–ąją.

100 proc. Trys komandos I lygoje dar neprarado nė vieno taško – VGTU–Inžinerija, Vilniaus kolegija ir VDA–2. Tačiau vienintelė VGTU–Inžinerija žaidė 4 rungtynes ir, suprantama, visas baigė pergalingai. Tiesa, ir varžovai inžinierių buvo ne iš galingųjų, o 4 turo mačas su Visinčia (11:5) priminė katės ir pelės žaidimą. Turbūt tikėdamiesi lengvos pergalės, VGTU futsalininkai mačą pradėjo atsainiai ir netrukus gavo du įvarčius. Šeimininkai vargo iki pertraukos, kurią komandos pasitiko rezultatui esant 3:3. Tačiau antrą kėlinį VGTU–Inžinerija pradėjo galingu spurtu ir septyniais įvarčiais be atsako. Visinčia rezultatą sušvelnino tik rungtynių pabaigoje – 11:5.

Krizė. 2 taškai per 4 rungtynes – štai toks problematiškas Širvintų komandos startas šiemetinėje I lygoje. Sunku patikėti, kad viena stipriausių praėjusio sezono komandų šiuo metu yra tik 11 vietoje. Visgi nedidelio miesto komandoje šią žiemą išryškėjusi rimta kadrų problema. „Labai trūksta susižaidimo. Ir trūksta ne tik pagrindinių žaidėjų, jų apskritai neturime. Daugelis varžovų surenka po 15 žaidėjų, o mes susirenkame vos 9 ir tai ne visi lygiaverčiai keitimai būna“, – pasakojo Širvintų komandos žaidėjas Elvinas Dalala.

Savaitės citata

„Pabradė yra smagi komanda, turinti labai įdomių ir perspektyvių jaunuolių. Jie gaudosi futsale, todėl prižiūrint Grigorijui Kisel, iš jų gali išaugti įdomūs žaidėjai“, – varžovams iš Pabradės „kreditų“ suteikė VDA–2 treneris Artūras Žarnovskis.

Penktosios savaitės (gruodžio 17–18 d.) rungtynės

VDU–ŠA – Vilniaus kolegija. Pirmadienis, 20.10. LEU salė. Prognozė. Nuspėti čia ką nors sudėtingiausia, nes įmanomos visos trys rungtynių baigtys. Tarkime, 4:6.

Granitas – Pabradė. Pirmadienis, 20.50. Naujoji Vilnia. Prognozė. Pabradiškiams – šansas įrodyti, ar A. Žarnovskis nesapnuoja. Abi komandos žaidžia rezultatyviai, tad įvarčių turėtų nestigti. 5:4.

Širvintos – Setaltas. Pirmadienis, 21.00. Širvintų SM. Prognozė. Šiemet komandos yra skirtinguose poliuose. Ir nors po Baltų antausio Setaltui nebus lengva atsitokėti, į pergalingą kelią jie sugrįš. 3:4.

Baltai – VGTU–Inžinerija. Antradienis, 19.45. Kaišiadorių ŽŪM. Prognozė. Neabejotinai centrinis turo mačas – čempionas prieš pretendentą. Kova bus aštri ir VGTU praras pirmuosius taškus. 3:3.

VDA–2 – Maccabi. Antradienis, 20.40. VDA salė. Prognozė. Favoritais čia yra šeimininkai, ir jie turėtų pratęsti pergalingą seriją, bet sunkumų kels problemiška gynyba. 5:3.